Erste cikkek
Erste-vezér: Nincs ingyenbankolás, de a mostaninál lehetne olcsóbban
Jelasity Radován az Erste Bank elnök-vezérigazgatója szerint ahogy nincs ingyenebéd, nincs ingyenbankolás se. Az étterem, amelyik a beszerzési árai alatt adja a menüt, becsődöl, vagy romlott húst fog feltálalni a vendégnek. Az ügyfelek kényelmét szolgáló új banki termékeknek és a stabil bankrendszernek is van ára. De a mostaninál akár jóval kevesebbe is kerülhetnének a banki szolgáltatások.
Bővült az Erste hitelezése
A lakosságnak nyújtott hiteleinek értéke 47, a vállalatiaké 27 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - írja az Mfor.hu
Segítség egy jó projekthez – 10 szervezetet támogatott az Erste SEEDS2 programja
Tíz társadalmilag hasznos szervezet kapott testreszabott tanácsadást működési modelljének továbbfejlesztéséhez vagy egy konkrét projekt megvalósításához a nemrég zárult SEEDS2 programban. Az Erste Bank jövőre elindítja a SEEDS3-at.
Elindult az Erste és a Billingo közös online számlázója
A PowerBill használatával az Erste ügyfelei az első évben ingyenesen férhetnek hozzá a korlátlan számlázást biztosító platformhoz.
Erős számokat közölt az Erste
Jelentett az Erste Csoport, 1,223 milliárd eurós nettó eredményt értek el az első kilenc hónapban.
Kiberbiztonsági rés miatt büntették az Erste-t
Az MNB összesen 79 millió forint bírság megfizetésére és a feltárt jogsértések megszüntetésére kötelezte csoportvizsgálatának lezárása során az Erste Bankot, az Erste Jelzálogbankot, az Erste Lakáslízinget és az Erste Lakástakarékpénztárt a pénzügyi szolgáltatásokat érintő egyes működési hiányosságok miatt.
Olcsó hitelekkel vette célba a kkv-kat az Erste
Egyszerű, könnyen felvehető és olcsó vállalkozói kölcsönökkel készül az Erste a következő évek hitelfelvételi lázára. A Power Business hiteleknél nincs szükség tárgyi fedezetre, a bank nem jegyez be jelzálogot, papírokat sem kér, és öt napon belül elbírálja a hitelt.
4,5 milliárdért vesz Spar-üzleteket Appenninn Holding
18 darab kereskedelmi ingatlant vesz meg az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. részére – tette közzé a tőzsdei társaság a BÉT honlapján. A tranzakció értéke 14,5 millió euró, azaz megközelítőleg a 4,5 milliárd forint, a befektetés éves hozama 12,7 százalék a tranzakció teljes ügyleti értékéhez viszonyítva.
Adóamnesztia: ma még tisztára moshatja a pénzét
Június végéig lehet adókedvezménnyel hazahozni a külföldön tartott jövedelmeket a legutóbbi adóamnesztia keretében. Az MTI által megkérdezett bankok szerint a mostani adóamnesztia iránt jóval visszafogottabb az érdeklődés, mint a stabilitási megtakarítási számla (smsz) esetében volt, amelynek keretében több mint kétezren közel 156 milliárd forintot mostak tisztára.
Új konstrukciókkal csábítják a bankok a cégeket
A jövő egyre rugalmasabb és csábítóbb – a hagyományos bankszolgáltatásokon túlmutató – konstrukciói közül az elsők már jelenleg is elérhetők a cégek számára kínált bankszámla-szolgáltatások között. Ebből a kínálatból szemezgettünk.
Dollárgyengülés várja Trumpot az első napján
Újra nagyot gyengült a dollár azután, hogy Janet Yellen, Fed elnök arról beszélt tegnap éjjel, hogy a bérek moderáltan emelkednek, miközben az ipari kapacitás kihasználtságban is van még tér az emelkedésre, s így abszolút nincsenek elkésve a kamatemelésekkel.
Már nyugat-európában nyomul a Richter
A Richter megállapodást kötött az Allergannal, hogy most már nemcsak Kelet-Európában, hanem Nyugat- Európában is értékesítheti az Allergan levonorgestrel hatóanyagú spirálját, amelyet Levosert-nek hívnak.
A kemény Brexit ellenére szárnyalt a font
Annak ellenére, hogy Theresa May „hard brexitet” ígért, a font szárnyalásba kezdett, ami annak tudható be, hogy parlamenti jóváhagyáshoz kötötte az EU-val kötendő végleges szerződést.
Amerika ma köszöni szépen, de zárva tart
Ma Martin Luther King napja miatt zárva van Amerika. Így a ma elárvult tőzsdéken valószínűleg nem lesz kiugró kereskedés. Még akkor sem, ha a német autógyártók most aggódhatnak Trump megválasztott elnök legújabb kirohanása miatt, amelyben egy 35 százalékos vám szerepel, ha nem viszik a gyártást az USA-ba.
Mindenkit megleptek a kínaiak
Meglepetésre még nagyobbat ugrott a kínai termelői árindex, mint amit a piac várt. Nevezetesen 4,6 százalék helyett 5,5 százalék lett a termelői árnyomás decemberben az előző havi 3,3 százalék után.
Valami történik a Magyar Telekommal
Noha az ünnepek körüli kereskedésben csupán az átlagos részvénypiaci forgalom felével zajlik a kereskedés a magyar részvénypiacon, a Magyar Telekom részvényei iránt mégis relatíve nagy volt a kereslet tegnap a többi blue chiphez képest.
Ne is számítsunk olcsóbb tankolásra
Hatalmasat száguldott az olaj arra a hírre, hogy a szaúdiak nagyobbat vágnának a kitermelésen, mint amennyit korábban beígértek. Ugyanakkor a nem-OPEC államok is megállapodtak a kitermelés csökkentésében.
Nem biztos, hogy lesz előrehozott választás
Lehet annak örülni, hogy az olasz választások legkorábban jövő tavasz végén lehetnek, ha egyáltalán előre hozzák őket. Továbbra is hisznek a piacok a megélénkülő inflációban.
Már Rómára figyel Európa
Egyre inkább a hétvégi olasz népszavazásra figyelnek Európában. Van egy kis félelem, miközben a kormányfő, Renzi kincstári optimizmussal tekint a vasárnapi népszavazás elé.
Kezdődik az ünnepi szezon
Elkezdődött az USA-ban az ünnepi szezon. Ma a piacok zárva tartanak a hálaadás miatt, míg holnap csak rövidített nyitva tartás lesz, a „black Friday”-nak köszönhetően. Ez a hétvége jó mérőszám lesz az amerikai háztartások fogyasztási hajlandóságának tekintetében. Az pedig fontos lesz a piacok további mozgásának szempontjából, hiszen az amerikai GDP jelentős részét a háztartások fogyasztása adja. Adatokat remélhetőleg hétfőn láthatunk a kártyatársaságoknak köszönhetően.
Ma kiderül lesz-e kamatemelés
Az elnökválasztások óta ma szólal meg először nyilvánosan Janet Yellen. Több Fed tag nyilatkozatából már kivehető volt, hogy az amerikai jegybank a monetáris szigorítás mellett foglal állást, ma remélhetőleg kiderül, hogy az inkább lazább monetáris kondíciókat támogató Fed elnök is hasonló nézetet vall-e ez ügyben.
Trump: csak egy kis pánik
Tegnap elég hamar, elég nagyot fordultak a piacok. Nyilván ebben segített a politikai ellenfelek békülékeny hangneme is. Illetve azt is érdemes lesz figyelni, hogy az elnöki retorika hogyan változik a jelölti retorikához képest.
Ma mindenki az elnökválasztásra figyel
Megkezdődött az amerikai elnökválasztás. A legutolsó felmérések szerint Clinton 44, míg Trump 41 százalékra számíthat, s annak a valószínűsége, hogy Clinton nyeri a választásokat 90 százalék körül van.
Több jó hír jött a hétvégén
Egyrészt lezárták a Clinton elleni vizsgálatot, s úgy találta az FBI, hogy nem kell eljárást indítania, hiszen a levelezés nem tartalmazott nemzetbiztonságot érintő információt. Másrészt a Moody’s felminősítette Magyarországot.
Jöhet a női elnök: Clinton a célegyenesben
Clinton a tegnapi vitának is köszönhetően, amelyet a felmérések szerint ismételten megnyert, tovább fokozta előnyét. A különböző felmérések 9-11 százalékpontos előnyt mutatnak Clinton javára. Azaz eldőlni látszik a választási verseny, de még nem ihatunk előre a medve bőrére. Mindenesetre a piacok örülhetnek az eredménynek.
