Erste cikkek
Megint az OTP
Újra az OTP lehet a középpontban. A Napi Gazdaság információi szerint Csányi úr arról is beszélt múlt hét szerdán, hogy megválna maradék részvényeitől is.
Detroit csődje Európáig ér
Továbbra is a csúcs környékén oldalaznak az amerikai indexek. Közben a DAX jelentős esésen ment tegnap keresztül azután, hogy a Commerzbankról kiderült, hogy minden csődben benne tud lenni hitelezőként, hiszen mintegy 400 millió dollárja veszhet Detroit város csődjében.
Matolcsy és Csányi mozgatják ma a piacokat
Csányi Sándor OTP elnök és vezérigazgató tovább folytatta OTP részvényeinek eladását, Matolcsy György ma nagy jelentőségű sajtótájékoztatót tart az MNB kamatdöntő ülése után.
Brutális pénzt kaszált Csányi Sándor
Nyilván a legizgalmasabb hír számunkra az, hogy az OTP bank vezetője, Csányi Sándor a részvényeinek nagy részét eladta. Az OTP közleménye szerint az agráripari vállalkozásaihoz van szüksége a cirka 7,8 milliárd forintra, amely a tranzakció után üti a markát.
Vegyes kép rajzolódik ki a piacokon
Csökkentek az index Ázsiában, de valójában nem történt semmi különös. Továbbra is a napokkal ezelőtti szinten vacillálnak az indexek, azaz egy sávot építenek.
Újabb részletek a devizahitelesek mentőcsomagjáról
A kormány a jövő hét szerdán tárgyalja azt, s a devizaárfolyamokról szólhat az előterjesztés, amely csak a jelzáloghiteleket érintené. Az még nem világos, hogy csak a nem fizető vagy az összes hitelre vonatkozna.
A FED elnökére várnak a piacok
Ma délután négy órától beszél a Fed elnöke, Ben Bernanke a kongresszus előtt. A piac arra számít, hogy valamiféle új információt kaphat a beszédből a mennyiségi lazítás programjának kivezetési ütemezéséről - áll az Erste reggeli összefoglalójában.
Ma is emelkedhetnek az indexek
Szép emelkedést produkáltak múlt héten a börzék. A BUX-ban hasonló módon beleadtak a magyar piacba, mint a DAX esetében a lokális minimum áttörése előtt.
A nemzetközi piacokon ma is az optimizmus lehet az úr
Tovább száguldanak a tengerentúli börzék. Oldalazó arany és korrigáló olaj. 200 napos mozgóátlagra érkeztek meg a devizák. Növekedési félelmek húzták le az ázsiai piacot. A horvát hatóságok újraindították a vesztegetési ügy kivizsgálását. Oldalazó mozgásra számítunk ma a tőzsdén.
Újra jókedv uralkodik a piacokon
Elindult a gyorsjelentési szezon, tovább emelkedett Amerika. Korrekció a nyersanyagárakban. Fordulat a kockázatosabb devizák felé. Emelkedés Ázsiában és a BÉT-en is hasonlóra számítanak az elemzők.
Indul a gyorsjelentési szezon az USA-ban
Bár a kínai gazdasági lassulás, illetve az egyiptomi és a portugál események továbbra is aggodalommal tölti el a befektetőket, az Erste elemzői szerint emelkedéssel indulhat a hét: a BUX is felfelé mozdulhat és a nyugat-európai piacokon is pozitív korrekció várható.
A pozitív hangulatban ma tovább folytatódhat az emelkedés
Tegnap zárva voltak USA piacai, a nyugat-európai börzék kilőttek. Mérsékelt mozgás a nyersanyagpiacokon. Draghi szavai gyengítették az eurót. Ázsiába is jutott a jó hangulatból. Az OTP javára ítélt a Kúria. További mérsékelt emelkedésre számítunk.
A Richter lehet a nap nyertese
Az egész heti esés után ma talán már elindulhat végre az emelkedés a tőzsdéken. Az Erste elemzői szerint a nap nyertese a Richter lehet miután bejelentették, hogy még ebben a hónapban lebonyolítják a részvény felaprózását.
A fokozatos gazdasági növekedés reménye hatott a piacokra
Emelkedéssel indult a hét a nemzetközi piacokon. Emelkedett a nyersanyagok árfolyama. Áttörte a 295-ös szintet a forint. Mérsékelt emelkedés Ázsiában. Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en is.
A mai nap is pozitív kilátásokkal indul
Vegyesen alakult a félév utolsó kereskedési napja Pozitív korrekció indult az aranyban - Gyengül a forint, stagnál a dollár - Emelkednek az ázsiai piacok - A választott bíróság elutasította az Edison INA elleni keresetét - A Celltrion készítménye megkapta a jóváhagyást az európai gyógyszerfelügyelettől - További emelkedésre számítunk ma
Megint megnyugtatta a piacokat a Fed
Három jegybankár is megszólalt a mennyiségi lazítás védelmében. Azon túlmenően, hogy hangsúlyozták, a piac félreértette a Fed elnökét és még hosszú az út a rövid hozamok megemeléséig, az egyik kormányzó egyenesen a megvadult disznókhoz hasonlította a befektetőket.
Fizessék a bankmentést a gazdagok!
Az EU pénzügyminiszterei tegnap végre megegyeztek: ezentúl a részvényeseknek és a 100.000 euró fölötti betéteseknek kell segítenie, ha egy bank bajba jut. Az állami szerepvállalás részleteit is szabályozták.
Magukhoz tértek a tőzsdék
Tegnap fordulatot mutattak be a tőzsdék. A DAX-nak sikerült elrugaszkodnia a 200 napos mozgóátlagról azután, hogy az ázsiai piacok magukhoz tértek. Ma folytatódhat ez az emelkedés, sőt az elkövetkező napok során, a korábban keletkezett rést 8.086 és 8.160 pont között valószínűleg visszateszteli az árfolyam.
Újabb kamatvágásra készülhetünk
Kamatdöntő ülést tart ma az MNB monetáris tanácsa, a piac arra számít, hogy további 25 bázisponttal, 4,25 százalékra csökken az alapkamat.
Csúnya hétvégén vagyunk túl
Csúnyán elintézték az indexeket az elmúlt hét végén. Az amerikai indexek (a Dow Jones és az S&P500 is) jelentős csökkenésen mentek keresztül, melynek során megközelítették a 100 napos mozgóátlagokat.
Végre! Ma hivatalosan is lekerülhetünk a szégyenpadról
Az uniós pénzügyminiszterek mai ülésén hozzák meg a végső döntést a Magyarország ellen folyó túlzott deficit eljárás megszüntetéséről. Ezzel hazánk hivatalosan is lekerülhet az uniós szégyenpadról.
A Fed a mélybe lökte a piacokat és a forintot
Tegnap minden szem az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed-re szegeződött, így aztán nem meglepő, hogy a sajtótájékoztatót követően hirtelen megélénkültek a piacok.
A Fed ülésének végére vár a piac
Miközben a Fed mai ülése utáni kommentárt várja a piac, Japánban jó export adatok láttak ma napvilágot: a kivitel a várt 6 százalék helyett több mint 10 százalékkal bővült.
Sokkolta a piacot a Varga-csomag
Tegnap derült égből villámcsapásként érkezett a piacra az újabb megszorítások (adóemelések) bejelentése. Habár eredményhatásában az új csomag már jóval kisebb, mint a korábbiak voltak, a részvényárfolyamokra és az ország megítélésére nagyon negatívan hat.
Aggódhatunk, csökkentette előrejelzését a Világbank
Lépett a Világbank, 2,2 százalékra csökkentette az idei növekedési kilátásokat a korábbi 2,4 százalékról. Ráadásul ez a szám már kisebb, mint a tavalyi évre vonatkozó 2,3 százalékos növekedés volt.
Megint visszasorolták Görögországot
AZ MSCI index történetében először történik meg, hogy egy fejlett piacot visszasorolnak feltörekvőbe. A görögök újra egy kategóriába esnek Magyarországgal azután, hogy 83 százalékot zuhant az index 2007 óta.
Nagyot gyengült a forint, a lélektani határt is áttörte
Tegnap különösebb hír nélkül nagyot gyengült a forint az euróval szemben. A gyengülés ma reggel is folytatódott, reggel már 300 forint felett kereskedtek az euróval.
Újra él az öröm a piacokon
Az amerikai foglalkoztatási adatoknak köszönhetően újra él az öröm a piacokon. Míg a foglalkoztatási adatok jobbak lettek a vártnál, de elmaradtak az egyesek szerint határnak tekinthető 200.000-es számtól.
Maradnak a válságadók
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint a válságadók kivezetésére egyelőre nincs esély, az elkövetkező másfél évben marad a jelenlegi adószerkezet. A kormány vizsgálja, hogyan törleszthetné előbb az IMF-hitelünket.
Rossz a hangulat, de lehetne rosszabb is
Bejelentette a gazdasági növekedéssel kapcsolatos terveit a japán miniszterelnök, amelynek nem örült túlságosan a piac. Piaci megfigyelők szerint semmi meglepőt nem tartalmazott a bejelentés, ráadásul a gazdaság széles spektrumát érintő program csak lassan fejti ki a hatását.
Egy kis nyugalom köszöntött a piacokra
Úgy tűnik, hogy a várakozásoknál gyengébb beszerzési menedzser indexek megtették hatásukat az USA- ban. A vártnál gyengébb adatoknak köszönhetően jött egy kis nyugalom a piacokra.
Tovább zuhant Japán
A Kínai HSBC által számított ipari beszerzési index a várakozásoknál nagyobbat esett májusban, mint amire a piac számított. Ráadásul mindez a kontrakciós tartományban történt, azaz megint lehet a kínai gazdaság kapcsán aggódni. Ez pedig rányomja a bélyegét a mai napra.
Zuhanni kezdett a forint
A forint árfolyama nagyot gyengült tegnap és a 290-es szintet áttörve egyből a 295-ös szint közelébe emelkedett, a gyengülés csak 294,41-es árfolyamon állt meg. Ma azonban tovább esett a hazai deviza.
A kedvező hírek ellenére esett a forint
Az Európai Bizottság tegnap javaslatot tett a Magyarország ellen folytatott túlzott deficit eljárás megszüntetésére, melyet azonban még a pénzügyminiszterek tanácsának is jóvá kell hagyni. Ennek ellenére is jelentősen esett a forint árfolyama.
Ma kiderül az igazság
Ma dönt az unió a túlzott deficit eljárásról, a legvalószínűbb szcenárió, hogy megszüntetik, de a végső döntést az EcoFin június 21-i ülésén hozzák meg.
Újabb kamatvágásra készülhetünk
Kamatdöntő ülést tart ma az MNB monetáris tanácsa. A piac 25 bázispontos csökkentésre, vagyis 4,5 százalékos alapkamatra számít. Ezzel újabb történelmi rekordot érhet el a magyar jegybanki alapkamat.
Csendes, szürke napra számíthatunk
Ma London és az amerikai piacok zárva tartanak, mivel a háborús hősöket ünneplik. Így valószínűleg alacsony forgalmú, kis mozgású napot fogunk látni az európai és a hazai piacokon, piacon is.
Jövő héten kikerülhetünk a túlzott deficit eljárás alól?
Sajtóértesülések szerint hazánk akár már jövő héten kikerülhet a túlzott deficit eljárás alól, ami szükségtelenné tenné az adók emelését, így a hírnek pozitív hatása lehet az értékpapírpiacra.
Újabb adók jöhetnek
Orbán Viktor miniszterelnök szerint a kormány további különadó és tranzakciós adó emelést tervez, valamint csökkentené a háztartások és a vállalatok rezsijét. Emellett egy új reklámadó bevezetésére is sor kerülhet.
A végéhez közeledik a gyorsjelentési szezon
Az S&P500 a novemberben kezdődött emelkedés óta még nem volt olyan messze a 20 napos mozgóátlagtól, mint tegnapelőtt. Így talán nem is meglepő az, hogy a gyengébb amerikai munkaerő piaci adatokra az index majdnem visszaadta a tegnapelőtti emelkedést.
Köszönjük Tokió
A vártnál jobb lett a japán GDP, hiszen 3,5 százalékkal bővült a gazdaság az előrejelzett 2,7 százalék helyett, ami pozitív hangulatot gerjesztett. Ennek ellenére a börze nem száguldozott, hanem korrigált. Persze ha ránézünk a grafikonra, akkor egy exponenciális emelkedést láthatunk, így ez a kis korrekció belefér.
Jobb magyar, gyengébb német adat
Ma reggel a várakozásoknál gyengébb német GDP adatot láthattunk, míg a magyar gazdaság teljesítménye az elemzők által vártnál nagyobb mértékben nőtt.
Elfogyott a forint ereje
Volt egy kis korrekció a nemzetközi piacokon, de mára ennek már szinte nyoma sincs az indexeken. Tegnap elfogyott a forint ereje és a korábbi erősödő trend forintgyengülésbe csapott át.
A Varga-csomagra várnak a piacok
Orbán Viktor miniszterelnök felkérte Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert, hogy dolgozzon ki egy programot annak érdekében, hogy az ország kikerüljön a túlzottdeficit-eljárás alól.
Sorban érkeznek a jó hírek
Jönnek a jó hírek: a portugálok hosszú idő óta először tudtak 10 éves kötvényt eladni, ráadásul a lefedettség cirka háromszoros volt, azaz jelentős érdeklődés mellett zajlott az aukció. Közben Kínában a várakozásoknál (9,2 százalék) nagyobb mértékben, 15 százalékkal növekedett az export.
Lélegzetet vesznek a piacok a nagy ugrás előtt
A pénteki izgalmak után tegnap meglehetősen lapos kereskedés zajlott a nemzetközi börzéken. Ettől azonban nem kell megijedni, mert hetek óta szépen kapaszkodnak felfelé az indexek, néha azonban nem árt egy kisebb erőgyűjtés a további emelkedés előtt.
Árgus szemekkel figyelhetjük a csúcsot
Miközben a portugálok megint megszorítanak, a vezető indexek új csúcsra száguldottak a várakozásoknál jobb amerikai munkaerőpiaci adatoknak köszönhetően. Pedig ez azt is jelentheti, hogy az amerikai lazító politika, nevezetesen a havi pénzmennyiség növelés hamarabb fékeződhet.
Brüsszel ma közli az ítéletet
Tegnap a vártnak megfelelően csökkentette az alapkamatot az EKB. Ennek még tudott örülni a piac, de a kezdeti lelkesedést követően a kereskedés visszatért a normális mederbe.