Erste-elemzés cikkei
Erste-elemzés cikkei
Magyarország jelenleg nem forró pont a világban
Méretes emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék, kitart az optimizmus. Távol-Kelet: európai és amerikai társaikat követve emelkednek az indexek. Nagyot erősödött tegnap a forint, a reggeli órákban már 308,6 környékén jár az árfolyam. E-Star: A gyorsjelentés utáni konferenciabeszélgetés összefoglalója. Kamatdöntő ülést tart ma az MNB monetáris tanácsa, 50 bázispontos emelés várható. További kismértékű árfolyamemelkedésre számítunk ma.
Holnap sok minden kiderül
Magyarországon izgalommal tekintünk a holnapi kamatdöntő MNB ülés elé, na meg az állampapír aukciókra. A leminősítés ellenére lehetnek-e sikeresek a kibocsátások, illetve tényleg szükség van-e a kamatemelésekre? Ha a forint árfolyamára nézünk, akkor nem. A kibocsátások viszont kérdésesek.
Mi lesz a forinttal?
Az éjszaka az EUR/HUF 3-4 Ft-ot szaladt felfelé, de még mindig a korábbi csúcs alatt van 2 Ft-tal. Most úgy tűnik számunkra, hogy a korábbi szint újra ellenállás lesz, s onnan korrigálhat az árfolyam. Vagyis valószínűleg „adj a pletykára végy a hírre", működni fog. Most már ki vagyunk tömve rossz hírekkel.
Ahol az erős valutától félnek
Sikertelen lett a német kötvénykibocsátás, melynek hatására azért a várhatónál kisebb aggodalom alakult ki a piacokon. Ez is mutatja, hogy a németek nem dughatják homokba a fejüket. Ha az eurózónában baj lesz, a németeknél is baj lesz, még akkor is, ha szétesik az EMU, hiszen a kőkemény német márka már nem fogja azokat az előnyöket biztosítani a németek számára, mint az euró. Úgy járnak majd, mint a svájciak. Az erős pénz gyilkolja meg a gazdaságukat.
Minden esik, minden gyengül
Gyenge GDP adat küldte mínuszba az USA részvényindexeit. Ma reggel már esik az olaj ára, az arany tovább drágul. Távol-Kelet: Továbbra is nyomás alatt az indexek. A forint erősödését a 30 napos mozgóátlag akadályozza. Ma lefelé veheti az irányt a tőzsde.
Figyelő szemét mindenki az USA-ra szegezi
A szuperbizottságban a demokrata fél Obama elnök Medicare és Medicaid névre keresztelt egészségügyi reformjából nem akar engedni, míg a republikánusok a Bush elnökség alatt bevezetett adókedvezményeket nem akarják eltörölni.
Újra borongós a hangulat
Az európai aggodalmak mellé felzárkóztak az amerikai költségvetés körüli félelmek is, ugyanis a kongresszus szuperbizottsága, amely a költségvetés csökkentésére adna javaslatot, valószínűleg ma bejelenti, hogy nem sikerült konszenzusra jutnia a politikai erőknek ez ügyben.
Ordas nagy recesszió lesz Európában?
A Fitch figyelmeztetése döntötte mélybe az amerikai részvényindexeket. Kitört 100 dollár fölé az olaj ára, esik az arany árfolyama. Távol-Kelet: Vegyes a kép. Nyugalom volt tegnap a devizapiacon, a forint 317 alatt stabilizálódik. Kismértékű árfolyam emelkedésre számítunk ma.
Nincs más választás, mint a pénznyomtatás
Tegnap még emelkedni tudtak az amerikai részvénypiacok, Európa gyengébb volt. Drágult az olaj, ma már esik a nyersanyag és az arany ára is. Távol-Kelet: Alacsony forgalom mellett estek az indexek. Erősödik a dollár és gyengül a forint a reggeli órákban. Rendkívül gyenge főszezon a Danubiusnál. Ma az árak esésére számítunk.
