Borongós a mai hangulat a piacokon

Tegnap is sikerült esnünk, persze nem nagyot, de napközben csúnyábban is nézett ki az index. Éppen csak a 200 napos mozgóátlag alatt vagyunk ezzel az akcióval, ma pedig borongós, savanykás nemzetközi hangulatra ébredtünk.

Az USA tegnapi csökkenése után rossz hírek jöttek a zárást követően. Az elsősorban ruházati termékeket árusító Macy’s a gyengülő keresletre hivatkozva csökkenttette profitkilátásait, amelyet 4,5 százalékos büntivel honoráltak a piaci szereplők a zárás utáni kereskedésben. A Cisco is megkapta a magáét (mínusz 9,5 százalék) a bejelentett 4.000 fős leépítésre. Ráadásul a javuló európai kilátások után a befektetők aggódnak a Fed mennyiségi programjának kivezetése miatt is. Így a Dow a 30 napos mozgóátlag alatt zárt, ami nem jó jel.

A korrekció zajlik tovább. A DAX egy pici lokális csúcsnál van, és elvileg viselkedhetne továbbra is jól, de az egyre borúsabbá váló amerikai hangulatban kétségessé vált a nem túl nagy távolságban levő csúcs megtámadása. Így elbizonytalanodtunk a folytatás tekintetében, sőt inkább csökkenést várunk most már. A korrektség kedvéért meg kell említenünk, hogy a DAX augusztus eleje óta korrekcióban van bizonyos technikai értelemben, és ez bizony még egy darabig eltarthat.

Tegnap este publikálta az MSCI az indexek változásait, s a vártnak megfelelőn Magyarország kapcsán nem történt ki- vagy bekerülés. Így ez a Richterre enyhén negatív lehet az elmúlt napok ezzel kapcsolatos spekulációi alapján, míg a Magyar Telekommal kapcsolatban enyhén pozitív. Az OTP eredményt publikált, amely főbb számaiban jobb lett a várakozásoknál, de az üzleti teljesítmény nem mutatta a várt javulást. Ennek ellenére egy enyhe pozitív hatást várunk a részvényárfolyamra. Technikailag felkészült az index az emelkedésre, de ez már tegnap is igaz volt, és a budapesti börze elmulasztotta a lehetőséget. Mindezt összevetve azt gondoljuk, hogy ma valamiféle oldalazás alakulhat ki a magyar tőzsdén.

Forrás: Erste Befektetési zrt.

USA

A Dow 0,7%-ot, a Nasdaq 0,4%-ot, az S&P 500 pedig 0,5%-ot esett. A Dow index több mint 100 pontot esett, amire június óta nem volt példa. Ma több fontos adat is érkezik a tengerentúlról. 14.30-kor munkaerő-piaci adatokat és a New-York-i feldolgozóipari index alakulását, 16.00-kor pedig a NAHB házárindexet publikálják.

Piacnyitást megelőzően publikálja negyedéves eredményét a Wall-Mart, a piacok zárását követően pedig a Dell és az Applied Materials.

James Bullard, a Fed St. Louis-i elnöke tartott tegnap beszédet, a Fed eszközvásárlási programjával kapcsolatban csak annyit mondott, hogy egyelőre még nem áll rendelkezésre elég adat arról, hogy a QE3 csökkentéséről döntsenek.

A negyedéves MSCI index felülvizsgálat globális szinten sem hozott sok változást, de például a Teslának sikerült szintet lépnie és a kis kapitalizációjú vállalatokat tömörítő indexből átkerült a standard indexbe.

Európa

A DAX 0,3%-ot, a CAC 40 0,5%-ot emelkedett, miközben a FTSE 100 0,4%-ot csökkent. Európában nem jelenik meg ma fontosabb makrogazdasági adat. Ma zárva tart a lengyel és az osztrák tőzsde is.

Olaj, arany

107 dollár fölé emelkedett az amerikai WTI nyersolaj ára elsősorban az egyiptomi zavargások hírére. Bár Egyiptom önmagában nem jelentős termelő, befolyása jelentős az arab világra, így félő, hogy a zavargások kiterjednek más közel-keleti országra is. Az arany is 1.340 dollárra emelkedett, egyelőre nem tűnik valószínűnek, hogy a Fed beszünteti eszközvásárlási programját, míg a fizikai kereslet Kínában tovább nőhet a következő évek során.

Forrás: Erste Befektetési Zrt.

Devizák

Az EUR/USD árfolyam a 20 napos mozgóátlagig csökkent, azonban úgy tűnik, hogy ez megállította a dollár korrekcióját. A tegnapi nap folyamán az árfolyam szorosan a 20 napos mozgóátlaghoz tapadt, ahonnan ma reggel emelkedésnek indult, és 1,325-ről 1,3291-re emelkedett. Újabb emelkedő nap az EUR/HUF devizapárban: a tegnapi kereskedés során a forint 297,89-ről 299,05-re emelkedett, és ma reggel is lényegében a tegnapi záróár körül alakul az árfolyam jegyzése. A technikai kép összességében továbbra is változatlan, az árfolyam június óta a 290 és 300 közötti széles sávban oldalaz.

Távol-Kelet

A Hang Seng és a Shanghai index is oldalazott a mai kereskedés során, előbbi 0,1%-ot emelkedett, míg utóbbi értéke ugyanennyivel csökkent a ma reggeli kereskedés során. A Nikkei-t magával rántotta az amerikai esés, az index értéke 2%-ot csökkent, miközben a jen közel fél százalékot erősödött a dollárral szemben. Elsősorban az exportorientált vállalatok, például a Mitsubishi vagy a Panasonic árfolyama csökkent.

Határidős piacok

A határidős indexek többsége a negatív tartományban volt ma reggel.

Jogi nyilatkozat
„A kiadványban foglalt információk az Erste Bank Hungary Zrt. – 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26., tev. eng. szám: I-2061/2004 (továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A kiadványban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A kiadványban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A kiadvány kiadása időpontjában érvényes. További részletek: www.erstebank.hu, Treasury szolgáltatások, Hirdetményekben. A kiadvány nem a befektetési elemzések függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem vonatkozik rá a befektetési elemzések terjesztését, közzétételét megelőző ügyletkötésre vonatkozó tilalom.”

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo