A DAX elindult a 11.000 pontos támaszszint felé. A mai napon ezt a mozgást folytathatja. A BUX tegnap (20 pont híján) gyakorlatilag a 200 napos mozgóátlagra esett. Itt elvileg támaszt kellene találnia még akkor is, ha amúgy a technikai korrekció tovább folytatódhat, ennek eredője valamiféle oldalazás lehet. Így a mai napon kismértékű csökkenést várunk a BUX indexben.
USA
Pesszimisták voltak a befektetők a tegnapi kereskedésben, bár a nap második felében már elindultak felfelé az indexek, de a Nasdaq indexnek még így sem sikerült 5.000 pont fölé visszakapaszkodnia (Dow -0,47%, Nasdaq -0,56%, S&P500 -0,44%). 80 dolláron is járt az Alibaba árfolyama, ami a szeptemberi IPO óta a legalacsonyabb érték, ha az IPO árat nem vesszük figyelembe. A Tajvani Befektetési Bizottság 120 ezer tajvani dollár (3.800 USA dollár) megfizetésére kötelezte a céget, és felszólította, hogy hat hónapon belül hagyja el az országot. A másik ok az lehetett, hogy a JD.com név alatt futó versenytárs a várakozásokat meghaladó gyorsjelentést tett közzé, miközben az Alibaba legutóbbi jelentésében a bevétel növekedési dinamika tekintetében már nem tudta hozni a korábbi negyedéves értékeket.
A Best Buy 2012 óta először vásárolhat vissza saját részvényeket. Az 1 milliárd dolláros összeget három év alatt költenék el, ráadásul a negyedéves osztalék mértékét 21%-kal megemelik, és ráadásként 51 centnyi rendkívüli osztalékot is kifizetnek. A Ford papírjai 3,9%-ot estek a februári értékesítési adatokra, miután a korábbi 183.947 darabos eladási számok 180.383 darabra csökkent.
Az Actavis 20 milliárd dollár értékben adott el kötvényt. A befolyó összeg az Allergan 66 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatának kifizetését szolgálhatja. A Citigroup besorolását semlegesről felülsúlyozásra javította a J.P Morgan, miközben a célárfolyamot 54 dollárról 58 dollárra módosították.
A Google ajánlását semlegesről vételre javította a Bank of America Merrill Lynch, a célárfolyam 580 dollárról 650 dollárra módosult. Az ADP foglalkoztatottsági változása érkezik délután, februárban 219 ezerrel bővülhetett a foglalkoztatottság. Az ISM szolgáltatóipari index és beszerzési menedzser index februári értékét is publikálják.
Európa
Pirosba borultak az európai piacok tegnap, a FTSE 100 index 0,74%-ot, a CAC 40 index 0,98%-ot a DAX index pedig 1,14%-ot veszített értékéből. Az ukrán jegybank 19,5%-ról 30,0%-ra emelte az alapkamatot tegnap. A lépés a március 11-i IMF döntést szolgálhatja, ahol a nemzetközi szervezet egy újabb mentőcsomag folyósításáról dönthet. A hrivnya árfolyama a dollárral szemben 24,2-ig tudott erősödni, holott hétfőn még a 33,0-as szint fölött is járt. Mindeközben a negyedik legnagyobb ukrán bank, a Delta Bank fizetésképtelenné vált. A betétesek 94%-át kártalanítani fogják a betétbiztosítási alapból. Makroadatok tekintetében euró zónás szolgáltatóipari beszerzési menedzser indexek érkeznek a délelőtt folyamán, amire érdemes lesz figyelnünk.
Olaj, arany
A WTI 50,5 dolláron, lényegében a tegnapi árszinten volt ma reggel. A WTI árára nem hatott a szaúdi hír, mely szerint az arab ország kisebb diszkonttal adja a kőolajat az ázsiai vevőknek, ami mutatja az erősödő ázsiai keresletet. A WTI esetében a piac ma a készletadatokra figyel, ami várhatóan ismét több millió hordó kínálat növekedést vetít előre, mivel a szakszervezeti szövetség nem tudott megegyezni a finomítókkal, így az USA finomítóinak egy része továbbra is áll.
Az arany 1.205 dollár maradt ma reggel. A piac a kínai fizikai keresletre és az indiai importra figyel, ami az elmúlt hetekben emelkedett. Emellett a kamatlábak alakulása és a dollár árfolyama lehet meghatározó, az erős zöldhasú visszavetette az árakat az elmúlt napokban.
Devizák
Nagyot gyengült a török líra tegnap az inflációs adat megjelenését követően. A maginfláció 8,6%-ról 7,7%-ra esett. Az évesített, szezonálisan igazított 3 hónapos infláció (trend core inflation) 5,2% lett, közel a 4-5%-os inflációs célsávhoz. Az inflációs pálya alakulása azt sugallja, hogy ismét megnőtt a török kamatvágás lehetősége, ez pedig gyengítheti a török lírát. Tegnap a 200 napos mozgóátlag áttörésével próbálkozott az árfolyam, melynek sikere esetén a 2,83 és 2,93 közötti sávba térhet vissza az árfolyam, ahol május és október között oldalazott az árfolyam.
A forint a régióval együtt gyengült tegnap, és a 20 napos mozgóátlagot törte át az árfolyam, így 306,5- ig emelkedett az EURHUF jegyzése. Az árfolyam alakulásának szempontjából ma a lengyel kamatdöntést lesz érdemes figyelni, ahol várhatóan 2,05-ról 1,75%-ra csökkenthetik az irányadó rátát.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,6%-ot, a Hang Seng 0,3%-ot csökkent, míg a Shanghai index 0,3%-ot emelkedett. Az indiai jegybank váratlanul 7,75%-ról 7,5%-ra vágta az alapkamatot. A piaci várakozás az volt, hogy csak a következő, áprilisi ülésen vágnak majd kamatot. A jegybanki kommunikáció a további monetáris lazítás lehetőségére utal. Indiában egyúttal bevezették az inflációs célkövetés rendszerét, melynek keretében 2017-re 4%-os inflációt céloznak meg +/-2%-os sávval.
Vártnál gyengébbre sikerült az ausztrál negyedik negyedéves GDP, ami 0,5%-kal haladta meg az előző negyedévi értéket, míg a várakozás 0,6% volt. A HSBC által publikált kínai beszerzési menedzser index 51,8 pontról 52,0 pontra emelkedett februárban.
Határidős piacok
Az amerikai határidős piacok a negatív tartományban voltak ma reggel, míg az európaiak vegyes képet mutattak. A DAX pluszban volt.