A DAX esetében a mai alacsony forgalom mellett emelkedés várható, nagy valószínűséggel ez egyelőre nem jelent középtávon fordulatot. A BUX esetében is csak tessék-lássék emelkedést várunk a mai napra, pedig a Richter újabb hírt hozott. Ezúttal a gyógyszercég fizet mérföldkövet, mivel több európai országban is megkapta a forgalomba hozatali engedélyt. Látszólag örülhetnénk, de az egész európai ösztradiol piac 85 millió dollárra rúg. Vagyis valószínűleg nem ettől fog fölrobbanni a Richter eredmény, a 2016 első féléves bevezetést követően. Így a Richter árfolyam emelkedése sem különbözik az indextagok emelkedésétől.
USA
Gyengén sikerült a hét utolsó kereskedési napja a tengerentúlon, a nyitást követő látványos esést nem tudták az indexek zárásig ledolgozni (Dow -1,67%, Nasdaq -1,05%, S&P500 -1,54%). Vegyes munkaerőpiaci adatok érkeztek pénteken a tengerentúlról. Augusztusban 173 ezer fővel bővült a mezőgazdaságon kívül foglalkoztatottak száma az USA-ban, amely lényegesen elmarad a várt 217 ezerhez képest. Öt hónapja nem volt ilyen gyenge foglalkoztatottsági adat, viszont a júniusi és a júliusi adatot felfelé korrigálta a hivatal. A munkanélküliségi ráta 5,1%-ra csökkent, ami kedvezőbb az 5,2%-os előrejelzésekhez képest, a ráta hétéves mélypontra esett. Az adatok szerint az átlagos órabér is emelkedett.
A Google a kínai kormánnyal és telefongyártókkal tárgyal arról, hogy az országban bevezethessen egy új Android app store-t. A mai napon zárva tartanak az amerikai tőzsdék a Munka ünnepe miatt.
Európa
Pénteken újra az esésé volt a főszerep az európai börzéken. A FTSE 100 index 2,4%-ot, a DAX index 2,7%-ot, míg a CAC 40 index 2,8%-ot veszített az értékéből. Janisz Varufakisz a CNBC-nek nyilatkozva elismerte, hogy az újabb mentőcsomag nem fog működni. A választásokkal kapcsolatban pedig azt mondta, hogy nem tud a választók szemébe nézni, mivel pártja nem lesz képes a gazdaságot stabilizálni.
Alekszisz Ciprasz a szeptember 20-i választások után újra szeretné tárgyalni a harmadik mentőcsomag feltételeit. Minden bizonnyal ez csak egy politikai húzás a választók felé.
Olaj, arany
A WTI 45,6 dollárig gyengült ma reggel. Jelentős fundamentális hír nem látott napvilágot, a piac továbbra is a növekvő iráni és USA kínálat miatt aggódik, miközben a kínai kereslet csökkenhet. A múlt héten a fedezeti alapok eladási pozíciói 13%-kal estek, ami magyarázatot ad a piac jelentős változékonyságára. A múlt heti volatilitás ugyanis 1990 óta a legmagasabb volt, a WTI 3 nap alatt 27%-kal emelkedett, aztán közel 10%-kal zuhant.
Az arany 1.125 dolláron állt ma reggel. A pénteki munkanélküliségi adatok nem mozgatták meg a piacot. A befektetők többsége még mindig inkább decemberig vár kamatemelést, mintsem szeptemberben. A gyengébb pénteki adatok is egyre inkább a későbbi kamatemelésnek adnak helyet.
Devizák
A munkaerőpiaci adatok mozgatták pénteken a devizapiacokat. A dollár napon belül nagyobb kilengést mutatott az euróval szemben, de zárásra nem volt igazán látványos az elmozdulás. A reggeli kereskedést is stabilan kezdte az EUR/USD, a technikai kép alapján további dollárerősödés várható, a következő megálló 1,1-nél látható.
A forint gyengélkedett pénteken az euróval szemben, az árfolyam 313,5-ig emelkedett zárásra. Egy támaszon fordult meg az árfolyam, az irány jelenleg felfelé mutat, rövidtávon további forintgyengülés várható.
Távol-Kelet
A hosszú hétvégét követően mérsékelt eséssel indult újra a kereskedés a shanghai tőzsdén. A Hang Seng 0,4%-ot, a Shanghai index 0,6%-ot esett, miközben a Nikkei értéke lényegében változatlan maradt.
A kínai statisztikai hivatal lefelé módosította a 2014-es GDP értékét. A módosítás szerint a kínai GDP csak 7,3%-kal növekedett, míg korábban 7,4%-ot közöltek. A pénzügyminiszter hétvégi beszédében megerősítette, hogy az idei évre továbbra is 7%-os növekedést várnak. A kínai értékpapír felügyelet szerint a tőkeáttételek nagy része mát leépült, így mára egy sokkal stabilabb piac jött létre.
Határidős piacok
Vegyes képet mutattak a határidős piacok ma reggel, de a főbb indexek (Dow, S&P, Nasdaq, DAX) a pozitív tartományban voltak.