Eu cikkek


Orbán szerint nem udvarias dolog előfeltételt támasztani

Orbán szerint nem udvarias dolog előfeltételt támasztani 

„Nem látok különösebben nehéz ügyet" - nyilatkozta péntek reggel Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Bizottság által kifogásolt magyar törvényekkel kapcsolatban, így reményei szerint José Manuel Barrosóval való keddi találkozóján politikai megállapodás jöhet létre közte és a bizottság elnöke között. Orbán kijelentette: „Arról még senki semmilyen dokumentumot nem adott át Magyarországnak, hogy az IMF-fel és az EU-val történő tárgyalások megkezdésének lennének előfeltételei, és mik volnának azok."
Keresik a válságból levonható tanulságokat

Keresik a válságból levonható tanulságokat 

Az Európai Bizottság egész Európát átfogó vitát indít a vállalati szerkezetátalakításról és a változásokra való felkészülésről. A konzultáció 2012. március 30-ig tart. A cél az, hogy meghatározzák, melyek a sikeres gyakorlatok és stratégiák a szerkezetátalakítás és a változáshoz való alkalmazkodás területén.
Nincs vitánk az EU intézményeivel?

Nincs vitánk az EU intézményeivel? 

Három kötelezettségszegési eljárást indít Magyarország ellen az Európai Bizottság - jelentette be kedden Strasbourgban José Manuel Durão Barroso, a bizottság elnöke, mégpedig a jegybank függetlenségét érintő szabályozással, a bírói tevékenység felső korhatárával, valamint az adatvédelmi hatóság függetlenségére vonatkozó szabályokkal kapcsolatosan. A magyar kormányszóvivői iroda közleménye szerint „sem az alapelvek, sem a közös európai értékek és vívmányok jelentősége tekintetében nincs vitánk az Európai Unió intézményeivel." Szerdán az Európai Parlament is Magyarországról folytat vitát. Hazánknak a szokásosnál kevesebb ideje, egy hónapja van arra, hogy válaszoljon a bizottsági aggodalmakra.
Gyászos kilátások, a válság veszélyesebb, mint valaha

Gyászos kilátások, a válság veszélyesebb, mint valaha 

Az európai kilátások gyászosak, az Európára és a világgazdaságra ható kockázatok magasak - mondta hétfőn David Lipton, a Nemzetközi Valutaalap vezérigazgató-helyettese. Az IMF korábban figyelmeztetett arra, hogy a világgazdasági válság veszélyes új szakaszába lépett. Lipton most azt mondta: ez a szakasz már nem új, de veszélyesebb, mint valaha, a szeptemberben azonosított negatív irányú kockázatok megvalósultak. A hét végén kilenc eurótagállamot leminősítő Standard & Poor's szerint az európai döntéshozók „nem diagnosztizálták helyesen" a válság okait.
Készpénz nélkül versenyképesebb

Készpénz nélkül versenyképesebb 

Utazhatunk virtuális vonatjeggyel, mobiltelefonunkon keresztül megadhatjuk tartozásunkat a barátunknak, élelmiszereinket interneten is megvásárolhatjuk, és betéti kártyánkkal külföldön is fizethetünk. A modern készpénzkímélő fizetési eszközök terjedése azonban a biztonságra és az átlátható integrált fizetési környezet szükségszerűségére is felhívja a figyelmet. Az európai polgárok vásárlási és fizetési szokásainak radikális változására reagálva az unió konzultációt indított, hogy a piac fejlődését hátráltató tényezőket mielőbb elhárítsák.
„Az Orbán-kormány számára nagy a tét”

„Az Orbán-kormány számára nagy a tét” 

Magyarország „az utóbbi időben hozott néhány olyan döntést, amelyekről úgy tűnik, nem felelnek meg teljesen az európai jognak" - mondta a BBC-nek  adott interjújában Olli Rehn, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi kérdésekben illetékes alelnöke, aki szerint a jegybanktörvény módosítása az egyik előfeltétele az EU részéről a Magyarországgal kötendő megállapodásnak. A Dow Jones amerikai hírügynökség is külön kiemelte a vitatémák közül az új törvényt, mivel az a hírügynökség szerint „a kormány számára bizonyos politikai hatalmat biztosít" a Magyar Nemzeti Bankban. Az Európai Bizottság szerdai ülése után ismertetett közleményből kiderül, hogy továbbra sem zárult le az az elemzés, amelynek keretében a nemrégiben elfogadott magyar törvényeket vetik össze az Európai Unió jogi előírásaival.
Magyarország: utak és zsákutcák

Magyarország: utak és zsákutcák 

Az IMF-fel szembemenő argentin, „belarussz”, vagy a török út veszélyeiről és az orosz befektetők lehetséges megjelenéséről beszél Charles Robertson a Concorde Alapblogon. Az interjúban a feltörekvő piacokra szakosodott legnagyobb befektetési bank, a Renaissance Capital fő stratégája kifejti, hogy az IMF megállapodás előfeltétele annak is, hogy Moszkva és orosz cégek beszálljanak Magyarország finanszírozásába. Ha azonban folytatódik az EU és az IMF elvárásaival ellentétes magyar politika, az egész közép-európai térség destabilizálódhat.
Fontos változás márciustól?

Fontos változás márciustól? 

A tagállamok költségvetési politikájának szorosabb összehangolását előirányzó új kormányközi szerződést március 1-jén írhatják alá, jelentette be Angela Merkel német kancellár és Nicolas Sarkozy francia elnök hétfőn Berlinben. A legújabb elképzelések szerint a megállapodás akkor léphet életbe, ha legkevesebb tizenöt ország csatalakozik hozzá, és a hatálybalépéstől számítva legfeljebb öt év elteltével kezdeményezni kell a szerződés beemelését az Európai Unió szerződéses rendszerébe.
Folytatódik az EU-Kína csörte

Folytatódik az EU-Kína csörte 

A kínai légiközlekedési szövetség jogi lépésekkel és esetleges megtorló intézkedésekkel fenyeget az Európai Unió január 1-jén életbe lépett új szabályozása miatt.
Magyar módi: tárgyalunk meg nem is?

Magyar módi: tárgyalunk meg nem is? 

A kormány minden észrevételt kész megfontolni, ha az az eredeti szándékát nem változtatja meg - mondta csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón Fellegi Tamás tárca nélküli miniszter, aki azt is kijelentette: „Készek vagyunk, ahogy eddig is tettük, teljes mértékben tiszteletben tartani a Magyar Nemzeti Bank függetlenségét." Kifejtette: egy olyan „elővigyázatossági készenléti hitel" elfogadható Magyarország számára, amely rögzíti, hogy van benne elővigyázatossági elem.

Rekordmagasságú kockázat, történelmi csúcson a forint 

Ismét rekordot döntött a magyar államadósság törlesztéskockázatára kínált biztosítási tranzakciók árazása szerda délután a londoni piacon. Pénzügyi elemzők értékeléseikben a magyarországi kockázati tényezők közül kiemelték az IMF/EU-megállapodás körüli bizonytalanságot. Ennek fő oka az új jegybanktörvény, amelynek legvitatottabb részei az elfogadott változatban módosítás nélkül szerepelnek. Befektetői szempontból pedig egyre nehezebb eligazodni a magyar kormány stratégiáján. A forint árfolyama is csúcsot döntött szerda délelőtt.

Brüsszel: ha nincs független jegybank, nincs IMF hitel  

Az Európai Bizottság ragaszkodik ahhoz, hogy őrizzék meg Magyarországon a nemzeti bank függetlenségét - hangsúlyozta kedden újságíróknak Olivier Bailly, a központi uniós javaslattevő-végrehajtó intézmény szóvivője. Amíg ez nem biztosított, ne számítsunk pénzügyi támogatásra.

Szétesik az eurózóna? 

Londoni pénzügyi elemzők prognózisa szerint "99 százalék", hogy a valutaunió előbb-utóbb szétesik, és a folyamat nagy valószínűséggel az idén megkezdődik. 

Kemény lesz 

Európa vezetői arra figyelmeztetnek, hogy 2012 nehezebb év lesz, mint 2011 volt. Akkor az adósságspirál politikai változásokat kényszerített ki Olaszországban és Spanyolországban, és az euró túlélését is veszélyeztette. Idén is nehéz döntések előtt állnak az egyes országok és maga az unió is.

Több pénz éghajlat-politikára 

Az Európai Bizottság a 2014–2020 közötti időszakban 3,2 milliárd eurót szeretne elkülöníteni az új LIFE környezetvédelmi és éghajlat-politikai cselekvési program számára. A javasolt program átláthatóbb és rugalmasabb, mint a korábbi, ráadásul elődjéhez képest lényegesen nagyobb költségvetésből gazdálkodik, ami az eredményességét is fokozhatja.

