Magyarországon még a Kúria döntése sem hozott nagyobb mozgást a piacon. Pedig kicsit örülhettünk neki, hiszen a szerződéseket egyenként kell vizsgálni, hogy megfelelnek-e a transzparencia kritériumainak. Ugyanakkor ne legyenek senkinek sem kétségei afelől, hogy a kamat-ügybe a kormány még beleszól, és nyár végére törvényt alkot a parlament, amelyben valószínűleg a devizahitelek kivezetése is szerepelni fog, amelyet leginkább az árfolyamgáton keresztül látunk elképzelhetőnek.
Úgy tűnik az eddigi nyilatkozatokból, hogy a kormánynak is valami hasonló a célja. Mindent összevetve a BUX is fordulós jeleket mutatott tegnap a 30 napos mozgóátlagról, és ma tovább mehet fölfelé. Ezt az is segítheti, hogy Kurdisztánban a kurdok védik az érdekeiket a szunnitákkal szemben, és komoly önszerveződő haderőt (peshmerga) sorakoztattak fel az olajeszközök védelmére. Ez pedig pozitív a MOL-ra nézve.
USA
Nem volt túl izgalmas a tegnapi kereskedés a tengerentúlon, az indexek végig oldalaztak, de a nap második felében már felfelé vették az irányt és mérsékelt pluszban zárták a napot. A New York-i feldolgozóipari beszerzési menedzser index jobban alakult a vártnál júniusban. Az index a piacot meglepve nem csökkent, hanem 19,28 pontra emelkedett, miközben az elemzők csak 15 pontra számítottak.
Közel 9%-ot emelkedett tegnap a Tesla árfolyama arra a hírre, hogy a BMW és a Nissan autógyártókkal is együttműködhet a társaság. Számos makroadat jelenik meg ma a tengerentúlon, a májusi inflációs adat mellett többféle lakáspiaci adatot is közzétesznek.
Európa
A nyugat-európai börzéken nem volt felhőtlen a hangulat, a nap eleji gyenge kezdést követően emelkedésbe kapcsoltak a piacok, de a záráshoz közeledve ismét elromlott a hangulat és a pirosban fejezték be napot (FTSE100 -0,34%, DAX -0,29%, CAC40 -0,73%). Az euró zónás végleges inflációs adat nem okozott meglepetést, a vártnak megfelelően 0,5% volt a fogyasztói árak emelkedése éves alapon májusban.
Az ukrán államfő, Petro Porosenko tegnap bejelentette, hogy még ezen a héten részletes béketervvel állnak elő. ZEW hangulatindex jelenik meg ma délelőtt az euró zónában.
Olaj, arany
A WTI 106,6 dolláron állt ma reggel, a tegnapi 107 dollár feletti szintekről tehát gyengült a fekete arany ára. A visszaesésnek inkább technikai okai voltak, de közrejátszott azt is, hogy az iraki lázadók lendülete csökkent. A piac arra számít, hogy mintegy 750 ezer hordóval csökkennek az USA készletei, mivel a nyári időszakban nő az olaj iránti kereslet, amit a nagyobb kínálat sem tud ellensúlyozni. Az arany 1,265 dolláron zárt, a piac az iraki események mellett a Fed kétnapos találkozójára is figyel.
Devizák
Az EUR/HUF kurzusa a tegnap délelőtti órákban a Kúria döntés előtt 307,7-ig emelkedett, végül 307,1-nél zárta a napot, ami még így is gyengülést jelent a 306,5-ös nyitáshoz képest. A dollár korrigált tegnap az euróval szemben, és 1,353-ról 1,357-ig emelkedett az árfolyam. Az 1,358- nál található ellenállás azonban megállította az emelkedést, és a reggeli kereskedésben már egy fordulat körvonalazódik.
Távol-Kelet
A japán index felfelé, a kínai tőzsdék pedig lefelé mozogtak a hajnali kereskedésben (Nikkei 0,29%, Hang Seng -0,51%, Shanghai -0,91%).
Határidős piacok
Mind az amerikai, mind az európai határidős indexek a pozitív tartományban voltak ma reggel.