Az előbbinél a kintlévőségek átértékelése hoz egy nagyobb veszteséget, hiszen a rubel szinte zuhanó repülést produkált a negyedév során. Persze ezen némileg szépít a cariprazine kapcsán várható mérföldkő bevétel. Ha az egyszeri tételektől megtisztítjuk az eredményt (ideértve: (i) mérföldkő fizetés; (ii) Palatin szerződés felbontásából adódó költség; (iii) a kintlévőségek átértékeléséből adódó veszteség), akkor az operatív eredmény még mindig 50 százalékkal bővült volna. Így majdnem 90 százalékkal jobb eredményt láthatunk az üzemi eredmény soron, miközben a pénzügyi veszteség miatt a nettó eredmény több mint 10 százalékkal visszaeshet. A Magyar Telekom esetében is csökkenő eredményre számítunk, ami elsősorban a megemelkedő amortizációnak köszönhető (a tavaly vett új frekvenciák miatt), miközben az árbevétel és az amortizáció előtti üzemi eredmény valószínűleg stagnál. Az utóbbi azért izgalmas, mert 4 milliárd extra céltartalékot is tartalmaz a végkielégítésekre. Vagyis ha mindezt nem vesszük figyelembe, akkor egy 10 százalékos javulást láthatnánk. Ez azt sugallja, hogy hamarosan fordulat következik be az operációban. Összességében kis elmozdulásokra számítunk mind a DAX, mind a BUX piacán a mai napon, amely a pozitív tartományban történő zárással végződhet.
USA
A kiemelkedő október után jól indult a november a tengerentúli piacokon. Az indexek látványos emelkedéssel indították a napot, és zárásig kitartott a jó hangulat (Dow 0,94%, Nasdaq 1,45%, S&P500 1,18%).
Az ISM New York index októberi értékét és gépjármű értékesítési adatokat publikálnak a tengerentúlról. Az AIG a vártnál nagyobb profit csökkenésről adott számot tegnap. A tavalyi évi 1,19 dolláros EPS 1,03 dollár helyett 52 centre esett vissza, és a bevételek is csupán 12,82 milliárd dollárt tettek ki a várt 14,22 milliárd helyett. A háttérben átalakítási költségek álltak elsősorban, melyek az adózás előtti eredményből 274 millió dollárt vittek el.
A Fitbit papírjai 8%-ot estek tegnap a harmadik negyedéves jelentés számaira. Az okoskarkötő gyártó bevételei 152,9 millió dollárról 409,3 millióra ugrottak, ami jócskán meghaladta a 359,2 millió dolláros várakozásokat, de a 34 centes EPS 19 centre zsugorodott, ami ráadásul 5 centtel kisebb a becsléseknél. A cég dolgozóira vonatkozó lock-up periódust feloldották, ami 2,3 millió részvényt jelent, azaz a kint lévő mennyiség 10%-a mehet a piacra november 5-én.
A Tesla papírjai több mint 3%-ot emelkedtek arra a bejelentésre, hogy a ma zárás után érkező gyorsjelentés főbb sorai a cég szerint a következőképpen fognak alakulni: a bevétel 1,24 milliárd dollár lesz, a veszteség pedig 60 cent. A piac 1,238 milliárdos bevételt és -55,6 centes eredményt várt.
Az Alcoa kénytelen volt az alumínium olvasztásra és finomításra vonatkozó kapacitását csökkenteni a zuhanó alumínium árak miatt. A negyedik negyedévben a szerkezet átalakítással kapcsolatos díjak 12-14 centet tehetnek ki részvényenként.
Az Activision Blizzard 3,4 milliárd dollárért megvásárolta a King Digital Entertainment nevű céget (adósság átvállalásával együtt a végösszeg 5,9 milliárd dollár). A Candy Crush nevű játékot is kifejlesztő cégért 18 dollárt fizet a Blizzard részvényenként, ami 20%-os prémiumnak felel meg.
Európa
Tegnap mondhatni nullában zártak az európai indexek. A FTSE 100 nettó nullában, a DAX és a CAC 40 index pedig 0,2%-os pluszban zárt. A mai napon 18 órakor Frankfurtban beszél Mario Draghi az Európai Kulturális Napon.
Olaj, arany
A WTI 46,2 dollárra korrigált ma reggel. A piac a heti készletadatokra koncentrál: ezek már a hatodik hete emelkednek a Bloomberg felmérése szerint. Erre a hétre a piac 2,25 millió hordó készletnövekedést becsül. Az IHS nevű amerikai olajipari kutatóintézet szerint ugyanakkor a kereslet és a kínálat közti árrés jelentős mértékben csökkent, tehát a piac már nem annyira túlkínálatos, mint korábban. A finomítói kapacitás kihasználtság 87,9%-ra nőtt, ami 0,3%-os növekedést jelent a múlt héthez képest, és mutatja, hogy a finomítói karbantartási időszak a végéhez közeledik.
- Az arany 1.137 dollárra süllyedt. A piac a pénteki munkanélküliségi számokra figyel elsősorban az Egyesült Államokból. A konszenzusos várakozás 184 ezer új munkahely, ennél erősebb adat növeli az esélyt, hogy a Fed még az idén kamatot emel. A piac 50%-os esélyt ad arra, hogy decemberben kamatemelésre kerül sor, 2006 óta először.
Devizák
Látványosan gyengült a forint az euróval szemben a tegnapi kereskedésben. Nyitásban még 310 környékén mozgott az árfolyam, majd a folyamatos esésnek köszönhetően 313-ig emelkedett az EUR/HUF kurzusa. A régiós devizák is gyengén teljesítettek tegnap.
Szűk sávban oldalazott tegnap a dollár az euróval szemben 1,10 felett. A reggeli kereskedésben enyhe dollárgyengülés látható, a következő ellenállás 1,11-nél húzódik, amelyet rövidtávon elérhet az árfolyam.
Az ausztrál jegybank kamatdöntő ülését követően határozottan erősödik az ausztrál deviza a dollárral szemben. Az AUD/USD árfolyama 0,721-ig emelkedett, az ellenállást jelentő következő csúcspont 0,735-nél található.
Távol-Kelet
A Shanghai index 0,25%-ot csökkent, miközben a Hang Seng index 1,2%-ot emelkedett a mai kereskedésben. A japán részvénypiac viszont nemzeti ünnep miatt zárva tartott, a kultúra napját ünnepelték. Az ausztrál jegybank nem változtatott 2,0%-os alapkamatán, ezzel a piac egy részének csalódást okozva. A várakozások nagyon megosztottak voltak, a többség tartást várt, de jelentős számban képviseltették magukat a 25 bázispontos kamatcsökkentésre számító elemzők is. A mostani döntés ellenére a jegybank nyitva hagyta a további monetáris lazítás lehetőségét is, mely az inflációs pálya alakulásától függ majd.
Határidős piacok
Az amerikai határidős indexek a negatív, míg az európaiak a pozitív tartományban voltak ma reggel.