Az is igaz, hogy minél magasabbra emelkedik az árfolyam, annál inkább úgy érzik a vételi pozícióval rendelkezők, hogy profitot kell realizálni. Ráadásul az OTP árfolyama tegnap belekóstolt a 4.400 forint körüli ellenállásba, ahonnan lefordult. Ez a mozgás folytatódhat a mai napon, de elvileg a 4.150 forint környéki szint alá már nem kellene az árfolyamnak beesnie. Így a BUX irányát is adottnak tekintjük, csökkenést várunk mára. Ebben a Goldman is szerepet játszhat, hiszen ma reggel a korábbi 3.023 forintról 2.758 forintra csökkentette a Richter célárát. Ugyanakkor az HSBC 4.240 forintról 4.100 forintra csökkentette a célárfolyamot.
A nemzetközi színtéren igazi politikai nagyüzem lesz. Este 17:30-kor találkoznak az EMU pénzügyminiszterei, ahol a görög helyzetet tárgyalják meg. Tegnap pont ezzel kapcsolatos volt az öröm, mert elterjedt, hogy a görögök sokkal szelídebb megoldást terjesztenek be a testület elé, mint amit a korábbi kommunikációjuk sugallt. Az orosz-ukrán helyzetről is csúcstalálkozó van, Minszkben, ahol Merkel, Hollande, Porosenko meg Putyin találkozik. A hírek szerint a találkozó piaczárás után lesz. Különben Merkel 17:30-kor még beszédet mond Hamburgban is. Az MSCI is új súlyokkal jelentkezik ma este, de Magyarország kapcsán nem számítunk jelentősebb változásra. Vagyis sok releváns hírt figyelhetünk majd a piacok zárása után.
A DAX is fordulót vehet a tegnapi emelkedést követően, és újra a 20 napos mozgóátlag felé kacsingathat, amely 10.565 pontnál tartózkodik éppen.
USA
Kilőttek tegnap az amerikai indexek, és a kereskedés végéig jó hangulat uralkodott a piacokon (Dow 0,79%, Nasdaq 1,31%, S&P500 1,09%). A Dow Jones index komponensei közül a gyorsjelentő Coca-Cola lett a nap nyertese (2,9%), de a Pfizer is kiemelkedően teljesített (szintén 2,9%). A vesztesek táborát a Caterpillar (-0,8%) vezette. A richmondi Fed elnöke, Jeffrey Lacker tegnap újságírókkal azt közölte, hogy a Fed-nek júniusban lenne célszerű elkezdenie a kamatemelési ciklust. Szerinte nagyon meglepő adatokra lenne szükség ahhoz, hogy a Fed tovább halassza a kamatemeléseket. Jeffrey Lacker szerint az infláció alakulására csak átmeneti hatással lesz az üzemanyagárak csökkenése, és egy-kétéves távlatban elérhető lehet a 2%-os inflációs cél.
Zárás után érkezik a Tesla negyedik negyedéves gyorsjelentése. Az egy évvel korábbi árbevétel 615 millió dollárról 1,23 milliárdra növekedhet, miközben az egy részvényre jutó eredmény a -13 centről 1,2 centre emelkedhet, ezzel először könyvelve el nyereséget. Az előző negyedévben eladott 7.785 darab autó után több mint 11.000 darabot kellett értékesítenie a cégnek, ha a teljes éves 33.000 darabos célszámot teljesíteni szeretnék.
Az Apple piaci kapitalizációja 700 millió dollár fölé emelkedett tegnap, amit még egyetlen amerikai vállalat sem ért el soha. A tegnapi emelkedés hátterében az a hír állt, miszerint a cég 850 millió dollárért vesz egy napenergia farmot Kaliforniában a First Solartól, ezzel csökkentve a villanyszámláját.
Európa
Az európai piacok nagy többsége emelkedéssel zárta a tegnapi napot. A DAX 0,85%-os, a CAC 40 index 0,96%-os emelkedést produkált, míg a FTSE 100 index 0,12%-os mínuszt tudott felmutatni. Görögországból kedvező hírek érkeztek, ugyanis a hellének hajlandóak lennének egyes reformok végrehajtására némi pénzért cserébe. A február 28-án lejáró hitelprogram utolsó 7 milliárd eurós részletét akkor vennék igénybe, ha a legszigorúbb megszorításoktól eltekintene a trojka. Cserébe a hitelezők 1,9 milliárd eurót befizetnének a görög büdzsébe, amit a görög államkötvények hozamain kerestek. Másodsorban a görög bankok feltőkésítésére szánt 11 milliárd eurónyi forrásból rossz hiteleket váltanának ki, amit az OECD reformprogramjával fűszereznének meg megszorítások helyett. A pénzügyminiszterek mai tárgyalása akár sikerrel is zárulhat, ha az EU hajlandó abba a könnyítésbe belemenni, hogy a 3%-os GDP arányos költségvetési egyenleg helyett csupán 1,5%-ot kelljen teljesítenie Görögországnak.
A 2008-as válság óta először fizet osztalékot az ING. A 470 millió eurós csomag részvényenként 12 eurócentnek felel meg, ami 1,0%-os osztalékhozamot jelent. A Heineken profitja a tavalyi évben látott 1,36 milliárd euróról 1,52 milliárdra ugrott, aminek hatására a menedzsment a 89 centes osztalékot 1,10 euróra emelte. A javulás oka a magasabb árkategóriás prémium sörök eladásai statisztikáiban keresendő.
Olaj, arany
Az elmúlt napok emelkedését követően tegnap ismét korrekció indult az olajban, és 50,9 dollárig zuhant az árfolyam. A tovább emelkedő amerikai olajtartalékok és a Nemzetközi Energiaügynökség piaci kitekintője miatt alakult ki pesszimizmus az árfolyamban. Tegnap folytatódott a lejtmenet az arany piacán, az árfolyam 1.233 dollárig zuhant. Jelenleg ismét a 200 napos mozgóátlag alatt járunk, és úgy tűnik, hogy az esés folytatódhat tovább.
Devizák
A tegnapi kereskedésben is oldalazott az EUR/USD devizapár 1,132 környékén. A kereskedés hangulatát továbbra is a görögökkel kapcsolatos bizonytalanság határozhatja meg, és amennyiben tovább fokozódik a feszültség, akkor az euró ismét gyengülő pályára állhat. Ebben az esetben gyorsan visszatesztelheti a devizapár az 1,11-es támaszát. A forint lendületes gyengülésbe kezdett a tegnap délelőtti órákban, és a 200 napos mozgóátlagot áttörve 310,5-nél is járt a kurzus, ahonnan lefordult és 308,5-ig korrigált vissza. Ennek ellenére a hangulat továbbra is a forint gyengülésének irányába mutat. Folytatódott tegnap a japán jen gyengülése, és már 119,5 felett jár a kurzus. A kitörés ezzel megerősítést nyert, a következő ellenállás a 121,6-os lokális maximum.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,3%-kal, a Hang Seng 0,9%-kal csökkent, miközben a Shanghai index 0,2%-ot emelkedett. Koroda japán jegybankelnök a G20 csúcstalálkozót követően nyilatkozott, ahol kijelentette, hogy a megbeszéléseken részt vevő jegybankárok és gazdaságpolitikusok közül senki sem kritizálta a japán eszközvásárlási programot és az ezen keresztül végrehajtott jengyengítést sem. Ez azonban nem nevezhető meglepőnek, hiszen korábban a Fed, most pedig a BoE és az EKB is hasonló politikát folytat, mint a japán jegybank.
Dél-Koreában a szezonálisan igazított munkanélküliségi ráta 3,4% lett, alacsonyabb januárban, mint az egy hónappal korábbi és a várt 3,5%. Ausztráliában a várt 2,0% helyett 2,7%-kal bővült az új lakáshitelek állománya decemberben a novemberi értékhez képest. Elkezdtek kiszivárogni a részletek az új Samsung Galaxy S modellről. Ezek alapján fémborítást fog kapni a telefon és összesen 3 kijelzője lesz. Az elülső kijelző mellett mindkét szélső oldal tartalmazni fog egy-egy kijelzőt, melyek gyakorlati funkcióját egyelőre még nem ismertették.
Határidős piacok
Vegyes képet mutattak a határidős piacok ma reggel. A Dow és az S&P mínuszban, míg a Nasdaq és a DAX pluszban voltak.