Erste-elemzés cikkei


Erste-elemzés cikkei

Mikor járhatunk jól az OTP részvénnyel?

Mikor járhatunk jól az OTP részvénnyel? 

Nagy a likviditás a piacon, ezért a befektetők egy jelentős része a válság utáni időkre készülve, a 2011-es eredményvárakozások alapján árazza az OTP részvényeket. Ezt tapasztalva, mi is megvizsgáltuk a bankpapír fair értékét különböző értékelési módok és különböző hozamkörnyezet mellett, de nem csak a 2011-es, de a 2010-es és a 2009-es eredmények alapján is. Így azt találtuk, hogy a különböző értékelési módok alapján a fair érték 2.900 Ft és 6.420 Ft közé adódik, míg a legvalószínűbb érték 4.100Ft. Mindezek alapján túlértékeltnek tartjuk a részvényt. Technikailag a kép kicsit cizelláltabb. A nagy letörési szint 5.900 Ft-nál található, amelyet a részvény a nagy "rally"-ban várhatóan visszatesztel, mielőtt egy jelentősebb korrekcióba kezdene.
Dőlhet a pénz: már hisznek a magyar csodában!

Dőlhet a pénz: már hisznek a magyar csodában! 

A bankszektor vezetésével második napja mínuszban zártak az Egyesült Államok részvényindexei. Kéz a kézben menetel lefelé az olaj és az arany árfolyama. Vegyes a kép Ázsiában, Japán mélyrepülésbe kapcsolt. Erősödött a dollár, a jen nagy volatilitás mellett erősödik, a forint továbbra is mozdulatlan. OTP: GVH bírság a bankoknak. További erózió várható a hazai parketten.
Egy tipp, mibe fektessük a pénzünket

Egy tipp, mibe fektessük a pénzünket 

Az A-Tec átváltható kötvénykibocsátása miatt veszített több mint 19%-ot az értékéből tegnap. Ezt a technikai jellegű esést a napokban kikorrigálhatja az árfolyam, mely nagy emelkedési potenciált jelent.
Felfedezték a leheletnyi különbséget, elkezdődött az eladás

Felfedezték a leheletnyi különbséget, elkezdődött az eladás 

A kezdeti nyugodt kereskedést megtörte a Fed délutáni nyilatkozata, az amerikai részvényindexek napi mélyponton zártak. Az olaj ára több mint 4%-ot esett az elbizonytalanító készletadatok hatására, az arany ára szintén délnek vette az irányt. Japán rakétaként tört ki felfelé a 3 napos szünet után, a többi ázsiai index mélyrepülésbe kapcsolt. A Fed ülés után jelentős mozgások alakultak ki a főbb devizapárokban. A dollár és a jen erősödött, a forint stagnált. A negatív nemzetközi hangulatban a BUX index esésére számítunk.
"Mindenki kíváncsian és optimistán várja a kommentárt"

"Mindenki kíváncsian és optimistán várja a kommentárt" 

Pluszban zártak az amerikai részvényindexek, az 1074 pontos lokális csúcsot ismét ostrom alá vette az S&P. Az olaj ára 71,6 dollárra emelkedett, ma a generikus árfolyam áttért a novemberi határidőre. Az arany ára 1020 dollárig drágult. Megroggyantak az ázsiai piacok, a kínai index szédületes sebességgel száguld lefelé ma reggel. Gyengült a dollár, erősödött a jen, a forint pedig folytatja szűk oldalazását. Ma szűk mozgásra számítunk a hazai parketten.
"A hangulat kedvező, bár van zavaró tényező"

"A hangulat kedvező, bár van zavaró tényező" 

Vegyes képet mutattak a hét első kereskedési napján a tengerentúli piacok. A dollár enyhén erősödött, a jen komoly gyengülést mutat a dollárral szemben, a forint továbbra is stagnál. 70 dollárig esett az olaj ára, az arany feltápászkodott a tegnapi mínuszokból. Ázsiában pozitív a hangulat az elemzők előrejelzéseinek köszönhetően. Danubius: 55,7%-ra csökkent a budapesti szállodák kihasználtsága a nyáron. Ma emelkedésre számítunk a hazai parketten.
"Negatív hír nélkül nem lesz komoly visszaesés"