Történelmi mélyponton a forint
Ismét kiújultak az olasz aggodalmak, mínuszban zártak az amerikai tőzsdék. Kis esés az olaj és az arany piacán is. Távol-Kelet: Az emelkedő olasz és spanyol hozamok elbizonytalanították a befektetőket. Történelmi mélypontra (317,9) gyengült tegnap a forint az euróval szemben. MOL: Bár eves szinten csökkent a nettó profit, felülmúlta a várakozásokat. További áresésre számítunk ma a BÉT-en.
Két hatás küzd most a magyar piacon egymással
Az olasz és görög események emelték az amerikai indexeket. Emelkedett az olaj és az arany ára pénteken. Távol-Kelet: Rally az európai hírek nyomán. Gyengül a dollár és erősödik a jen, a forint 310 felett stabilizálódik. Ma emelkedésre számítunk.
Ha nem omlunk össze, az olcsóság menthet meg minket
Összeszedték magukat az amerikai piacok, enyhült a világvége hangulat. Az olaj emelkedett, az arany ára csökkent. Kizöldültek az ázsiai indexek. 313 felett zárta a tegnapi kereskedést a forint, egyre közelebb a történelmi mélypont. Ma emelkedő árakra számítunk.
Na meg is jött az ügyeletes hír...
Száguldanak az olasz hozamok, zuhannak a tőzsdék. Esett az olaj és az arany ára is tegnap. Távol-Kelet: Súlyos mínuszok. A forint újabb mélypontra gyengült (311,5) az euróval szemben, a dollár nagyot erősödött tegnap. Magyar Telekom: A SEC-kel történő megegyezés hatása húzta le negyedéves eredményt. A vártnál rosszabb eredmény az Egistől. Ma további árfolyamesés várható.
Ma ki mond le vagy hol alakul új kormány?
Örült a piac Berlusconi lemondásának hírére, pluszban zártak az amerikai tőzsdék. 3 hónapos csúcson az olaj ára. Távol-Kelet: Örülnek a piacok Berlusconi lemondásának és a lassuló kínai inflációnak. Erősödött az euró és a japán jen tegnap, a forint 306,5 környékén stagnált. A Richter bevételi tervszámai. Ma további emelkedésre számítunk a BÉT-en.
A hangulat olyan amilyen
Az új görög kormány megalakulásának hírére fordultak pluszba az amerikai tőzsdék. Száguld az arany, emelkedik az olaj ára. Távol-Kelet: Vegyes a kép Oldalaztak tegnap a főbb devizák. A vártnál jobb III. negyedéves eredmény a Richtertől. Ma tovább eshetnek az árak a tőzsdén.
Megegyeztek!
Papandreu nem volt rest lemondani a hatalomról. Így megalakulhat egy egységkormány a február 19-i választásokig. Vagyis a balhét a szocialisták és az ellenzék közösen viszi el.
Jól megtréfálták a görögök a világot
Vagy csak Papandreu. Mindesetre most már egységben az erő! Nincs népszavazás, s mindenki egy irányba áll. Ellenzék és kormánypárt együtt küzd majd egy szakértői kormányban azért, hogy Görögország végrehajtsa az EU követeléseit, s felemelkedjen. Olyan, mint egy nagy mese.
Máris elmúlt a megnyugvás
Mély mínuszba csúsztak az amerikai határidős indexek a görög dráma újabb felvonása nyomán. Esik az olaj ára, tegnap drágult az arany. Távol-Kelet: A G-20-as találkozó előtt lefelé vették az irányt az indexek. A reggeli órákban ismét gyengülni kezdett a forint. Ma további csökkenés várható a BÉT-en.
Jelentős emelkedés után zuhanás jön?
A tegnap hajnali EU döntés tovább repített az amerikai piacokat. Nagyot emelkedett tegnap az olaj ára és az arany is drágult. Pozitív oldalon az ázsiai mutatók. Nagyot gyengült tegnap a dollár, a forint erősödni tudott. Ma tovább emelkedhet a BUX.
Jöhetnek még izgalmas idők
Az európai bankok feltőkésítése repítette az amerikai részvénypiacokat. Tegnap esett, ma emelkedett a kőolaj ára. Emelkednek a főbb ázsiai mutatók. Gyengül a dollár, erősödik a jen, a forint 300 felett zárt tegnap. Ma emelkedő árakra számítunk.
Megmenti-e Európát ma Németország?
Ma szavaznak a németek az EFSF esetleges kibővítéséről. Persze a 211 Mrd-os hozzájárulást nem akarják megnövelni, viszont valamiféle garanciáról lehet szó. Az alsóház dél körül szavaz róla, míg a Bundestag várhatóan délután 2 után dönt.
2-3 ezer milliárd euróra lenne szükség
Az EFSF 440 Mrd euróját „felleverage-elnék" azaz valamilyen multiplikátor mechanizmussal 2.000 Mrd euróra vagy fölé emelnék. Ilyen lehet egy entitás létrehozása, amely EKB garanciával kötvényeket bocsát ki, s a befolyó pénzekből bankokat tőkésít fel, illetve bajban levő tagállamok kötvényeit veszi.
Leminősítés, gyengülő forint: ez vár ránk?
A németek hűtötték a kedélyeket, míg itthon a Fidesz vezetői tettek arról, hogy a forint nehogy „túl erős" legyen. Ráadásul a nagy londoni befektetési bankok kezdtek arról beszélni, hogy jöhet egy leminősítés. Az pedig bizony a bóvli kategóriát jelentené Magyarországnak.
Mindenki egyre jobban aggódik Európa miatt
Vártnál jobb kiskereskedelmi adat húzta az amerikai piacokat pénteken. Nagyot emelkedett pénteken az olaj ára. Távol-Kelet: A japán exportőrök és a nyersanyagcégek vezették az emelkedést. Gyengült a dollár és a forint pénteken, a reggeli kereskedésben stagnálnak a devizapárok. Olajat talált a MOL a pakisztáni Karak blokkban. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.
Ma jöhet el a megtorpanás
Az európai bankfeltőkésítő terv és a Fed is növelték a tőkepiaci optimizmust. Emelkedett az arany ára, esik az olaj. Távol-Kelet: Az exportőrök és a nyersanyagcégek vezették az emelkedést. Gyengült tegnap a dollár és a jen, a forint 289-ig erősödött. Pozitív kezdés után csökkenés várható.
Hát ez bizony rosszul indul...
Nem indult jól a gyorsjelentési szezon, az Alcoa is csalódást okozott a piacon. A várt alatti profitszámok azért jelentenek rossz hírt, mert igazolják a befektetők pesszimizmusát, hogy nem hittek az elemzők által adott várakozásokban. Ezek pedig alátámaszthatják az alacsony P/E alapú értékeltséget, hiszen a figyelembe vett profitvárakozások lehet, hogy szignifikánsan alacsonyabbak lesznek.
A piac hónapok óta recessziót áraz
Merkel és Sarkozy repítette az USA részvénypiacait, az Alcoa ma nyitja a gyorsjelentési szezont. Kuwaiti és nigériai sztrájkok emelték az olaj árát, drágult az arany is. Távol-Kelet: A bankok vezetik az emelkedést. Nagyot erősödött a forint, miközben a dollár tovább gyengült tegnap. Ma limitált emelkedés jöhet a BÉT-en.
Várjuk ki a nap végét...
Az európai bankok támogatásáról szóló terv hozott optimista hangulatot hétfő reggel az USA piacaira. Emelkedik az arany és az olaj ára is ma reggel. Távol-Kelet: Kína mínuszban, Japánban nincs kereskedés. Gyengül a dollár, és erősödik a forint a reggeli kereskedésben. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.
Három napja még szét akart esni a világ
Még tart a lendület az amerikai piacokon. Tovább húzták az olaj árát, enyhén drágult az arany. Távol-Kelet: Tovább emelkedtek az indexek. Enyhe forinterősödést láthattunk tegnap, a dollár tovább gyengül. Az E-Star két új gázturbinát avatott fel Mielec-ben. Pluszos kezdés után lefelé veheti az irányt az index.
Sok minden kiderül a jövő héten
A jövő héten kezdődő gyorsjelentési szezon lerántja a leplet a vállalatokról, kiderül, hogy kinek lett igaza, a továbbra is kedvező folyamatokat előrejelző elemzőknek, vagy a recessziót és jelentős vállalati profitcsökkenést árazó befektetőknek.
Mindenki a jó hírekre vár
A kereskedés végén hatalmas vevői érdeklődés repítette az amerikai részvénypiacokat. Esett tegnap az arany ára, az olajár ma reggel ledolgozta a tegnapi esését. Távol-Kelet: Japán lent, Ausztrália lent, Kínában ünnepnap van. 300 forintról pattant le tegnap a hazai fizetőeszköz. Richter: sikeresek a cariprazine III. fázisának vizsgálatai. Ma emelkedés várható.
Még mindig a bizonytalanság tartja mélyben az árfolyamokat
Egy éves mélypontra estek az amerikai részvényindexek. Drágul az arany, esik az olaj ára. Távol-Kelet: Tovább estek az indexek, nem változott az ausztrál alapkamat. Nagyot gyengült a forint, 299 körül jár az árfolyam. Ma további áresésre számítunk.
Most van pénz, de kérdés, hogy mi lesz utána
Görög aggodalmak miatt estek az amerikai részvénypiacok. Az olaj ára esik, az arany azonban drágul. Távol-Kelet: Jelentős mínuszok a nyitva levő piacokon. Erősödik a dollár, gyengül a forint és a jen. Ma tovább csökkenhet az index.
Ennyire reménytelen a helyzet?
Valahol a semmi és a valami között őrlődünk. Határon vannak a piacok. Próbálkoznak a meghatározó szintek áttörésével, nap mint nap nekifutnak, de aztán mégis csak a haloványra sikeredik a zárás.
Nehézkes lesz a magyar áttörés
A kezdeti pluszok hamar nagy esésbe fordultak tegnap az amerikai részvénypiacokon. Esett az olaj és az arany ára is tegnap. Távol-Kelet: Vegyes a kép. Gyengül a forint és a dollár, a jen továbbra is oldalaz. Ma limitált emelkedés jöhet a BÉT-en.
Túl nagy a kockázat: nem szeretik a magyar piacot
Közel 3%-os pluszból húzták vissza az amerikai részvénypiacokat. Az olaj is száguldott a tőzsdékkel tegnap, de az arany is drágult. Távol-Kelet: Kína már mínuszban. 285 közelébe erősödött tegnap a forint. MOL: az INA és az Edison közötti jogvita. Ma az árfolyamok esésére számítunk.
Ismét növekedés: egy fals hír miatt?
Szinte a semmiből jött a tegnapi emelkedés az USA-ban. Pedig csak a támasz szintek környékéről fordultak a piacok. Lehet azzal magyarázni, hogy a CNBC felröppentette a hírt, hogy az EFSF 440 Mrd euróját felhígítják, az EIB-hez beteszik, s egy SPV-n (Special Purpose Vehicle) keresztül felhígítják az EKB garanciájával, s ez szolgál tűzfal gyanánt a görög csőd esetére.
A 3 ezer milliárd euró nagyjából elég is lenne
Úgy tűnik, hogy a görög csőd egyre közelebb van. Már az európai stabilitási alap 2.000-3.000 milliárd euróra való emeléséről beszélnek. Ez segítene elkerülni a görög csőd okozta fertőzés tovaterjedésének megállítását.
