Erste-elemzés cikkei


Erste-elemzés cikkei

Megkönnyebülhettek a befektetők

Megkönnyebülhettek a befektetők 

A negatív tartományban zártak tegnap az amerikai indexek - 19-bõl 10 banknak összesen 75 milliárd dollár tõkeemlésre van szüksége Amerikában a stressz-tesztek alapján - Tovább emelkedett az olaj árfolyama - A pénzügyi szektor húzta fel az ázsiai indexeket - Gyengült a dollár az euróval szemben, a forintnak azonban 276-ig sikerült erõsödnie tegnap - Ma forognak utoljára osztalékszelvénnyel az Állami Nyomda részvényei (54,55 forint osztalék részvényenként) - Ma csökkenésre számítunk a hazai parketten.
Tőzsdék: egy az irány és az felfelé mutat

Tőzsdék: egy az irány és az felfelé mutat 

Ismét emelkedtek az amerikai részvényindexek - Új csúcsra ért az olaj árfolyama- Az ázsiai indexek többsége pluszban van - A dollár és a forint egyaránt erõsödött az euróval szemben - Mtelekom: Várakozásoknak megfelelõ eredmény az elsõ negyedévben, megerõsített várakozások - Ma emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Ezen a héten több támadás is indulhat?

Ezen a héten több támadás is indulhat? 

Folytatódott a rally az amerikai piacon - Idei csúcsára érkezett az olaj árfolyama - Mérsékelt emelkedés Ázsiában - A dollár gyengült, a forint azonban erõsödött az euróval szemben - Május 15-én lehet utoljára osztalékszelvénnyel megvenni az Egis részvényeit - A három napos rally után ma egy kis szünet következhet a hazai parkett.
Fidesz és MSZP: egy platformon a Richterért?

Fidesz és MSZP: egy platformon a Richterért? 

Enyhe mínuszban zártak az amerikai indexek - Korrekció zajlott tegnap az olaj piacán - Vegyes a kép Ázsiában - Erõsödött a dollár, a forint kismértékben korrigált az euróhoz képest - Az MSZP szeretné, ha az állam megtartaná részesedését a Richterben - Ma csökkenésre számítunk a hazai parketten.
Egy tipp, hogyan használja fel megtakarításait

Egy tipp, hogyan használja fel megtakarításait 

Továbbra is vonzó lehetőséget jelentenek a hosszú távú, értékalapú befektetők számára a kelet-közép-európai gyógyszergyárak részvényei - állapítja meg a nemzetközi Erste Csoport legfrissebb elemzése. A szektor generikus szerekre épülő üzleti modelljei és egészséges mérlegei változatlanul erőteljes növekedési potenciált jeleznek, a piaci szereplőket a világgazdasági válság csak korlátozottan érintette. Az Erste kedvence a Richter és a Krka, de az Egis árazási különbözetét is kedvezőnek ítélik az osztrák elemzők.
"Eddig csak a márciusi pánikot sikerült ledolgozni"

"Eddig csak a márciusi pánikot sikerült ledolgozni" 

Pénteken emelkedtek az amerikai indexek - Rally bontakozott ki az olaj piacán - Jelentõs pluszban az ázsiai indexek, a japán piac a hét elején zárva tart - Gyengült a dollár, azonban a forint erõsödött az euróval szemben - Vizsgálatot indított az OTP az OTP Trade-nél - Az Mtelekom vezérigazgató helyettese szerint a válság eddig még nem éreztette hatását - A pozitív nemzetközi hangulat következtében ma emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Beköszöntött a tavasz a bankszektorban is

Beköszöntött a tavasz a bankszektorban is 

A pénzügyi szektor vezetésével jelentősen emelkedtek az amerikai indexek. A Fed változatlan szinten hagyta az alapkamatot. A készletek növekedéséről szóló adatok ellenére szárnyra kapott az olaj árfolyama. Meredeken emelkednek az ázsiai indexek. A dollár gyengült, a forint azonban jelentős mértékben erősödött. Ma további emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Szerencsére a halálozási arány csak 10%

Szerencsére a halálozási arány csak 10% 

A kedvezõ adatok ellenére ismét enyhe mínuszban zártak az amerikai indexek - Tovább esett az olaj ára - Pluszban Ázsia, Japánban ma nincs kereskedés - A dollár gyengült, a forint azonban továbbra is erõsen vislekedik - A Richter éves közgyûlése megszavazta a 25%-os szavazati korlátot - Az FHB éves közgyûlése eltörölte a 10%-os szavazati korlátot - Ma emelkedésre számítunk a BÉT-en.
A tőzsdére is betört a sertésinfluenza