"Negatív hír nélkül nem lesz komoly visszaesés" 

Komolyabb mozgások nélkül, enyhén emelkedtek az amerikai részvényindexek. Az olaj ára 72 dollár alá esett, az arany is mélyrepülésbe kezdett. Negatív tartományba fordultak az ázsiai indexek, a japán piac szerdáig zárva tart. Erősödött a dollár, gyengült a jen, a forint nem mozdul a 270-272-es sávból. Ma korrekcióra számítunk a hazai parketten.
Ez még nem a "nagy várva-várt" korrekció

Ez még nem a "nagy várva-várt" korrekció 

Megbotlottak az amerikai részvényindexek az elmúlt napok jelentős emelkedése után. Az olaj ára 72 dollár közelében konszolidált, az arany árfolyama a történelmi csúcs közeléből fordult le. Elfáradt a bika Ázsiában is, Korea még pluszban van. A dollár tegnap stagnált, a jen továbbra is oldalaz, a forint gyengült az euróval szemben. RFV: Vállalatelemzésünk összefoglalója. RFV: Pozitív kilátások 2009-re a menedzsmenttől. Ma kifulladhat az elmúlt napok jelentős emelkedése, így a BUX index esésére számítunk.
Érdemes még óvatosnak lenni a pénzügyekben

Érdemes még óvatosnak lenni a pénzügyekben 

Begyorsult az emelkedés az USA részvénypiacain, 11 hónapos csúcson az S&P és a Dow. Az olaj ára 72 dollár fölé emelkedett a vártnál jobb készletadatok miatt. Az arany ára 1.020 dollárig emelkedett a gyenge dollár hatására, hamarosan eleshet az 1032 dolláros történelmi maximum. Ázsia követi a nagy testvért, 1 éves csúcson az MSCI Pacific index. Tovább gyengült tegnap a dollár, a jen stagnált, a forint erősödött az euróval szemben. OTP, FHB: 13 bank írta alá a bank etikai kódexet. Leépítésről egyezett meg a szakszervezetekkel az Mtelekom. A tegnapi rally-t ma a BUX további emelkedése követheti.
Jelenleg a legbölcsebb dolog az óvatosság

Jelenleg a legbölcsebb dolog az óvatosság 

Tovább menetelnek az amerikai tőzsdék, ismét egy új S&P csúcs. Az olaj ára tegnap 71 dollárig emelkedett a jó gépjárműipari forgalmi adat után, az arany ára történelmi csúcsát döngeti. Kínán kívül Ázsiában is tombol a bika a jó makroadatok következtében. A dollár tegnap tovább gyengült, a jen pedig erősödött, a forint 270 körül mozog az euróval szemben. A BUX index további emelkedésére számítunk ma.

Nagyobb a baj, mint a Lehmann-csőd előtt volt? 

Ismét erőre kaptak az amerikai részvényindexek, az S&P új csúcsot ütött. Az olaj ára tegnap 69 dollár körül konszolidálódott, az arany ára még nem mozdult 1.000 dollárról. Ázsiában az indexek ismét a pozitív irányba fordultak, Hong Kongban tájfun miatt nincs kereskedés. Kifulladóban a dollár erősödő trendje, gyengült a jen, a forint pedig 273 körül kapaszkodik. PannErgy: Sikeres az első fúrás. A MOL vezérigazgatója szerint késik a hidrokrakkoló. Ma némi emelkedésre számítunk a hazai parketten a tegnapi korrekciót követően.

Félő, hogy a bankok újra elkövetik régi hibáikat 

Pénteken megpihentek az elõtte öt napig emelkedõ amerikai részvényindexek - Az olaj nem bírt a korábbi magasságokkal és újra 70 dollár alatt kereskednek vele - Az arany ára a pénteki korrekciót követõen újra 1.000 dollár körül mozog - Ázsiában az indexek Dél felé vették az irányt - A dollár erõsödött, a jen szinte megállíthatatlanul tör elõre, a forint pedig jelentõsen gyengült a kora reggeli órákban - Csökkenésre számítunk a hazai parketten.

Van megtakarítása? Ide fektessen! 

A Bank of America a pénzügyi vállalatokhoz hasonlóan a válság során sokat veszített árfolyamából. Bár fundamentálisan nem tartozik a legolcsóbb bankok közé, a technikai kép meggyőző a további rövidtávú emelkedést tekintve. Erős emelkedő trendben mozog a bankpapír. Jelenleg egy fontos szint alatt pihent meg az árfolyam, kitörésben vételi pozíciókat javasolt nyitni.

Új csúcson Amerika 

Az ötödik napon is tudtak emelkedni az USA részvényindexei, az S&P áttörte az 1.040 pontot, és új csúcsra jutott. - Az olaj tovább drágult 72,3 dollárig, a készletek a rendkívüli mértékben csökkentek - Az arany ára a tegnapi mélypont után ismét 1.000 dollár fölé ért - Vegyes a kép Ázsiában, a japán indexen kívül a fõbb piacok pozitív irányba fordultak - Folytatta gyengülését a dollár, és erõsödését a jen, a forint továbbra is 271 körül mozog az euróval szemben - Több mint négyszeresen túljegyezték a Richter átváltható kötvényeit - RFV: Új szerzõdés Érddel - További emelkedésre számítunk a hazai parketten.

Eladói hullám után bizakodás a piacokon 

Negyedik napja emelkedtek az amerikai részvényindexek, az S&P az idei lokális csúcsa közelébe emelkedett - Az olaj ára tovább emelkedett 72 dollár fölé, az OPEC tegnap nem módosította kitermelési kvótáit - Az arany ára lepattant az 1000 dolláros lélektani szintrõl, és 992 dolláron zárt - Ázsia folytatja emelkedését a tegnapi korrekció után - Tovább gyengült a dollár, folytatja erõsödését a jen, az EUR/HUF némileg emelkedett ma reggel - 833 millió euró értékben értékesített Richter átváltható kötvényeket az MNV - MOL: Az INA visszafizeti az adókhoz kapcsolódó tartozását a horvát államnak - Akvizícióra készül az OTP Romániában - A tegnapi korrekció után további emelkedésre számítunk a hazai parketten.

"A piacon jelentõs túllövés alakult ki" 

Pluszban zártak az USA részvényindexei az amerikai hosszú hétvége után - Az olaj ára 4,5%-kal 71 dollár fölé emelkedett, az OPEC ma este 21:30-kor ülésezik - Az arany árfolyama áttörte a lélektani 1.000 dolláros szintet - Ázsia mínuszba fordult, Kína reggel visszakapaszkodott a pozitív tartományba - Éves mélypontjára esett a dollár az euróval szemben, erõsödött a jen, stagnált a forint - Ma a 4 napos emelkedés törésére számítunk a BUX indexben.

Ismét gyülekeznek a borús felhők  

A bankpapírok vezetésével két hónapja nem látott mértékben zuhantak az amerikai részvényindexek. Elesett a 70 dollár az olaj árfolyamában, az arany drágult tegnap. Ázsia követi az USA-t a mélyrepülésben, Kína pluszba kapaszkodott. Erősödött a dollár, és folytatta felértékelődését a jen is. Alaposan beleadtak a forintba, 278-ig emelkedett az EUR/HUF, ma reggel némi korrekciót láthatunk. OTP, FHB: Az Európai Bizottság szigorítana a tőkemegfelelési szabályokon. Interjú a MOL vezérigazgatójával. Ma a BUX index további esésére számítunk.

BUX: 83%-kal felülmúlták a várakozásokat 

Ismét mínuszban zártak az amerikai tőzsdék. Az olaj ára 70 dollár alá kacsintott tegnap, az arany ára is némileg csökkent. Ázsia korrigál a tegnapi mélyrepülés után. A jen tovább erősödött, a dollár lényegében nem változott az euróval szemben, a forint leértékelődött. Ma a BUX index emelkedésére számítunk.

"Sok a negatív jel" 

A múlt hétre jellemző szűk sávozást folytatták pénteken is az USA részvényindexei. Az olaj ára továbbra is a 73 dolláros ellenállással küzd, az arany ára emelkedett. Kína részvénypiaca mélyrepülésnek indult, de gyengén teljesít egész Ázsia. A dollár és a jen erősödött, a forint gyengült pénteken. Ma további esésre számítunk a hazai parketten.

Óvatosan tekintsünk az õszre! 

