Gyenge maradhat a forint

A hazai deviza erősödése nem volt hosszú életű, hiszen az EUR/HUF jegyzése tegnap újra nekirugaszkodott a 314-es szinteknek. Továbbra is úgy gondoljuk, hogy ez az irány kitarthat a következő napokban is.

Kép: PP Archív

A DAX tegnap tovább tudott esni, és ezzel úgy tűnik, hogy eltörte a 9.175 pont körüli támaszt. Persze ahhoz, hogy tényleg törésről beszélhessünk, ma ezt meg kellene erősítenie. A reggeli határidős árfolyamok alapján ez egyelőre nem következik be. Ha esetleg mégis elesne a szint, akkor 8.913 pontnál találjuk a következő támaszt. Ott az előremutató P/E értékeltség már megegyezne az elmúlt 10 év átlagával, amiben persze szerepel az elmúlt 80 év egyik legnagyobb válsága is, és egy bikapiaci periódus is. Ezért talán azt lehet, mondani, hogy ott már elégé olcsónak tekinthető az index. Fölfelé mozgás esetén a 200 napos mozgóátlag a természetes ellenállás.

Az amerikai piacok (ahol továbbra is növekednek az eredmények) pozitívan viselkedtek a jelentősnek mondható esést követően, míg Európában kissé nyögvenyelőseb a fordulat. Összegségében oldalazó, kissé emelkedő piacra számítunk itthon és Európában is.

USA

A múlt hét második felében látott gyenge teljesítmény után pozitív korrekcióval fejezték be a hét első kereskedési napját a tengerentúli börzék (Dow 0,46%, Nasdaq 0,72%, S&P500 0,72%). A Dow Jones index egyes tagjai enyhe mínuszt könyvelhettek el, de a legtöbb részvény mérsékelt pluszban zárta a kereskedést. A nap nyertese a Walt Disney (2,4%) és a Caterpillar (1,4%) voltak.

Egy makrogazdasági adat érkezett tegnap a tengerentúlról, az ISM New York index júliusi értéke, amely a korábbi 60,5 pontról 68,4 pontra emelkedett. A mai kereskedésben több makroadat és vállalati jelentés is érkezik: az Office Depot és a Walt Disney publikálja negyedéves számait, valamint ma közlik a júniusi ipari rendelésállományt és júliusi ISM szolgáltatóipari indexet is.

Európa

Felemás teljesítményre voltak képesek az európai indexek. A FTSE 100 index mondhatni elmozdulás nélkül, -0,02%-ban fejezte be a kereskedést, miközben a DAX index tovább esett, ezúttal 0,61%-ot. Egyedül a CAC 40 index volt képes emelkedést felmutatni 0,34%-os elmozdulásával. Újra bebizonyosodott, hogy az EKB kézzelfoghatóbb kommunikációra szeretne átállni. Egy tegnapi bejelentés szerint a tanács 2015-től rendszeresen nyilvánosságra hozza a kormányzótanács ülésein elhangzottakat. A délelőtt folyamán érkező európai szolgáltatóipari beszerzési menedzser indexek alakulása mellett az euró zónás kiskereskedelmi eladásokra lesz érdemes figyelni.

Olaj, arany

A múlt heti látványos zuhanás után tegnap emelkedni tudott az olaj árfolyama. A 97,5 dolláros támaszról pattant vissza az árfolyam, és 98,5 dollárig emelkedett zárásra. Az arany árfolyama továbbra is a 200 napos mozgóátlagon stabilizálódik, a tegnapi kismértékű esés után a reggeli kereskedésben mérsékelt emelkedés látható, a kurzus 1.291 dollárig kapaszkodott vissza.

Devizák

Az EUR/USD keresztre a kivárás a jellemző a csütörtöki EKB kamatdöntő ülés előtt. Erre utal az is, hogy a kurzus az 1,3410-1,3430-as szintek között lavírozott tegnap. A hazai deviza erősödése nem volt hosszú életű, hiszen az EUR/HUF jegyzése tegnap újra nekirugaszkodott a 314-es szinteknek. Továbbra is úgy gondoljuk, hogy ez az irány kitarthat a következő napokban is.

Távol-Kelet

A japán Nikkei 225 index 0,3%-os visszaesése mellett ugyanekkora emelkedést produkált a Hang Seng index a tegnapi napon. A sorból igencsak kilógott felfelé 1,7%-os plusszával a Shanghai index. A ma reggeli HSBC szolgáltatóipari beszerzési menedzser index 50,0 pontos értékének már nem örülnek ennyire a befektetők, hiszen júniusban még 53,1 ponton állt a mutató értéke. A visszaesésért az ingatlanpiaci folyamatok okolhatók

A Canalys elemzőcég szerint a Xiaomi okostelefonjai letarolták a kínai piacot. A vállalat a második negyedévben 240%-kal növelte eladásait, ezzel 14%-os piaci részesedésre téve szert. A brutális növekedésnek köszönhetően a Xiaomi átvette a piacvezető szerepet a Samsungtól.

Az ausztrál jegybank a várakozásoknak megfelelően 2,5%-on hagyta az irányadó kamatrátát ma hajnalban. A jegybankárok nyilatkozatainak hangvétele sem változott érdemben, így az AUD/USD kurzusában nem is következett be érdemi elmozdulás.

Határidős piacok

Vegyes képet mutattak a határidős piacok ma reggel. A Dow, az S&P és a Nasdaq mínuszban, míg a DAX pluszban volt.

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo