Olyannyira, hogy az S&P500 index a 20 napos mozgóátlag alá, kicsivel a 30 napos mozgóátlag fölé esett. Ez igaz a Dow Jones és Nasdaq indexekre is, és valószínűleg ez jön Európában is, így a DAX esetében is valami hasonlóra számítunk, amely nagyobb esést jelez előre, mint a határidős árfolyam (-73 pont 9.440). Ugyanis a 20 napos mozgóátlag 9.334 pontnál van. A BUX index is ellenállás környékére érkezett, ahonnan újra dél felé, a 200 napos mozgóátlag felé indulhat el az árfolyam.
USA
Nem érkeztek fontos makrogazdasági és vállalati hírek a tengerentúlról, ennek ellenére a piacok lefelé vették az irányt és a kereskedés végéig megállás nélkül estek (Dow -1,09%, Nasdaq -1,48%, S&P500 -1,27%). Dennis Lockhart, az atlantai Fed elnöke szólalt meg tegnap. Szerinte folytatni kell az eszközvásárlási program kivezetését, és arról is beszélt, hogy a 6,7%-os adat ellenére a munkaerőpiac helyzete nem annyira kedvező.
A Google tegnap bejelentette, hogy 3,2 milliárd dollárért felvásárolta a Nest Lab társaságot. A cég egyébként innovatív termékeket gyárt háztartásoknak, például intelligens termosztátokat és füst- illetve szénmonoxid riasztókat.
Ma már több gyorsjelentés is lesz a tengerentúlon, a JP Morgan és a Wells Fargo is publikálja negyedéves számait. A kiskereskedelmi forgalom decemberi értékeit 14:30-kor teszik közzé, a piac 0,1%-os bővülést vár havi alapon.
Európa
A nyugat-európai börzék mérsékelt emelkedéssel zártak tegnap (FTSE100 0,25%, DAX 0,39%, CAC40 0,29%). Ipari termelési adatot publikálnak 11 órakor az euró zónából.
Olaj, arany
Ma reggel 92 dollár volt a WTI, kismértékben gyengébb a tegnapi árszintnél. Az árra továbbra is a visszatérő líbiai és északi-tengeri termelés hatott, illetve a piaci szereplők szerint a hideg tél miatt jelentős keresletkiesés is volt az elmúlt hetekben. Az arany 1,250 dollár körül mozgott, nem volt lényeges változás az árban. Az arany esetében továbbra is a Fed tapír jelenti a fő kockázatot, a legutóbbi kommentek azonban inkább azt mutatják, hogy ez lassabb lehet a piaci várakozáshoz képest.
Devizák
A 20 napos mozgóátlag alatt oldalazott az EUR/USD árfolyama és csak minimális mozgást mutatott. A nyitó 1,3674-es értékről 1,3671-ig csökkent a kurzus.
Érezhetően gyengült tegnap a forint az euróval szemben. Pénteken a gyenge amerikai foglalkoztatottsági adatok támogatták a forintot, azonban ennek tegnap már nyomát sem láttuk, és 297,57-ről 298,63-ig emelkedett az EUR/HUF árfolyama. Ezzel a 20 és a 30 napos mozgóátlag közé szorult be az árfolyamjegyzés.
Távol-Kelet
A hosszú hétvégéről visszatérő Nikkei 3,1%-ot zuhant ma reggel, a Hang Seng 0,5%-ot esett, ugyanakkor a Shanghai index 0,4%-os emelkedést tudott felmutatni. A negatív nemzetközi hangulaton túl a jen ismételt erősödése is lefelé húzta a japán részvényindexet.
A kínai részvények közül az ingatlanfejlesztéssel foglalkozó cégek teljesítettek rosszul, miután a kormány bejelentette, hogy egy új ingatlan nyilvántartási rendszert vezet be, ami az összes ingatlan tranzakció adatait tartalmazni fogja. A lépést többen az ingatlanpiac lehűtését célzó intézkedésnek tartják. A japán folyó fizetési mérleg a várt 369 ezermilliárd jennél lényegesen nagyobb deficitet, 598 ezermilliárd jent mutatott.
Határidős piacok
Negatív hangulat uralkodik a határidős piacon ma reggel.