Így a piacok nem is nagyon ijedtek meg az adattól, hiszen átlagban hozta a várakozásokat. Az, hogy az elemzők nagyon mellélőttek, senkit sem érdekel, ugyanis a kínai holdújév kapcsán a teljesítmény előrejelezhetetlen volt.
Pénteken kitört a DAX. Rés kíséretében ment újabb csúcsra, ráadásul a napi maximum közelében zárt. Egy szó mint száz, továbbra is erős az index, még akkor is, ha ez a rés nem igazi szökési rés, hiszen már korábban járt itt az index. Az emelkedést a napok óta erősödő dollár segítette. A zöldhasú különben a ma reggeli órákban tovább araszol a lokális csúcs felé (EUR/USD lokális minimum).
A BUX stabilan áttörte az ellenállás szintet. Innen elvileg a cél a 25.000 pont környéke, de mind az MACD, mind az RSI alapján már túlvett a BUX. Ennek ellenére a mai napon további emelkedést várunk az indexben.
Továbbra is Görögország szolgáltatja a talpalávalót a héten, miután kedden 12,3 millió eurónyi, pénteken pedig 193,7 millió eurónyi kamatot kell visszafizetnie a hitelezőknek. Az április 24-ig leadandó reformcsomag részletei továbbra sem ismertek, de az biztosra vehető, hogy adósság elengedésbe az EU-IMF páros nem fog belemenni. Megoldásként felmerült, hogy az IMF hitelt idő előtt visszafizetnék a görögök, majd az EKB-n keresztül a jelenleginél alacsonyabb kamaton bocsátanának ki kötvényeket.
USA
Pénteken jó hangulat uralkodott a tengerentúlon, már a nyitás után elindultak felfelé az indexek, és zárásig kitartott a jó hangulat (Dow 0,55%, Nasdaq 0,43%, S&P500 0,52%). A tengerentúlon a márciusi költségvetési indexet publikálják. A Tesla új 70 kilowatt órás akkumulátort szerel be ezek után a Model S gépkocsikba a jelenlegi 60 kilowattos helyett, ami 15%-kal növeli meg a menetidőt. Ezzel párhuzamosan a 71 ezer dolláros értékesítési ár 75 ezerre ugrik meg. A cég továbbá elkezdi a két elektromotorral szerelt 70D forgalmazását 70 ezer dolláros ár mellett, aminek hatótávolsága 385 kilométer lehet.
A Qualcomm egyik legnagyobb részvényese a Jana Partners LLC le szeretné választatni a cég chip üzletágát, ami a profit nagy részéért felel.
Európa
Új csúcsra futott a német DAX index pénteken az 1,7%-os plusznak köszönhetően, miközben a FTSE 100 index 1,1%-ot, a CAC 40 index pedig 0,6%-ot emelkedett. Este 8 órakor Németország, Franciaország, Ukrajna és Oroszország külügyminiszterei ülnek tárgyalóasztalhoz Berlinben a februárban megkötött tűzszüneti megállapodás ügyében.
Olaj, arany
A WTI 51,7 dollárra emelkedett az iráni hírekre, ugyanis egyelőre nem körvonalazódik a megegyezés a perzsa állam és a nemzetközi közösség között. Irán napi 0,3 és 1 millió hordó nyersolaj többlet kínálatot jelenthet 2016-tól, míg a kikötőiben 7 és 35 millió hordó közötti olajmennyiség várja az engedélyt az exportra.
Az arany 1.200 dollár fölé emelkedett. Az arany esetében továbbra is a dollár kamatemelés lehet a fő mozgatóerő, bár egyelőre nem tűnik úgy, hogy ez a közeljövőben bekövetkezhet. A kamatemelés alapvetően meghatározza a dollár erősödését, ami rövidtávon a fő iránymutató.
Devizák
Múlt hét második felében egy szűk sávban (296-298,5) oldalazott az EUR/HUF kurzusa. A pénteki minimális forinterősödést követően az árfolyam a 296 környékén mozog a reggeli kereskedésben. Az átmeneti megállás után hamarosan folytatódhat tovább a forinterősödés. A dollár töretlenül erősödik az euróval szemben, egyhuzamban hatodik kereskedési napja zuhan az árfolyam, és hamarosan elérheti az erős támaszt jelentő legutóbbi lokális minimumát 1,05-nél.
Távol-Kelet
A Hang Seng 1,2%-ot, a Shanghai index 1,8%-ot emelkedett, miközben a Nikkei 0,1%-ot eset. A kínai részvényindexek emelkedésének katalizátora továbbra is a tőkepiacok további nyitása a külföldi befektetők felé, melyről múlt héten érkeztek friss információk, melyek alapján még jobban átjárható lesz a shanghai és a hongkongi tőzsde.
A kínai export márciusban meglepetésre 15%-kal esett vissza, miközben az elemzők 9%-os bővülésre számítottak. Az import 12,7%-kal maradt el a tavalyi értéktől, míg a várakozás 10%-os visszaesés volt. A gyenge adatok hátterében a kínai újév egyszeri torzító hatása állhat. Ugyanakkor a gyenge adat már felveti annak lehetőségét is, hogy az első negyedéves GDP szám is el fog maradni a várakozástól.
A Világbank 7,4%-ról 7,1%-ra módosította az idei évi kínai GDP növekedési előrejelzését. 2017-re pedig már csak 6,9%-os növekedést jósolnak. A japán jegybank néhány illetékese arról beszélt, hogy az energiaárak függvényében akár az enyhén negatív tartományba is visszakerülhet az infláció.
Határidős piacok
Az amerikai határidős indexek a negatív tartományban voltak ma reggel, míg az európaiak vegyes képet mutattak. A DAX pluszban volt.