Erste cikkek


Készülhetünk a 324 forintos euróra

Készülhetünk a 324 forintos euróra 

Már a Bloomberg is a forinttal foglalkozik, a hírügynökség szerint az opciós árak alakulása alapján 52 százalék az esélye annak, hogy 324,50-es mélypontra zuhan az EUR/HUF kurzusa ebben az évben, miközben májusban még csak 32 százalékos valószínűséget tulajdonítottak ennek. Ma reggel a 314-es szintről indulhat útnak a forint.
Ma mínuszba fordulhatnak a piacok

Ma mínuszba fordulhatnak a piacok 

A nagy emelkedést követően, és a negatív híráramnak köszönhetően ma valamiféle csökkenésre számítunk a fejlett piacokon. Sőt, az oroszok már hatósági árat vezetnének be az élelmiszerekre, és a gépjárművek európai importjának blokkolásán is gondolkoznak.
Visszavonulót fújt Moszkva, örülnek a piacok

Visszavonulót fújt Moszkva, örülnek a piacok 

Jelentősen enyhült az orosz nyomás Ukrajna keleti határán. Annak ellenére, hogy az orosz veszély nem múlt el, csak enyhült, jelentős emelkedést láthattunk az USA-ban.
Fokozódik a szankcióháború

Fokozódik a szankcióháború 

Az orosz élelmiszerbeviteli szankció 11,8 milliárd euróra rúg az EU szempontjából, ami az EU GDP-jének kevesebb, mint 0,1 százaléka. Mivel ezeket a termékeket egyéb piacokon is el lehet adni, ezért a GDP-re gyakorolt hatás ennél kisebb.
Az orosz-ukrán válság a padlóra küldte a forintot is

Az orosz-ukrán válság a padlóra küldte a forintot is 

Továbbra is az Ukrajna és Oroszország közötti konfliktus, illetve a nyugat és Oroszország viszonya tartja izgalomban a befektetőket. Ebben egyelőre nem látható enyhülés, sőt. Egyre többen félnek attól, hogy mélyül a konfliktus, és akár háborúba is torkollik annak ellenére, hogy most még csak az ellenszankciók kerültek napirendre Oroszországban.
Újra Ukrajnára figyel a világ

Újra Ukrajnára figyel a világ 

Az ukrán-orosz válság újra megérintette a börzéket. Az oroszok újra felvonultak az ukrán határra, és vannak olyan hangok is, amelyek azt mondják, hogy számottevő az esélye annak, hogy Putyin katonái bevonulnak Ukrajnába.
Gyenge maradhat a forint

Gyenge maradhat a forint 

A hazai deviza erősödése nem volt hosszú életű, hiszen az EUR/HUF jegyzése tegnap újra nekirugaszkodott a 314-es szinteknek. Továbbra is úgy gondoljuk, hogy ez az irány kitarthat a következő napokban is.
Sokba fog kerülni Portugáliának a bankmentés

Sokba fog kerülni Portugáliának a bankmentés 

Gyengén zárták a hetet a vezető tengerentúli mutatók. Sokba fog kerülni Portugáliának a Banco Espirito Santo megmentése. Hat havi minimuma körül a WTI, 1.300 alatt az arany. Átmenetileg megállt a forint gyengülés. Gyenge feldolgozóipari adatok ellenére is jól teljesíthet Kína. Kis emelkedés jöhet ma a budapesti börzén.
Ma folytatódhat a lejtmenet

Ma folytatódhat a lejtmenet 

Jól beleadtak a piacokba. Szerintünk ez részben annak köszönhető, hogy az amerikai GDP adatnak hatására egyre valószínűbb a hozamok emelkedése, másrészt számos kockázat lengi körül a vállalati növekedési kilátásokat.
Jobb a Richter eredménye a vártnál, de szépen csorgunk lefelé

Jobb a Richter eredménye a vártnál, de szépen csorgunk lefelé 

A pozitív pénzügyi eredménynek köszönhetően a Richter 13,8 milliárd forintos adózott eredménye meghaladta a várakozásokat. Az alapfolyamatok szintjén ugyanakkor a vártnál nagyobb visszaesést láthatunk.

Csak a szankciók hírére jön ki nyári üzemmódból a piac 

Továbbra is nyári üzemmód jellemzi a piacot. Tegnap cirka 3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a BÉT-en. A mozgások vegyesek voltak a vezető részvények körében.

Ma egy kicsit emelkedhetünk 

Itthon ma kis emelkedésre számítunk az elmúlt napok gyenge teljesítményét követően. Továbbra is az orosz-ukrán konfliktus és a nyári uborkaszezon „tematizálja” a kereskedést. Tegnap nagyot esett a DAX, mikor az USA indexei – a nyitást követően - mélyrepülésbe kezdtek.

Stabilan az átlag alatt vagyunk 

Úgy tűnik, hogy a BUX tovább csökkenhet a mai napon, ami azért kellemetlen, mert most már stabilan a 200 napos mozgóátlag alatt vagyunk.

Bármikor beüthet a ménkű 

Tovább záporoznak az egymásnak olykor ellentmondó hírek az orosz-ukrán helyzettel kapcsolatban. E miatt a piacok is kezdenek idegessé válni, amit jól példáz, hogy a félelem indexként ismert VIX-index újra emelkedésnek indult.

Mozgalmas nap elé nézünk 

Mozgalmas nap elé nézünk, hiszen Amerikában és Európában is tovább terjed a gyorsjelentési láz és olyan globális szinten is meghatározó vállalatok fognak ma publikálni, mind a Ford, a Starbucks, az Amazon vagy a Coca-Cola, míg az öreg kontinensről a BASF és a Nokia okozhat meglepetéseket második negyedéves eredményével.

Nagy buktával kezdődött a hét 

Nagy eséssel kezdődött a hét lényegében az összes főbb piacon, annak ellenére is, hogy új információk nem nagyon láttak napvilágot, sem vállalati, sem pedig makrofronton. Földrajzi tekintetben Európa alulteljesítése ismét szembetűnővé vált, ahogy azt már az elmúlt hetekben is láthattuk

Jövőre jöhet csak a devizahitelek forintosítása 

Varga Mihály a hvg.hu-nak adott nyilatkozata szerint a devizahitelek forintra történő átváltásáról szóló törvényt még idén elfogadhatják, de nagyon valószínű, hogy a tényleges átváltás csak jövőre fog megtörténni.

A maláj gép tragédiája a forintot is rosszul érintette 

Kockázatkerülő módba kapcsoltak a tőkepiacok azután, hogy az ukrán légtérben lezuhant egy 300 fős utasszállító repülő. A tragédia meglehetősen érzékenyen érintette a piacokat is.

A tengerentúlon a jókedv is töretlen 

A héten már záporoznak a jelentések, eddig 49 társaság publikálta számait az S&P500 tagjai közül. Árbevétel terén 1,9 százalékkal jobbat jelentettek a társaságok az elemzők várakozásánál, nettó profit terén pedig még ennél is látványosabb volt a felülteljesítés.

A pesti börzén is beköszöntött a nyár 

A hazai börzén beköszöntött a nyár, a Magyar Telekom jó teljesítménye sem tudta 4 milliárd forint fölé tornászni a forgalmat. A mai kereskedésben oldalazó mozgásra számítunk a Budapesti Értéktőzsdén.

Jól kezdődött a hét a részvénypiacokon 

Az európai részvénypiacokon 1% körüli emelkedés volt jellemző a tegnapi kereskedésben, Amerikában némileg visszafogottabb, 0,5% körüli emelkedés volt tapasztalható, igaz az elmúlt hetet sokkal szebben vészelték át az amerikai indexek, mint európai társaik, ahol a DAX méretes esést produkált.

A gyenge múlt hét után emelkedhetünk 

A múlt hét meglehetősen gyengére sikerült, a hazai és a német piac is fej-fej mellett zuhantak, egyedül a tengerentúli börzék tartották magukat. Tegnap a foci VB döntőn Németország diadalmaskodott, ez pedig hozhat némi emelkedést a DAX piacára.

Leminősíthetik a magyar bankokat 

A devizahiteles törvénycsomag mintegy 2,6 milliárd eurós terhet ró a magyar bankokra, emiatt a Fitch után a Moody’s is leminősítést helyezett kilátásba.

Kezdetét vette a gyorsjelentési szezon 

Az Alcoa tegnap piaczárást követően publikált eredményének közzétételével kezdetét vette az amerikai gyorsjelentési szezon, így az elkövetkező heteket ismét a vállalati hírek határozhatják meg a tengerentúlon.

Szabadulnak a bankok a rossz hitelektől 

Idén eddig 83 milliárd euró értékben szabadultak meg az európai bankok a rossz eszközeiktől, míg tavaly egész évben 64 milliárd eurónyi problémás hitelt adtak el.

Brutális pénzt bukik az OTP a devizahiteles mentőcsomagon 

Kijött az OTP is a devizahiteles csomaghoz köthető veszteségbecslésével. Ez 135-145 milliárd forintra rúg adó előtt, 109-117 milliárd forintra adózás után.

Erősödött a forint reggelre 

Történelmi csúcsra kapaszkodtak a rövidített kereskedésben a tengerentúli indexek. Az USA piacai zárva tartanak ma. Hatalmas mozgások a devizapiacon. Kis emelkedés jöhet ma a BÉT-en.

Oldalazás a tengerentúlon és itthon is 

Oldalazással telt a tegnapi kereskedés a tengerentúlon. Nagyot zuhant tegnap a kőolaj. Az EKB rázhatja ma fel a devizapiacot. Oldalazás Ázsiában. Oldalazásra számítunk ma a Budapesti Értéktőzsdén is.

Akár újra is indulhat a túlzottdeficit-eljárás 

Ismét történelmi csúcson az S&P500. Nagyot gyengült a forint az EDP lehetőségére. Jól teljesített Ázsia. Újabb túlzott deficit eljárás jöhet. Emelkedésre számítunk a BÉT-en.

Rogán kedvezőbb árfolyamon váltaná át a devizahiteleket 

Miközben a piacok tovább bizonytalankodnak a csúcs közelében, a politikában zajlik az élet. Itthon újabb részletek láttak napvilágot a devizahitelek kivezetésével kapcsolatban.

Megbosszulta magát a devizahiteles törvény 

600-900 milliárd forintba kerülhet az egész csomag a bankoknak. Ez jelentősen magasabb az eddigi piaci és a mi becsléseinknél is. Ez pedig megbosszulta magát a piacon, hiszen a lehetséges plusz negatív hatás felét szinte azonnal, a nap elején beárazták a részvényárfolyamba.

Az ismeretlen MOL részvényestől hangos a piac 

Emelkedtek a tengerentúli börzék. Alulteljesítő volt a forint. Ismeretlen MOL részvényes 4,28 millió darab részvényt adott el. A kormány tegnap tárgyalta a devizahitelek kérdését. Esésre számítunk ma a Budapesti Értéktőzsdén.

500 milliárdnál is többet veszíthet a bankrendszer 

Két dologtól hangos a magyar piac, és ez háttérbe szorítja az egyébként langyos nemzetközi eseményeket. Tegnap a kormány megtárgyalta a devizahiteles ügyet, és hamarosan benyújtják a törvény tervezetet a parlamentnek, július 4-re pedig már a jóváhagyás is megszülethet. Az eddig napvilágot látott információk alapján a bankrendszer vesztesége számításaink szerint meghalhatja az 500 milliárd forintot is.

Ma tárgyalják a devizahiteles csomagot 

A BUX index ma tovább esik, és már a 30 napos mozgóátlagon van, miközben izgatottan várjuk (ha egyáltalán lesz tájékoztatás róla) a kormányzati elképzeléseket a devizahitekkel kapcsolatban.

Egy hét és meglehet a devizahiteles törvény 

Oldalaztak a tengerentúli indexek. A WTI visszaesett, az arany stabil maradt. Mozgóátlagok tartják a devizapárokat. Július 4-ig megszülethet a devizahitelekről szóló törvény. További 10 bázispontos kamatcsökkenés jöhet ma. Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en.

Nem számít Putyin harckészültsége 

A BUX úgy tűnik, hogy újra a 30 napos mozgóátlagról, 18.850 pont környékéről akar fordulni, ami cirka 100 pontra van a pénteki záró árfolyamtól. Ezen valószínűleg az sem változtat, hogy a Richter kutatási igazgatója a cég amerikai leányvállalatához távozik, és az eddigi helyettese veszi át a főnöki széket. Sőt az sem, hogy Ukrajnából állítólag átlövöldöznek Oroszországba, és Putyin (immár sokadszorra) harckészültségbe helyezte a hadsereget, és újra gyakorlatozni kezdtek. Mindezt úgy, hogy korábban az ukránok tűzszünetet rendeltek el, hogy ezzel is elősegítsék a békefolyamatot.

Ilyenre 2003 óta nem volt példa 

Érdekes dolog üthetett szöget a fejünkbe tegnap. Olyasmit láthatunk, amire utoljára 2003 környékén volt példa. A vezető indexek szép, emelkedő trendre utaló mozgást végeznek.

