Erste cikkek

Kezdetét vette a gyorsjelentési szezon
Az Alcoa tegnap piaczárást követően publikált eredményének közzétételével kezdetét vette az amerikai gyorsjelentési szezon, így az elkövetkező heteket ismét a vállalati hírek határozhatják meg a tengerentúlon.

Szabadulnak a bankok a rossz hitelektől
Idén eddig 83 milliárd euró értékben szabadultak meg az európai bankok a rossz eszközeiktől, míg tavaly egész évben 64 milliárd eurónyi problémás hitelt adtak el.

Brutális pénzt bukik az OTP a devizahiteles mentőcsomagon
Kijött az OTP is a devizahiteles csomaghoz köthető veszteségbecslésével. Ez 135-145 milliárd forintra rúg adó előtt, 109-117 milliárd forintra adózás után.

Erősödött a forint reggelre
Történelmi csúcsra kapaszkodtak a rövidített kereskedésben a tengerentúli indexek. Az USA piacai zárva tartanak ma. Hatalmas mozgások a devizapiacon. Kis emelkedés jöhet ma a BÉT-en.

Oldalazás a tengerentúlon és itthon is
Oldalazással telt a tegnapi kereskedés a tengerentúlon. Nagyot zuhant tegnap a kőolaj. Az EKB rázhatja ma fel a devizapiacot. Oldalazás Ázsiában. Oldalazásra számítunk ma a Budapesti Értéktőzsdén is.

Akár újra is indulhat a túlzottdeficit-eljárás
Ismét történelmi csúcson az S&P500. Nagyot gyengült a forint az EDP lehetőségére. Jól teljesített Ázsia. Újabb túlzott deficit eljárás jöhet. Emelkedésre számítunk a BÉT-en.

Rogán kedvezőbb árfolyamon váltaná át a devizahiteleket
Miközben a piacok tovább bizonytalankodnak a csúcs közelében, a politikában zajlik az élet. Itthon újabb részletek láttak napvilágot a devizahitelek kivezetésével kapcsolatban.

Megbosszulta magát a devizahiteles törvény
600-900 milliárd forintba kerülhet az egész csomag a bankoknak. Ez jelentősen magasabb az eddigi piaci és a mi becsléseinknél is. Ez pedig megbosszulta magát a piacon, hiszen a lehetséges plusz negatív hatás felét szinte azonnal, a nap elején beárazták a részvényárfolyamba.

Az ismeretlen MOL részvényestől hangos a piac
Emelkedtek a tengerentúli börzék. Alulteljesítő volt a forint. Ismeretlen MOL részvényes 4,28 millió darab részvényt adott el. A kormány tegnap tárgyalta a devizahitelek kérdését. Esésre számítunk ma a Budapesti Értéktőzsdén.

500 milliárdnál is többet veszíthet a bankrendszer
Két dologtól hangos a magyar piac, és ez háttérbe szorítja az egyébként langyos nemzetközi eseményeket. Tegnap a kormány megtárgyalta a devizahiteles ügyet, és hamarosan benyújtják a törvény tervezetet a parlamentnek, július 4-re pedig már a jóváhagyás is megszülethet. Az eddig napvilágot látott információk alapján a bankrendszer vesztesége számításaink szerint meghalhatja az 500 milliárd forintot is.
Ma tárgyalják a devizahiteles csomagot
A BUX index ma tovább esik, és már a 30 napos mozgóátlagon van, miközben izgatottan várjuk (ha egyáltalán lesz tájékoztatás róla) a kormányzati elképzeléseket a devizahitekkel kapcsolatban.
Egy hét és meglehet a devizahiteles törvény
Oldalaztak a tengerentúli indexek. A WTI visszaesett, az arany stabil maradt. Mozgóátlagok tartják a devizapárokat. Július 4-ig megszülethet a devizahitelekről szóló törvény. További 10 bázispontos kamatcsökkenés jöhet ma. Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en.
Nem számít Putyin harckészültsége
A BUX úgy tűnik, hogy újra a 30 napos mozgóátlagról, 18.850 pont környékéről akar fordulni, ami cirka 100 pontra van a pénteki záró árfolyamtól. Ezen valószínűleg az sem változtat, hogy a Richter kutatási igazgatója a cég amerikai leányvállalatához távozik, és az eddigi helyettese veszi át a főnöki széket. Sőt az sem, hogy Ukrajnából állítólag átlövöldöznek Oroszországba, és Putyin (immár sokadszorra) harckészültségbe helyezte a hadsereget, és újra gyakorlatozni kezdtek. Mindezt úgy, hogy korábban az ukránok tűzszünetet rendeltek el, hogy ezzel is elősegítsék a békefolyamatot.
Ilyenre 2003 óta nem volt példa
Érdekes dolog üthetett szöget a fejünkbe tegnap. Olyasmit láthatunk, amire utoljára 2003 környékén volt példa. A vezető indexek szép, emelkedő trendre utaló mozgást végeznek.
Tapír trappolt végig a piacon
Tegnap tovább csökkent a Fed eszközvásárlás mértéke. Most már csak havi 35 milliárd dollárért vásárol a Fed jelzálogpapírokat és államkötvényeket. Ráadásul Yellen szerint nincs buborék a részvénypiacokon, az árazások normálisak, s így a döntéseiket sem befolyásolja.
Draghi hiába locsolta pénzzel a piacokat
A ZEW hangulatindex hamar összetörte a DAX index erőteljesnek tűnő elrugaszkodását a 20 napos mozgóátlagról. Pedig a piaci szereplők már kis javulásra számítottak, de úgy tűnik Draghi hiába locsolta meg a piacokat egy kis pénzzel, egyelőre még ez sem segített, nem javult a hangulat.
Langyos kereskedés folyik a piacokon
Sem a külföldön, sem itthon nem láthattunk komolyabb mozgást. Ugyanakkor az S&P500, a DAX és a Dow Jones is a 20 napos mozgóátlagokról készül fordulni, miközben a Nasdaq a korábbi lokális csúcs környékén konszolidálódik.
Csúnya nap jöhet ma a piacokon
Romlik a piac. Míg az indexek továbbra is relatíve jól viselkednek, addig a belső struktúra folyamatosan romlik. A korábbi vezetők csúnya behalásokat produkálnak.
A nemzetközi kockázatok miatt is gyengül a forint
Irakban áll a bál, Ukrajnában orosz tankok tűntek fel, emelkedik az arany, az olaj, és csökken a forint ára. A piacok pedig már harmadik napja készülnek csökkenést felmutatni, vagyis egyértelműen a kockázatok növekedését árazza a piac.
Volt egy kis összeomlás, de nem világvége
Volt egy kis törés tegnap a piacokban. Ennek ellenére ez nem a világ vége, nem összeomlás csak erősíti a hipotézisünket, hogy egy korrekció előtt állunk, amely kiterjedhet az elkövetkező hónapokra, viszonylag kis mozgásokkal.
Nagyot emelkedtek az indexek
Új csúcsra szaladt megint a DAX, még ha az a szaladás kissé kocogósra is sikeredett. Egyelőre úgy tűnik, hogy valamiféle konszolidációszerűség van itt a csúcsok környékén minden indexben.
Velünk ünnepeltek a piacok is
Míg ünnepeltünk, a jelentősebb piacok nyitva voltak, ráadásul emelkedtek. Ennek köszönhetően új csúcsok születtek. Messzebbről nézve a piacokat félelmetes (meredek) emelkedést láthatunk 2009 tavasza óta.
Izgalmas napra virradtunk
Izgalmas napra virradtunk ma reggel, ugyanis a befektetők által talán leginkább várt eseményre fog ma sor kerülni. Hosszú hónapok verbális beavatkozása után ugyanis tényleges lazító lépés jöhet az EKB részéről.
Meglepődött a piac a Kúria döntésén
Tegnap a piac meglepődött a Kuria döntésén. Sőt, már azon is meglepődött, hogy dönt a Kúria. Pedig lehetett tudni, hogy dönt az egyedi ügyben, és arra is lehetett számítani a hosszas huzavona után, hogy valószínűleg nem fogja elfogadhatónak találni az árfolyam különbözetet.
Új csúcsra szaladtak az indexek
A DAX, a Dow Jones és az S&P500 is új csúcson zárt. Vagyis bizonyos szempontból minden rendben van, azon túlmenően, hogy publikációs hibák borzolták a kedélyeket. Ennek ellenére a legtöbb befektető vagy spekuláns pesszimista.
Hegymenetbe fordulhatnak ma a piacok
Bejött a papírforma, ma már új súlyokkal forognak az MSCI indexek. Az OTP súlya kismértékben növekedett, míg a Richter és a MOL súlya enyhén csökkent.
Rossz hír jött, de ez senkit sem érdekelt
A korábban becsült 0,1 százalékos növekedéssel szemben 1 százalékkal csökkent az USA első negyedéves GDP-je. A befektetők azonban fittyet hánytak a rossz adatra, mivel a heti munkanélküliségi adatok jobbak lettek a várakozásoknál.
A nagy száguldás után kifújják magukat a piacok
Kis fáradtságot láthatunk a kitörések megerősítése után. Bár a határidős indexek a pozitív tartományban vannak ma reggel, alapvetően lefelé irányuló mozgásra számítunk a mai napon a vezető indexekben.
Beindultak a piacok
Újabb csúcs az S&P500 indexben, és a DAX is megerősítette a kitörést. Az utóbbi esetében amúgy is erős formációt láthattunk a kitörésre, azaz a megerősítésnek nagy volt a valószínűsége, és azt is jól csinálta. Az előbbi esetében a várakozásoknál jobb makrogazdasági adatok is segíttettek.
Ma újra Matolcsyra figyelhetünk
Kamatdöntő ülést tart ma az MNB monetáris tanácsa. A piac további 10 bázispontos csökkentésre számít. Ugyan tegnap zárva voltak az amerikai piacok, ennek ellenére a DAX új csúcsra tudott szaladni.
Kemény szavak az új ukrán elnöktől
Választottak az EU-ban és Ukrajnában is. Az USA-ban és az Egyesült Királyságban zárva lesznek ma a piacok. Az előbbi esetben a Memorial Day, utóbbi esetben a tavaszi bankszünnap miatt.
Athén és Madrid már megkapta, nekünk is érik a felminősítés
Jól mutatja a javuló folyamatokat, hogy lépett az S&P és a Fitch is. Az előbbi Spanyolországot, az utóbbi Görögországot minősítette fel egy fokozattal BBB-re illetve B-re. Ez számunkra azért fontos, mert Magyarország esetében is jöhet valami hasonló.
Bikapata kopog a piacokon
Tegnap az amerikai piacoknak sikerült végre egy méretesebbet emelkedni. Úgy tűnik, hogy valamiféle fordulatot láthatunk az elmúlt 5 hónap mocsártaposása után. Jó esély van arra, hogy most meg legyenek a régen várt kitörések, ugyanis megváltozott a piac karakterisztikája.
Elbizonytalanodtak a befektetők
Több kiskereskedelemmel foglalkozó cég is jelentett, a várakozásoknál gyengébb kilátások elbizonytalanították a befektetőket. Az üdítő kivétel a Home Depot volt, mert a gyengébb eredmény ellenére a társaság fényesebben látja a jövőt, mint a befektetők várták, így a részvény emelkedni tudott.
Sokakat megtréfáltak tegnap a piacok
Tegnap sokakat jól megtréfált a DAX. Előbb beöntötték, ami elsősorban a Deutsche Bank tőkeemelés miatti esésének, és az ennek hatására szintén nagyot zuhanó Commerzbank-nak volt köszönhető. Persze a nemzetközi hangulat is lefelé mutatott.
Megfogták a forintot
Megfogták a mozgóátlagok a hazai deviza gyengülését, de erősödni sem tudott a forint. Közben a piacok vegyes mozgásokat produkálnak és egy újabb mega-üzlet körvonalazódik a látóhatáron.
Nehéz kezelni az ellentmondásokat
A részvénybefektetők a szigorítást, míg a deviza befektetők a lazítás fenntartását látták. Ugyanakkor az ellentmondás nem jó, mert azt nem nagyon lehet kezelni. Egyébként meg kicsit növekedett a bizonytalanság, így a befektetők ott realizáltak profitot ahol tudtak.
A kellemes meglepetések napja van
A vártnál jobb lett a negyedéves magyar GDP, és Németországban is kitart a konjunktúra. Japánból is jó hírek érkeztek, ennek ellenére ma még kitarthat az enyhén negatív hangulat a piacokon.
A forint profitált a ZEW index szörnyű eredményéből
Szörnyű ZEW index látott tegnap napvilágot. A jövőbeli kilátások nagyot estek, amely elsősorban az erős euróra vezethető vissza. Ennek hatására az euró nagyot esett a dollárral szemben, amely az EUR/HUF árfolyamon is meglátszott.
Új csúcsra ment a Dow Jones
Utoljára április elején láthattunk hasonló akciót, de akkor nem volt folytatás. Most viszont a technikai indikátorok alapján gyakorlatilag az összes vezető index, az S&P500 és a DAX is új csúcsra mehet, miközben a Nasdaq is erőt mutat.
Mínuszba mehetünk ma
A DAX pénteken korrekcióba kezdett, amelynek során minimálisan csökkent az árfolyam. Ma a budapesti tőzsde is enyhe mínuszba fordulhat. A háttérben részben a kelet-ukrajnai események miatt fokozódó feszültség áll.
Az EKB elnök boldoggá tette a forintot
Draghi szóban megint megboldogította a piacokat. Egyesek hatalmas hatásról beszélnek, de a valóság az, hogy az EUR/USD kereszt csak az utóbbi két nap erősödését adta vissza.
Putyin belengette a békét, reagáltak a piacok
Putyin belengette a békét, amire inkább „short covering” jellegű dolog történt az orosz piacon, de Európában is vásárolgattak a befektetők. Ugyanakkor kérdés, hogy Putyinnak mennyire lehet hinni. Míg arról beszélt, hogy már visszavonta a csapatokat az ukrán határról, addig a műholdfelvételek mást mutatnak.
Csak evickél a magyar tőzsde
Igaz, hogy csúcs közelben vannak a fejlett piacok, de egyelőre nem nagyon tudnak innen elmozdulni, megy a jojó effektus. Már odáig fejlődött, hogy napon belül is komoly mozgásokat láthatunk.
Hangyányit gyengült a forint a hosszú hétvégén
Az orosz-ukrán feszültség az enyhülés helyett egyre inkább fokozódik. Ez pedig nem jó a piacoknak. Ugyanakkor mostanra megtanultak ezzel együtt élni a befektetők, így ennek a hatása limitált annak ellenére, hogy a hétvégén már több mint 40 ember meghalt, a hírek szerint ukrán helikoptereket is lelőttek a felkelők.
Ma megtudjuk, mit hoz a holnap
Ma mutatják be az új konvergencia programot, a kormány élénkülő növekedéssel számol. Közben a piacok már a hosszú hétvégére készülnek, a tőzsde itthon csak jövő héten hétfőn nyit ki.
További 10 bázisponttal csökkenhet az alapkamat
Újabb szankciókat vezetett be az USA és az EU Oroszországgal szemben. Ezek a lépések tovább nehezítik az orosz gazdasági szereplők életét, és így az orosz gazdaságra is negatív hatással vannak. Közben a Fed ma megkezdi a kétnapos ülését, míg az MNB várhatóan 2,5 százalékra csökkenti az alapkamatot. Lehet örülni annak is, hogy az oroszok visszavonulnak a laktanyába, ami persze túl sok mindent nem jelent, hiszen néha meg is kell pihenni. Ettől függetlenül nem gondoljuk azt, hogy háború lesz, és azt sem gondoljuk, hogy a konfliktus hamar megoldódik.
Keleten a helyzet változatlan
Továbbra is feszült az orosz-ukrán viszony, de mivel Keleten a helyzet változatlan, ezért jelentősebb hatása jelenleg nincs az árfolyamokra. A hrivnya 11,5 környékén stagnál a dollárral szemben, és a rubel is 36 körül oszcillál. Ezek a szintek egy kicsit alatta vannak a március elején elért szinteknek. Vagyis ebben sincs jelentős változás.