Különben a görög csődkockázati felár jelentőset csökkent, most már „csak” 28,6 százalék, ami az jelenti, hogy az öt éven belüli csőd valószínűsége újra 90 százalék alatt van, és az egy éven belüli csődesemény valószínűsége is már „csak” 30 százalék.
Közben a Deutsche Bank-nak nagyobb veszteséggel kell számolnia, mint amit a piac várt. A részvényenként 40 centtel nagyobb költséget még az sem kompenzálja, hogy az első negyedéves bevétele kiugróan jó lesz. A tegnapi csökkenést követően ma csökkenhet az index. Itthon, a BUX esetében továbbra is oldalazást várhatunk.
USA
A nyitás után felfelé vették az irányt a vezető tengerentúli indexek, és a zárásig tartó emelkedésnek köszönhetően 0,5%-os plusz környékén fejezték be a napot a piacok (Dow 0,49%, Nasdaq 0,42%, S&P500 0,51%). A folyamatban lévő lakásértékesítések 5,2 millióra emelkedtek márciusban felülmúlva az 5,03 millió darabos várakozást. Havi alapon 6,1%-os volt a bővülés, majdnem duplája a vártnak. A szokásos heti munkanélküliségi adatokat publikálják ma, illetve márciusi újlakás értékesítési adatok is érkeznek.
A Coca-Cola bevételei 1%-kal 10,7 milliárd dollárra emelkedtek, ami nagyságrendileg megfelelt a várakozásoknak. Az egy részvényre jutó tisztított eredmény 48 cent lett a várt 42 cent helyett. A menedzsment tájékoztatása szerint a devizahatások 2015-ben a bevételeket 6%-kal, az adózás előtti eredményt pedig 7%-kal mérsékelhetik. A cég 2-3 milliárd dollárt kíván elkölteni idén saját részvény visszavásárlásra.
A McDonald’s a tavalyi 1,21 dolláros EPS után csupán 84 centet ért el. Az eredményből 9 centet vitt el a devizahatás és 17 centet az átalakítások költségei. A globális kereslet 2,3%-kal esett vissza, ami 0,3%-kal nagyobb csökkenés a korábban bejelentett értékhez képest. A gyorsjelentés gyenge számait csupán a május 4-én publikálandó új stratégia belobogtatása mentette meg, ami a menedzsment szerint elhozza a változás szelét.
A szokásoktól elmaradóan nem robbant fel a Facebook árfolyama a gyorsjelentésre. A bevétel minimálisan maradt el a konszenzustól, az EPS viszont 1 centtel jobb lett, ezzel elérve a 41 centes eredményt. A bevételszámoknak nem tett jót az erős dollár, hiszen a Facebook bevételeinek 54%-a külföldről származik. A mobilos hirdetések tovább pörögnek, és immáron 73%-át adják a teljes bevételnek. A költségek elszállására (83%-os növekedés év/év alapon) korábban figyelmeztette Mark Zuckerberg a befektetőket, már csak az a kérdés, hogy hány negyedévig marad fent ez a folyamat.
Az eBay bevételei a vártnál jobban, 4,4%-kal emelkedtek. A PayPal-ból származó bevételek 2,1 milliárd dollárt értek el a 4,45 milliárdos összbevételből, miközben a fizetési forgalom 18%-kal nőtt. A 77 centes tisztított EPS 7 centtel múlta felül a várakozásokat. A hírek szerint a PayPal leválasztására a harmadik negyedévben kerülhet majd sor.
Európa
Felemás teljesítményt nyújtottak az európai indexek tegnap. A FTSE 100 index 0,49%-ot, a DAX index 0,6%-ot esett, miközben a CAC 40 index 0,4%-ot tudott emelkedni. Az orosz gazdaságfejlesztési miniszter szerint idén átlagosan 15,7% lehet az infláció, miközben elképzelhető, hogy augusztusban és szeptemberben defláció lesz az élelmiszerárak csökkenése miatt. Valdis Dombrovskis, az Európai Parlament képviselője szerint május környékén érhetnek véget az egyeztetések a görögökkel.
Olaj, arany
A WTI árfolyama ma reggel 56,2 dolláron stagnált annak ellenére, hogy a tegnap megjelent USA készletadat jókora pozitív meglepetést okozott. Az Egyesült Államok nyersolajkészlete 5,3 millió hordóval 489 millió hordóra nőtt, ami nagyobb, mint a piaci 3,2 millió hordós készletbővülésre vonatkozó várakozás. Fontos hír volt, hogy tegnap először jelezte amerikai kitermelő cég, hogy növeli beruházásait, mivel a mostani olajár mellett már nyereséges a kitermelése. Az amerikai olajkihozatal egyébként 18 ezer hordó/nap mértékben esett a múlt héten, de a 9,3 millió hordó/nap termelés még mindig rekordot jelent.
Az arany 1.188 dollárig esett, ami egy hetes minimumot jelent. Az esés háttérében elsősorban az USA kamatok emelkedése áll. A tegnapi házértékesítési adat azt mutatta, hogy a gazdaság pörög, ami előrevetíti a kamatok emelését. Az ETF-ekről szóló adatok azt jelzik, hogy a befektetők egyelőre inkább veszik az aranyat. Az ETF-ekben lévő mennyiség már negyedik hete emelkedik.
Devizák
Folytatódik a volatilitás a forint piacán, tegnap újra lejtőre került a hazai fizetőeszköz az euróval szemben, és napon belül a 302-es ellenállást is visszatesztelte, ahonnan 300 környékére esett vissza zárásra a kurzus. Továbbra is főként a régiós hangulat mozgatja a forintot.
A tegnapi bizonytalanság után a reggeli kereskedésben erősödni kezdett a dollár az euróval szemben. Az árfolyam 1,07-ig süllyedt, és folytatódhat a lejtmenet az 1,05-ös támaszt jelentő mélypontig.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,1%-ot, a Hang Seng 0,5%-ot, a Shanghai index szintén 0,5%-ot emelkedett. A HSBC előzetes áprilisi PMI értéke 49,2 pontra esett az előző havi és egyben a várakozást is jelentő 49,6 pontról, ami egy éves mélypontot jelent. Az 50 pont alatti érték márciushoz hasonlóan gazdasági visszaesést jelez.
A kínai hatóságok bejelentették, hogy nyártól a külföldi bankkártya társaságok számára is engedélyezik, hogy elszámolási rendszereket építsenek ki az ázsiai országban. Az új piaci lehetőség bejelentését követően a Visa és a Mastercard is több mint 4%-ot emelkedett.
A Bank of Japan elnöke parlamenti meghalhatásán arról beszélt, hogy még túl korai a japán eszközvásárlási program végéről és a lehetséges exit stratégiákról beszélni, ami összhangban van a piaci várakozásokkal is, így a japán jen árfolyama sem mozdult érdemben.
Határidős piacok
Az amerikai határidős piacok a negatív, míg az európaiak a pozitív tartományban voltak ma reggel.