Orbánnak már nem fontos az IMF 

Elutasító választ küldött Orbán Viktor kormányfő José Manuel Barroso levelére, amelyben az Európai Bizottság elnöke két törvényjavaslat visszavonását javasolta neki. A miniszterelnök ezt a Hír TV-nek adott, csütörtök este sugárzott interjúban közölte. Szerinte "nem kellene ennek ilyen nagy feneket keríteni, az egész IMF-tárgyalásnak nincs ekkora jelentősége. Ha megállapodunk az IMF-fel, akkor van egy biztonsági szerződésünk, ha nem állapodunk meg, nincs. Attól még az ország áll a lábán, és működik."

IMF: 2/3 esélyt ad London 

Továbbra is csaknem kétharmados az esélye annak, hogy Magyarország megállapodásra jut a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az EU-val - vélekedtek szerdai helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.

Könnyebb lesz munkát találni 

Az Európai Bizottság úgy döntött, hogy korszerűbbé teszik a szakmai képesítések elismerésének szabályozását. Európán belül ezentúl könnyebben el tudnak helyezkedni a szakemberek.

2,5 milliárd euró a kicsiknek 

Évi 30 ezer európai munkahelyet teremthet az EU új vállalkozás-finanszírozási programja - a COSME és a Horizon 202 - hangzott el az EP ipari-, kutatási- és energiaügyi bizottsága hétfő esti ülésén, ahol Máire Geoghegan-Quinn kutatásért felelős és Antoni Tajani ipari biztos ismertette a következő hétéves költségvetési ciklus kkv-kat érintő programjait.

Közös kampány a kínai turistákért 

Az Európai Turisztikai Bizottság rendkívül nagy potenciált lát az Európába irányuló kínai turizmusforgalom növelésében, ezért az európai marketingszervezet új stratégiájában kiemelt hangsúlyt kapott Kína mint Európa egyik legfontosabb küldőpiaca, ahonnan nagyszámú, fizetőképes beutazó forgalom várható hosszú távon.

Orbán: 2012 viharos év lesz 

Napirend előtt beszélt a Parlamentben Orbán Viktor. Felszólalásában a költségvetés átalakítása és a brüsszeli megállapodás mellett szó esett célokról, és a miniszterelnök kifejtette: a múlt hibáinak kijavítását a kormány az elmúlt időszakban a tehermegosztás, a felelősség és az átszervezés politikája alapján kezdte meg.

Miről tárgyaljon a parlament a miniszterelnök szerint? 

Orbán Viktor szombaton exkluzív interjút adott m1-nek - amelyet vasárnap este ad le a közszolgáltai televízió -, és miként pénteki brüsszeli sajtótájékoztatóján, beszélt az EU-csúcson született megállapodásról és arról, hogy Magyarország gazdaságának gondokkal kell megküzdenie. A miniszterelnök televíziós nyilatkozatában azt mondta, hogy jövő héttől már tárgyalnia kell a parlamentnek a brüsszeli döntésről, Brüsszelben pedig azt vetítette előre, hogy az átdolgozott költségvetés is jövő héten már a Ház előtt lesz.

Egyedül maradt Nagy-Britannia  

Huszonhat tagország támogatja az európai uniós tagországok állam- és kormányfőinek pénteken Brüsszelben tartott találkozóján elhatározott kormányközi szerződés elkészítését - erősítette meg Herman Van Rompuy, a kormányfői tanács elnöke a kétnapos ülést lezáró sajtótájékoztatón.

Máshogy kérjük az eurómilliárdokat 

Magyarország az európai uniós fejlesztési források átcsoportosítását kezdeményezi a 2007-2013. évi költségvetési időszakban biztosított keret maradéktalan felhasználása, a pénzvesztés kockázatának csökkentése érdekében - közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ).

Több pénz juthat szociális célokra 

Új rendeletet javasolt az Európai Bizottság, amely a szociális befektetési alapok terjedését segítené. Ettől is az európai piacok erősödését várja az unió.

Sok milliárd forint válik elérhetővé 

2,5 milliárd eurót hívhatnak le a kis- és középvállalkozások 2014 és 2020 között a versenyképességük fokozása érdekében az Európai Unió programjának köszönhetően. A finanszírozáshoz való hozzáférés elősegítése és a vállalkozói kultúra előmozdítása, az új vállalkozások létrehozását is beleértve – ezek a bizottság szerdán előterjesztett támogatási programjának legfontosabb elemei.

Csökkenő terhek  

Az Európai Unió szeretne jobban megfelelni a kisvállalkozásoknak, így döntés született arról, hogy amikor csak lehetséges, a mikrovállalkozások mentesüljenek az uniós jogszabályok alkalmazása alól. Ezzel a bizottság olyan egyedi szabályozás bevezetésére törekszik, amelynek köszönhetően a minimálisra csökkenne a vállalkozások szabályozásból adódó terhe.

A fogyasztást, és a környezetszennyezést kell adóztatni 

Az euróövezeti gazdaság válság számos kihívást hozott, így a növekvő adósságot csökkenteni, a potenciális növekedési ütemet helyreállítani, a magas munkanélküliséget mérsékelni, a versenyképességi hátrányt ledolgozni, a pénzpiaci stabilitás pedig helyreállítani kell- mondta Elena Flores, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi főosztályának stratégiai, koordinációs és kommunikációs igazgatója egy budapesti konferencián csütörtökön.

A támogatások ötödét veszítheti Magyarország 

Kutatásra, oktatásra, infrastruktúra-fejlesztésre és a külkapcsolatokra költene többet az unió a jövőben. Miután a következő hét éves Uniós költségvetési keretösszeg legfeljebb a becsült inflációval növekedne 2013-hoz képest, a felzárkóztatásra és a közös agrárpolitikára fordítandó kiadásokat reálértéken valamelyest csökkenteni kell. Magyarország az eddigi támogatások egyötödét elveszítheti.

Csak integrációval éli túl az euró a válságot 

Tovább kell mélyíteni az euróövezeten belüli integrációt a nemzetközi gazdasági válság leküzdésének érdekében, de ez nem hozhatja hátrányos helyzetbe a tíz többi EU-tagállamot - hangoztatta José Manuel Durao Barroso, az Európai Bizottság elnöke szerdán Strasbourgban, az Európai Parlament plenáris ülésén felszólalva.

Ételek, amiket biztonsággal ehetünk 

A natúr joghurt, vaj, kompót, tészta, közönséges kenyér, méz, víz és a gyümölcslé semmilyen adalékanyagot nem tartalmazhat. A bizottság új rendeletei lehetővé teszik az európai lakosság számára, hogy tudatosabban étkezzen. 

Lehetőség nőknek 

Az Európai Bizottság útjára indított egy új mentori hálózatot azzal a céllal, hogy a know-how és a tapasztalatok megosztására révén támogassa a női vállalkozókat. Európában az önfoglalkoztatók csupán 34,4 százaléka nő. A fenti arány növelése érdekében sikeres üzletasszonyok nyújtanak majd segítséget olyan nőknek, akik kettő-négy évvel ezelőtt alapítottak vállalkozást.

Újabb recesszió, újabb leminősítések? 

Magyarország adósmegítélésének romlása is mutatja, hogy a piacok egyre kritikusabban figyelik az országok pénzügyi teljesítőképességét. Az eurózóna válságának felgyorsulása óta a jó és rossz adósságok között is szelektálnak, és a francia sajtó szerint Franciaország egyre inkább a rosszak közé csúszik át. Ausztriában is aggódnak az eddigi kiváló besorolás esetleges lerontása miatt. A Nemzetközi Valutaalap pénteken nyilvánosságra hozott elemzésében újabb recesszió „fokozott veszélyére" figyelmeztette a fejlett gazdaságokat.

Csak elodáztuk a problémát 

Megállt az uniós gazdasági fellendülés. Az erősen megrendült bizalom hatással van a beruházásokra és a fogyasztásra, a gyengülő globális növekedés visszafogja az exportot, az elengedhetetlen költségvetési kiigazítás pedig nyomás alatt tartja a hazai keresletet. A GDP előreláthatólag 2012-ben is stagnálni fog az EU-ban: 2012 egészére körülbelül 0,5 százalékos növekedést becsülnek, míg 2013-ra mintegy 1,5 százalékos lassú növekedés várható. A magyar kilátásokat is gyengébbnek ítélte a bizottság, mint a kormány. Maradhat a túlzottdeficit-eljárás.

"Miért mi fizessük az EU-s gondokat?" 

A kínai légi szállítási szövetség (CATA) az Air Chinával és más kínai légitársaságokkal együtt még az idei év vége előtt pert kíván indítani az Európai Unió ellen, miután március óta folytatott tárgyalásaikon nem jutottak egyezségre az unió légi közlekedésre vonatkozó szén-dioxid-kibocsátást korlátozó - őket érintő - intézkedéséről.

EU: minden út Budapestre vezet 

Az Európai Bizottság (EB) tagállami egyeztetések után elkészítette a transzeurópai közlekedési hálózat (TEN-T) fejlesztéséről szóló új uniós jogszabály tervezetét. A program célja, hogy 2050-re minden európai állampolgár maximum 30 percnyi utazásra legyen az európai közlekedési hálózat valamelyik ágától. 

A bankválság mellett politikai krízis is van Európában 

Egy közös euróövezeti pénzügyminisztérium csírájának nevezte az euróövezeti mentőcsomagok motorjának számító Európai Pénzügyi Stabilitási Eszközt Soros György magyar származású amerikai befektető, aki szerint az euróövezeti adósságválsággal az Európai Unió immár dezintegrációs szakaszba lépett.

Uniós siker a magyar találmány 

Az öko-találmányok nemzetközi versenyét Nürnbergben a magyar alkotópáros Raisz Iván és Barta István találmánya nyerte. Az újítás metanolt állít elő kommunális hulladékból.

Túl kevés és túl későn? 

Soros György szerint Görögország gazdasági hanyatlásának megállításához nem lesz elégséges a minapi EU-csúcson jóváhagyott intézkedéscsomag. A magyar származású nagybefektető egy londoni konferencián beszélt erről, és azt is mondta, hogy az egyezség várható élettartama „egy nap és három hónap között lesz”. Londoni elemzők szerint a csúcson meghozott különböző intézkedések csak az euróválság tüneteit kezelik, az okait nem.

30 pont a fenntarthatóságért 

Új koncepciót fogalmazott meg az Európai Bizottság a vállalatok társadalmi felelősségvállalásáról. A 30 pontból álló akcióterv sokmindenre kitér, de elmaradt az egységes monitoring rendszer felállítása és vita van még abban is, hogy a vállalatok nem-pénzügyi jelentéstétele a jövőben önkéntes vagy kötelező lesz-e.

A neheze még hátravan? 

Csütörtök hajnalban ért véget Brüsszelben az euróövezeti országok állam- és kormányfőinek találkozója, ahol megszülettek azok a döntések, amelyekkel reményeik szerint sikerül kezelni a zónában kialakult adósságválságot, és visszanyerni a nemzetközi pénzügyi piacok bizalmát. Az euróövezeten kívüli uniós tagországokat is közvetlenül érintő kérdésekről, például az európai bankok feltőkésítésének szabályairól szóló a döntéseket a koraesti teljes EU-csúcsértekezleten hozták meg. A döntésekre a piacok rövid távon pozitívan reagálhatnak, hosszabb távon vannak kockázatok.

Új módi: már nem csak a pénz számít 

Meg kell reformálni az uniós közbeszerzési szabályokat, hogy könnyebben pályázhassanak a kisebb vállalkozások - áll az EP által elfogadott véleményadó jelentésben. Eszerint a hatóságoknak nem pusztán a legalacsonyabb ár alapján kellene dönteniük, hanem a legelőnyösebb pályázatot kellene kiválasztaniuk. Így figyelembe vehetnék az innovációt, a pozitív környezeti és társadalmi hatásokat is. A Bizottság idén decemberben áll elő részletes reformtervekkel.

Még mindenki reménykedik 

A piacok ismét bizalmat szavaztak az eurónak, bár a siker törékeny. A vasárnapi uniós csúcson úgy tűnik végre beindult az EU eddig igencsak nehezen mozduló gépezete. Remélhetőleg napok kérdése, hogy valóban konkrét megállapodás szülessen a bankok feltőkésítéséről és a görög válság rendezéséről.

Újabb krízis közeleg 

A recesszió valószínűleg elkerülhetetlen. Bár a görög csődöt és az euróövezet felbomlását elképzelhetetlennek tartja a hivatalos uniós kommunikáció, több elemző másképp látja ezt. Európa ma bajban van, és a kilábalás egyáltalán nem könnyű. Akár lesz olyan ország, amely kénytelen elhagyni a monetáris uniót, akár nem, a felhalmozódott adósságot a közösségnek kell kezelnie, és ez sokba kerülhet Európa polgárainak is.

