Erste-elemzés cikkei


Erste-elemzés cikkei

A magyar index egyelőre nem dönt csúcsot

A magyar index egyelőre nem dönt csúcsot 

Átmentek a megszorítások a görög parlamenten, öröm a tőkepiacokon. Emelkedik az olaj és az arany ára a pénteki csökkenés után. A görög parlamenti jóváhagyás emeli az ázsiai piacokat is. A forint kissé visszaerősödött a pénteki esésből. Az árfolyamok emelkedésére számítunk ma a BÉT-en.
Hurrá, itt a Kánaán! Vagy mégsem?

Hurrá, itt a Kánaán! Vagy mégsem?  

Jó hírek Görögországból, emelkedő részvénypiacok. Emelkedett az olaj, továbbra is stagnál az arany ára. Mínuszban zárták a hét utolsó kereskedési napját az ázsiai piacok. A forint és a dollár piacán is oldalazás látható. Ma további árfolyamcsökkenés várható.
Jelentős élénkítés, reménykedhetünk

Jelentős élénkítés, reménykedhetünk 

Nem sok minden történik a piacokon, de több pénzhez juthatnak a bankok az EKB február végi aukcióján. Ennek következménye jelentős élénkítés.   
Jó nap lehet a mai

Jó nap lehet a mai 

2008 májusa óta nem látott szinteken a Dow Jones, Európa még mínuszban zárt. Jelentősen emelkedett az olaj és az arany ára. Távol-Kelet: Lendületes emelkedés az ázsiai piacokon. Látványosan gyengült a dollár, és erősödött tegnap a forint. Ma zárás után jelent az Egis. Ma emelkedésre számítunk a BÉT-en.
Vannak még leküzdendő akadályok előttünk

Vannak még leküzdendő akadályok előttünk 

Ismét a görögök a fókuszban, kis korrekció a tőzsdéken. Csökkent az olaj, stagnált az arany árfolyama. Zuhanásban az ázsiai tőzsdék. A forint és a dollár is gyengült tegnap. A vártnál sokkal jobb eredmény a Richtertől. Ma további emelkedésre számítunk.
Ez rossz hír a MOL-nak

Ez rossz hír a MOL-nak 

Végül is úgy tűnik, hogy Szíriában bekövetkezik az, amitől féltünk, de próbáltuk tagadni. Az INA evakuálta 100 munkását, és csak négy embert hagyott helyben. Valószínűleg azok vigyáznak az eszközökre. Így nagy valószínűséggel leállt a termelés a napi 15.000 - 20.000 hordó olaj egyenértékes kapacitású mezőn. Ez jelentős, 10-13%-a MOL-INA csoport napi kitermelésének.
Rossz hírünk van

Rossz hírünk van 

Kis mozgások a nemzetközi tőkepiacokon tegnap, az USA-ból kedvező hírek érkeztek. Tovább esett az olaj, tovább emelkedett az arany ára. Távol-Kelet: A pozitív nyitást követően lefelé indultak az indexek. Kismértékben gyengült tegnap a forint, a dollár egy szűk sávban oldalazott. Richter célárunkat 43.865 forintról 45.650 forintra emeltük, ajánlásunk továbbra is Vétel. A tegnapi emelkedés után ma korrekció várható.
Minden fronton növekedést látni

Minden fronton növekedést látni 

Lendületes emelkedés az USA piacain, 4 napi csökkenést korrigált az S&P500. Esett az olaj a vártnál magasabb készletek nyomán. Kína vezetésével emelkednek a tengerentúli piacok. Több hónapos csúcsra erősödött tegnap a forint. 580 forintra emeltük Magyar Telekom célárunkat, ajánlásunk továbbra is Tartás. Ma emelkedésre számítunk.
Figyelni kell, hogy minden jól történik-e

Figyelni kell, hogy minden jól történik-e 

Vártnál gyengébb adatok nyomán újabb kis mínuszok az USA tőzsdéin. Nem találja az irányt az arany és az olaj. Távol-Kelet: Kína esett, a japán piac enyhe pluszban zárt. Gyengült a forint, erősödött a dollár a reggeli órákban. Ma további csökkenés várható.
Lehet itt aggodalom...

