Az időhúzásnak azonban meglett az ára, hiszen az előzetesen beterjesztett reformcsomaghoz képest durvább feltételeket támasztott az EU. Mielőtt még teljesen hátradőlnénk a székben, ne feledjük, hogy a görög parlamentnek és az eurzónás országoknak is el kell fogadniuk a csomagot, a görög parlament szavazása lesz a rázósabb ügy.
Holnapra már négy intézkedést implementálnia kell a görög parlamentnek, miközben az eurócsoport a harmadik mentőcsomagról tárgyal. A hét végéig az eurózónás országok nemzeti parlamentjeiben is szavaznak a jóváhagyásról.
A múlt héten látott Alcoa gyorsjelentés után vegyes gyorsjelentési szezon elé nézhetünk, legalábbis a tőzsdei álmoskönyvek szerint. Ma zárás előtt érkezik a Wells Fargo és a JP Morgan negyedéves jelentése. A bankpapírok esetén a hitelezés bővülése mellett a kamatmarzsok alakulására, illetve a céltartalék felszabadításának mértékére lesz érdemes figyelni.
USA
A görögökkel kapcsolatos hírek segítették tegnap az amerikai kereskedést, az indexek harmadik napja emelkednek egyhuzamban (S&P500 1,11%, Dow Jones 1,22%, Nasdaq 1,48%). Júniusi kiskereskedelmi forgalmi adat érkezik ma a tengerentúlról. Új történelmi csúcsra szökött a Netflix árfolyama egy nappal a 7:1 arányú részvényfelaprózás előtt. Az idei évi szárnyalás ellenére továbbra is optimisták a piaci szereplők a társasággal kapcsolatban, amit jól jelez, hogy a Goldman Sachs elemzője 620 dollárról 780 dollárra emelte célárát.
A Deutsche Bank 50 dolláros, a SunTrust 50 dolláros a PiperJaffray 52 dolláros célár mellett kezdte el követni a Fitbit részvényeit. A Morgan Stanley és a Barclays nem ennyire optimista, elnézve a 42 és 45 dolláros árat. A Comcast havi 15 dolláros díj ellenében új stream szolgáltatást kínál ügyfeleinek. A nyár folyamán Bostonban, majd 2016-ig mindenhol elérhető lesz.
Ténylegesen is elindul a tengerentúli gyorsjelentési szezon. A múlt heti Alcoa számok után ma érkezik a bankszektor szereplői közül a Wells Fargo és a JP Morgan, továbbá lehull a lepel a Yum Brands és a Johnson & Johnson számairól is.
Európa
Továbbra is kitart a lendület az európai tőzsdéken. A FTSE 100 index 0,97%-ot, a DAX index 1,49%- ot, míg a CAC 40 index 1,94%-ot tudott emelkedni. Változatlan szinten hagyta az EKB a görög bankoknak nyújtott sürgősségi likviditási keretet, ennek ellenére csütörtökig zárva maradnak a görög bankok. A délelőtt folyamán érkezik a júniusi brit inflációs adat mellett a német ZEW fogyasztói bizalmi index is.
Olaj, arany
A WTI ma reggel 51,2 dollárig csúszott. A legfontosabb hír ma reggel fél 9-kor látott napvilágot, mely szerint Irán és a nemzetközi közösség megállapodott az ország nukleáris programjáról, ami az jelenti, hogy 3-6 hónapon belül akár napi 1 millió hordó többletkínálat kerülhet a piacra. A világpiac a becslések szerint már most is napi 1,5 millió hordós túlkínálattal küzd.
Az arany 1.154 dollár volt ma reggel. A görög megegyezés kismértékben lefelé hajtotta az arany árát, így ismét a Fed lépései kerültek a figyelem középpontjába. Janet Yellen múlt héten jelentette ki, hogy még az idén kamatot szeretne emelni, ami mintegy 2,5%-kal küldte lejjebb az olaj árát.
Devizák
A forint 313-nál indította a hetet és sikerült tegnap tovább erősödnie az euróval szemben. A kurzus 310 alatt is járt, de zárásra visszakorrigált 310,6-ig. A görögök számlájára írható a tegnapi forinterősödés, más régiós deviza is hasonlóan jól teljesített, ráadásul a lengyel zlotyinak sikerült lepipálnia a forint jó teljesítményét is. A reggeli kereskedésben egyelőre 310 felett stabilizálódik az EUR/HUF.
Fordulat körvonalazódik az EUR/USD devizapárban. Tegnap még egyszer felszúrt a 20 és 30 napos mozgóátlagokig az árfolyam, és 1,119-nél megérkezett a fordulat. Zárásra sikerült 1.10-ig visszaesnie a devizakeresztnek, a reggeli kereskedésben pedig folytatódik a dollárerősödés. A következő megálló 1,085-nél található.
Az USD/JPY devizapár is megfordult napokkal ezelőtt, a 120,4-es szintről pattant vissza a kurzus és jelenleg már 123 felett jár az árfolyam. A következő megálló a 125,8-as lokális maximumnál húzódik.
Nagyot erősödött tegnap a török líra az euróval szemben, és ezzel folytatódik a június közepén indult lejtmenet az EUR/TRY devizapárban. Elkezdődtek a török koalíciós tárgyalások, az AKP és a CHP próbál nagykoalíciót létrehozni, a piac szerint nagyobb a valószínűsége annak, hogy sikerül megegyezniük a pártoknak. Pozitív kimenet esetén folytatódhat a líra erősödése, a jelenlegi 2,9-es szintről a 2,84-es támaszig is lejöhet rövidtávon az árfolyam.
Távol-Kelet
A Hang Seng 0,9%-ot, a Shanghai index 1,3%-ot csökkent, azonban a japán Nikkei 1,2%-ot emelkedett ma reggel. Az UBS friss elemezése szerint a hatalmas kínai részvénypiaci volatilitás miatt jelenleg még nem éri meg növelni a kínai részvénypiaci kitettséget.
Kínában az aggregátfinanszírozás 1860 milliárd jüanra ugrott júniusban a korábbi 1220 milliárdról, jelentősen felülmúlva az 1400 milliárdos várakozást. A hitelpiac fellendülése pozitív fejlemény, ami legalább részben a jegybanki lazításnak tulajdonítható. Holnap teszik közzé a II. negyedéves kínai GDP adatot.
Határidős piacok
Vegyes képet mutattak a határidős piacok ma reggel. A Dow, az S&P és a DAX mínuszban, míg a Nasdaq pluszban volt.