Persze az is igaz, hogy a lokális csúcs környékén mozgolódik mind a Brent, mind a WTI árfolyama. Ugyanakkor a tőzsdék egy ideje már kevésbé figyelik a szíriai eseményeket, inkább a Fed élénkítési programjával, illetve annak várható kivezetésével vannak elfoglalva. Az S&P500 és a Dow Jones a 20 napos mozgóátlagon vacillál alulról, míg a Nasdaq továbbra is a 20 és 30 napos mozgóátlagok fölött mozog. Az utóbbi a vezető index, ami azt jelenti, hogy a befektetők hisznek a fellendülésben. A technológiai cégek a gazdasági emelkedésre sokkal érzékenyebbek, mint a hagyományos iparágak.
A DAX index is a 20 és a 30 napos mozgóátlagokat tesztelte pénteken, és most a nagy kérdés, hogy át tudja-e törni ezt a szintet az index. A technikai indikátorok szerint ez lehetséges, míg a jelenlegi nemzetközi hangulat és a várható események megkérdőjelezik ezt, azaz az iszapbirkózás tovább folytatódhat. A BUX továbbra is a 18.000 pont körüli támasznál vacillál, és nem tud elrugaszkodni róla, de ma valószínűleg újra megpróbálkozik vele.
USA
Nagy volatilitás volt pénteken a tengerentúli börzéken, de zárásra nem mutattak elmozdulást az indexek (Dow -0,1%, Nasdaq 0,03%, S&P500 0%). A pénteki munkapiaci adatok összességében csalódást okoztak. A nem mezőgazdaságban létrejött munkahelyek száma 169 ezer volt augusztusban, ami valamivel alacsonyabb a 180 ezres piaci várakozásnál. Ennél is rosszabb hír, hogy a júniusi és júliusi adatokat 74 ezerrel módosították lefelé. A munkanélküliségi ráta viszont tovább csökkent, a várt 7,4% helyett 7,3% lett, aminek oka, hogy az aktív lakosság száma csökkent.
Putyin a G20-as konferencián arra utalt, hogy Oroszország segítséget nyújtana Szíriának egy esetleges amerikai támadás esetén. Az amerikai szenátus szerdán, a képviselőház pedig várhatóan a jövő hét elején szavaz a szíriai beavatkozásról.
Európa
A nyugat-európai börzék emelkedéssel zárták a hét utolsó kereskedési napját (FTSE100 0,22%, DAX 0,5%, CAC40 1,05%). A német gazdasági minisztérium a várakozásoknál gyengébb ipari termelési adatokat publikált. A tényadat -2,2% lett, miközben a várakozás 0,9% volt, ugyanakkor az előző havi adatot is lefelé korrigálták.
Olaj, arany
A kőolaj árfolyama nagyot emelkedett a pénteki kereskedésben. 108,5 dolláron nyitott a kurzus és 110,2 dolláron zárta a napot, ami közel két és féléves záró csúcsot jelent. Az arany árfolyama felfelé mozgott pénteken, 1.367 dollárról 1.391 dollárig.
Devizák
A forint nagyot erősödött a pénteki kereskedésben az euró ellenében, 301,5-forintról a 20 és a 30 napos mozgóátlagig, vagyis 299,5-ig esett a kurzus. A reggeli órákban minimális gyengülést láthattunk, a 300-as szintet tesztelte vissza az árfolyam. A meredek dollárerősödés után a péntek a tengerentúli deviza gyengüléséről szólt, 1,311-ről 1,318-ig emelkedett az árfolyam.
Távol-Kelet
Jó hangulatban voltak az ázsiai piacok a hajnali kereskedésben, 2-3% feletti emelkedéseket láthattunk (Nikkei 2,48%, Hang Seng 0,57%, Shanghai 3,13%). A hétvégén publikált kínai export adat felülmúlta a várakozásokat, 5,5% helyett 7,2%-kal bővült a kivitel augusztusban. Az import viszont gyengébb lett a vártnál, 11,3% helyett mindössze 7%.
Szintén jó hír, hogy a ma reggel publikált kínai inflációs adat a vártnak megfelelő lett, a fogyasztói árindex 2,6%-ot emelkedett augusztusban. Japánban GDP adatot publikáltak, a 2,6%-os előzetes számok után, a ma reggeli adatok szerint a 2. negyedéves évesített GDP 3,8% volt a szigetországban, ami valamelyest gyengébb a 3,9%-os várakozásoknál. A japán piacot az a hír is segítette, hogy Tokió nyerte el a 2020-as olimpia rendezési jogát.
Határidős piacok
Vegyes képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.