Tapír trappolt végig a piacon 

Tegnap tovább csökkent a Fed eszközvásárlás mértéke. Most már csak havi 35 milliárd dollárért vásárol a Fed jelzálogpapírokat és államkötvényeket. Ráadásul Yellen szerint nincs buborék a részvénypiacokon, az árazások normálisak, s így a döntéseiket sem befolyásolja.

Draghi hiába locsolta pénzzel a piacokat 

A ZEW hangulatindex hamar összetörte a DAX index erőteljesnek tűnő elrugaszkodását a 20 napos mozgóátlagról. Pedig a piaci szereplők már kis javulásra számítottak, de úgy tűnik Draghi hiába locsolta meg a piacokat egy kis pénzzel, egyelőre még ez sem segített, nem javult a hangulat.

Langyos kereskedés folyik a piacokon 

Sem a külföldön, sem itthon nem láthattunk komolyabb mozgást. Ugyanakkor az S&P500, a DAX és a Dow Jones is a 20 napos mozgóátlagokról készül fordulni, miközben a Nasdaq a korábbi lokális csúcs környékén konszolidálódik.

Csúnya nap jöhet ma a piacokon 

Romlik a piac. Míg az indexek továbbra is relatíve jól viselkednek, addig a belső struktúra folyamatosan romlik. A korábbi vezetők csúnya behalásokat produkálnak.

A nemzetközi kockázatok miatt is gyengül a forint 

Irakban áll a bál, Ukrajnában orosz tankok tűntek fel, emelkedik az arany, az olaj, és csökken a forint ára. A piacok pedig már harmadik napja készülnek csökkenést felmutatni, vagyis egyértelműen a kockázatok növekedését árazza a piac.

Volt egy kis összeomlás, de nem világvége 

Volt egy kis törés tegnap a piacokban. Ennek ellenére ez nem a világ vége, nem összeomlás csak erősíti a hipotézisünket, hogy egy korrekció előtt állunk, amely kiterjedhet az elkövetkező hónapokra, viszonylag kis mozgásokkal.

Nagyot emelkedtek az indexek 

Új csúcsra szaladt megint a DAX, még ha az a szaladás kissé kocogósra is sikeredett. Egyelőre úgy tűnik, hogy valamiféle konszolidációszerűség van itt a csúcsok környékén minden indexben.

Velünk ünnepeltek a piacok is 

Míg ünnepeltünk, a jelentősebb piacok nyitva voltak, ráadásul emelkedtek. Ennek köszönhetően új csúcsok születtek. Messzebbről nézve a piacokat félelmetes (meredek) emelkedést láthatunk 2009 tavasza óta.

Izgalmas napra virradtunk 

Izgalmas napra virradtunk ma reggel, ugyanis a befektetők által talán leginkább várt eseményre fog ma sor kerülni. Hosszú hónapok verbális beavatkozása után ugyanis tényleges lazító lépés jöhet az EKB részéről.

Meglepődött a piac a Kúria döntésén 

Tegnap a piac meglepődött a Kuria döntésén. Sőt, már azon is meglepődött, hogy dönt a Kúria. Pedig lehetett tudni, hogy dönt az egyedi ügyben, és arra is lehetett számítani a hosszas huzavona után, hogy valószínűleg nem fogja elfogadhatónak találni az árfolyam különbözetet.

Új csúcsra szaladtak az indexek 

A DAX, a Dow Jones és az S&P500 is új csúcson zárt. Vagyis bizonyos szempontból minden rendben van, azon túlmenően, hogy publikációs hibák borzolták a kedélyeket. Ennek ellenére a legtöbb befektető vagy spekuláns pesszimista.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Költségkímélés

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók?

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók? 

Noha a számuk az előző évihez képest csökkent, 2023-ban némileg erősödött a külföldi vásárlók súlya a hazai lakáspiacon.
Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen

Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen 

Miközben a kamatok világszerte egyre alacsonyabbak, és a forint is veszít értékéből, idén is rekordokat döntögettek a tőzsdeindexek és a nemesfémek.
Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó

Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó 

Az öngondoskodás egy újabb szintje.

Adózás

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának 

A kormány újraélesztené az Egyesült Államok által korábban felmondott kettős adóztatás tilalmáról szóló egyezményt.

Klímablog

Felpörgés előtt az elektromos autók piaca

Felpörgés előtt az elektromos autók piaca  

Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat.

Gazdaság

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók?

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók? 

Noha a számuk az előző évihez képest csökkent, 2023-ban némileg erősödött a külföldi vásárlók súlya a hazai lakáspiacon.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo