Eu cikkek


Nem ért egyet a brüsszeli lobbi és az Orbán-kormány

Nem ért egyet a brüsszeli lobbi és az Orbán-kormány 

Májusban Magyarország vezető vállalatai közül is többen csatlakoztak a Károly walesi herceg által életre hívott, környezettudatos üzleti tömörüléshez, a brüsszeli székhelyű és ott lobbizó EU Corporate Leaders Group on Climate Change-hez (EU CLG). De míg az EU soros elnöki tisztjét betöltő Magyarország és az Orbán-kormány szívesen felkarolná az újabban zöldek által propagált 30 százalékos uniós kibocsátás-csökkentést, a vállalatok ellenzik ezt, és a korábban megállapított 20 százalékos mértéknél maradnának, derült ki a budapesti brit nagykövet, Greg Dorey rezidenciáján tartott sajtóbeszélgetésen.
Nem vonja ki a piacról a rákkeltő növényvédő szert az EU

Nem vonja ki a piacról a rákkeltő növényvédő szert az EU 

Az   Európai   Bizottság   elhalasztotta  a  glifozát  nevű, világszerte kereskedelmi forgalomban lévő gyomirtó szer újraértékelését. Így harminckilencféle növényvédő szer nyert három évet, amely alatt korlátozás nélkül lehet használni őket. Tette ezt az EB több környezet- és fogyasztóvédelmi szervezet tiltakozása ellenére, melyek új tudományos eredmények fényében kérték e szerek emberi egészségre gyakorolt hatásának újraértékelését.
Harmadik piaci egyenlőséget!

Harmadik piaci egyenlőséget! 

Már a 2013 utáni agrárpolitikát készítik elő a szakterület uniós bizottságában, a magyar elnökség alatt már megtárgyalták a vitaindító dokumentumokat.
EU és adó: bíróság és figyelmeztetések

EU és adó: bíróság és figyelmeztetések 

Az Európai Bírósághoz fordul az Európai Bizottság egyes spanyol és francia jogszabályok miatt - közölte az Európai Bizottság csütörtökön. A brüsszeli szervezet csütörtökön hozta nyilvánosságra a tagállamok ellen, elsősorban jogi hiányosságok miatt indított eljárásokat.
A föld alá tömik a gyárak füstjét

A föld alá tömik a gyárak füstjét 

Karbontárolás néven ismeretes az a technológia, mely kiválasztja az ipari üzemek füstjéből a szennyező részecskéket és a föld alá préseli, rendszerint olyan üregekbe, amelyekből már részben vagy egészben kitermelték a földgázt vagy az olajat. A technológia viták középpontjában áll, mivel túlságosan energiaigényes, nem vizsgálták meg kellőképpen a lehetséges szeizmikus (földrengést okozó) mellékhatásait, mint ahogy a szivárgás lehetőségét sem tudják kizárni. Hol tartanak e módszer hasznosításával az  energia- és gyáripari szektor vállalatai?
"Erőtlen az uniós stratégia"

"Erőtlen az uniós stratégia" 

Az Európai Bizottság május 3-án közzétette az Unió régóta várt 2011-es Biodiverzitás Stratégiáját. A WWF szerint az EU új biodiverzitás politikája a jó szándék egyértelmű jele, azonban nincs meg benne az igazi erő a biológiai sokféleség csökkenésének megakadályozására.
Arab olajfüggőségben szenved az EU

Arab olajfüggőségben szenved az EU 

Eddig legalábbis vajmi keveset sikerült teljesíteni a megújuló energiák fokozatos bővítéséből. Az energiahatékonyság 20 százalékos javításából is csak 10 százalékot ért el az Unió. Május 2.-én és 3.-án hazánkban tartották az uniós tagállamok energetikai minisztereinek informális találkozóját, melynek házigazdája Fellegi Tamás energiaügyekért is felelős nemzeti fejlesztési miniszter volt. Az Európai Bizottság várhatóan még idén nyilvánosságra hozza az EU energia útitervét, ennek előkészítése zajlott a gödöllői kastélyban.
Nem gond az euró erősödése?

Nem gond az euró erősödése? 

Nem kell aggódni amiatt, hogy az euró erősödött az elmúlt időszakban az amerikai dollárral szemben, az árfolyammozgás mögött elsősorban a dollár gyengülése áll. - mondta Jean-Claude Juncker, az euróövezeti gazdasági és pénzügyminiszterek csoportjának elnöke  hétfőn, Tallinban, az észt miniszterelnökkel folytatott megbeszélést követően.
Betiltaná az EU az erősen szennyező üzemanyagokat

Betiltaná az EU az erősen szennyező üzemanyagokat 

Az USA-ból behozott etanol után a Kanadából érkező bioüzemanyagra is importadót vetne ki az EU, mivel elharapózott a vámok alól történő kibújás. Az erősen szennyező üzemanyagok használatát is betilthatja az EU egy tervezett szigorítással.
Lesz-e megegyezés a munkaidőről?

Lesz-e megegyezés a munkaidőről? 

A szakszervezetek és a munkáltatói szövetségek még ősz előtt megkezdhetik az egyeztetéseket a munkaidőről szóló uniós irányelvről, bár a legfőbb ellentét a szabályozás hatálya miatt van. Az európai parlamenti képviselők továbbra is pesszimisták és úgy vélik, a két oldal soha nem fog tudni megegyezni egymással.

Változik a megújuló energiák támogatása 

Az Európai Unió új szubvenciós politikát készül alkalmazni a megújuló energiák infrastrukturális beruházásaira és fogyasztói ártámogatására. Brüsszel terve az, hogy új uniós kötvényt bocsássanak ki az építkezések finanszírozására és egységesítsék a nemzeti támogatási rendszereket, jelentette a Reuters.

Génmódosított növények: szavaznak a tilalomról 

A génmódosított növények termesztésének tagállami tilalmáról szóló javaslat kapott fontos támogatást az Európai Parlament környezetvédelemi, egészségügyi, élelmiszerbiztonsági bizottságától.

A bevándorlók miatt leáll a schengeni rendszer? 

A francia kormány a schengeni rendszerrel kapcsolatos kötelezettségei felfüggesztését fontolgatja a tunéziai és a líbiai bevándorlók Olaszországon keresztül haladó áradata miatt - közölte a francia elnöki hivatalhoz közel álló forrás. Úgy fogalmazott, Párizs szemében úgy tűnik, hogy fontolóra kell venni egy olyan mechanizmus kialakítását, amely - ha tartós "üzemzavar" alakul ki az Európai Unió külső határainak valamelyikén - lehetővé tenné a kötelezettségek átmeneti felfüggesztését az üzemzavar időszakára. A schengeni övezet tagországai között nincs határellenőrzés

Egyre több a szénerőmű... 

Az Európai Szélenergia Szövetség (EWEA) nem túl rózsás adatat hozott nyilvánosságra az uniós energiatermelés tendenciáiról: 2010-ben második alkalommal fordult elő 1998 óta, hogy a széntüzeléses erőművek száma nőtt, mert több új létesítményt helyeztek üzembe, mint amennyinek lejárt a működési engedélye.

A fenyegető rém 

A világ kénytelen szembenézni az alapanyagárak emelkedéséből eredő inflációval és az ebből fakadó gazdasági és társadalmi problémákkal. Az élelmiszer-alapanyagok árának trendszerű emelkedése mögött alapvetően a feltörekvő országok gazdagodása miatti élénk keresletbővülés és a kínálat lassabb növekedése áll.

A magyarokat látnák legszívesebben 

A munkaerőpiac májusi megnyitásával nagyszámú bevándorlót vár Kelet- és Közép-Európából Németországba az Ifo gazdaságkutató elnöke. Az osztrákok 71 százaléka, a németeknek 67 százaléka vár egyértelműen negatív hatásokat.

Megoldandó klímaproblémák: készül a durbani csúcsra az EU 

Április első hetében mintegy 200 ország szakértői delegációja tárgyalt a klímaváltozás elleni hosszú távú tervekről az ENSZ nemzetközi konferenciáján, a thaiföldi Bangkokban. A magyar küldöttség sikeresen látta el uniós elnökségi tárgyalásvezetői, szakértői és logisztikai feladatait a megbeszéléseken. Az Európai Bizottsággal együttműködve koordinálta és képviselte a tagállamok közös álláspontját. Döntés született arról, hogy a Kiotói Jegyzőkönyv jövőjével kapcsolatban a szakértők témacsoportokban (ún. contact group) folytatják tovább a munkát, és sikerült elfogadni az éves munkatervet is.

Elküldték az EU-nak a kormány elképzeléseit 

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 15-én elküldte az Európai Bizottságnak és az Európai Tanácsnak a Konvergencia Programot - közölte lapunkkal a tárca.

Energiastratégia: csak rébuszokban beszélnek róla 

"Magyarország energiapolitikai koncepciója -párhuzamosan az Európai Unió törekvéseivel- hármas célrendszerre épül, ezek az ellátásbiztonság, a versenyképesség és a fenntarthatóság", hangsúlyozta Kovács Pál energetikai helyettes államtitkár 2011. április 1-jén, Budapesten, az Energia Dialógus című konferencián.

Magyar elnökség: mit lép klímaügyben az EU? 

Az ENSZ éghajlatváltozásról szóló Keretegyezményéhez és a Kiotói Jegyzőkönyvhöz csatlakozott államok a klímaváltozás elleni hosszú távú tervekről vitáznak április 5-én kezdődő ülésszakukon Bangkokban. Az Európai Unió tagállamai egyetértenek abban, hogy a 2010-ben Cancúnban meghatározott feladatokat mielőbb meg kell valósítani, és megoldást kell találni a Kiotói Jegyzőkönyv lejárta utáni helyzetre. Az Európai Uniót a bangkoki tanácskozáson a magyar elnökség az Európai Bizottsággal közösen képviseli.

Így is lehet: egymástól tanulnak a vállalkozások 

Több mint kétezren jelentkeztek az Erasmus Fiatal Vállalkozóknak programra, melytől a Bizottság azt reméli, hogy hasonló sikereket fog elérni, mint a mintájául szolgáló tanulmányi ösztöndíjprogram. A kereslet és a kínálat közötti egyenlőtlenséget jelzi, hogy eddig mindösszesen hatszázan találtak fogadószervezetet.

Egységes uniós adóalap: a kicsiknek is könnyebb lenne 

Az Európai Bizottság közelmúltban megjelent javaslata bevezetné az Európai Unió területén működő vállalkozások adóalapjának egységes kiszámítási módját, azaz a közös konszolidált társasági adóalapot. Habár a javaslat több olyan problémára is megoldást jelentene, amelyekkel a külföldön terjeszkedni kívánó hazai cégeknek szembe kell nézniük, az egységes adóalap tényleges bevezetését számos részletkérdés teszi bizonytalanná.  - írja a Wolf Theiss ügyvédi iroda elemzésében.

Okok, amiért kimaradtunk az uniós paktumból 

Magyarország adórendszere védelmében akar kimaradni az eurózónából a kormányfő szerint. Történelmi, bár valószínűleg néhány döntését júniusra halasztó európai csúcsértekezlet vette kezdetét Brüsszelben. Az EU 24 tagállama az euró bevezetése óta a legjelentősebb gazdasági reformokat határozta el. Svédország a kollektív béralkuk, a britek a font, Magyarország adórendszere védelmében akar kimaradni a gazdasági és monetáris unió új fázisából. Csehország pedig azért, mert nem hívták meg a tárgyalásokra.

Orbán: ugyanazok a célok Európában is 

Csökkenteni kell Európában az államadósságot, és munkahelyeket kell teremteni, bármi áron - hangsúlyozta Orbán Viktor magyar miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben. Az EU soros elnökségét ellátó Magyarország miniszterelnöke azon a sajtóértekezleten beszélt, amelyet az uniós vezetők, valamint az európai munkaadói, illetve munkavállalói szövetségek vezetőinek háromoldalú tanácskozása után tartottak. Ezt az egyeztető fórumot közvetlenül a csütörtök délután kezdődő EU-csúcs előtt rendezték meg.

Európai atomvita: felvizezett stressz-tesztek 

Ahogy a Japánban hősies munkát végző mérnökök és munkások egyre inkább uralmuk alá vonják az elszabadult atomerőműveket, úgy csökken az európai atomerőművek bezárását követelők lendülete is. A múlt héten bejelentett biztonsági tesztek mégsem lesznek olyan szigorúak, és a tagállamok anyagi érdekeik mentén igen távol kerültek bármiféle közös állásponttól. 

6 millió munkahelyet hozhat a 30 %-os emisszió-csökkentés 

Az Ecofys és a Climate Impact Research jelentése is arra buzdít, hogy a jelenleg előirányozott 20 százalékos uniós emissziómérséklés helyett 30 százalékosra kötelezze el magát az EU, mert az erősebb gazdaság- és klímapolitikának még kedvezőbbek a gazdasági hatásai. A szakemberek szerint középtávon gazdasági előnyökkel jár az ipar és a kereskedelem zöldítése és új munkahelyeket teremt. Meglepő fordulat jegyében a minap az európai energiacégek is felsorakoztak a stratégia mellett, és Brüsszelben lobbiznak annak érvényesítéséért.

"Történelmi döntésen" van túl az EU 

Kedden az EU pénzügyminisztereinek tanácsa jóváhagyta azt a jogszabály-csomag tervezetet, ami a maastrichti kritériumokat kívánja megerősíteni. A Herman Van Rompuy állandó elnök által elindított folyamat még aligha ért véget: az Európai Parlament kétezer módosító indítvánnyal várja a csomagot. Ha hamarabb elfogadják, Magyarországon valószínűleg megmaradnak az magánnyugdíj-pénztárak.

430 kiló hulladékot termel évente az átlag magyar 

Az uniós államok közül Dánia termeli egy főre a legnagyobb mennyiségű, több mint 800 kilogramm kommunális hulladékot évente, az uniós átlag 513 kilogramm. Magyarország 430 kilóval a középmezőny tagja.

Kibocsátási kvóták: ugrásszerű állami bevételnövekedés 

Az újonnan induló kvótapiacokon a kibocsátási engedélyek jó részét általában ingyen osztogatják szét a szennyező iparágak között, és idővel emelik az aukciókon értékesített kvóták arányát. Az Európai Unióban a kormányok mind nagyobb és nagyobb bevételekre fognak szert tenni a következő években a kvótákból (EUA). Nem csoda, hogy ellenzik a páneurópai emisziókereskedelem ötletét.

Jót tenne a gazdaságnak a 30 %-os uniós emisszió-csökkentés 

Németország állandó brüsszeli képviselete bemutatta azt a tanulmányt,  mely szerint a 30 %-os kibocsátás csökkentési célszámra való átállás egyértelmű gazdasági előnyökkel jár az EU számára.

Ellenőrizetlen GM-növényeket enged az élelmiszerláncba az EU 

Az EU-tagállamok képviselőinek szavazása véget vetett a zéró toleranciának és GM-növények állati takarmányozásban való engedélyezésével ajtót nyitott az élelmiszerlánc szennyezésének, állítja a Greenpeace.

Női vállalkozóknak segítene az EU 

Női vállalkozók számára mentori rendszer beindítását tervezi az Európai Bizottság. A cél, hogy minél több nőt meggyőzzenek arról, lehetősége van ilyen formában belépni a munkaerő-piacra. A program működését a női vállalkozók nagyköveteinek európai hálózata működésének mintájára képzelik el.

EU-orosz gázalku: egymásnak feszülnek 

A történelmi léptékű EU-orosz csúcstalálkozót után az orosz energiaügyi miniszter ismertette az EurActivval az orosz tárgyalási eredményeket. Oroszország a hosszú távú gázexportőri szerződések terén és a déli gázvezeték-háborúban is kisebb taktikai engedményeket ért el. Az éles hangnem ellenére sem Putyin, sem Barroso nem tudta a másikra kényszeríteni az akaratát. A taktikai engedmények sorsdöntőek lehetnek Közép-Európában.

Egyszerűbb lesz a határon átnyúló pénzbehajtás 

Egy Európai Uniós tanulmány megállapította, hogy sok kis- és középvállalkozás nem szívesen vesz részt a határokon átnyúló kereskedelemben, mert a külföldi tartozások behajtása még a hazaiakénál is nehezebb. Ezen próbál meg változtatni Viviane Reding biztos azzal, hogy lehetővé tenné a hosszú ideje nem fizető adósok bankszámlájának zárolását az egész EU területén.

"Az egy főre jutó támogatással nem vagyunk jó pozícióban" 

Budapesten tanácskoztak a kutatás-fejlesztés hatékonyabbá tételéről az Európai Unió tagállamainak képviselői. A tét a pénzek jobb felhasználása volt a Half-time - Highway" névre keresztelt konferencián.

EU Duna-stratégia: konferencia Budapesten 

A konferencia célja, igazodva az EU Bizottság és az Európa Tanács Duna stratégiáról szóló közleményében foglaltakhoz, nem-kormányzati szervezetek nemzeti hálózatának (Danube net of Hungarian NGOs) létrehozása a Duna-stratégia sikerre érdekében.

Mikor érkezhet Magyarországra azeri gáz? 

Az EU illetékesei el szeretnék érni két stratégiai fontosságú, tervezett gázvezeték egyesítését. A Magyarországot is érintő Nabucco és az Azerbajdzsánt Olaszországgal összekötő ITGI ugyanazokból a forrásokból szeretne földgázt juttatni Dél- és Közép-Európába. Az Európai Bizottság az egyes projektek bizonytalanságát szeretné a „Déli Gáz Korridor" kooperációjával csökkenteni. A Nabucco vezeték és az azeri gáz Magyarországra érkezése a bizonytalan jövőbe halasztódhat

Médiatörvény: a kormány négy ponton változtat 

A magyar kormányzat és az Európai Bizottság február 16-án megállapodott arról, hogy a Neelie Kroes alelnök által indított jogsértési eljárást lezárják, mivel a magyar kormány kötelezettséget vállalt a médiatörvény megváltoztatására. A Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkárság és a Bizottság egybehangzó tájékoztatása szerint négy területen fogják megváltoztatni a törvényt. A változtatást Neelie Kroes és Martonyi János is ismertették az Európai Parlamenttel, ahol azonban nem minden politikai erő volt elégedett az egyezséggel. A biztos asszony kérdésre válaszolva elmondta, hogy a jelenlegi jogszabályok alapján az EU nem tud fellépni a Médiatanács EBESZ által kifogásolt működésével szemben.

Tovább folyik a vörösiszap-termelés: vizekbe eresztik! 

A Greenpeace már novemberben felhívta figyelmet, hogy a MAL Zrt  tározójából folyamatosan erősen szennyező, híg vörösiszapos anyagot pumpálnak a természetes vizekbe. A bécsi Környezetvédelmi Hivatal (EPA) és a budapesti Bálint Analitika vizsgálatai szerint a víz szennyezettsége jelentősen meghaladja a határértékeket és ezzel uniós törvényeket sért - különösen az arzén-, alumínium- és szerves széntartalom miatt. illeti.  A Greenpeace azt szorgalmazza, hogy az Európai Bizottság intézkedjen az ügyben.

"Senkit sem kértünk, hogy beleártsa magát az ország ügyeibe" 

Feszültté vált a kapcsolat Görögország és az IMF-EB-EKB trojka között azután, hogy a pénzügyi összeomlás szélére került országnak hitelezők egyebek között azzal a követeléssel álltak elő, hogy jelentősen növelje privatizációból származó bevételét Athén.

Károly herceg: "rulettet játszunk" 

Károly walesi herceg is felszólalt az Európai Parlamentben rendezett klímavédelmi csúcstalálkozón. A királyi fenség szerint a rulett vakmerő játékát játszuk a bolygónkkal. Barroso bizottsági elnök szerint a hercegi beszéd a kevésébé fogékony publikumhoz is utat találhat, és az energiahatékonyság ügye az, ami a nagy európai célok közül a leginkább veszélyben van.

Jöhet a spekuláns-adó? 

A jelenlegi gazdasági helyzet, a megszorító intézkedések és a bankok megmentése súlyosan érintette a költségvetéseket és a finanszírozás új forrásainak keresésére ösztönzött uniós szinten. Egyúttal a pénzügyi válság alkalmat adott a baloldalnak arra, hogy elővegye a pénzügyi spekuláció megadóztatásának régi tervét. szefoglalójában az Euractiv.hu.

Jön az állami támogatás az elektromos autókra? 

Németország az elektromos autók vásárlásával összefüggő állami támogatások uniós szintű szabályozását javasolja a támogatási verseny elkerülése érdekében - mondta kedden az MTI-nek Peter Ramsauer német közlekedési miniszter az uniós közlekedési miniszterek gödöllői tanácskozásának szünetében.

5000 dollár kilója és az oroszok újra adnak el belőle... 

Csaknem  kilenc év szünet után Oroszország ismét exportál kaviárt az Európai Unióba: az orosz halászati hatóság 150 kilogramm fekete kaviár kivitelét engedélyezte. Az induló mennyiség csak jelképesnek tekinthető a világ 350 tonna körüli éves fogyasztásával összevetve.

Energia a szélből: hiába fúj ingyen, nem versenyképes 

A szélenergia-ipar erőlködése nemcsak Kína és az USA rivalizálásában merül ki. A legnagyobb szélenergia-eszköz gyártók között német és dán vállalat is található. Az Európa Unió tagországai fogyasztóként és gyártóként is érintettek e szektor sorsának alakulásában.

Nem meglepetés: Magyarország "mérsékelt innovátor" 

Az innováció területén nem tudta behozni fő nemzetközi versenytársaival szembeni lemaradását az Európai Unió, továbbra is elmaradt az Egyesült Államok és Japán teljesítményétől - derül ki az úgynevezett innovációs eredménytáblából, amelyet az Európai Bizottság adott ki kedden.

Jobban utánanézne az EU a médiatörvénynek 

Az Európai Bizottság azt az előzetes választ kapta a magyar kormánytól a médiatörvénnyel kapcsolatos érdeklődésére, hogy az összhangban van az uniós joggal, de a brüsszeli testület jelenleg még várja a részletesebb tájékoztatást ebben a kérdésben - mondta el hétfőn a testület egyik szóvivője.

Az euró és a médiatörvény volt a fő téma 

Első számú európai érdeknek nevezte Orbán Viktor miniszterelnök az euró megvédését és megerősítését pénteki, José Manuel Barrosóval, az Európai Bizottság elnökével közösen tartott sajtótájékoztatóján Budapesten.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Költségkímélés

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók?

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók? 

Noha a számuk az előző évihez képest csökkent, 2023-ban némileg erősödött a külföldi vásárlók súlya a hazai lakáspiacon.
Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen

Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen 

Miközben a kamatok világszerte egyre alacsonyabbak, és a forint is veszít értékéből, idén is rekordokat döntögettek a tőzsdeindexek és a nemesfémek.
Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó

Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó 

Az öngondoskodás egy újabb szintje.

Pénzszerzés

Ne béremelést kérjen jövőre – mutatjuk, mivel jár jobban

Ne béremelést kérjen jövőre – mutatjuk, mivel jár jobban 

Január elsejével lép hatályba a kedvezményes adózású lakhatási támogatási rendszer.

Adózás

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának 

A kormány újraélesztené az Egyesült Államok által korábban felmondott kettős adóztatás tilalmáról szóló egyezményt.

Cégblog

Félrevezették a befektetőket, bírságolt az MNB

Félrevezették a befektetőket, bírságolt az MNB  

Az MNB 250 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a Banus Port Zrt.-re.

Klímablog

Ráharaptak a cégek az elektromos autókra

Ráharaptak a cégek az elektromos autókra  

4200 cég igényelt forrást összesen 5005 tisztán elektromos hajtású személygépkocsi, kisteherautó vagy kisbusz beszerzéséhez.

Gazdaság

Magyarország legdrágább utcái

Magyarország legdrágább utcái  

Éveken át budapesti közterületek álltak az első helyen a legdrágább lakóingatlanok listáján.

Infokom

Nem kell félni a mesterséges intelligenciától?

Nem kell félni a mesterséges intelligenciától? 

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia munkahelyi hatását.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo