Nevezetesen: a forint árfolyama stabil volt, pedig a meglepetés inflációs adat (46 évvel ezelőtt láthattunk utoljára negatív év/év inflációt) azt sugallja, hogy van tere még a kamatcsökkentésnek. Ezt a külpiaci folyamatok is alátámasztják, miközben a hazai GDP bővülés gyorsul, és egyelőre a költségvetési hiánnyal kapcsolatban sincs jelentős aggodalom. Pedig az utóbbi erősebb szezonalitást mutat, mint az elmúlt években.
A gyenge ZEW indexre átmenetileg megbicsaklott a DAX emelkedése, de aztán továbbra is a vevők uralták a piacot annak köszönhetően, hogy még valószínűbbé vált az EKB lazítás. A DAX index (10 pont híján) gyakorlatilag megérintette a korábbi csúcsot, ahonnan technikai értelemben korrekció kezdődött. Amennyiben a mai napon ez hasonló módon folytatódik, azaz oldalazással korrigálja ki az index a rövidtávú „túlvettséget”, akkor hamarosan újabb csúcsokat láthatunk a német piacon is.
Az amerikai piacon a Dow Jones megerősítette a tegnapelőtti kitörést, ugyanakkor az S&P500 egy félelemre okot adó doji gyertyát hagyott tegnap, amelyről azt gondoljuk, hogy csak ijesztgetés, és az emelkedés hamarosan folytatódhat. A BUX tegnap lefordult a 200 napos mozgóátlagról, de a mai napon újra ostrom alá veheti azt, azaz enyhe emelkedést várunk tőle.
USA
Oldalazással telt a tegnapi kereskedés a tengerentúlon, az indexek a nap végéig nem találták az irányt, de a Dow Jones index és a S&P500 ismét történelmi csúcsot ütött (Dow 0,12%, Nasda - 0,33%, S&P500 0,02%). A Dow Jones index tagjai eléggé felemás teljesítményt mutattak, a legjobban a Microsoft (+1%) teljesített, a leggyengébb instrumentum pedig a Cisco (-1,3%) volt. A kiskereskedelmi forgalom a várt 0,4% helyett 0,1%-kal bővült áprilisban havi alapon. Az autóértékesítések nélküli adat stagnált, miközben a piac 0,6%-os bővülésre számított.
Európa
Mérsékelt emelkedéssel zártak a nyugat-európai börzék (FTSE100 0,31%, DAX 0,53%, CAC40 0,25%). A ZEW gazdasági hangulatindex Németországban az előző havi 43,2 pont után májusban 33,1 pontra esett vissza a várt 40 pont helyett, ez pedig 2013 januárja óta a legalacsonyabb érték. Euró zónás ipari termelési adatot publikálnak ma 11 órakor. 11:30-kor a Bank of England negyedéves inflációs jelentéséről tudhatunk meg részleteket.
Olaj, arany
A WTI ma 102 dollár felett volt annak köszönhetően, hogy a jelentések szerint 590 ezer hordóval csökkent a WTI készlet Cushingban. A szereplők továbbra is figyelik az ukrán eseményeket, bár ennek hatása eltörpül a készletváltozások mellett. Az arany 1,295 dolláron állt ma reggel, a befektetők itt elsősorban az USA gazdasági növekedését, a kínai fizikai aranykeresletet és az ukrán válság alakulását figyelik.
Devizák
1,3757-ről 1,3704-ig csökkent az EUR/USD árfolyama a tegnapi kereskedésben. A dollárerősödés első hulláma 11 órakor, a ZEW index megjelenését követően kezdődött, majd később a 100 napos mozgóátlag 1,3741-es értékének eltörését követően a folyamat felgyorsult. Szintén a dollár erősödését támogatta, hogy a Wall Street Journal értesülései szerint a konzervatív Bundesbank is hajlandó támogatni az EKB lazító intézkedéseit.
Kis mozgás volt tapasztalható az EUR/HUF jegyzésében, az árfolyam 303,4-ről 303,77-ig emelkedett, de továbbra sem tudott jelentősen elrugaszkodni a támaszszint közeléből.
Távol-Kelet
A Hang Seng 1,1%-ot, a Shanghai index 0,1%-ot emelkedett, míg a Nikkei 0,3%-ot esett.
Határidős piacok
Mind az európai, mind az amerikai határidős indexek a pozitív tartományban voltak ma reggel.