A megindult mozgások más instrumentumokban is tetten érhetők. Ilyen például az arany, amely egy komoly beszűkülésből tört le. Az indiai választások megkezdéséig valamiféle emelkedést mutatott, mint pl. az USD/JPY vagy Nikkei index a japán mennyiségi lazítás bejelentéséig tavaly, aztán a javuló piaci hangulat közepette tegnap letört a beszűkülésből. Erre volt elég az a pozitív hír, hogy az indiai gazdaság az új politikai vezetésnek köszönhetően magasabb sebességbe kapcsolhat. Az esés kisebb megállókkal, korrekciókkal tovább folytatódhat. Szintet látunk 1.230 dollárnál, de az igazi támasz 1.185 dollár környékén van.
A DAX index ma tovább emelkedhet annak ellenére, hogy a rövidtávú dinamikus indikátorok alapján technikai értelemben már hétfőn megkezdődött egy korrekció. Így nem lepne meg bennünket, ha napközben, vagy nap végén valamiféle csökkenés kezdődne, ami nem feltétlenül jelent negatív zárást.
Az S&P500 esetében is hasonló mozgást várunk, mint a DAX esetében, hiszen a technikai formáció nagyon hasonló. A BUX index ma befejezheti a két nappal ezelőtt indított technikai korrekcióját, és újra északnak veheti az irányt. Míg a Richter kissé előrébb jár a rövid korrekcióban, és így ma már egyértelműen észak felé veheti az irányt, addig az OTP esetében még a nap elején lehet bizonytalanság, hogy aztán a nap vége felé az is emelkedésnek induljon. A tegnap napvilágot negatív hírek (lásd kommentünket lentebb) egyébként arra voltak jók, hogy a másodszorra támadott ellenállásról (rés 4.798 és 4.825 pont között) leforduljon, majd újult erővel támadja újra ma, vagy az elkövetkező napokban.
USA
A héten tegnap volt először kereskedés a tengerentúlon, az indexek ismét felfelé vették az irányt, az S&P500 ezúttal is történelmi magasságban fejezte be a kereskedést (Dow 0,42%, Nasdaq 1,22%, S&P500 0,6%). A Dow Jones index tagjai közül az American Express (2,9%) remekelt, de az Intel (1,6%) és a Boeing (1,3%) is átlag felett teljesített. A Conference Board fogyasztói bizalmi indexe megegyezett a várakozásokkal. A múlt havi felülvizsgált 81,7 pontos értékről májusra 83 pontig emelkedett a mutató.
A szolgáltatóipari beszerzési menedzser index az áprilisi 55 pontról 58,4 pontig emelkedett májusban, ez pedig jó hír, mert a piac stagnálásra számított. Az S&P/CaseShiller adatai szerint a vizsgált 20 nagyvárosból 19-ben emelkedtek a lakásárak. Az árak 12,37%-kal voltak magasabbak márciusban a februári 12,86% után, miközben az elemzők 11,8%-ra számítottak.
Az atlantai Fed elnök, Dennis Lockhart felszólalt egy konferencián, ahol megerősítette, hogy a QE3 kivezetésének üteme fennmaradhat, és a negyedik negyedévre teljesen kifuthat a kötvényvásárlási program. Szerinte az első kamatemelés 2015 második felében várható. Fontos makrogazdasági adatot nem publikálnak ma a tengerentúlról.
Európa
A nyugat-európai börzéken is folytatódott az emelkedés, a DAX index ismét történelmi maximumra kapaszkodott (FTSE100 0,435, DAX 0,49%, CAC40 0,07%). Németországból munkanélküliségi ráta, az euró zónából pedig májusi végleges fogyasztói bizalmi adat érkezik.
Olaj, arany
A WTI 104 dollár fölött volt ma reggel, lényegében a tegnapi árszinten, annak ellenére, hogy korábban e szint alatt kereskedtek az amerikai könnyűolaj fajtával. A WTI-re kedvezően hatott, hogy a Brent-et a fokozódó ukrán válság miatt ismét vásárolni kezdték.
Az arany viszont egészen 1,265 dollárig esett, mivel Kínából gyengébb keresleti adatok jöttek, miközben a tegnapi amerikai gazdasági adatok megerősítették, hogy az USA gazdasága megfelelően nő, így a Fed valószínűleg folytatja a QE program kivonását. Az arany tegnap 15 hetes mélypontra esett.
Devizák
A forintnak nem sikerült a 200 napos mozgóátlag áttörése, így az EUR/HUF árfolyam 303,04-ről enyhén emelkedésnek indult, és 303,5-ön zárta a tegnapi kereskedést. Az MNB vártnak megfelelő 10 bázispontos kamatcsökkentése nem váltott ki érdemi mozgást a devizapiacon. Az EUR/USD tovább folytatta a csökkenést, és tegnap 1,3646-ról 1,3635-re, ezzel a 200 napos mozgóátlag alá csökkent a devizapár árfolyama.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,5%-ot, a Hang Seng 1%-ot, a Shanghai index 0,3%-ot emelkedett. A kínai vállaltok profitja áprilisban 1,1%-kal még tovább emelkedett az előző hónaphoz képest, ami 9,6%-os növekedés a tavalyi év áprilisához képest. Az első négy hónap során 10%-kal emelkedett a profittartam az előző év azonos időszakához képest.
Határidős piacok
Vegyes képet mutattak a határidős piacok ma reggel.