Valószínűsíthető, hogy hétfőtől valamiféle korrekció fog indulni a három kiemelt részvényben, amelyek igazándiból érintettek az átsúlyozásban: MOL, OTP, Richter, melyek közül az első kettő lehet inkább érintett.
A dollár a tegnapi és szerda esti gyengülést követően korrigálni kezdett, ami pozitív például a DAX indexre nézve. Amúgy is rendesen „beleadtak” az indexbe a dollárgyengülés kapcsán. Így ma már inkább az emelkedésé lehet a főszerep. Ez igaz a BUX indexre is, ahol azonban érdemes felkészülni egy hamarosan induló korrekcióra.
USA
Jó hangulatban telt a kereskedés a tengerentúlon, az indexek emelkedéssel zárták a napot. Az S&P500 index tegnap rugaszkodott el a 200 napos mozgóátlagról, illetve a tegnapi emelkedéssel az indexek már ledolgozták az év eleji mélyrepüléseket (Dow 0,9%, S&P500 0,66%, Nasdaq 0,23%). A friss munkanélküli segélykérelmek száma 265 ezer lett a múlt héten, amely lényegben megfelel a várakozásoknak. Ma a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexének márciusi előzetes számai érkeznek. A JP Morgan a korábban bejelentett 6,4 milliárd dolláros részvényvásárlási programját 1,9 milliárd dollárral emeli meg a cég bejelentése szerint.
Európa
Lefelé vették az irányt az európai tőzsdék tegnap. A CAC 40 index 0,5%-ot, a DAX index 0,9%-ot esett, míg a FTSE 100 index 0,4%-ot emelkedett. Az EU tagállamok vezetői megállapodtak arról a javaslatról, amit a török miniszterelnök elé terjesztenek. Ha sikerül megállapodni, akkor is lesz még teendő, ugyanis a líbiai térségen keresztül próbálkozhatnak majd a menekültek. Mario Draghi, az EKB elnöke nyomatékosítani próbálja az európai vezetőkben, hogy a jegybank monetáris politikája önmagában nem elegendő a gazdaság felpörgetéséhez, azzal egy időben strukturális reformokat is végre kell hajtani. Elsődlegesen a kereslet növelését, az állami beruházások fontosságát és az alacsonyabb adókat említette.
Olaj, arany
A WTI tovább folytatta az emelkedést, és már 40 dollár fölé került az áprilisi határidős ár. A piac továbbra is örül az EIA jelentésnek, ami a várthoz képest kisebb olajkészlet növekedésről és a finomított termékek mennyiségének csökkenéséről adott számot. Szintén fontos fejlemény, hogy a világ jegybankjai továbbra is élénkíteni akarják a gazdaságokat, ami erős olajkeresletet eredményezhet. A piac ezenkívül spekulál az áprilisi OPEC döntésére, ami további államok termelés befagyasztását eredményezheti.
Az arany 1.260 dolláron stabilizálódott. A Fed lazább monetáris politikára utaló megjegyzései a dollár gyengeségét hozták, ami szintén kedvezően hatott az arany árára. A piac az emelkedés folytatódására számít, ami azt jelenti, hogy idén továbbra is az arany maradhat a legjobban teljesítő eszköz.
Devizák
Tegnap is látványosan gyengült tovább a dollár az euróval szemben, a Fed ülés hatása volt érezhető a tegnapi kereskedésben is. Az EUR/USD árfolyama az 1,133-as ellenállásig emelkedett, ahonnan korrekció kezdődött a mai kereskedésben. Ha tovább korrigál az árfolyam, akkor első körben az 1,12- es szintet tesztelheti vissza. A 312-nél húzódó 200 napos mozgóátlagról pattant le a forint árfolyama tegnap, és 310,3-ig korrigált az EUR/HUF devizapár. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy folytatódik az oldalazás, de egy háromszög alakzat is látható a grafikonon. Hamarosan nagyobb elmozdulás jöhet a devizapárban.
Távol-Kelet
A Hang Seng 0,4%-ot, a Shanghai index 1,4%-ot emelkedett, miközben a Nikkei 1,3%-ot csökkent. A Shanghai index november óta a legjobb hetét zárta. A 10 éves japán kötvények hozama mínusz 13,5 bázispontra esett, ami egyrészt új mélypontot jelent, másrészt alacsonyabb, mint a sávos jegybanki betéti ráta legalsó kulcsa. Ez arra utal, hogy a piac további lazításokat és újabb kamatvágásokat vár a jegybanktól.
Az USDJPY beszúrt 111 alá, ahol utoljára 2014 novemberében járt az árfolyam. Piaci spekulációk szerint a japán jegybank ezeken a szinteken már intervenciókkal avatkozhat közbe a jen erősödésének megőrzése érdekében. A japán jegybank legutóbbi üléséről szóló jegyzőkönyvből kiderül, hogy minimális többséggel fogadták csak el a negatív betéti ráta bevezetését. Meglepetésként az eszközvásárlási program kibővítését ezúttal nem tárgyalták, azonban a várakozások szerint a közeljövőben ismét terítékre terülhet.
Pozitív meglepetést okozott az ingatlanárak februári alakulása Kínában. Múlt hónapban 47 városban emelkedtek az új lakások árai, szemben januárral, amikor csak 38 városban mértek emelkedést. Ezzel összhangban csökkenést csak 15 városban tapasztaltak, míg múlthónapban még 24 településen.
Határidős piacok
Mind az európai, mind az amerikai határidős piacokon pozitív hangulat uralkodott ma reggel.