Visszatért a jókedv az amerikai börzékre - Megfordult az olaj árfolyama - Vegyes képet mutattak az ázsiai tõzsdék a hajnali órákban - A dollár és a forint egyaránt gyengült tegnap az euró ellenében - MOL: A vártnál jobb második negyedéves eredmény - A kétnapos csökkenés után ma emelkedés következhet a hazai parketten.

Több figyelmet érdemel a kínai tőzsde 

Minimális emelkedés az amerikai indexekben - Tovább csökkent az olaj árfolyama - Kedvezõtlen vállalati hírek taszították a negatív tartományba az ázsiai tõzsdéket - A dollár erõsödött, a forint gyengült az euró ellenében - MOL: Megegyeztek a ZMB mezõ partnerei - Ma folytatódhat a csökkenés a hazai parketten.

Tőzsde: folytatódik az õrültek háza 

Pluszban zártak az amerikai indexek a kedvezõ makroadatok megjelenése után - Lejtmenet az olaj árfolyamában, az arany töretlenül menetel felfelé - Ázsia követte a Nagy Testvért - Alig változott az EUR/USD kurzus, tovább erõsödött a forint az euró ellenében - A kezdeti emelkedés után a nap közelép korrekció kezdõdhet a hazai parketten.

A hurrikánok miatt magas az olaj ára 

Tegnap gyenge nyitás után erősödésnek indultak az amerikai részvényindexek. Jelentős emelkedést követően 70 dollár fölött járt tegnap az olaj ára, az arany is drágult. Mínuszba fordult az ázsiai tőzsdék többsége, Hong-Kong tartja magát egyedül. A dollár gyengülésnek indult, a forint tegnap 272 alá erősödött az euróval szemben. Ma a tegnapi felpattanó után a BUX további esésére számítunk.

"Van egy tippünk: forró őszünk lesz" 

Meredeken estek tegnap az USA részvényindexei, az S&P 1.000 pont alatt zárt. Tovább csökkent tegnap az arany és az olaj ára. Ázsia felkapaszkodott a reggeli mínuszokból, Hong-Kong esik. Erősödött a dollár, némileg gyengült a jen, a forint visszatért 273-ig az euróval szemben. Ma forog utoljára osztalékszelvénnyel a Zwack (HUF 1.000 osztalék/részvény). Ma a két napig tartó esés után pozitív irányú korrekcióra számítunk a BUX indexben.

Tőzsde: Nagyobb esésre is fel kell készülni! 

Enyhe mínuszban zártak az amerikai részvényindexek - Az olaj ára több mint 4%-ot esett, az arany is olcsóbb lett pénteken - Az ázsiai indexek mélyrepülésbe kapcsoltak, Kína 5%-os mínuszban - A forint erõs gyengülésnek indult, a dollár és a jen erõsödött - Meglepõen jó második negyedéves eredmény a Danubius-tól - Ma a BUX index további esésére számítunk - Technikai: BUX, Arany

"Az emelkedés ne tévesszen meg senkit" 

Pluszban zártak tegnap az USA piacai a gyenge makroadatok ellenére - Némileg még emelkedett az olaj ára, az arany közel 1%-kal drágult - Vegyes a kép Ázsiában, Japán és Korea pluszban tartózkodnak - 268-on tartja értékét a forint az euróval szemben, a dollár ismét gyengülésnek indult - OTP: Várakozásnak megfelelõ, éves szinten 35%-kal csökkenõ nettó profit - RFV: Sínen a gyergyószentmiklósi projekt - Ma a rally utáni korrekcióval számolhatunk a hazai parketten.

Amerika két hónapja nem esett ekkorát... 

Elindultak a lejtõn az USA részvénypiacai, az S&P két hónapja nem esett ekkorát - Tegnap elesett a 70 dollár az olaj árában, az arany ára alig változott - Ázsia mélyrepülésbe kapcsolt, Kína és Hong-Kong zuhan az ország kedvezõtlen exportalakulása miatt - Az EUR/USD tegnap alig változott, a dollár azonban jelentõsen gyengült a jennel szemben. A forint 272 fölé gyengült - A MOL közös vállalata olajat és gázt talált Pakisztánban - A tegnap kezdõdött esés folytatását várjuk a hazai parketten.

A pesti tőzsde félelmetes erõt mutat a napokban 

Irány nélkül csordogáltak az USA részvényindexei - Az olaj ára 70 dollár felett maradt, az arany ismét 0,9%-ot esett - Pluszban tartózkodnak a távol-keleti piacok, Kínából rendkívül jó gazdasági adatok érkeztek - Tovább erõsödött tegnap a dollár, és a jen is erõre kapott. A forint árfolyama 270-ig gyengült az euróval szemben- Ma hazánkban némi korrekció jöhet a tegnapi részvénypiaci szárnyalás után.

Egyre többen állítják: vége a válságnak 

Új csúcsot ütött az S&P, az AIG 7 negyedéve először nyereséges negyedévet zárt. Pénteken esett az olaj és az arany ára. Kína kivételével pluszban tartózkodnak a főbb távol-keleti indexek. A dollár erősödött az euróval szemben, a jen jelentősen gyengült. A forint visszaerősödött 270 alá. RFV: Vállalatelemzésünk összefoglalója. Ma további esésre számítunk a hazai parketten.

Egy befektetés, ami valószínűleg nagy hasznot hozhat 

A részvényárfolyamok tekintetében a Deutsche Bank a világ egyik legolcsóbb bankja, 8,7-es előretekintő P/E rátája mind abszolút értékben, mind relatív összehasonlításban alacsony. Fundamentálisan tehát meglehetősen pozitív a kép, amit a technikai elemzés is alátámaszt. Közép- illetve hosszútávon nagy növekedési potenciál rejlik a papírban, az átmeneti gyengélkedés után erőre kaphat az árfolyam. A korrekció után a vételi oldalon javasolt pozíciókat nyitni.

A legenda megszólalt: lesz még pozitív meglepetés 

Tovább estek tegnap az amerikai részvényindexek, az S&P azonban új csúcsról fordult le. Az olaj tegnap folytatta hektikus ármozgását, az arany ara némileg csökkent. Zuhanórepülésbe kapcsolt a kínai és a hong-kongi tőzsdeindex, Japán és Korea pluszban tartózkodik. A dollár erősödött, a forint határozottan gyengült. Mtelekom: Összefoglaló a sajtótájékoztatóról. Az Egis pénzügyi igazgatójának válaszai az Erste kérdéseire. Ma enyhe csökkenésre számítunk a BÉT-en.

Érdemes mérleget készíteni... 

Csökkenéssel zárták a tegnapi kereskedést a fõbb tengerentúli mutatók - Mind az olaj, mind az árfolyam a közelmúlt emelkedését piheni ki - Vegyes képet festenek az ázsiai tõzsdék - Az Mtelekom 2Q09 eredménye jobb lett a vártnál - Egis: 3Q08/09 nettó profit valamivel elmaradt a piaci várakozásoktól - A kezdeti volatilitás után a negatív tartományban zárhat a BUX index.

Felkiálthatnak a shortosok: Na végre, esik! 

Kis pluszban zártak tegnap az amerikai indexek - Csökkent az olaj árfolyama, a befektetõk a mai készletadatokat várják - Beborult az ég Ázsia felett - Richter: Összefoglaló az eredmény utáni tájékoztatóról - A kedvezõtlen nemzetközi hangulat következtében ma további csökkenésre számítunk a hazai parketten.

Úgy tûnik, hogy nincs vége az õrült száguldásnak 

Emelkedéssel zárták a napot az amerikai tõzsdék - Tovább emelkedett az olaj árfolyama - Vegyes a kép Ázsiában - Folytatódott a dollár euróval szembeni gyengülése, a forintnak azonban sikerült tovább erõsödnie - Felülmúlta a piaci várakozást a Richter második negyedéves eredménye - Közös vállalatot hozott létre a PannErgy és Miskolc városa - Ma korrekció lehetséges a hazai parketten.

Reméljük, nem jön egy csúnya visszasesés.. 

A Nasdaq kivételével emelkedtek az amerikai indexek pénteken - 70 dollár felett a kõolaj árfolyama - A pénzügyi szektor hatalmas lendületet adott Ázsiának - Kismértékben erõsödött a dollár az euró ellenében, az EUR/HUF kurzus 266 körül mozog - A nap eleji emelkedést követõen a kereskedés második felében lemorzsolódás következhet a BÉT-en.

Van megtakarítása? Duplázza meg! 

A régió legintegráltabb olajipari vállalata, az OMV részvénye a válság következtében sokat veszített árfolyamából. Bár az eredményre is nyomást helyezett a recesszió következtében szűkülő finomítói árrés, a vállalat papírja mégis olcsónak mondható. A 2009-es várható profittal számolt P/E rátája 9,9, míg a 2010-essel mindössze 7, ami mind abszolút értékben, mind relatív összehasonlításban alacsony. Három hét emelkedés után most erőt gyűjt az árfolyam, a konszolidáció után azonban további emelkedésre számít az Erste Befektetési Zrt. A technikai kép pozitív, ezért a papírt vételre ajánlják.

BUX: kétely és fejcsóválás 

Meredek emelkedést követően visszavonulót fújtak az USA részvényindexei, az S&P 1000 pont közelébe ért. A kőolaj piaca tegnap visszaadta, amit szerdán elvett, az arany ára is némileg emelkedett. A bika az úr Ázsiában is. Tegnap megtorpant a dollár erősödése, gyengült a jen is, a forint pedig a 266-ig erősödött ma reggel. A BUX ma elérheti az októberi rés tetejét 17,357 pontnál.

Tőzsdék: lassan sikerülhet az áttörés 

Az amerikai indexek ismét enyhe mínuszban zártak, a nap végi emelkedés ellenére. A kőolaj ára 6%-ot esett miután a készletek 5 millió hordóval emelkedtek, az arany is olcsóbb lett tegnap. Ázsia is csökkenő pályára állt, Kína zuhan, Japán azonban még pluszban tartja magát. Erősödött a dollár, a jen gyengült, a forint visszatért a 270-es szintről 268 közelébe. A PannErgy jó eredményt ért el a pénzügyi nyereségnek köszönhetően. Ma emelkedés jöhet a hazai parketten.

Nem tudott áttörni a BUX 

Az S&P és a Dow nem tudott pluszba kapaszkodni nap végén, így csorbát szenvedett a közel két hete tartó töretlen emelkedés az USA börzéin. Az olaj árának 10 napos nyerő szériája is megtört, az arany ára lefordult a 950 dollár körüli szintről. Ázsia is csökkenő pályára állt, Kína zuhan, Japán azonban még pluszban tartja magát. Erősödött a dollár és a jen, a forint pedig gyengülésnek indult a negatív hangulatban. OTP és FHB céláremelés az új bankszektor elemzésünkben. Ma további árfolyamesésre számítunk a hazai piacon.

Tíz napja emelkedik az olaj ára 

Az amerikai piacok nap végére ismét pluszba kapaszkodtak, az S&P újabb lokális csúcsra ért. Az olaj ára megcsinálta 10-dik emelkedő napját, az arany ára 955 dollár körül stagnál. Ázsia 11 napja tartó emelkedését folytatja, Kína ma azonban negatívan teljesít. Kis mértékben gyengült a dollár és a jen, a forint alig gyengült az MNB 1 százalékpontos kamatcsökkentésére. PannErgy: A legrosszabb negyedévet a legjobb követte a Pannunion-nál. Ma további, limitált mértékű emelkedésre számítunk a hazai parketten.

Felértékelődtek a magyar részvények 

Az S&P több mint 8 hónapos maximumára emelkedett pénteken, a Nasdaq enyhén esett. Az olaj ára 9 napja emelkedik megállíthatatlanul, az arany ára szűk sávban mozog. Az ázsiai börzék többsége 10 napja pihenő nélkül emelkedik. Gyengült a dollár az euróval szemben, a jen stagnál, a forint értéke új lokális csúcsra ért. Ma további emelkedésre számítunk a hazai parketten.

Júliusi bombaüzlet: Gazprom-részvény 

A Gazprom orosz gázipari óriásvállalat részvényei a válság során rendkívül olcsók lettek az energia szektorban. Jelen elemzésben a vállalat 4 eredeti részvényére szóló ADR-t mutatjuk be, melyet a német tõzsdén euróban jegyeznek, így hazánkban is könnyen elérhetõ befektetés. Technikai elemzés szemszögébõl pozitív a kép, rövidtávon meredek emelkedésre számítunk. A 15 eurós szint áttörése jelentene ideális beszállási pontot, ahonnan akár napok alatt elérheti a 18 eurónál található júniusi csúcspontot.

"Nyoma sincs a válságnak, mindenki jókedvű" 

Dinamikusan emelkedtek az amerikai részvényindexek, a határidős indexek azonban esnek a csalódást keltő vállalati eredmények után. Az olaj ára 67 dollár felett is járt, az arany ára csökkent. Ázsia folytatja a 9 napja tartó emelkedést. Erősödött a dollár, de gyengült a jen, a forint áttörte a 270-et az euróval szemben. Magyarország 1,2 milliárd dollárt kaphat az IMF-től. Ma a BUX index esésére számítunk, a tegnapi emelkedés után.

Most könnyen növelheti a megtakarításait! 

A Gazprom orosz gázipari óriásvállalat részvényei a válság során rendkívül olcsók lettek az energia szektorban. Jelen elemzésben a vállalat 4 eredeti részvényére szóló ADR-t mutatjuk be, melyet a német tõzsdén euróban jegyeznek, így hazánkban is könnyen elérhetõ befektetés. Technikai elemzés szemszögébõl pozitív a kép, rövidtávon meredek emelkedésre számítunk. A 15 eurós szint áttörése jelentene ideális beszállási pontot, ahonnan akár napok alatt elérheti a 18 eurónál található júniusi csúcspontot.

Gyorsjelentések tartják izgalomban a befektetõket 

Vegyesen zártak az amerikai részvényindexek, a Nasdaq pluszban zárt - Az olaj hetedik napja emelkedik, ám a dinamika megtörni látszik - Pozitív hangulat uralkodik az ázsiai tõzsdéken - A dollár értéke alig változott, a jen lendületesen erõsödött, a forint pedig a 270-es szintet kóstolgatja - A kezdeti emelkedés után a délutáni mozgást az amerikai gyorsjelentések alakíthatják a hazai parketten.

Hullámzó teljesítmény jellemző a tőzsdéken 

Gyenge kezdés után nagyobb pluszban zártak az amerikai börzék. Az olaj ára lefele korrigál, az arany viszont jelentősen emelkedett. Vegyes a kép Ázsiában, Japán behozta a tegnapi lemaradást. Tovább gyengült a dollár, a jen és a forint némileg erősödik. OTP, FHB: S&P növelte a magyar bankkockázati kilátásokat. A MOL gázturbinát épít Szibériában. Ma a BUX index korrekciójára számítunk, az elmúlt napok emelkedése után.

Kitart a pozitív hangulat a tőzsdéken  

Vegyesen zártak az amerikai részvényindexek. Emelkedett az arany és az olaj ára. Szárnyalnak az ázsiai részvények, Japán zárva tart. Gyengül a jen és a dollár, a forint továbbra is 275 körül mozog az euróval szemben. OTP: FHB: A kormány és a bankok megegyeztek egy etikai kódex kidolgozásáról. A MOL lehívta opcióját a BNP Paribánál levő 7,5 millió részvényre. Makrogazdasági hír: Magyarország 1 mrd euro értékben kötvényt bocsátott ki. Ma a BUX index emelkedésére számítunk a pozitív nemzetközi hangulatban.

A megmondó ember megszólalt, egyből robbant a tőzsde 

Amerika tovább emelkedett Rubini professzor pozitív kijelentéseinek köszönhetően. Az olaj ára kismértékben csökkent, akárcsak az aranyé. Az ázsiai tovább emelkedett, ami alól Jakarta kivétel. A dollár erősödik a jakartai robbantás hírére. Ma további csökkenést várunk a hazai piacon.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Kiemelkedő évet zárt 2023-ban a BioTechUSA-cégcsoport

Kiemelkedő évet zárt 2023-ban a BioTechUSA-cégcsoport 

Magasabb fokozatba kapcsolt 2023-ban a tisztán magyar tulajdonban lévő cégcsoport.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.

Költségkímélés

A szomszédtól félünk legjobban Budapesten

A szomszédtól félünk legjobban Budapesten  

Márciusban felbolydult a lakásbiztosítási piac, először válthattunk lakásbiztosítást évfordulótól függetlenül.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo