Erste cikkek

Romlik a hangulat, semmi jót nem ígér mára
A vezető indexek ugyan felszaladtak a 20 és a 30 napos mozgóátlagok fölé, de úgy tűnik, hogy nem lesznek képesek megtartani ezt a magasságot.

Jó hangulatot hozott a korai tavasz
Nagyot emelkedtek tegnap az indexek. Újra lendületbe jönnek a hangulati elemek, amelyet az új Fed elnök első meghallgatása is fűtött. A mai napra is pozitívak a kilátások.

Elbánt a forinttal a Goldman
Mérsékelt emelkedéssel zárt Amerika. 100 dolláron a WTI, tovább nő az arany ára. Elbánt a forinttal a Goldman. Japán nélkül emelkedik Ázsia. MOL: A válás lehet jó hír? Magyar Telekom: Kicsi a valószínűsége a kivásárlásnak. Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén.

A piacok megunták a sok esést
Az elmúlt néhány napban egészen komoly emelkedéseket láthattunk, és úgy tűnik, hogy folytatódik ez a mozgás. Az S&P500 index is visszatért az emelkedő trendcsatornába, és néhány pontra megközelítette a 20 és a 30 napos mozgóátlagokat.

Ma még a nyugalomnak örülhetünk a piacokon
Egyelőre csendesek a nemzetközi piacok, mérsékelt emelkedésre számíthatunk a mai napon. A forint árfolyama is megnyugodott, egyelőre a tegnapihoz hasonló 308-as érték körül mozog.

Továbbra is a bizonytalanság az úr
Persze egyelőre jött egy megnyugvás a nemzetközi piacokon, aminek köszönhetően a fejlett piaci indexekben a második zászló formációból éppen a zászló kialakulását láthatjuk. A forint egyelőre tartja magát, de nem tudott jelentősen erősödni.

Nagyot erősödött a forint
A feltörekvő országok devizáival egyetemben nagyot erősödött a forint kedden, a reggeli 314 körüli értékről egészen 308-ig száguldott az árfolyam. A mai napon egyelőre nem volt komolyabb elmozdulás az árfolyamban.

Csúnya hír jött, a forintnak is rosszat tett
Zuhanást láthattuk mindenhol az amerikai feldolgozóipari beszerzési menedzser index esésének köszönhetően. A rossz hírt az tette még negatívabbá, hogy közben az árkomponens jelentősen megugrott, ez pedig a lehető legrosszabb variáció.

Továbbra is negatív a hangulat a piacokon
Még mindig 310 forint felett jár az euró és a jelek szerint egyelőre nem is tud jelentősen erősödni a hazai deviza. Közben körvonalazódik az INA eladása, ami a Mol szempontjából még jó hír is lehet.

Nem talál nyugalmat a forint
Még mindig nagyokat ugrál a hazai deviza árfolyama a bankközi devizapiacon. A forint néhány óra alatt elszáguldott a 312-es szintig, majd visszaerősödött 309-re. A folyamatnak egyelőre nem látszik a vége.
Hatalmasat zuhant a forint és Matolcsy csak rontott a helyzeten
Nagyot esett tegnap a forint árfolyama a túl alacsony kamatszint, egy alaptalan pletyka és Matolcsy György szerencsétlen nyilatkozata miatt. Ma reggel sem látszik javulás az árfolyamban.
Próbálkozik a forint
Megnyugodtak a piacok. Egyrészt fontos támaszszintek közelébe érkeztek az indexek az elmúlt napokban, másrészt pozitív eseményeket láthatunk a periférián. A forint is próbálkozik a 20 napos mozgóátlag visszatesztelésével, amely 301,22-es értéknél van ma reggel.
Az Apple mindenkit meglepett
Az iPhone értékesítési számok elmaradtak a várakozástól, ráadásul a cég a következő negyedévre alacsonyabb árbevétel tervet fogalmazott meg, mint amit a piac várt. Így a büntetés nem is váratott sokáig magára, a piaczárás utáni kereskedésben a részvény több mint 8 százalékot zuhant.
Esik a forint és még nincs vége
Meredeken zuhant a magyar deviza árfolyam az elmúlt napokban, a forint áttörte a lélektani határt is, így egészen 308-ig eshet az euróval szemben. Az esés oka elsősorban a külpolitikai helyzet bizonytalansága.
Brutálisan gyengült a forint
Egyre inkább aggódhatunk a forint miatt, a hazai deviza ugyanis jelentősen gyengült a tegnapi nap folyamán az euróval szemben és nincs jele annak, hogy a gyengülés megállna. Az ok: a csökkenő alapkamat és Törökország.
Zuhanórepülésben a forint
Elsősorban a vállalati profitok okoznak negatív meglepetéseket, miközben a makrogazdasági hírek is inkább vegyes, mint jó képet festenek. A forint nagyot gyengült ma reggelre.
Davosra figyel a világ
Megkezdődött világgazdasági fórum Davosban. Egy gyors felmérés szerint a résztvevő milliárdos üzletemberek a részvénypiacok emelkedését várják az idén.
Optimista hangulatban várjuk a kamatdöntést
A tegnapi amerikai tőzsdeszünetet követően ma újra optimista a hangulat, mind Ázsiában, mind az öreg kontinensen és az újvilágban is. Ma kamatdöntés lesz, 2,9 százalékra csökkenhet a magyar alapkamat.
Semmi jó nem várható ma
A tengerentúlon Martin Luter King napját ünnepelik ma, s így az USA piacai zárva tartanak. A nemzetközi és a hazai negatív hírek várhatóan a magyar piacra is rá nyomják ma a bélyegüket.
Erős mozgások után, ma nyugodt napot várhatunk
A legszembetűnőbb esemény nyilván a Best Buy zuhanása volt a tegnapi napon. Az értékesítés az ünnepi időszakban 0,8 százalékkal csökkent, aminek köszönhetően majdnem 29 százalékot zuhant a papír.
Kétnapos hajrá után új rekord
Új csúcson a DAX és az S&P 500 index. Gyakorlatilag két nap hajrával sikerült a 20 napos mozgóátlagok környékéről az újabb rekordot beállítani, amely a piac erejét sugallja megint. Ráadásul a DAX egy rést hagyott 9.541 és 9.582 pont között.
Még mindig a bika az erősebb a piacon
Komoly akciót mutattak fel tegnap a piacok. A kezdeti 1 százalék körüli esésből a nap végére a pozitív tartományba fordultak. Az index 30 pontra megközelítette a 20 napos mozgóátlagot, és így gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy onnan fordult (pattant) az árfolyam.
Negatív irányba indultak a piacok
Dennis Lockhart adott egy döfést a piacoknak. Persze ez csak egy szeg volt a koporsóba. A piacok, amelyek amúgy is korrekciós fázisban voltak, elindultak lefelé
Kivárunk, ennél rosszabb ne legyen
Csendes a mai nap, nincs túl sok hír. Inkább a kivárás jellemezheti a piacokat. Persze mindig csak ilyen kivárásban legyen részünk, ugyanis az indexek továbbra is a 20 napos mozgóátlagok fölött vacillálnak.
Nem indult túl jól a gyorsjelentési szezon
Az Alcoa eredménye elmaradt a várakozásoktól, és így a zárás utáni kereskedésben 4,4 százalékot zuhant az árfolyam. A cég egyébként különböző ipari szegmensekben 0 és 8 százalék közötti bővülést vár a 2014-es évre, vagyis továbbra is lassú kilábalást lát.
Ma kezdődik a gyorsjelentési szezon
Piaczárás után jelent Alcoa, amire a befektetők úgy tekintenek, mint a gyorsjelentési szezon kezdete, annak ellenére is, hogy az Alcoa már nincs benne a Dow Jones indexben, és a negyedéves gyorsjelentési szezon már javában tart. Az Alcoa esetében a tavalyi 3 centes negyedik negyedéves eredmény után idén 6 centet vár a piac.
Ma emelkedésre számíthatunk
Még a 20 napos mozgóátlagig sem jött le a DAX index, s újra emelkedésnek indult, amely a mai napon is folytatódhat a határidős indexértékek alapján. Ez igaz az Egyesült Államok részvényindexeire is.
Megválasztották a Fed első női elnökét
Továbbra is lagymatag a részvénypiac az újesztendőben. A vezető indexek egyelőre a 20 napos mozgóátlagok fölött konszolidálnak, amely jó viselkedést jelent annak ellenére, hogy az amerikai indexeknél bizonyos esetekben már eladási szignálokat lehet látni bizonyos indikátorok alapján.
Indulhatott volna jobban is az év
Ez az év is elkezdődött, s ugyan a múlt hét még az ünnepekről szólt, de az irány alapvetően lefelé mutatott. Persze ebből még nagy következtetést nem igazán lehet levonni a folytatás tekintetében.
Nem indult valami fényesen az új év
Nem kezdődött jól az újév a részvénypiacokon, mind a Dax index, mind pedig az amerikai tőzsdék jelentősebb eséssel indították 2014-et és az ázsiai piacok sem festenek sokkal derűsebbnek.
Remek óévet zártak a piacok
Az amerikai részvénypiacoknak szilveszterkor is sikerült megfejelniük az egész éves jó teljesítményt, ugyanis az S&P 500 és a Dow Jones index is történelmi maximummal búcsúztatta az óévet.
Már a piacok is az ünnepekre készülnek
A mai napon határidős kifutás és CECE átsúlyozás is van a záró árak alapján. Ha ezektől eltekintünk, akkor csendes napra, alacsony forgalomra számítunk.
Visszafojtott lélegzettel lesik a tapírt
A befektetők figyelmének középpontjában ma minden bizonnyal Ben Bernanke beszédje fog állni, melyre magyar idő szerint este 8-kor kerül sor. Mind a hazai, mind pedig az európai piacon oldalazásra számítunk, és Amerikában is csak az esti órákban élénkülhet majd meg a kereslet.
A bankoknak jól jött a Kúria döntése
Meglepetést okozott tegnap a Kúria, nem is elsősorban az üzenetének tartalmával, hanem sokkal inkább annak időzítésével. Bár a végleges, hivatalos döntésre várhatóan még hónapokat várni kell, de a tegnapi kommentekből már sok fontos dolog leszűrhető volt.
Tegnap eljött a „reccs”
Tegnap már eljött a „reccs” az USA piacain is. A Dow Jones és az S&P500 is beesett a 30 napos mozgóátlagok alá. Egyre növekszik a félelem a Fed jövő heti ülése előtt, hiszen a jó munkaerő piaci adatoknak és a költségvetési egyezségnek köszönhetően a „tapír” itt dörömböl az ajtón.
Felszállt a fehér füst Washingtonban
Felszállt a füst, a demokraták és a republikánusok a december 13-i határidő előtt néhány nappal megegyeztek az idei és a jövő évi költségvetésről. Hátra van még a szenátusi és a kongresszusi jóváhagyás, amely szerintünk már csak formalitás.
Működik az év végi kotta
Relatíve jól viselkedtek a piacok tegnap a pénteki száguldást követően. Működik az év végi kotta, azaz a piacok tartják az év közben elért emelkedést. Ez az intézményi befektetők érdeke. Nagyobb portfólió átrendezésre a jövő év elején kerülhet sor, és a „tapír” is addigra aktivizálhatja magát.
A jó hírekre jöhet a tapír!
Erős, jó adatokat láthattunk az USA-ból múlt pénteken. A várva-várt munkaerő piaci adatok messze jobbak lettek a várakozásoknál, és abba az irányba mutatnak, hogy a Fed hamarosan megkezdheti a mennyiségi lazítás szűkítését, hiszen a munkanélküliség a „kritikus” 7 százalékra csökkent, és a nem mezőgazdasági foglalkoztatottak száma is a kritikus 200.000 fő fölött növekedett.
A következő hetekben lendületet vehet a BUX
Meg volt a negyedik eső nap is a DAX-ban és az S&P500 indexben. Így az előbbi már a 30 napos mozgóátlag alatt van. Közben Japánban a két hónapja tartó munka meghozta gyümölcsét, és bejelentették az 54 milliárd dolláros gazdaságélénkítő programot.
Elmarad a Telekom osztaléka
A magyar piac vezető híre egyértelműen a Magyar Telekom elmaradó osztaléka. Oly sok pénzt fizet a frekvenciákért, szerintünk még 65 milliárd forintot, hogy az szépen megeszi az osztalékot.
Ma fordulat jöhet a piacokon
Jelentősen korrigáltak tegnap a nemzetközi indexek, főként Európában zuhantak nagyot, a forint viszont erősödni tudott az euróval szemben, ami az elmúlt napok trendjét tekintve kiugróan jó eredmény.
Nagy mozgások indultak el a piacon
A várakozásoknál jóval kedvezőbb amerikai beszerzési menedzser index (amelyre 2011 áprilisa óta nem volt példa, ráadásul a várt csökkenés helyett emelkedett a mutató) nagy mozgásokat indított el a piacon.
Az online értékesítés hasított a Fekete Pénteken
Átlag alatti forgalommal oldalaztak pénteken a tengerentúli piacok a rövidített nyitva tartás alatt. A „Fekete Péntek”-kel elindult az év végi vásárlási szezon, az első hétvégén enyhén csökkentek az eladások tavalyhoz képest: 57,4 milliárd dollárt költöttek „csak” a tavalyi 59 milliárd dollárral szemben. A vásárlók száma 1,4 százalékkal nőtt tavalyhoz képest, de az elköltött összeg közel 4 százalékkal, 407 dollárral csökkent.
Ünnepi kereskedésre felkészülni!
Akár ez is lehetne az elkövetkező napok mottója, hiszen ma a Hálaadást ünneplik a tengerentúlon, holnap pedig a vásárlás „nemzetközi ünnepét”, a Black Friday-t tartják, és heteken belül elérkezik a karácsonyi időszak is.
Jó nagyot esett a Mol és az OTP
Jó nagyot esett záróban a MOL és az OTP árfolyama az MSCI átsúlyozásnak köszönhetően. Jóval nagyobbat, mint amire számítottunk. Persze a két „sztár papír” ebből a szempontból a Richter és a Magyar Telekom volt. Az előbbi vissza, míg az utóbbi kikerült az MSCI standard indexeiből.
A genfi megállapodás felröppentette a légitársaságokat
Tegnap nagyot emelkedtek a légitársaságok részvényei, miközben az olajcégeket nem kímélték a befektetők. Az iráni egyezség kapcsán a piaci szereplők szeme előtt olcsó olaj, gyenge olajipari profitok és dübörgő légitársasági profitok jelentek meg.
Zuhanórepülésbe kezdett az olajár
Meglepetésre a hétvégén az USA és még öt vezető állam megegyezett Iránnal, hogy az atom program leállításáért cserébe enyhítenek az olajszankciókon, a hírre zuhanni kezdett az olaj ára a világpiacon.
Újra pozitív módba kapcsoltak a piacok
Janet Yellen-t a szenátus banki bizottsága is támogatja, tegnaptól hogy a Fed elnöke legyen, amely különben nem túl nagy meglepetés. A piacok újra pozitív módba kapcsoltak, még ha ebben az esetben a rakéták csak kisebb toló erőt fejtenek, ki mint korábban.