Most például a kínai beszerzési menedzser index hozott negatív meglepetést, még akkor is, ha csak egy hajszálnyival volt az expanzív tartományban, és onnan került vissza szintén hajszálnyival a zsugorodó tartományba. A DAXindex gyakorlatilag csúcson van, ugyanakkor a gyorsjelentési szezon rosszul indult (Deutsche Bank, SAP), ráadásul a ZEW hangulat index jövőbe mutató komponense is negatív meglepetést hozott. A likviditás viszont továbbra is magas, amelyet jól mutat a Bayer 2 milliárd eurós kötvénykibocsátása is. A 2 milliárd eurónyi kötvényre 9 milliárdnyi ajánlat érkezett. Pedig 2006-óta nem volt ekkora vállalati kötvény kibocsátás. Összességében arra gyanakszunk, hogy egyre inkább közelít valamiféle korrekció, amely a technikai képbe is beleférne. Az S&P500 esetében ez már korábban megkezdődött, legalábbis az MACD indikátor alapján, de az index egyelőre a 20 napos mozgóátlag fölött van, azaz jól viselkedik.
A BUX esetében mintha megjött volna valamiféle erő, amelyet a makrogazdasági folyamatok is támogatnak. Persze nem szabad elfeledkezni arról, hogy 19.745 és 19.832 pont között egy réssel találkozunk. 21.000 pont fölött picivel van a következő rés, a következő ellenállás. A BUX grafikon meg elég „bullish”, hiszen az órás grafikonon egy jól definiálható csésze alakzat alakult ki, amely alapján viszont 20.100 pont lehet a cél. Ez összességében egy nem túl konzisztens, de legalább fölfelé mutatató képet fest elénk. Mindenesetre a nemzetközi piacon ma csökkenést, itthon pedig ennek negatív hatásaként oldalazást várunk.
A tegnapi oldalazást követően ma reggel ismét jelentősen gyengült a forint az euróval szemben, melynek hatására az EUR/HUF árfolyamjegyzése ismételten 303 fölé emelkedett. A következő ellenállást jelentő szint 304-es árfolyamnál húzódik. Az EUR/USD árfolyam tegnap is tovább folytatta oldalazó mozgását 1,35 és 1,36 között, hasonlóan a hét első feléhez.
USA
Oldalaztak a tegnapi kereskedésben a vezető tengerentúli mutatók, a Nasdaq-ot azonban mégis érdemes kiemelni, mert a tegnapi mérsékelt emelkedéssel 14 éves csúcsra kapaszkodott az index (Dow -0,25%, Nasdaq 0,41%, S&P500 0,07%). Az eBay tegnap publikálta negyedéves számait, a részvényenkénti profit 81 cent lett, ami minimálisan meghaladja a 80 centes piaci várakozást, és jobb a tavalyi 70 centnél. A 4,35 milliárd dolláros árbevétel némileg gyengébb lett a vártnál, de a bázishoz képest 13%-os bővülést jelentett a cég. Piaczárás után a részvény 12%-ot ugrott felfelé, aminek az oka, hogy Carl Icahn vásárolt a társaság papírjaiból, és a befektető azt kezdeményezi, hogy válasszák le a PayPalt a vállalatról, mert így jobban teljesíthetne a társaság.
Carl Icahn az Applerészvényekkel kapcsolatban is megszólalt tegnap, a Twitter oldalán azt írta, hogy az elmúlt hetekben 500 millió dollárnyi Apple részvényt vásárolt a társaság, így Apple részvényeinek értéke meghaladja a 3 milliárd dollárt. A cég vezetését is kritizálta a társaság, szerinte az igazgatóság nem cselekszik helyesen, hogy nem növeli jelentősen a részvény-visszavásárlási programját.
Ma a McDonald’s, a Lockheed Martin, a Starbucksés a Microsoftpublikálja negyedéves számait. Délután a szokásos heti friss munkanélküli segélykérelmek mellett decemberi használt lakásértékesítési adatot is publikálnak.
Európa
Nem voltak nagy mozgások tegnap a nyugat-európai börzéken (DAX -0,1%, CAC40 0,03%). Mario Draghi tegnap azt nyilatkozta egy újságnak, hogy a deflációs veszélytől egyelőre nem félnek az euró zónában.
Olaj, arany
A WTI a tegnapi árszinthez hasonlóan ma reggel 96,6 dollár volt. A piac a hideg időjárást és a kínai gazdasági lassulásról szóló adatot emésztette, ezek eredője volt a szinten maradó olajár. Az arany viszont 1,237 dollárra süllyedt, mivel a szereplők ismét a Fed szűkítésnek adnak nagyobb esélyt. A mai ár az elmúlt két hét legalacsonyabb aranyára.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,8%-ot, a Hang Seng 1,4%-ot, a Shanghai index 0,5%-ot esett ma reggel elsősorban a kedvezőtlen kínai adat hatására. A HSBC előzetes januári beszerzési indexének értéke a vártnál nagyobb mértékben, 50,5 pontról 49,6 pontra esett, ami elmarad a várt 50,3 pontos értéktől is, és ezzel a fellendülést jelző 50 pontos érték alá esett. Az előzetes adatok alapján a negyedik negyedéves GDP a várakozásoknak megfelelően 3,9%-kal emelkedett Koreában.
Határidős piacok
Negatív hangulat uralkodik a határidős piacokon ma reggel.