Egyelőre bíznak Clintonban a piacok
A legújabb mérések szerint a különbség Clinton és Trump között csak pici, nemzeti szinten 5,5 százalékpont. Az előbbi 47,5 százalékon áll,vagyis az utolsó, csütörtöki elnökjelölti vita továbbra is nagy jelentőséggel bír majd. Mindenesetre az az előny egyelőre elég ahhoz, hogy továbbra is jó hangulat legyen a börzéken.
Árgus szemekkel figyeljük a gyorsjelentéseket
Kezdődik a harmadik negyedéves gyorsjelentési szezon a tengerentúlon. Ahogy lenni szokott, elsőként az Alcoa teszi közzé számait, és már piacnyitás előtt megtudjuk, hogy sikerült-e hozni a társaságnak az elemzői várakozásokat. A következő hetekben valamennyi fontosabb társaság jelenteni fog, a nyugat-európai piacon azonban csak október végén kezdődik a jelentési időszak.
Valaki félrenyomott és bezuhant a font
Hajnalban összeomlott az angol font árfolyama az ázsiai kereskedésben. Rövid időn belül 6 százalékot zuhant a dollárral szemben, amelyre 1987 óta nem volt példa. Ráadásul a jelenlegi szintet utoljára és akkor is csak átmenetileg 1985-ban láthattuk.
Matthew megemelte az olajárat
Megjött az első komolyabb hurrikán, a Matthew. Számos terminált és finomítót érint, így 33 millió hordó tárolókapacitás eshet ki egy időre, ami átmenetileg megemelheti az olaj árat, de azt gondoljuk, hogy a termelés valószínűleg ugyanúgy folytatódik, mint korábban.
Megzúzta a piacokat a kiszivárgó hír
Állítólag az EKB-n belül már azon dolgoznak, hogyan vezethetnék ki a jelenlegi havi 80 milliárd eurós eszközvásárlási programot. A hírek szerint 2017 márciusa után 10 milliárddal csökkentenék, de az is lehet, hogy jelenlegi formájában marad életben.
Német rémálom
Újratöltődött az aggodalom a Deutsche Bank kapcsán. Nyolc évvel ezelőtt a Lehman csőd borzolta a kedélyeket, s majdnem összezúzta a világgazdaságot, most a német kormány makacsága illetve a bank körül elfogyó levegő borzolja a kedélyeket.
Trump mindenkit megijesztett
Nagyot estek a részvénypiacok arra a hírre, hogy Donald Trump a felmérésekben behozta Hillary Clintont, ezért mindenkit megnyugtatott, hogy a demokrata elnökjelölt nyerte az első nyilvános tévévitát.
Mindenkit meglepett a pénteki döntés
Az S&P meglepetésre felminősített bennünket pénteken a piaczárást követően. Szinte senki sem számított erre a lépésre, legalábbis az időzítés tekintetében. A piac túlnyomórészt azt gondolta, hogy csak a jövő év elején kerül erre sor. Így mégis meglepetés lett a lépés. Mit is jelent ez?
Történelmi pillanatot élünk
Senki sem gondolta volna, talán még néhány évvel ezelőtt sem, hogy dollár-forint ügyletet negatív kamattartalommal lehet majd kötni. Ez azt jelenti, hogy határidőre a prompt árnál olcsóban tudunk dollárt vásárolni forint ellenében.
Ma nyugat felé pislogunk
A mai napon szemünket a német üzleti bizalmi index-re és Jackson Hole-ra vetjük. Hiszen az előbbi fontos mérőszáma Európa első számú gazdaságának, míg a második esetben fontos információk jelenhetnek meg a Fed jövőbeli monetáris politikájáról, meg úgy általában a monetáris politikai eszköztár jövőbeli keretrendszeréről.
Brutálisan jól megy a Facebooknak
A Facebook tegnapi teljesítményére nehéz szavakat találni még akkor is, ha a zárás után látott 10%- os plusz a végén 4,5%-ra olvadt. A bevételek 63%-kal 6,4 milliárd dollárra emelkedtek, ami 400 millió dollárral jobb a vártnál.
Sorry, csaltunk
Bocsánatot kért a demokrata párt Bernie Sanders-tól, hogy manipulálták az adatokat Clinton javára. Mindeközben a Sanders „hívők” tüntettek. A hír csak ennyi, de annál jobban lehet emiatt aggódni.
Nem hatotta meg Amerikát a Brexit
Nem nagyon hatotta meg Amerikát a Brexit, legalábbis ez olvasható ki a bézs könyvből. Az amerikai gazdaság alapvetően továbbra is moderált fellendülésben van, miközben egyre égetőbb a szakképzett munkaerő hiánya. Ugyanakkor néhány régióban ugyan aggódnak a Berxit miatt, de voltak olyanok is akik inkább a befektetések aktiválódására számítanak az európai bizonytalanság miatt.
Egyre több politikus hagyja el a süllyedő hajót
Egyre több brit politikus hagyja el a süllyedő hajót. Múlt héten Boris Johnson jelentette be, hogy nem indul a miniszterelnökségért, tegnap pedig Nigel Farage mondott le a pártelnökségről. Ezzel pedig immáron a második vezető Brexit párti politikus vonult a háttérbe. Ebből is látszik, hogy mennyire kellemetlen feladat lesz a britek kiléptetése az EU-ból.
Mégis mintha inkább maradnának a britek
A fogadások alapján enyhén, mintegy 0,5 százalékponttal növekedett a bennmaradás esélye a briteknél. Így most a maradás valószínűsége 63,6 százalék, miközben a kilépés 36,4 százalékon áll. Az opciók 74 százalékos valószínűséget indikálnak a bennmaradásra, míg az elemzők 57,6 százalékot. A poll-ok esetén 45 százalék az elhagyók és 43 százalék a maradók aránya, miközben 13 százalék még nem tudja mit tesz.
Ilyen 26 éve nem történt a magyar gazdaságban
Tegnap a magyar költségvetési egyenleg pozitívan sokkolt bennünket. A jó adóbevételeknek és a kevesebb uniós beruházáshoz köthető kifizetésnek köszönhetően (7 éves EU ciklus vége, s még a következő ciklus kifizetései nem kezdődtek el) az első öt havi egyenleg majdnem zéró, amire emlékeink szerint nem volt példa az elmúlt 26 évben – hívták fel a figyelmet az Erste Befektetési Zrt. szakemberei.
Valamit sejtenek a befektetők
A BUX-ot tegnap csúnyán lekötötték a záróban, úgyhogy a záró szakaszban a szokásos napi forgalom cirka háromszorosa, 16 milliárd forintnyi részvény fordult meg a parketten.
Maradnak a szankciók Oroszország ellen
Jean-Claude Juncker kijelentette, hogy Oroszország elleni EU-s szankciók meghosszabbításra kerülnek júliusban az Ukrajnával szembeni magatartás miatt. Az orosz elnök szóvivője ennek ellenére nagy reményeket fűz Juncker szentpétervári látogatásához.
Árgus szemekkel figyeljük, mit lép most Matolcsy
Itthon várható a további 15 bázispontos kamatcsökkentés, és az is lehet, hogy ezzel befejeződik a kamatcsökkentési ciklus. Így árgus szemekkel figyeljük az MNB monetáris tanácsának közleményét.
Warren Buffet meghúzta az Apple-t
Warrent Buffett bevásárolt az Apple részvényekből, 9,8 millió darabot vett, ami amúgy 0,2 százalék, azaz nem hatalmas mennyiség. Viszont arra jó, hogy a befektetők ráugorjanak a részvényre, és 3,7 százalékot húzzanak rajta. Az, hogy a részvény megfordult a 90 dollár körüli szintről, azt sugallja, hogy visszateszteli a 20 napos mozgóátlagot 97 dollár körül.
Hatalmasat zuhantak a németek
Tegnap hatalmasat esett a Bayer, ami a DAX mintegy 10 százalékát adja így magával rántotta a német indexet. Nagyjából annyit veszített értékéből, amennyit a Monsato, a Bayer esetleges felvásárlási célpontja emelkedett arra a hírre, hogy a német gyógyszeróriás vizsgálja a cég felvásárlásának lehetőségét.
Még az idén kamatot emelhet a FED
A jegybankárok pedig már többször kijelentették, hogy folyamatosan figyelik az adatokat, és az utóbbi időben számos mutató elég gyengére sikeredett. Elég csak a legutóbbi GDP adatra gondolni, amely a növekedés lassulásáról árulkodott.
Már látszik az alagút vége?
Az ázsiai indexek csökkentek a kínai növekedés lassulása miatti aggodalmak miatt, és a tengerentúli befektetők sem úsznak a boldogságtól, hamarosan fordulat köszönthet a piacokra.