Ma jöhet egy kis megnyugvás
Tovább szakadtak az amerikai részvények. Hatalmasat zuhant a WTI olaj, de szakadt az arany ára is. Távol-Kelet: Tovább estek az indexek. A 295-ös maximumról 292-ig korrigált a forint. A kezdeti korrekció után ismét a gyengülés irányába fordulhat ma a hazai piac.
Ennél mindenki többet várt
Tegnap ugyan a vártnak megfelelő eredmény született a Fed ülésén, mégis nagyot estek a piacok rá. Miért? Habár a konszenzus az volt, hogy nem lesz QE3 és így is lett, sőt az „Operation Twist"-et várta a piac, a helyezet az, hogy ez nem sokat segít. Ugyanis hiába fognak a hosszú hozamok tovább csökkenni, az ügyfelek ettől nem igazán tudnak majd jobban hitelhez jutni, hiszen egyéb adminisztratív gátak állják az útjukat.
Elfogadják a javaslatot, vagy mindenki aggódni fog?
A görög kormány ma vitatja meg az „trojka" javaslatcsomagját. Reméljük, elfogadják azt, hiszen ellenkező esetben újabb aggodalmas kör jöhet a piacon. Vagyis talán jobb ma nézelődni és kíváncsian várni az egyes eredményeket.
Megtörtént: megtették a nagy bejelentést
Barack Obama tegnap elmondta: az afganisztáni és iraki kivonulástól mintegy 1,000 Mrd dolláros megtakarítást vár, valamint megszüntetné a korábbi adókedvezmények egy részét s új adókat vezetne be az 1 millió dollár fölött (200 millió forint) keresőkre. Ez az elkövetkező 10 év programja. A piac meg csak legyint, „Hol lesz már akkor Barack Obama?".
Mindenki az újabb recessziótól retteg
Esésnek indult az olaj ára, emelkedik az aranyé ma reggel. Nagy mínuszba fordultak az ázsiai indexek, a japán tőzsde zárva ünnepnap miatt. Gyengül a forint, erősödik a dollár. Ma csökkenés várható a BÉT-en.
Svájci frank: az 1,2-es árfolyam is túl erős?
Az alpesi ország jegybankja nagyon határozottan kiállt a CHF gyengítése mellett, hiszen mostanában leállhat a svájci gazdaság növekedése, s jövőre még zéró kamat mellett is deflációba csúszhat az ország. Így azt gondolja, hogy az 1,2-es árfolyam is túl erős. Különben 2013-ra is csak 0,5%-os inflációt vár.
Immár semmi sem nyugtatja meg a befektetőket
Végül emelkedtek az amerikai részvényindexek. Tegnap még emelkedett az olaj ára, és drágult az arany is. Távol-Kelet: A bankok vezetésével esnek az indexek. 285 felett jár már a forint. Ma csökkenés várható a BÉT-en.
Ami eddig csak pletyka volt, tegnap valósággá vált
Csakugyan belekergeti a kormány a magyar bankrendszert egy komoly veszteségbe. Azt addig értjük, hogy népszerű akar lenni, hiszen ki ne örülne annak, hogy 50 Ft-tal olcsóbban vehetne svájci frankot. A kérdés az, hogy mi értelme van. Ha csak kevesen veszik igénybe, akkor a lakosság 19Mrd svájci frank alapú jelzáloghiteléből csak kevés tűnik el.
Merre tart a pénzvilág?
Jelentős mínuszban zártak az USA részvényindexei pénteken. Esett az olaj, de még az arany árfolyama is. Távol-Kelet: Ismét felébredt a medve. Gyengül a forint, és erősödik a dollár. OTP, FHB: A Fidesz frakció javasolja a rögzített árfolyamon történő végtörlesztés lehetőségét. Ma további esés várható.
Most akkor megszorítanak, vagy élénkítenek?
Az Egyesült Államokban először megszorítanak néhány ezermilliárd dollárt 10 év alatt, majd 447Mrd dollárt élénkítenek, sokkal rövidebb idő alatt (1 év). Az ember már nem is tudja, hogy most mi történik.