Így egyértelműen furcsának tekinthető a piac viselkedése. Persze volt egy kis meglepetés, nevezetesen az, hogy a hitelbírálatnál is az MNB középárfolyamát kellett volna alkalmazni. Ez a kis tény a számításainkban megháromszorozza a potenciális veszteséget, amely a várhatóan hasonló jogegységi döntésnek lesz köszönhető. Az OTP esetében tegnap beárazódott a június 16-án várható döntés negatív hatása.
Ha igaz az a feltevésünk, hogy a DAX a 20 napos mozgóátlaggal akar csókolózni, akkor erre három nap múlva kellene sort kerítenie, mert akkor nem töltené be a szökési rést a grafikonon. Azaz akkor jó eséllyel jönne egy újabb emelkedési hullám. Ha hamarabb teszi ezt meg, az rés betöltéssel járna, ami negatív üzenet lenne a folytatás tekintetében. Persze ez csak egy lehetséges megoldása a jelenlegi helyzetnek. Mindenesetre kíváncsian fogjuk figyelni az elkövetkező napok fejleményeit.
A BUX esetében ma újabb csökkenésre számítunk a tegnapelőtti fordulós jelzés és a tegnapi méretes gyertya után. Itt is azt várjuk, hogy az index valahol 18.700 pont fölött hamarosan teszteli a 20 napos mozgóátlagot.
USA
A tengerentúlon nem voltak izgalmas mozgások tegnap. Bár a nap második felében felfelé kapaszkodtak az indexek, ennek ellenére mérsékelt mínuszban zárták a kereskedést (Dow -0,13%, Nasdaq -0,08%, S&P500 -0,05%). A Dow Jones index tagjai meglehetősen vegyesen teljesítettek, a nap nyertese az Intel (1,5%) volt, a vesztesek táborát a Verizon (-1,6%) vezette. Az ipari rendelésállomány 0,7%-kal bővült áprilisban, ami jobb, mint a piac által várt 0,5%. A tengerentúlon ISM szolgáltatóipari indexet és ADP foglalkoztatottsági adatokat publikálnak ma délután.
Európa
Gyengén teljesítettek tegnap a nyugat-európai börzék (FTSE100 -0,41%, DAX -0,3%, CAC40 - 0,26%). Tegnap délelőtt publikálták a májusi euró zónás inflációs adatot, amely szerint az áremelkedés üteme 0,5%-os volt az áprilisi 0,7% után. Az elemzők 0,6%-ra számítottak. Az euró zónában tegnap napvilágot látott az áprilisi munkanélküliségi ráta, amely 11,7%-ra csökkent az előző havi 11,8%-ról. Ez pozitív meglepetés, mivel az elemzők stagnálást vártak.
Olaj, arany
A WTI 102,9 dollár volt ma reggel annak a hírnek köszönhetően, hogy 1,4 millió hordóval csökkentek az USA nyersolaj készletei. Az emelkedéshez hozzájárultak a Líbiából származó rossz hírek is, melyek szerint a nem megfelelő biztonság miatt újabb mezőkön állt le a termelés. Az arany 1.245 dolláron volt ma reggel, az árfolyam lényegében változatlan maradt. A piac a holnapi EKB döntésre vár. Az arany mintegy négyhavi mélypontra esett.
Devizák
Tegnap Németországból és az euró zónából is a vártnál alacsonyabb inflációs adat látott napvilágot. Előbbi a várt 1,1% helyett 0,9% lett, míg utóbbi 0,6% helyett lett 0,5% lett. A várt alatti infláció tovább növeli az EKB lépésnek az esélyét, melynek euró gyengítő hatásának kéne lennie. Ennek ellenére tegnap erősödni tudott az euró, aminek következtében az EUR/USD visszatesztelte a 200 napos mozgóátlag 1,3648-as értékét, azonban a kereskedést ennél némileg alacsonyabban, 1,3628 magasságában fejezte be.
Jelentősen gyengült a tegnapi enyhén pesszimista hangulatban a forint árfolyama az euróval szemben, az EUR/HUF árfolyama 304,3-ról 305,5-re, a 30 napos mozgóátlag fölé emelkedett. Az EUR/HUF devizapár tegnap egy szűkülő háromszög alakzatból tört ki felfelé, ez a technikai alakzat az emelkedés, vagyis a forint gyengülés irányába mutat.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,2%-ot, a Hang Seng 0,7%-ot, a Shanghai index 1,1%-ot esett a globális piacokkal összhangban. A Hang Seng index korrekciója 5 hónapos csúcsról következett be. A vártnál jobb lett az első negyedéves GDP adat Ausztráliában, a várt 3,3%-os éves növekedés helyett 3,5%-os bővülés volt látható. A magas növekedés fő oka a bányászathoz kötödő export megugrása volt Kína irányába.
Határidős piacok
Negatív hangulat uralkodik mind az amerikai, mind az európai határidős piacokon.