A legnagyobb szeletet a Xiaomi hasítja ki 15,9%-kal, második a Huawei 15,7%-kal (48%-os növekedés év/év alapon), míg az Apple 12,2%-ot ért el. Továbbá attól is megijedhettek a befektetők, hogy a cég cáfolta azokat a pletykákat, miszerint közvetlen szolgáltatásokat (MVNO) nyújtanának az okostelefon felhasználóiknak, ezzel kikerülve az AT&T, a Deutsche Telekom vagy éppen a China Mobile-lal kötött megállapodásokat.
Van egy kiváló MOL eredményünk, megemelt menedzsment előrejelzéssel. Most már nem 2 milliárd, hanem 2,2 milliárd dolláros EBITDA-t vár idénre a cég vezetése, annak ellenére, hogy az idei évben gyenge maradhat az olajár, és a finomítói marzsok sem lesznek olyan erősek, mint az év első felében voltak. Egy szó mint száz, egy konzervatív megközelítésben is jobb eredményt várnak mint eddig. Ez pedig 10 százalékkal haladja meg a piaci várakozásokat is, azaz sok elemzőháznál jöhet fölfelé mutató revízió az eredményekben, és várhatóan a részvényárban is.
Mindeközben a korábbi 4.575 forintról 5.190 forintra emeltük meg a Richterre vonatkozó célárunkat. Az eredmény előrejelzésünk pedig jelentősen módosult. Most már idénre majdnem 50 milliárd forint nettó profittal, jövőre pedig 57 milliárdos eredménnyel számolunk. Az utóbbi már közelíti minden idők legmagasabb profitját (64,5 milliárd), amelyet 2010-ben láthattunk.
A DAX komponensek közül a Beiersdorf publikálta ma az eredményét, amelynek hatására 1 százalékos emelkedéssel kezdte a napot a papír. Ugyanakkor a súlya az indexben 0,8 százalék, ami nagyon pici. Mindenestre a hangulat pozitív, így emelkedésre számítunk mind a DAX, mind a BUX index esetében.
USA
Ismét eséssel zártak az amerikai börzék. Bár nyitás után még némi pluszban voltak a főbb indexek, a hangulat gyorsan elromlott, és zárásig már nem enyhült az eladói nyomás (Dow -0,27%, Nasdaq 0,18%, S&P500 -0,24%).
Az ISM New York index 63,1 pontról 68,8 pontra emelkedett júliusban, a gépipari megrendelések pedig a várt 1,8%-kal bővültek júniusban. Dennis Lockhart, az atlantai Fed elnöke tegnap azt mondta, hogy támogatja a kamatemelést a következő szeptemberi Fed ülésen.
Délután 14:15-kor az ADP publikálja a foglalkoztattak változását júliusra vonatkozóan. A piac 215 ezer fős bővülésre számít.
A Disney árbevétel soron alul-, míg profit soron felülmúlta az elemzői várakozásokat. A bevételek 5%-kal 13,1 milliárd dollárra emelkedtek (várakozás: 13,23 milliárd dollár), míg az egy részvényre jutó nettó profit 13%-kal 1,45 dollárra nőtt (várakozás 1,45 dollár). A médiahálózatok üzletág kábel részlegének működési profitja 7%-kal emelkedett, ugyanakkor a műsorszolgáltatások rész eredménye 15%-kal esett a magasabb munkaerő- és működési költségek, valamint az alacsonyabb hirdetési bevételek miatt. A menedzsment emiatt figyelmeztette a befektetőket, hogy alacsonyabb profittal kell számolni ezen a területen. A részvény árfolyama a hírre több mint 6%-ot esett.
Európa
Minimális elmozdulást láthattunk az európai indexektől tegnap. A CAC 40 index 0,16%-os mínuszban, a DAX index 0,11%-os pluszban zárt, míg a FTSE 100 index nullában fejezte be a kereskedést. A görög pénzügyminiszter szerint közeledtek az álláspontok a hitelezőkkel folytatott tárgyalások során. Brüsszeli források szerint jó irányba haladnak, és folyamatosak az egyeztetések.
Olaj, arany
A WTI 46,2 dollárra korrigált, mivel a piac a mai készletadatokra koncentrál. A várakozás 1,6 millió hordós készletcsökkenés. A líbiai hatóságok ismét meg kívánják nyitni az ország két legnagyobb olajkikötőjét, ami a líbiai export felfutását eredményezheti. Líbia jelenleg 400 ezer hordó olajat termel, de a kapacitások alapján 1 millió hordóig simán felfuthat a termelés
Az arany 1.087 dolláron stagnált ma reggel. A piac az arany mellett más nemesfémekre, elsősorban a platinára figyelt, ami 6 éves mélypontra zuhant a bőséges kínálat és a gyenge kínai kereslet miatt. A kínai számok egyre nagyobb bizonytalanságot mutatnak, ami jelentős visszaeséssel fenyeget. A piac továbbra is esést vár az aranytól is.
Devizák
Tegnap sikerült az EUR/HUF-nak elrugaszkodnia a 306,8-as támaszról, és nagy emelkedéssel zárta a kereskedést. A forint a 310-nél húzódó 20 napos mozgóátlagot is megérintette tegnap, majd zárásra némileg korrigált, de így is két forintnyi gyengülést láthattunk tegnap. Körvonalazódik a dupla mélypont alakzat, a további gyengülést a 312 forintos ellenállás állíthatja meg.
Délután beindította a rakétákat a dollár. Az atlantai Fed elnök szavai is segítették a dollár erősödését, az EUR/USD kurzusa 1,088-ig csökkent zárásra. A reggeli kereskedésben is folytatódik a dollár erősödése, hamarosan elérheti a kurzus az 1,08-as támaszt.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,6%-ot, a Hang Seng index 0,2%-ot emelkedett, miközben a Shanghai index 1%-ot esett. 11 hónapos csúcsra, 53,8 pontra emelkedett a Caixin szolgáltató szektorra vonatkozó PMI értéke, ami éles kontrasztban van az iparban látható jelentős visszaeséssel.
Az IMF kitolja az 5 évente esedékes devizakosár felülvizsgálatát 2016 szeptemberéig, így várhatóan majd csak jövő év második felében dőlhet el, hogy a kínai jüan bekerülhet-e az IMF által alkalmazott devizakosárba.
Határidős piacok
Vegyes képet mutattak a határidős piacok ma reggel, de a főbb indexek (Dow, S&P, Nasdaq, DAX) a pozitív tartományban voltak.