Lenyomják az EU-t 

Régóta küzd Európa a leginnovatívabb kontinens címért, de az Egyesült Államok és Ázsia évek óta verhetetlennek tűnik e téren. Annak ellenére, hogy 2010-ben az öreg kontinens cégeinek K+F beruházása 6,1 százalékkal nőtt – szemben a 2009-es 2,6 százalékos csökkenéssel – az Európai Bizottság által kiadott 2011. évi európai uniós ipari K+F beruházási eredménytáblázat azt is megmutatja, hogy a világranglistán a K+F bővülése tekintetében legelőkelőbb helyet elfoglaló 1400 cég többségének székhelye általában az Egyesült Államokban és néhány ázsiai országban található.

A kkv-k helyzetét könnyítené az Unió 

Romlik az általános európai gazdasági közérzet, amit indokol, hogy az uniós gazdaságélénkülés viszonylag lassú és továbbra is bizonytalan. Egyértelműen negatív előjelű kockázatokat jelentenek a pénzpiacok, a növekvő energia- és nyersanyagárak, és a költségvetési konszolidációk szükségessége. Az Európai Bizottság életerős és összehangolt iparpolitikát és kkv-politikát sürget a kilábalás érdekében. A bizottsági jelentés szerint Magyarország a legtöbb pontban az uniós átlag alatt teljesít.

2020-ig nem csökken az agrártámogatás 

Környezetkímélőbb mezőgazdálkodási módszereket fog támogatni az EU, jelentették be Brüsszelben. Évek óta tart a vita a bioetanol ökológiai nyomának megállapításáról. Úgy tűnik némileg kiesik a pikszisből a becsültnél nagyobb valós ökológiai terhelést jelentő üzemanyagfajta. És ezzel a támogatási körből is.

Menetrend Európa megmentésére 

A bankok feltőkésítésének, az uniós szerep és eszközök erősítésének, a pénzügyi piaci szabályozás javításának, a nemzeti adórendszerek harmonizálásának, uniós kötvények kibocsátásának és a beruházások növelésének is helyet kell kapnia az EP-képviselők szerint abban a pontos menetrendben, amelynek kidolgozására az uniós állam- és kormányfők jövő vasárnapi találkozójára is eljuttatandó állásfoglalásban fölszólították az EU-csúcs résztvevőit. A bankágazat további konszolidálását uniós szinten kell irányítani az Európai Parlament csütörtöki határozata szerint.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére

Költségkímélés

Hízott a bankok fetekelistája

Hízott a bankok fetekelistája 

Hosszú évek óta tartó rövidülés után márciusban nőni kezdett a KHR-ben nyilvántartott lakossági mulasztások száma.

Pénzszerzés

Az egyik támogatott hitel ütheti ki a másikat?

Az egyik támogatott hitel ütheti ki a másikat? 

Egyáltalán nem indult jól az év a babaváró hitel szempontjából, hiszen érezhetően csökkent az új szerződések összege.

Adózás

Június végéig adott időt a NAV a gépjárműadóra

Június végéig adott időt a NAV a gépjárműadóra 

Június 30-ig kérhetik az automatikus öt havi pótlékmentes részletfizetést azok a magánszemélyek, akik nem tudják a gépjárműadót egy összegben rendezni.

Klímablog

Új visszaváltó automata debütált

Új visszaváltó automata debütált  

Az új, mobil visszaváltó automata a jövőben fesztiválokon és tömegrendezvényeken teszi lehetővé majd a fémdobozok, a PET palackok és az üvegek visszaváltását.

Gazdaság

A prémium ingatlanok ára elérte a fájdalomküszöböt

A prémium ingatlanok ára elérte a fájdalomküszöböt 

Fájdalomküszöbhöz ért a prémium ingatlanok piaca.

Infokom

A legjobb befektetés, amit a cégek 2025-ben tehetnek

A legjobb befektetés, amit a cégek 2025-ben tehetnek 

A vállalatok részéről nem az a kérdés, hogy bevezessék-e a modern informatikai eszközöket, hanem az, hogy a munkavállalók tudják-e hatékonyan használni ezeket.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo