Az S&P500 index el is kezdte legyártani a második zászló szárát, amely várhatóan a 200 napos mozgóátlagig nyújtózkodik, mielőtt megpihenne. Ez pedig az 1.707 pontot jelenti, mint támasz szintet. A DAX esetében kissé cifrább a kép, hiszen itt 9.000 pontnál is van egy támasz, ráadásul a zászló alakzat is kis belemagyarázással azonosítható. Mindenesetre a zászló formáció 8.800 pontnál adna egy megállót, miközben a 200 napos 8.641 pontnál tartózkodik mostanában. Vagyis 200 pontonként láthatunk valamiféle támaszt, és nagy kérdés, hogy hol áll meg a zuhanás.
A BUX esetében újra a 200 napos alá került az árfolyam, ugyanakkor a fejlődő piacokon kisebb ütlegeket láthatunk, így a BUX esetében is azt gondoljuk, hogy a tegnapi nagyobb zuhanás után ma már moderált lehet az árfolyamok csökkenése. A negatív nemzetközi hangulat továbbra sem támogatja a forint erősödését. Pénteken hiába korrigált vissza az EUR/HUF árfolyam 312-ig, tegnap ismét jelentősen gyengült a forint, melynek eredményeként újra a 314-es értéket közelítettük. Ma reggel 8 óra körül 313,3-as árfolyam mellett kereskedtek az EUR/HUF devizapárral.
USA
Meglehetősen gyengén kezdődött a hét a tengerentúli börzéken, a nyitás után rögtön elindult a lejtmenet és zárásig nem enyhült az eladói nyomás. A vezető indexek 2% feletti mínuszban zárták a napot (Dow -2,08%, Nasdaq -2,6%, S&P500 -2,28%). A Dow Jones index komponensei közül egy pozitív hírnek köszönhetően egyedül a Pfizer (0,8%) tudott mérsékelten emelkedni, a többi papír mínuszban zárt. A nap vesztese az AT&T(-4,2%) lett.
Letette hivatali esküjét a Fed új elnöke, Janet Yellen. Az ISM feldolgozóipari beszerzési menedzser index januári értéke nyolc havi mélypontra esett (56 pontról 51,3 pontra) miközben a várakozás 57 pont volt. Ma délután az ISM New-York-i index januári értékét és az IBD/TIPP gazdasági hangulat index februári értékét publikálják.
Európa
A nyugat-európai börzéket sem kímélték az eladók, bár a tengerentúli indexekhez képest mérsékeltebb mínuszokat láthattunk (FTSE100 -0,68%, DAX -1,28%, CAC40 -1,39%). A Der Spiegel szerint Görögország számára egy harmadik mentőcsomag készül, amely 20 milliárd eurós lehet.
Olaj, arany
A WTI ma reggel 96,6 dolláron állt, a piac 2,25 millió hordós készletnövekedés vár a múlt heti adattól. A januári USA termelési adat is negatívan hatott az árfolyamra. Az arany ezzel szemben 1,259 dollárra nőtt ma reggel, mivel szemmel láthatóan nő a gazdasági lassulás veszélye a világban. Az arany már három napja emelkedik a tőzsdéken.
Devizák
A gyenge amerikai ISM adatra gyengüléssel reagált az elmúlt napokban erősödő dollár, így az EUR/USD árfolyam némileg korrigálta az elmúlt napok esését, azonban a devizapár árfolyamában a fő trend továbbra is a csökkenés lehet.
Távol-Kelet
A Nikkei 4,2%-ot, a Hang Seng index pedig a hosszú hétvégét követően 2,6%-ot zuhant. A shanghai tőzsde továbbra is zárva tart, csak pénteken nyit majd ki. A Nikkei több mint 10%-ot esett az előző csúcsról, így az index már technikailag is korrekcióba került. A kínai bankfelügyelet tervei alapján az állam fokozatosan csökkentené részesedését a bankszektorban, helyét piaci szereplők vennének át. A betétesek védelmében kidolgozzák a betétbiztosítási rendszert is, ami a bankpiac megreformálásának irányába mutat. Az ausztrál jegybank a várakozásoknak megfelelően nem változtatott az alapkamat nagyságán.
Kimondottan gyengén szerepelt a Lenovo a hong-kongi tőzsdén, árfolyama közel 16%-ot esett. Ennek hátterében az általános hangulaton túl az is közrejátszott, hogy a befektetők az ünnepek miatt csak most tudtak reagálni a Motorola felvásárlására.
Határidős piacok
A főbb határidős indexek közül egyedül az USA piacai vannak pluszban ma reggel.