Erste-elemzés cikkei
Erste-elemzés cikkei
Lehet örülni
A Nasdaq vezetésével emelkedett az USA. Jelentősen emelkedtek a kőolajkészletek a tengerentúlon. Eséssel indult a kereskedés a Távol-Keleten, de az utolsó órákban kizöldültek az indexek. Nagyot rallyzott tegnap a forint, és 290 alá zuhant az árfolyam. Megindulhatnak a hiteltárgyalások. 2014-ben tovább csökkenhet a bankadó. Ma tartja közgyűlését a MOL és a Richter. Korrekció jöhet ma a BÉT-en.
Na, ebbe bele sem merünk gondolni
Úgy tűnik, hogy az EU belátta, hogy a politikai ügyek a bíróságra valók, míg a gazdasági ügyek a szakhatóságokra, és ha azok okét mondanak, vagy a benyújtott terv ésszerű és elfogadható, akkor engedni kell a tárgyalások megkezdését. Persze az is lehet, hogy csak elfáradtak, és a francia elnökválasztási eredmények fényében már azon dolgoznak, hogy mi lesz akkor, ha a szocialisták nyernek és felborul a Sarkozy-Merkel paktum.
Csúnya nagy esést produkált tegnap Európa
Enyhébb mínuszok a tengerentúlon, erős esés Európában. Az olaj és az arany árfolyama is stagnált tegnap. Vegyes a kép Ázsiában. A 300-as szintet is megérintette tegnap a forint árfolyama. Újabb adóemelések a Széll Kálmán tervben. Kamatdöntő ülést tart ma az MNB monetáris tanácsa, várhatóan marad a 7%-os alapkamat. Kismértékű emelkedés elképzelhető ma.
Talán annyira még futja a magyar piacon...
A jó gyorsjelentések ellenére vegyes hangulatban zártak a tengerentúli piacok. Enyhe emelkedésben az olaj, az arany stagnál. Lejtmenet az ázsiai tőzsdéken. Nagyot gyengült pénteken a dollár, a forint stagnál. Áprilisban megindulhatnak a hiteltárgyalások? Magyar Telekom ajánlásunkat Csökkentésre rontottuk, célárunkat 500 forintra csökkentettük. 43 forint osztalékot fizet az Állami Nyomda. Ma forog utoljára osztalékszelvénnyel az Elmű és az Émász. Szinten maradó árakra számítunk ma.
Ez a nap is rosszul kezdődik
Ismét eső pályán a tengerentúli piacok. Egyhangú volt a kereskedés az olaj és az arany piacán. Felemás hangulatban az ázsiai piacok. A forint és a dollár is oldalazott. Biotechnológiai üzemet avatott a Richter. Mínuszos nyitás után limitált emelkedés jöhet ma.
Kedden még örültünk, tegnap már bosszúsak voltunk
Ismét estek a tengerentúli mutatók. Lejtmenet indult az arany és az olaj piacán is. A japán piacot kivéve emelkedés látható Távol-Keleten. A forint gyengült, a dollár továbbra is stagnál. Mától osztalékszelvény nélkül forog az Egis. Emelkedő árakra számítunk ma a BÉT-en.
Jó nap volt a tegnapi
Az európai és a tengerentúli piacon is látványos rally bontakozott ki. Emelkedő irányba fordult a kőolaj, az arany mozgása bizonytalan. Erősödik a forint, és stagnál a dollár. Kilőttek felfelé az ázsiai piacok. Ma forog utoljára osztalékszelvénnyel az Egis. Tovább emelkedhet ma a BUX.
Történt egy kis meglepetés tegnap
A technológiai szektor gyengélkedése húzta lefelé az indexeket. Az olaj és az arany is oldalazott tegnap. A 300-as szintet ostromolja a forint, a dollár nagyot gyengült tegnap. Víz alá merültek a távol-keleti piacok. Varga Mihály válthatja Fellegit? Csökkenés várható ma a BÉT-en.
Csúnya dolgok történtek a múlt hét végén
A negatív oldalon zártak pénteken a vezető tengerentúli mutatók. Lefelé tart az arany és az olaj árfolyama is. A japán piac vezetésével esik Ázsia. Sokat erősödött pénteken a dollár. Ma tartja közgyűlését a Magyar Telekom. További csökkenés várható ma a tőzsdén.
EU-magyar tárgyalások: visszafelé lépkedünk
Újra kezd elmérgesedni a vita az EU és a magyar kormány között! Több havi tárgyalás után nem tudják a felek, hogy miről is tárgyalnak. Akkor ez a tárgyalás nyilván nagyon hatékony volt.
Mi a helyzet a pénzvilágban?
Az Alcoa jó gyorsjelentése emelkedéshez segítette a piacokat. Emelkedett az olaj, stagnált az arany tegnap. Jól teljesítenek a távol-keleti piacok. Mérsékelt forinterősödést és óvatos dollárgyengülés látható a devizapiacon. Pénzügyi tranzakciós adó jöhet. Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en.
Ma meglátjuk, ki tud-e alakulni egy tartósabb fordulat
Folytatódik a lejtmenet a tengerentúlon, miközben az Alcoa meglepte a befektetőket. Az arany emelkedett, az olaj esett tegnap. Az ázsiai piacok is lejtőre kerültek. 299-ig gyengült tegnap a forint az euróval szemben. Emelkedés várható ma a BÉT-en.
Ma végre megfordulhat a trend
Eséssel indult a hét a tengerentúlon. Emelkedik az arany, esik az olaj. Negatív a hangulat a távol-keleti piacokon. Erősödik a forint, oldalazás a dollár piacán. Május 2-től fizet osztalékot az Egis. A nap eleji esés után emelkedés kezdődhet ma.
"A játék lényege: szétütjük a bajban levő ország kötvénypiacát"
Gyengültek tegnap a vezető tengerentúli mutatók. Holnap nem lesz kereskedés Amerikában. Az olaj és az arany esése is folytatódott. Japán esik, a kínai piacon vegyes a hangulat. Tovább erősödött a dollár, a forint gyengült tegnap. Horvát taggal bővülhet a MOL igazgatósága. 100 forintos osztalékot javasolt az OTP. Árfolyam emelkedésre számítunk ma.
Nyilván ez lesz a legfontosabb hír ma
Az európai biztosok akár már ma is megfogalmazhatják véleményüket a magyar ügyről. Ha úgy döntenének, hogy Magyarország jó válaszokat adott, akkor az Európai Bizottság is rábólinthat a magyar tárgyalásokra az IMF-fel. Az pedig azt jelentené, hogy a június 22-e előtt lehetne hitel megállapodás és az EU által elfogadott magyar költségvetés, kiigazítás.
Nagyon halovány ez a fordulat, ha egyáltalán az
A BUX lejött a kétszáz napos mozgóátlagra, s onnan próbált elrugaszkodni. A jobb állapotban levő indexek többsége (Dow, S&P500, Nasdaq, DAX) pattant a 20-30 napos mozgó átlagokról, vagy annak környékéről.
Meglepő, de továbbra is gyenge a forint
Így azért egy kicsit óvatosak lennénk a magyar piaccal. Viszont az reménységgel tölthet el bennünket, hogy tegnap tényleg meg volt a 200 napos mozgóátlag és ráadásul fordulós gyertyát produkált a BUX. Így tehát ma vásárolnánk.
Na, most akkor féljünk!
Nyitás után esés indult a tengerentúlon, a nap végére enyhült az eladói nyomás. Az olaj és az arany is esett tegnap. Esnek a távol-keleti piacok is. Gyengült a forint, oldalazott a dollár. Ma emelkedésre számítunk a BÉT-en.
Jó nagyott "zakózott" a magyar piac
Korrigáltak a tengerentúli piacok. Gyengült az arany, és stagnált az olaj. Felemás a hangulat a Távol-Keleten. A dollár korrigál, a forint továbbra is erős. Maradt a 7%-os alapkamat. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.
Most segítette a forintot a kormány
A BUX index meg nyűglődött, de most már újra a 20 napos mozgóátlag felett billeg, így az is mehet. A forintot pedig megsegítette a gazdasági minisztérium nyilatkozata, vagyis hogy nem megyünk ki devizahitelért a piacra az EU/IMF megállapodás előtt. Így most lehet örülni, újra mehetünk fölfelé.
Az EU-val együttműködve fele annyira fájna
Gondoljuk át, mit is kér az EU?! 1,4% körüli GDP arányos kiigazítást, akkor beszélhetünk IMF hitelről. Mintegy felét kéri tehát annak a kiigazításnak, amely IMF hitel nélkül kellene a fenntarthatósághoz.
Háztartásonként 150 ezerbe kerül a kormány bizonytalansága
Amikor rossz a hangulat, akkor játsszuk a jó fiút, hogy megússzuk a bajt, amikor jó a hangulat akkor pedig mi vagyunk a rossz fiú, ez viszont sokba kerül, hiszen a magasabb hozamszint magasabb finanszírozási költséggel jár.
Most akkor rettegjünk?
Folytatták az oldalazást a tengerentúli tőzsdék. egyhangú kereskedés az olaj és az arany piacán is. Vegyes a kép Távol-Keleten, a gyengébb makroadattól nem riadtak meg a piacok. Gyengülésnek indult a délelőtti órákban a forint, a dollár oldalazott. Újra fizet osztalékot a MOL. Oldalazásra számítunk a mai kereskedésben.
Megtört az növekedés
Profitrealizálásba kezdtek a befektetők a tengerentúlon. Nagyot esett az olaj, és az arany is lejtmenetbe kapcsolt. Távol-Kelet: Veszteségbe fordultak a piacok. A dollár rohamtempóban gyengül, a forint továbbra is stagnál. Az árfolyamok emelkedésére számítunk ma.
A rés érintetlen maradt, kérdés, így marad-e
Az Apple bejelentése pluszba húzta a piacokat. Folytatódik az emelkedés az olaj piacán, az arany stagnált tegnap. Japán zárva, a kínai piacok lefelé vették az irányt. Gyengült a dollár, erősödött a forint. OTP, FHB: a Parlament elfogadta az árfolyamgát rendszerét. További kismértékű esés várható ma.
Szép emelkedés lehet itthon is
Oldalazással zárták a hetet a tengerentúli indexek. Az olaj nagyobb, az arany csekélyebb emelkedéssel zárta a pénteki napot. Oldalaznak a távol-keleti piacok. A forint erősödött, a dollár gyengült pénteken. Az FHB negyedik negyedéves eredménye sokkal jobb lett a vártnál. E-Star: havi helyzetjelentés. Kismértékű emelkedés várható ma.
Döntések az EU-ban, döntések Amerikában
Száguldó árfolyamoknak örülhettek a befektetők a tengerentúlon. Zuhanó arany, és oldalazó olaj a tegnapi kereskedés eredménye. Vegyes a hangulat a távol-keleti piacokon. A forint és a dollár is erősödött a tegnapi kereskedésben. Brüsszel felfüggesztette a kohéziós források egy részét. Ma délután jelent az FHB. Tovább emelkedhet ma a BUX index.
Egy jelentős érdekességet látunk
A tengerentúli piacok az esti Fed ülésre várnak. Az arany és az olaj is gyengüléssel zárt tegnap. Távol-Kelet: Észak felé fordultak a piacok. A forint és a dollár is gyengült tegnap. Ma dönt az Ecofin a kohéziós források felfüggesztéséről. Holnap jelent az FHB. Emelkedés jöhet ma a BÉT-en.
Így már érthető a 6 százalékos magyar lemaradás
Jó hangulat uralkodott pénteken az USA piacain. Az olaj és az arany veszteséggel indította a hetet. Távol-Kelet: Pirosban a főbb mutatók. Nagyot erősödött pénteken a dollár, a forint oldalazott. Holnap dönthetnek a kohéziós források befagyasztásáról. Kismértékű csökkenés várható ma.
Ez segítette a magyar piacot!
A Fellegi Tamás, az IMF tárgyalódelegáció vezetője azt mondta, hogy nincs alternatívája az IMF megállapodásnak. A piacok meg amúgy is a korrekciós periódus végén vannak, de sok index esetében mintha még azért nem lenne teljesen vége. Így a mai nap kissé korrekcióba hajló lehet, amely a nagy forint rally-t követően enyhe forintgyengüléssel is járhat.
Ettől hangos a sajtó
A magyar kormány nem működik együtt az EU-val, s így csúsznak az IMF tárgyalások, ami viszont negatívan hat a magyar eszközök árfolyamára. Sőt, újra felerősödtek a hangok, hogy talán nem is akar igazándiból megegyezni az EU-IMF párossal. A valóság meg az, hogy a gazdaságilag valóban kritikus kérdésben, amely a jegybankról szól, nem lép második fázisba a kötelezettségszegési eljárás.
Valószínűsítjük: létezik egy B terv is
Az év legnagyobb zuhanását könyvelhették el az USA piacai. Az olaj és az arany árfolyama is nagyot zuhant. A távol-keleti mutatók is pirosba fordultak. Gyengült a forint, erősödött a dollár. Ma kismértékű emelkedést prognosztizálunk.
Egyelőre nem történt szinte semmi
Mínuszban kezdték a hetet az amerikai tőzsdék. Az arany és az olaj piacán is irány nélküli kereskedést láthattunk. Nagy veszteségben az ázsiai piacok. Nagyot gyengült tegnap a forint, és a technikai kép sem túl kedvező. Az Európai Bizottság szerdán dönt Magyarországról. További esésre számítunk.
Folytatódik a hullámvasút
Enyhe mínusz a tengerentúli piacokon. Nagy zuhanással zárt pénteken az olaj, az arany stagnált. Erőteljes mínuszok az ázsiai tőzsdéken. A forint gyengült, a dollár erősödött pénteken. Ma az árfolyamok csökkenésére számítunk.
Örülhettek az európai bankok
Jól indult a hónap az USA-ban. Az olaj és az arany is emelkedéssel zárt. A bankszektor vezetésével emelkedett Ázsia. A forint áttörte a 200 napos mozgóátlagot. Szinten maradó árakra számítunk ma.
529,5 milliárd euróval lettek "gazdagabbak" a bankok
A kezdeti lelkesedés után a tengerentúli mutatók zárásra a negatív oldalra kerültek. Nagyot zuhant az arany, az olaj fordult napi mélypontjáról. Negatív hangulatban az ázsiai piacok. Erősödött tegnap a dollár, a forint továbbra is a 200 napos mozgóátlag felett tartózkodik. OTP: árfolyamrögzítés az önkormányzatoknak. E-Star: 3,1 millió eurós nettó veszteség. Állami Nyomda: vártnál gyengébb eredmény. Ma csökkenésre számítunk a BÉT-en.
Mindenki a pénzosztásra várt
Kedvező makroadat nyomán tovább emelkedtek az amerikai tőzsdék. Tovább korrigált az olaj ára, emelkedett az arany. A pozitív ázsiai hangulatot árnyalják a shanghai ingatlanpiaci események. Tovább gyengült a dollár, nem tágít 290-ről a forint. Ma zárás után jelent az Állami Nyomda és az E-Star. Maradt a 7%-os alapkamat. Kismértékű emelkedés várható ma a BÉT-en.
Felfelé vehetjük az irányt
Közel négyéves csúcsra kúszott az S&P500, Görögország hajszálnyira az államcsődtől. Megszakadt tegnap az olaj áremelkedése, az arany mozdulatlan. Ázsiában a pozitív nemzetközi hangulatnak köszönhetően rallyznak az indexek. Az öröm jelei mutatkoznak a devizapiacon. A Richter a Cariprazine kilnikai III. fázisának sikeréről számolt be. Kamatdöntő ülést tart ma az MNB monetáris tanácsa, maradhat a 7%-os alapkamat. Az árfolyamok emelkedésére számítunk ma.
Ma csökkenő árakra számítunk
Kis mozgás a tőzsdéken, kivárás az EKB pénznyomda előtt. Május óta nem látott szinteken az olaj. Esnek az ázsiai piacok. Nagy lendülettel erősödik a dollár, a forint gyengül. Richter: forgalmazási engedélyt kapott az Esmya. Ma csökkenő árakra számítunk.
Tartsuk szárazon a puskaport!
A vártnál jobb makroszámok, új csúcs a Dow Jones-ban.Nem csillapodik a bika az olaj piacán, az arany egyelőre kifulladt. A Távol-Keleten a kereskedés végéig kitartott a jó hangulat. Nagyot erősödött tegnap az euró, a forint oldalazott. Egyszeri tételek rontották a MOL eredményt. 50 forintos osztalékjavaslat a Magyar Telekomtól. Ma emelkedésre számítunk.
Ismét a gázról vitáznak az ukránok és az oroszok
Gyenge makroadatok hoztak korrekciót tegnap a tőzsdéken. Tegnap még emelkedett az olaj és az arany. Vegyes a kép Távol-Keleten. Irányt váltott a forint, és gyengüléssel zárta a kereskedést. Egyszeri tételek miatt gyenge Magyar Telekom eredmény. Az E-Star megkapta a környezetvédelmi engedélyt Mielec-ben. Holnap jelent a MOL. Befagyasztanák a kohéziós források egy részét. Ma további esésre számítunk.
Odalép-e ma keményen az EU?
Vegyes teljesítmény az USA-ban. Tovább száguld az olaj, követte az arany is. Emelkedésben a távol-keleti mutatók. Áttörte a 200 napos mozgóátlagot a forint. Megszorításokat jelentett be a kormány. Holnap reggel jelent a Magyar Telekom. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk a BÉT-en.
Erősödés jöhet a magyar piacon
Megszületett a görög mentőcsomag, fokozódott az öröm a piacokon. 9 hónapos csúcson az olaj ára, kúszik felfelé az arany is. Csekély mozgások az ázsiai piacon. 5 hónapos csúcsra erősödött a forint az euróval szemben. Brüsszel felfüggesztheti a kohéziós források egy részét. Emelkedésre számítunk ma.
Ma stagnálás lehet Magyarországon
Nem csitul az optimizmus a tőkepiacokon, közel 4 éves csúcs a Dow Jones-ban. Ma az Elnök Napja miatt nem lesz kereskedés az Egyesült Államokban. Száguld az olaj ára is. Vegyes a hangulat Ázsiában. A 200 napos mozgóátlagig erősödött a forint. Szinten maradó árakra számítunk ma.
Elindulunk felfelé ma?
Jóra fordult tegnap a hangulat, 10 hónapos csúcson az S&P500. További kis emelkedés az olaj piacán, az arany stagnál. Emelkedéssel zártak a hét utolsó napján az ázsiai piacok. Volatilis mozgások a forint és a dollár piacán. Ma a BUX index emelkedésére számítunk.
Sok jó hír volt tegnap
Este megbotlott a bika az USA részvénypiacain. Az olaj ára tovább emelkedett, az arany stagnál. Korrekció indult az ázsiai tőzsdéken. A nap eleji forinterősödésnek zárásra már nyoma sem volt. A Magyar Nemzeti Bank „Quantitaive Easing"-et vezet be. Vártnál jobb eredmény a Danubiustól. E-Star havi helyzetjelentés. Csökkenés várható ma a BÉT-en.
Kína segítene az adósság leküzdésében
Nap végén visszahúzták az amerikai tőzsdéket, Görögország továbbra is a középpontban. Tovább emelkedik az olaj ára, az arany kis pluszban. Látványos emelkedés Ázsiában, a japán index 6 hónapos csúcsra erősödött. A forint és a dollár is egy szűk sávban oldalazott tegnap. Ma az árfolyamok emelkedésére számítunk.
Meg se kottyan az újabb leminősítés?
A görög parlament döntése után emelkedtek az amerikai tőzsdék, a Moody's hat európai országot minősített le. 100 dollár felett az olaj, lassú lecsorgás az aranyban. Újabb „quantitative easing" Japánban. Tegnap visszaerősödött a forint, a jen gyengült a japán monetáris könnyítés hírére. Csökkenés várható ma a BÉT-en.