Pénteken is tovább folytatódott a forint gyengülése az euróval szemben, és átmenetileg még 314 fölött is járt az EUR/HUF árfolyam, de később sem tudott igazán magához térni, és 312-es árfolyam környékén zárta a hetet. Ez a hét sem indul jól, ugyanis reggel 8 óra körül 312,5-es árfolyam környékén alakul az árfolyam jegyzése.
A DAX index pénteken újra tesztelte a rést, sőt be is töltötte azt, így ez a támaszszint mostanra megszűnt. A következő támasz a 100 napos mozgóátlag 9.080 pont környékén. Fölfelé pedig a 30 napos mozgóátlagnál, 9.472 pontnál található az ellenállás. Egyelőre ezek között pattoghat az index, de a középtávú irány továbbra is lefelé mutat. Pénteken a jó kezdést követően végül nem sikerült elrugaszkodniuk a támaszról az indexeknek. Így egyre inkább zászlószerűvé válik a formáció, amely azt sugallja , hogy az 1.707 pont környékén tartózkodó 200 napos mozgóátlagig zuhanhat az index mielőtt megfordulna.
A BUX esetében egyre inkább szembetűnő a felülteljesítés, amelyet pénteken is láttunk. Miközben a DAX a nap jelentős részében lefelé csorgott, addig a magyar index nemcsak jól tartotta magát, de még emelkedni is tudott. A jó teljesítmény elsősorban a MOL-nak volt betudható. Ez pedig annak köszönhető, hogy egyre inkább körvonalazódik az INA eladása, ráadásul ezt a horvát kormány is támogatná, sőt akár még ők is adnának el részvényeket, hogy az új tulajdonos stabil többségre tehessen szert. Mivel az INA minimális profittal járul hozzá a csoport eredményéhez, ezért a felszabaduló készpénzzel akár komoly értékteremtés is megvalósulhat. Ez pedig pozitív lehet a MOL árfolyamára nézve.
USA
A pénteki mínuszos nyitást követően felfelé vették az irányt a tengerentúli indexek, majd a kereskedés utolsó óráiban ismét lefelé fordultak, és a negatív tartományban fejezték be a kereskedést (Dow -0,94%, Nasdaq -0,46%, S&P500 -0,62%).
A Chevron gyorsjelentése sem volt túl fényes, a részvényenkénti profit 2,57 dollár volt a negyedik negyedévben, ami valamivel gyengébb a 2,58 dolláros várakozásnál. Az árbevétel 56,16 milliárd dollár volt, ami szintén elmaradt a 66,41 milliárdos várakozástól, és az egy évvel ezelőtti 60,55 milliárd dollártól is. A kitermelés 2,67 millió hordóról 2,58 millióra hordó kőolaj-egyenértékesre esett vissza. Az árfolyam 4%-ot esett a gyorsjelentés után.
A Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexének januári értéke 81,2 pont lett, ami nem okozott meglepetést, mert megfelelt a vártnak. A Chicago-i PMI 59,6 pontra csökkent a várt 59,8 pont helyett.
Európa
Eséssel indult a kereskedés a nyugat-európai börzéken, de az utolsó órákban megfordultak az árfolyamok és emelkedés indult, ennek ellenére nem sikerült teljesen ledolgozniuk a veszteséget és mérsékelt mínuszban zártak az indexek (FTSE100 -0,44%, DAX -0,72%, CAC40 -0,34%).
- Az euró zónában a januári munkanélküliségi ráta 12% volt, ami megfelel az egy hónappal korábbi értéknek, de jobb mint a 12,1%-os várakozás. A maginfláció 0,7%-ra csökkent januárban az előző havi 0,8%-ról és a 0,9%-os várakozásnál is kedvezőbb az adat.
Olaj, arany
A WTI ma reggel 97,2 dollárra esett azoknak a félelmeknek köszönhetően, hogy a kínai gazdaság lassul. A legutóbbi kínai adat azt mutatta, hogy az ipari termelés 6 havi mélypontra zuhant. Az olaj árára negatívan hatott az észak-amerikai kontinensen tapasztalható melegebb időjárás is.
Az arany 1,243 dolláron volt ma reggel, lényegében alig változott a jegyzése. A globális feszültségek növekedésére számítva számos fedezeti alap nyitott vételi pozíciót az elmúlt hetekben az aranyban.
Devizák
Az emelkedő trend törését követően jelentősen erősödött a dollár, aminek hatására az EUR/USD árfolyam 1,3555-ről 1,3486-ig esett. A technikai kép alapján 1,34-ig tovább folytatódhat az árfolyam erősödő trendje, amit a befektetők kockázatkerülő magatartása is támogathat.
Távol-Kelet
A Nikkei index csaknem 2,0%-os eséssel kezdte a hetet, míg a shanghai és a hongkongi tőzsde továbbra is zárva tartott a holdújév kapcsán. A HSBC által publikált ipari PMI adatokat követően a kínai statisztikai hivatal által közzétett PMI adat is visszaesésről tanúskodik. A decemberi 54,6 pontról 53,4 pontra esett vissza beszerzési menedzser index értéke. A szolgáltató szektorban 51,5 pontra esett az index értéke.
Thaiföldön előrehozott választást tartottak vasárnap, azonban a választási körzetek tizedében megzavarták a szavazást, így itt valószínűleg meg kell majd ismételni azt, így továbbra is marad a feszült belpolitikai helyzet.
Határidős piacok
Alapvetően negatív hangulat uralkodik a határidős piacokon ma reggel.