Lehet itt aggodalom... 

A portugál adósság miatt, vagy éppen csúnyán nézhetünk a görögökre az egyezség képtelenségük miatt. Lehetne folytatni a sort. A szintekről kezdenek lefordulni az indexek és instrumentumok, látszólag jön a korrekció, de az rövid élet, egyből jön egy kis emelkedés.

Korrekció jöhet Magyarországon 

Ha a hazai vizekre hajózunk, akkor itt vegyes képet látunk. A BUX elérte a 200 napos mozgóátlagot, ráadásul itt egy szint is van. A nemzetközi hangulat is kezd rosszra fordulni, vagyis a 21%-os rally-t követően itt is jöhet egy kis korrekció.

Félreértés ne essék. Ez jó!  

A BUX közelíti a 200 napos mozgót na meg a rés, amit még augusztusban hagyott. Az erős papírok (akár csak az USA indexek) nem nagyon mentnek ebben a rallyban. Az az érzésünk, hogy a saját dolgukat csinálják.

Ha a forintnak igaza van... 

Szinte minden instrumentum szinten van, ami azt sugallja, hogy korrekciók előtt állunk. Ha viszont a forintnak van igaza, - na meg „erősködő" DAX-nak, a 200 napos mozgóátlag és ellenállás szint fölött -, akkor lehet, hogy kitörésekre és további emelkedésre kell felkészülnünk a részvénypiacokon.

Akkor mi a helyzet a forinttal?  

Annak fényében, hogy a kormány elkötelezett a szükséges változtatásokra és a bizonytalanság csökkentésére, már nem is olyan meglepő az alapkamat szinten tartása. A forint ma reggel 298 környékén szintre érkezett. Sokat erősödött mostanában, így kissé kételkedünk a szint áttörésében.

Ilyenre rég volt példa  

A BUX tovább száguldott. Január 5-e óta 20%-ot emelkedett az index, ráadásul 8 napja emelkedik egyhuzamban. Ilyenre nagyon rég volt példa. Eközben a relatív erő indexe átlépte a 70 pontot, amire a tavaly áprilisi lokális csúcs óta nem volt példa.

Valószínűleg nem lesz egy unalmas hetünk 

Kis pluszban zártak az amerikai piacok pénteken, nincs megállapodás a görög adósságról. 100 dollárra tapadt az olaj ára, stagnált az arany is. Távol-Kelet: Japán kivételével zárva tartanak a főbb piacok. A forint és a dollár piacán is korrekció indult pénteken. Csökkenés várható ma a BÉT-en.

Ettől félünk, ezzel fekszünk, és ezzel alszunk! 

Egy csomó banknak már idén el kell érnie a 9% fölötti tőke megfelelést a szigorún Tier1 követelmények alapján. Ezért mindenki a hitelezési aktivitás csökkenésére, hatalmas tőkeemelésekre és újabb állami segítségre számított a bankoknál.

Összességében továbbra is jó a hangulat 

Újabb csúcsok az amerikai tőzsdéken. Ellenállásba ütközött az arany ára, emelkedett az olaj. Távol-Kelet: Kirobbanó formában a piacok. Rally bontakozott ki a forint piacán, a dollár gyengült tegnap. Ma további emelkedés várható a BÉT-en.

Még mindig a pozitív oldal tűnik nyerőnek 

Közel féléves csúcson az S&P500 index, zárásra fogyott a lendület. Tovább emelkedett az olaj és az arany ára. Felemás kereskedés Távol-Keleten. A forint erősödött, a dollár gyengült tegnap. Ma további emelkedésre számítunk.

A magyar kormány így is, úgy is kapitulálni fog  

Lássuk be, a magyar kormány a „nagy honvédő háborújában" elbukni látszik az EU-s fegyvernökökkel szemben. Így is úgy is kapitulálni fog - ha tényleg felelősséget vállaló kormány -, ugyanis nem engedheti meg, hogy jelentős, évi 1,5-2 Mrd euróról, a GDP 1,5-2%-át kitevő ingyen pénzről lemondjon az ország. Csak hogy világosan lássunk: családonként mintegy évi 200.000 Ft-ról beszélünk. Ha netán a teljes támogatás megszűnne, akkor ez az érték megközelítené a 300.000 Ft-ot.

Elveszítette a türelmét az egyik hitelminősítő 

Az S&P 9 európai országot minősített le, mínuszba borultak az USA tőzsdéi. Ma Martin Luther King napja miatt zárva tartanak az amerikai börzék. Csökkent pénteken az olaj és az arany ára. Zuhannak a távol-keleti piacok. Pénteken újabb mélypontra esett az EUR/USD, miközben a forint gyengült. Két nap emelkedés után ma csökkenésre számítunk.

Az IMF makacsabb, mint azt a kormány hitte 

Nagyon vártuk, mint a karácsonyt vagy a Mikulást. Azonban a zsákban nem volt semmi. Az IMF most már makacsabb, mint azt Fellegiék gondolták. Szokták mondani, hogy ne piszkáld az alvó oroszlánt, mert baj lesz belőle. Hát baj lett.

Visszaküldik az országot a „kőkorba”? 

Lássuk, be a támogatások akár részleges megvonása is súlyos problémákat okozna az országnak, vagyis nem lehet olyan politikai erő, amely bármely ideológiára hivatkozva eldobja azt, s visszaküldi az országot a „kőkorba". Azt is furcsállanánk, ha egy ilyen lépést a nép megtapsolna. Vagyis egy út van. Elfogadni az IMF-EU feltételeit.

Ilyen aggodalmak között kivételesen jól teljesít a piac 

Július óta nem látott magasságokban az amerikai részvénypiac. Nőtt az arany és az olaj árfolyama is. Távol-Kelet: Felemás hangulat a tőzsdéken. Ismét nagyot erősödött a forint. Pozitív nyitás után korrekció kezdődhet a piacon.

Folytathatja az emelkedést a magyar piac  

Továbbra is enyhe mozgások jellemzik az USA tőzsdéit. Emelkedik az arany és az olaj ára ma reggel. Távol-Kelet: Emelkednek a piacok. Korrekció indult a dollárban, a forint gyengüléssel zárta a napot. További emelkedés várható ma.

Még akár fordulat is születhet a magyar piacon  

Kiváló munkapiaci adatok ellenére kis korrekció az amerikai piacokon. Korrigált az olaj és az arany is. Jó a hangulat Ázsiában. Pénteken sokat erősödött a forint és a dollár is. A Fitch leminősítette Magyarországot. Limitált csökkenés várható ma a BÉT-en.

Mindenestre most boldogok lehetünk 

Az IMF szigorú költségvetési intézkedéseket és reálisabb gazdasági-, költségvetési tervezést fog számon kérni a kormányon, s ezt negyedévente ellenőrizni is fogja. Az viszont komoly népszerűség vesztéssel járhat. Kérdés, hogy az a párt, amely folyamatosan a népszerűsége magas szinten tartására törekszik, mennyire fog behódolni annak, hogy a népszerűségét erodáló intézkedéseket hozzon.

Kérdés, hogy mi lesz ezután? 

Technikailag a válasz egyszerű: a formációból a 335 Ft körüli szint látszik a következő árfolyamcélnak. Fundamentális oldalon a válasz már sokkal bonyolultabb. Ugyanis a jelenlegi árfolyamot az aggodalmak hozzák létre, és nem a fundamentális realitás.

Itthon a kockázat az úr 

Nem tudjuk mi lesz az IMF-EU megállapodással, s lehetne folytatni a sort. Ezért a BUX aluteljesítő maradhat. A tévedések elkerülése végett ez nem azt jelenti, hogy a BUX állandóan esik, hanem azt, hogy néha azért együtt mozog a nemzetközi piacokkal. Most pedig valószínűleg egy pár ilyen nap előtt állhatunk.

Új év, új remények 

Milyen lesz az újév? Teszi fel a kérdést mindenki magának. A rövid válasz: Ez az év a fordulat éve lehet. A hosszú válasz: A részvények értékeltsége alacsonynak tűnik, sok mérés alapján, mivel a kockázati prémium nagyon magas a normál időszakokhoz képest. Ha az év folyamán a gazdaság visszatér a „normál" kerékvágásba, akkor egy jelentősebb fellendülés jöhet.

Valószínűleg a hét az ünnep jegyében fog telni 

Év végi ünnepi hangulat. Kis mozgások, s ráadásul sok piac zárva tart. Ma pl. London nem lesz, de Hong Kong sem volt. Így alacsony érdeklődésre tarthatunk számot, annak ellenére, hogy az IMF megállapodás még a tárgyalások előtt elúszni látszik.

Összességében jó a hangulat, kivéve itthon  

Kedvező makroadatok nyomán emelkedtek a tőzsdék. Az olaj 100 dollár alatt, az arany a 200 napos mozgóátlag alatt oldalaz. Távol-Kelet: Japán zárva, a többi ázsiai index emelkedik. Oldalaznak a főbb devizapárok. A BUX index limitált mértékben emelkedhet ma.

További nyomás nehezedhet a Magyarországra 

A leminősítés mindenképp rossz hír, de számítani lehetett rá, miután a Moody's néhány hete már leminősítette az országot, és a múlt héten a kormány összeakasztotta a bajszát az IMF-fel és az EUval. Bár a piaci szereplők számoltak a leminősítéssel, további nyomás nehezedhet a magyar eszközökre.

Nagyot száguldottunk tegnap 

Megkésett Mikulás-rally a nemzetközi tőzsdéken. Az arany és az olaj is csatlakozott a hegymenethez. Távol-Kelet: Az indexek többsége pluszba fordult. A kamatdöntést követően erősödött a forint. 7%-ra emelte az alapkamatot az MNB. Limitált emelkedés jöhet ma a BÉT-en.

Később már enyhébb lehet a pénzpiacokon a szorítás 

Az EKB hozott tegnap rövid pesszimizmust, az IMF 150 milliárd eurót kap. Emelkedett az olaj ára a geopolitikai feszültségek nyomán. Vegyes mozgások Távol-Keleten. Oldalaznak a főbb devizapárok. MNB kamatdöntő ülés lesz ma, 50 bázispontos emelés várható. Emelkedésre számítunk ma.

Csupa negatív hír 

Romló hangulatra virradtak ma a tőkepiacok. Tovább esett az olaj ára, drágult azonban az arany. Távol-Kelet: Mínuszban az indexek. A 20 napos mozgóátlagig gyengült pénteken a forint. Ma az árfolyamok csökkenésére számítunk.

Mintha optimizmus kezdene költözni a piacokra 

Az IMF véleménye törte le a kedvező markoadatok okozta tőkepiaci örömet. Tovább esett tegnap az olaj ára, az arany ma reggel erősödik. Távol-Kelet: Jó hangulatban az indexek. 301-ig erősödött tegnap a forint. OTP, FHB: megállapodott a kormány és a bankszövetség.

Ez biztosan nem jelent jót 

Tegnap a DAX-nak sikerült átesnie a sáv alján (5.700 pont), ráadásul napi mélyponton zárt. Laza és kitartó eladói nyomás jellemezte a piacokat, s napi minimum környékén zártak.

Egy nagy butaság, ami történt 

Utópisztikus lett volna azt várni, hogy az európai jegybank helyett majd a Fed lazít a kondíciókon. Ez nem a Fed, hanem az EKB házi feladata. Valahogy a befektetők, vagy azok egy része az USA-ban mégis a Fed-ben látták a jótékony Mikulást.

Most akkor dobjunk el ásót, kapát?  

Ismét a hitelminősítők hozták a rossz hangulatot a tőzsdékre. Távol-Kelet: Továbbra is nyomás alatt az indexek. Erősödött a dollár, és gyengült a forint. Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén.

A bizonytalanság továbbra is fennmarad 

Nagyot emelkedtek az amerikai indexek pénteken. Távol-Kelet: Vegyes a kép. Enyhe forintgyengülés a reggeli órákban, 303,5-nél az árfolyam. Ma emelkedés várható a BÉT-en.

Nem nyitották meg a pénzcsapokat 

Draghi, EKB elnök szavai küldték a mélybe a világ tőzsdéit. Távol-Kelet: mínuszban a piacok. Nagyot gyengült a forint, 308 felett jár az árfolyam. Ma is esés várható a Budapesti Értéktőzsdén.

Ha nem sikerül megegyezni, akkor komoly "vérfürdő" lehet 

Ma kezdődik a kormányfők EU-s találkozója, s kellő aggodalommal néznek a befektetők a találkozó elé. Ha ugyanis nem sikerül megegyezni, akkor komoly vérfürdő is lehet S&P leminősítésekkel az élen. Mi pedig úgy látjuk, hogy egy normál korrekció zajlik, s ma vagy holnap már támasz szintre érkeznek az európai indexek, részvények.

Nem tudunk felhőtlenül örülni 

Amikor közel megduplázták az ESFS tűzerejét, akkor már több parlamentben zúgolódtak a honatyák, s bizony az osztrákoknál, a németeknél és a szlovákoknál is neccesen ment át a törvény. Kérdés, hogy most örömmel és dalolva megszavaznának-e egy újabb duplázást, amely már kétszer akkora lenne, mint a legutóbb elfogadott érték. Ja és persze hova növekedne ezen országok hitelállománya.

Jött egy hír, amely elrontott mindent 

15 országot helyezett negatív figyelőlistára az S&P, megtört az optimizmus a piacokon. Távol-Kelet: mínuszban az indexek. 300 forintig erősödött tegnap a hazai fizetőeszköz az euróval szemben. Ma csökkenés várható a BÉT-en.

Újabb fontos események jöhetnek 

Az olasz kiigazító csomag után derült napra virradtak a tőkepiacok, Merkel és Sarkozy mai találkozójára vár Európa. Vegyes a hangulat az ázsiai piacokon. Fontos szinten billeg a forint. MOL: Az INA közzétette a 2011-2015-ös stratégiáját. A Richter kereskedelmi jogokat kapott az Esmya-ra Oroszországra, a FÁK-ra és Kínára is. Ma kismértékű árfolyamemelkedés várható.

Egy aggasztó jelet látunk 

A MOL tegnapelőtt új lokális csúcsra szaladt, majd visszaesett a kitörési szint alá (18.500 Ft), pedig még jó hír is volt benne. Ezért óvatosak lennénk, de egyelőre a nagyobb piacokon a viselkedés biztató.

Ami jó a bankoknak az általában jó a gazdaságnak is 

A jegybankok összehangolt akciója révén száguldottak a tőzsdék. Nagyot emelkedtek a távol-keleti piacok. A forint tegnap 304-ig erősödött az euróval szemben. Ma további emelkedhet a BUX index.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Költségkímélés

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók?

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók? 

Noha a számuk az előző évihez képest csökkent, 2023-ban némileg erősödött a külföldi vásárlók súlya a hazai lakáspiacon.
Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen

Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen 

Miközben a kamatok világszerte egyre alacsonyabbak, és a forint is veszít értékéből, idén is rekordokat döntögettek a tőzsdeindexek és a nemesfémek.
Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó

Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó 

Az öngondoskodás egy újabb szintje.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo