Persze az eredményen túl az lesz még fontos, hogy a cég milyennek látja az alumínium iránti keresletet, mert az egy indikáció lesz a világgazdaság növekedésére. Különben eddig 22 cég tette közzé a eredményét az 500-ból, amelyek 0,4 százalékkal múlták felül a várakozásokat és 11 százalékos bővülést mutattak év/év alapon. A gyorsjelentési szezon azért lesz most nagyon fontos, mert a piac előreszaladt az árfolyamok tekintetében. Vagyis olyan riportokat kellene látnunk, amely arra ösztökéli az elemzőket, hogy emeljék az eredménykilátásokra vonatkozó előrejelzésüket. Ugyanis ez támasztaná alá a megelőlegezett befektetői kilátásokat. Amennyiben nem ez történik, akkor viszont az öveket erősen be kell kötni. Mindenestre ma egy kivárós, oldalazós kereskedésre számítunk külföldön és itthon is.
USA
Nem volt túl izgalmas a tegnapi kereskedés a tengerentúli börzéken, az árfolyamok oldalaztak a kereskedés végéig (Dow -0,41%, Nasdaq 0,31%, S&P500 -0,05%). Az USA-ból tegnap kedvező munkaerő piaci adatok érkeztek, az ADP jelentése szerint a várt 203 ezer helyett 238 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma decemberben. Tegnap este 8 órakor publikálták a legutóbbi Fed ülés jegyzőkönyvét. A 10 szavazó tagból 9 támogatta, hogy a Fed 10 milliárd dollárral 75 milliárd dollárra csökkentse az eszközvásárlási programot. A döntéshozók szerint minél tovább tartanak az eszközvásárlások, annál kisebb a hozadékuk. A tagok többsége úgy véli, hogy az év második felében befejezheti a Fed a programját. Ha a tegnapi ADP adathoz hasonlóan a pénteki foglalkoztatottsági adat is javulást fog mutatni, akkor erősödhetnek az aggodalmak, hogy a Fed gyorsítja az eszközvásárlási programjának leépítését.
Ma a szokásos heti munkanélküliségi segélykérelmeket publikálják. A gyorsjelentési szezon ma kezdődik a tengerentúlon, a szokásoknak megfelelően az Alcoa publikálja negyedéves számait.
Európa
Korrigáltak tegnap a nyugat-európai börzék (FTSE100 -0,5%, DAX-0,09%, CAC40 -0,04%). A novemberi euro zónás munkanélküliségi rátát tegnap publikálták, a vártnak megfelelően 12,1%-on stagnált a ráta. Ma 13:45-kor hozza nyilvánosságra az EKB a kamatdöntő ülésének eredményét. 14:30-kor pedig Mario Draghi sajtótájékoztatóját fogja figyelni a piac.
Olaj, arany
A WTI 92,6 dollárra esett ma reggel, ami az elmúlt hat hét legalacsonyabb árfolyama. Az esés elsősorban annak köszönhető, hogy a nyersolaj készletek 2,7 millió hordóval nőttek, ami alatta van a várakozásoknak, miközben a termékkészletek jelentősen nőttek, köszönhetően a hideg miatti alacsony fogyasztásnak. Az arany 1,226 dolláron stagnált, jelentős hír nem mozgatta az árfolyamot.
Devizák
Az EUR/HUF piacán tegnap már egy nyugodtabb kereskedést láthattunk, mely során jellemzően 300 és 300,5 között mozgott a devizapár árfolyama. Ma reggel kissé a 300-as érték alatt alakul a forint jegyzése az euróval szemben. A dollár 1,3616-ról 1,3576-ig erősödött az euróval szemben. A Fed jegyzőkönyvének közzétételét követően már nem volt érdemi elmozdulás a devizapár árfolyamában.
Távol-Kelet
A Nikkei 1,5%-ot, a Hang Seng és a Shanghai index egyaránt 0,75%-ot csökkent ma reggel. A decemberi kínai infláció 2,5% lett, a Bloomberg konszenzus által várt 2,7%-kal szemben. Előző hónapban még 3,0% volt az infláció mértéke, azonban a várakozások szerint Januárban szezonális okok miatt ismét emelkedhet a mértéke, majd ezt követően februárban ismét következhet egy visszaesés.
Ausztráliában a várt 0,4% helyett 0,7%-kal bővült a kiskereskedelmi forgalom novemberben az előző hónappal összehasonlítva. A novemberben kiadott építési engedélyek száma 22,2%-kal növekedett az egy évvel ezelőtti értékhez képest, miközben az elemzői konszenzus csak 21,1%-os éves növekedést várt.
Határidős piacok
Vegyes képet mutatnak a határidős indexek.