A tőzsdére is betört a sertésinfluenza 

Enyhe mínuszban zárt Amerika. Csökkent az olaj árfolyama. Ázsiában is a pesszimizmus uralkodik. Erősödött a dollár. Kis mértékben gyengült a forint az euróval szemben. Enyhe bevétel csökkenéssel számol a Danubius. RFV: Késik a "műanyagból fűtőolajat" project. Mivel a nemzetközi hangulat továbbra is kedvezőtlen, további csökkenésre számítunk ma a BÉT-en.
Jöhet emelkedés is, zuhanás is

Jöhet emelkedés is, zuhanás is 

Pluszban zártak pénteken az amerikai indexek. Továbbra is 50 dollár körül ingadozik az olaj árfolyama. Japánon kívül minden ázsiai index a negatív tartományban van. A pénteki gyengülés után ma erősödik a dollár. Ma gyengülőben van a forint. Az OTP pénteki éves közgyűlése nem szavazta meg a 10%-os szavazati korlátot. Ma már osztalékszelvény nélkül forognak az Mtelekom részvényei. A kedvezőtlen nemzetközi hangulat következtében ma csökkenésre számítunk a BÉT-en.

Minden szem a bankokra tapad 

Enyhe pluszban zártak az amerikai részvényindexek. 1,5%-kal emelkedett az olaj árfolyama. Mínuszban az ázsiai indexek többsége. Gyengült a dollár az euróval szemben. A forintnak sikerült 300 alatt maradnia az euró ellenében. Megszavazta a MOL közgyűlése az ellenséges felvásárlás kivédésére szolgáló lépéseket. Ma tartja éves közgyűlését az OTP. Ma forog utoljára osztalékszelvénnyel az Mtelekom (74 forintos osztalék részvényenként). Esésre számítunk a hazai parketten a mai napon.

Várjuk a stressz-tesztek eredményeit! 

Volatilis kereskedés után a negatív tartományban zárt az amerikai indexek többsége - Emelkedett az olaj árfolyama - A legtöbb ázsiai index a pluszban van - Folytatta gyengülését a dollár, a forint azonban erõsödött az euróhoz képest - A Surgut nem vehet részt a MOL mai éves közgyûlésén - Enyhe csökkenésre számítunk a hazai parketten.

Az eredményeknek a válság új értelmet ad... 

A pénzügyminiszter bíztató szavai a pozitív tartományba lendítette az amerikai indexeket - Emelkedõben az olaj árfolyama - Vegyes képet mutat Ázsia - A dollár gyengülésbe kezdett, míg a forint a 300-as szinttel szemez - MOL: A MEH nem fogadta el a Surgut bejelentését - Emelkedésre számítunk ma a hazai parketten.

Ismét romlik a tőzsdei hangulat 

A pénzügyi szektor vezette az amerikai indexek mélyrepülését. Meredeken zuhant az olaj árfolyama. A negatív tartományban vannak az ázsiai indexek is. Tovább erősödött a dollár, a forint viszont újra 300 felett járt az euróval szemben. 9,50%-os maradt a magyar alapkamat. Nem vehet részt a Surgut a MOL éves közgyűlésén? Vizsgálja az NHH az Mtelekom hűségszerződéseit. A tegnapi hatalmas esés után ma emelkedésre számítunk a BÉT-en.

Korrekció a levegőben? 

A pénzügyi és technológiai szektornak köszönhetõen újra emelkedtek az amerikai indexek - Nem tud elszabadulni az 50 dollártól az olaj árfolyama - Várhatóan nem változtat a 9,50%-os alapkamaton ma az MNB - Pluszba lendültek az ázsiai piacok is - Erõsödött a dollár az euróhoz képest - A forint tovább gyengül - Megalakult az új kormány - További emelkedés lehetséges a BÉT-en.

"Jelenleg semmi okunk nem lehet panaszra" 

Kedvező vállalati hírek adtak szárnyakat az amerikai indexeknek. 49 és 50 dollár között ingadozik az olaj árfolyama. Vegyes a kép Ázsiában. Tovább erősödött a dollár. Gyengült a forint az euróval szemben. Részvénycsere ügyletet kötött az OTP és a MOL. Ma tartja első ülését az új magyar kormány. További emelkedésre számítunk ma a hazai parketten.

"Már látszanak a válságból való kilábalás jelei" 

A Fed bézs könyve adott lendületet az amerikai piacnak. A megnövekedett készletekről szóló adat sem tudta 49 dollár alá hajtani az olaj árfolyamát. Pluszban az ázsiai indexek is. Erősödött a dollár az euróval szemben. A forint a 290-es szinthez tapadt. Profit warningot bocsátott ki az RFV. Az EIB befogadta a PannErgy hitelkérelmét. A kétnapos esés után ma emelkedésre számítunk a BÉT-en.

Vége a nagy optimizmusnak? 

A kiábrándító makroadatok hatására a negatív tartományban zártak az amerikai indexek. Folytatódott a korrekció az olaj árfolyamában. Mínuszban az ázsiai piacok is. Erősödött tegnap a dollár. A lengyel zloty felértékelődése a forintot is magával húzta. Bajnai Gordont tegnap miniszterelnökké választotta a parlament. További csökkenésre számítunk ma a hazai parketten.

"Az eredményességről még ne beszéljünk" 

A pénzügyi szektor segített néhány amerikai indexnek a pozitív tartományba kapaszkodni. 50 dollár alá csökkent az olaj árfolyama, mivel a piac a kereslet drasztikus visszaesésére számít. Vegyes a kép Ázsiában. Gyengült a dollár az euróval szemben. 290 felett az EUR/HUF a reggeli kereskedésben. A parlament ma délután szavaz az új miniszterelnökről. A korrekció folytatódására számítunk a hazai parketten.

50 ezer euróba kerül, de nagyon jól kamatozik 

Az OTP Bank által kibocsátott, 2016. szeptember 19-én lejáró, 5,27% névleges kamatozású alárendelt kötvények jelenleg olcsón, névértékük 50%-a körül forognak. Ez hozzávetõlegesen 17%-os éves euró hozamot biztosít a kötvény birtokosának. A befektetés kockázat szempontjából alacsony kategóriába sorolható, hiszen lejáratig megtartva a kötvényeket mindössze a bank nemfizetési kockázatát futjuk, ami szerintünk közel van a magyar állam nemfizetési kockázatához. A Moody's az OTP hosszú lejáratú alárendelt devizahiteleit A1 minõsítéssel illeti.

"Hazánknak nem kell küzdenie az infláció rémképével" 

Szárnyra kaptak tegnap az amerikai indexek. Tovább emelkedett az olaj árfolyama a tegnapi kereskedésben. Ázsia is követte a Nagy Testvért. Erősödött a dollár az euróval szemben. 290 alá került az EUR/HUF árfolyam. Stratégiai együttműködés az FHB és az Allianz között. 2%-os bevételcsökkenésre számít a Danubius 2009-ben. Ma alacsony forgalom mellett enyhe emelkedésre számítunk a hazai parketten.

Tőzsde: ismét kipukkanhat a lufi 

Pluszban zártak az amerikai börzék. Sikerült 50 dollár fölé kapaszkodnia az olaj árfolyamának. Az újabb gazdaságélénkítő csomagban bízva emelkedtek az ázsiai indexek. A tegnap még erősödő dollár ma gyengülő pályára lépett. 290 alatt is járt az EUR/HUF kurzus a reggeli órákban. Utolsó nap a Surgut számára, hogy regisztráljon a MOL eves közgyűlésére. OTP, FHB: A Moody's leminősítette a kötvényprogramokat. Ma további emelkedésre számítunk a hazai parketten

Nem látunk okot aggodalomra - szemben Sorossal 

Folytatódott a korrekció az amerikai börzéken - 50 dollár alá csökkent az olaj árfolyama - A pénzügyi és a nyersanyag szektor vezetésével esnek az ázsiai indexek - A pesszimizmus visszatértével erõsödött a dollár és a jen - Ismét gyengülõ pályára állt a forint - 200 millió eurós kölcsönrõl tárgyal az OTP az EBRD-vel - MOL: Politikai vita kerekedett az OMV-Surgut tranzakcióból - További csökkenésre számítunk a hazai parketten.

Nagy ijedtségre semmi ok 

Megszakadt az ötnapos emelkedés Amerikában - 50 dollárig esett az olaj árfolyama a tegnapi kereskedésben - A pénzügyi és nyersanyagtermelõ vállalatok papírjai vezetik az esést Ázsiában - Az optimizmus megingásával erõsödött a dollár és a jen - Nem erõsödött tovább a forint - Ma korrekció kezdõdhet a hazai parketten.

Most úgy tűnik, megússzuk... 

Folytatták az emelkedést az amerikai indexek - Újra az 55 dolláros szinteket ostromolja az olaj árfolyama - Ázsiát is a bika uralja; Kínában ma nincs kereskedés - Tovább gyengült a dollár és a jen a kockázati étvágy növekedésével - A forint pénteken kismértékben korrigált, ma azonban újra erõsödik az euró ellenében - Megerõsítést nyert Bajnai Gordon miniszterelnöki jelölése - Bár technikailag korrekciónak kellene következnie, a kedvezõ nemzetközi hangulat következtében emelkedésre számítunk a hazai parketten.

Újra dilemma: bika jön vagy a pánik? 

Tovább emelkedtek az amerikai indexek - 52 dollár fölé emelkedett tegnap az olaj árfolyama, a mai kereskedésben enyhén korrigál - Az ázsiai indexek is a pozitív tartományban zártak - A dollár gyengült az euróval szemben - Folytatódott a forint erõsödése - OTP: A korábban bejelentettnél alacsonyabb profit a goodwill leírásoknak köszönhetõen - Az MSZP és az SZDSZ egyaránt támogatja Bajnai Gordon miniszterelnöki jelölését - Ma megkezdõdhet a korrekció a hazai parketten.

A piac szerint már túl vagyunk a nehezén 

Tovább emelkedtek az amerikai részvényindexek. A tegnapi csökkenés után ma emelkedik az olaj árfolyama. Az ázsiai piacokon is a bika az úr, főként az autógyártók és a pénzintézetek részvényei szárnyalnak. A dollár ma gyengül az euróval szemben a kockázati étvágy növekedésének köszönhetően. Meglepően erős a forint, ma reggel 298-nél is járt az EUR/HUF kurzus. A Surgut nem tárgyal a MOL-lal. Eladja problémás hiteleit az OTP orosz leánya. A kedvező nemzetközi hangulat következtében további emelkedésre számítunk a hazai parketten.

Merre mozdulnak a tőzsdék? 

A kedvezőtlen makrogazdasági adatok ellenére a pozitív tartományban zártak az amerikai indexek. A tegnapi emelkedés után ma újra csökken az olaj árfolyama, mivel a piac a készletek növekedésére számít. Az amerikai helyett az ázsiai autógyártókat preferálták a befektetők. A dollár tegnap gyengült az euróval szemben, ma azonban ismét erősödik. A forint nem reagált Magyarország Moody's általi leminősítésére. A magyar politikusok ellenzik a MOL Surgut általi felvásárlását. Ma enyhe csökkenésre számítunk a hazai parketten.

"A kép elsõ ránézésre ijesztõ lehet" 

Folytatták korrekciójukat az amerikai börzék - 50 dollár alá esett az olaj árfolyama - Vegyes a kép Ázsiában - Gyengült a dollár és a jen - Az S&P leminõsítése után gyengült a forint - Az FHB-ban tõkét emel az állam - Ma korlátozott mértékû mozgásra számítunk a BÉT-en.

Behúzták a kéziféket a befektetők 

A negatív tartományban zártak pénteken az amerikai indexek; újabb hírek az utógyártók megmentéséről. Csökkent az olaj árfolyama. A pénzügyi szektor vezetésével esnek az ázsiai indexek, de nem kímélik a nyersanyagtermelőket és az autógyártókat sem. Erősödött a dollár az euróval szemben. A politikai bizonytalanság következtében gyengült a forint az euróval szemben. Az OMV eladta 21,2%-os MOL részesedését az orosz Surgutneftegas-nak. Az FHB lehet az első bank, mely részesül a bankmentő csomagból. A Napi Gazdaság interjúja a Richter elnökével. Ma további csökkenésre számítunk a hazai parketten.

Jön a válság harmadik felvonása? 

Az autógyártókkal kapcsolatos spekulációk a pozitív tartományban tartották az amerikai indexeket. 54 dollárnál akadt meg az olaj árfolyama, mivel a nagyfelhasználó Japán gazdaságának lassulása keresletcsökkenést okozhat. Az ázsiai piacokon korrekció volt tapasztalható, Japánt a defláció réme fenyegeti. Gyengült a dollár az euróval szemben. 300-301 közé ragadt az EUR/HUF árfolyam. OTP: Soros György cége állt a tavaly októberi esés hátterében. Surányi György nem vállalja a miniszterelnök jelölést az összes parlamenti párt támogatása nélkül. Ma oldalazó mozgásra számítunk a hazai parketten, viszonylag kismértékű csökkenés lehetséges.

Itt a bika: aki lemarad, kimarad? 

Hullámvasúton száguldoztak tegnap az amerikai indexek, de végül sikerült a pozitív tartományban zárniuk - A készletnövekedési adatok hatására több mint 2%-kal csökkent az olaj árfolyama - Újra a bika vette át az uralmat Ázsiában - A dollár gyengült az euróval szemben - A forint árfolyamát továbbra is a 300-as szint tartja - 520 milliárd forintot kap az OTP és az FHB az államtól - Az IMF jóváhagyta a következõ 2,5  Milliárd eurós hitelrészletet - Surányi György a "kedvenc" miniszterelnök jelölt - További emelkedés következhet a hazai piacon.

Obama egyedül maradt az optimizmusával 

A negatív tartományban zártak az amerikai indexek. 54 dollárnál megpihenni látszik az olaj árfolyama. A japán export csökkenéséről szóló hírek állhattak az ázsiai esés hátterében. Jelentős mértékben erősödött a dollár az euró ellenében. Gyengüléssel indította a mai napot a forint. Megnevezte három miniszterelnök jelöltjét az MSZP. A gyenge nyitás után enyhe növekedésre számítunk ma a BÉT-en.

Újra van ok az optimizmusra? 

Az amerikai pénzügyminiszter bejelentése fûtötte az amerikai piacot - Tovább emelkedett az olaj árfolyama - 9,5%-on maradt tegnap a magyar alapkamat - Tombol a bika Ázsiában - Stabilizálódni látszik a dollár az euró ellenében - A tegnap reggeli gyengülés után a 300 körüli szintekig erõsödött vissza a forint - OTP, FHB: A parlament elfogadta a bankok egyoldalú szerzõdésmódosításáról szóló javaslatot - A három napos rally (+10%) ma véget érhet a BÉT-en.

Nincs idő a parlament feloszlatására 

A pénzügyi papírok vezetésével a negatív tartományban zártak az amerikai börzék. A gyenge dollár és a keresletnövekedési várakozások lendületben tartják az olaj árfolyamát. Piaci várakozások szerint az MNB mai ülésén nem változtat a jelenlegi 9,50%-os alapkamaton. Ázsiában dúl az optimizmus. 1,37-ig gyengült a dollár az euró ellenében. Hatalmas az ingadozás az EUR/HUF kurzusban a miniszterelnök bejelentésének köszönhetően. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök formálisan lemondott. A miniszterelnök lemondásának híre és a pozitív nemzetközi hangulat együttesen a BUX index enyhe emelkedését eredményezheti.

A piac bízik az élénkítő csomagban 

A Fed bejelentés hatására meneteltek felfelé az amerikai indexek. Kéz a kézben emelkedett az olaj és arany árfolyama. A Fed nem változtatott az amerikai irányadó kamaton (0,25%). Bár a pénzügyi papírok Ázsiában is jól teljesítenek, az autógyártók és a technológiai cégek papírjai lefelé húzzák az indexeket. Jelentős mértékben gyengült a dollár az euróval és a japán jennel szemben egyaránt. A forint napi menetrendje: reggel gyengülés, este erősödés. Mtelekom a folyamatban levő vizsgálatokról. Bár a nemzetközi hangulat vegyes képet mutat, technikai szempontból nem zárható ki, hogy a BUX index emelkedni fog.

Elérheti a kritikus pontot az olajár 

A vártnál jobb lakáspiaci adatok újabb lendületet adtak az amerikai indexeknek. Az 50 dollárt támadja az olaj árfolyama. A piac nem vár változtatást a Fed-től az irányadó kamat szintjében. Továbbra is a bika az úr Ázsiában. Gyengült a dollár az euróval szemben. Bár az éjszaka folyamán valamelyest erősödött, reggel ismét gyengült a forint az euró ellenében. A javuló nemzetközi hangulat következtében emelkedésre számítunk a hazai parketten.

Magyarország leszakadhat a globális trendről 

A Citi bejelentése után az egekbe szöktek az amerikai indexek - Az olaj és az arany árfolyama egyaránt csökkent a tegnapi kereskedésben - Kína kivételével a pozitív tartományban vannak az ázsiai tőzsdék is - Megállni látszik a dollár gyengülése az euróval szemben - Az MNB elnökének szavai erőt adtak a forintnak az euró ellenében - Együtt építhet gáztározót a MOL és a Gazprom - Ma enyhe csökkenésre számítunk a BÉT-en.

"Nem láthatunk sok bíztatót" 

Amerikán úrrá lett a pesszimizmus, csak a pénzügyi szektor tudott emelkedni - A várható kitermelés-csökkentés ad lendületet az olaj árfolyamának - Japán kivételével korrekció tapasztalható az ázsiai piacokon - A dollár gyengült az euróval szemben - 308 körül ingadozik az EUR/HUF kurzus - Az Mtelekom vezérigazgatójának interjúja a Világgazdaságban - Ma további emelkedésre számítunk a hazai parketten.

Kritikus lehet a következő pár nap 

Nem sikerült a pozitív tartományban megkapaszkodniuk az amerikai indexeknek. Újra emelkedőben az olaj árfolyama. Töretlen az optimizmus Ázsiában. Folytatta gyengülését a dollár az euróval szemben. Tovább erősödött a forint. 5,22 millió sajátrészvényt adott kölcsön az ING-nek a MOL. Törölve a negyedik mobilszolgáltatóra kiírt tender; az Mtelekom vezérigazgatója szerint tarthatóak a célszámok. Ma további emelkedésre számítunk a hazai parketten.

Még korai reménykedni... 

- Még pénteken is tartott az optimizmus az amerikai börzéken - Mégsem csökkenti kitermelését az OPEC, csökkent az olaj árfolyama - Korea kivételével Ázsiában is a bika uralkodik - Megállt a dollár euróval szembeni gyengülése - A forint pénteken gyengült az euró ellenében - Leminősítette az OTP orosz leányát a Fitch - Ma további emelkedésre számítunk a hazai parketten.

A piac látja a fényt az alagút végén? 

Szárnyalás az amerikai tőzsdéken - Rally az olaj árfolyamában - Az új gazdasági csomag optimizmussal töltötte el az ázsiai piacokat - Tovább gyengült a dollár az euróval szemben - Az MNB mellett a Svájci Jegybank intézkedései is segítették a forint erősödését - Ma emelkedésre számítunk a hazai parketten.

Még mindig nem tudjuk, van-e csontváz a szekrényben... 

Enyhe pluszban zártak az amerikai börzék a pénzügyi szektornak köszönhetően - A tegnap készletadatok nyomán 7%-kal csökkent az olaj árfolyama - A kedvezőtlen japán és kínai makrogazdasági adatok a negatív tartományba taszították az ázsiai indexek többségét - Gyengült a dollár az euróval szemben - Csak rövid ideig éreztette hatását az MNB akciója az EUR/HUF kurzusban - Ma további csökkenésre számítunk a hazai parketten.

"Menti vagy nem menti, ez itt a kérdés" 

Nem egyértelműen pozitív a kép Amerikában - Jelentős rally bontakozott ki az olaj piacán - A pénzügyi papírok és az autógyártók a negatív tartományba küldték Ázsiát - A dollár gyengült az euróval szemben - Pénteken történelmi mélypontot ütött a forint az euróval szemben - Mtelekom: Az Erste ma megjelent elemzésének összefoglalója (Ajánlás: Felhalmozás, 12 hónapos célárfolyam: 635 Ft) - Piacon konvertálja az EU-s pénzeket az MNB, hogy erősítse a forintot - További mérsékelt emelkedésre számítunk ma a BÉT-en.

A forint árfolyam is borzolja a kedélyeket 

A tegnapelőtti optimizmust, ismét óriási esés törte meg Amerikában - Tegnap esett az olaj, emelkedett az arany - Mínuszban vannak a távol-keleti indexek is - Ismét gyengült tegnap a dollár és a jen is - A forint újabb történelmi mélypontra került - Ma további esésre számítunk a hazai parketten.

A régió kilökné Magyarországot magából... 

Megtört az amerikai piacok csökkenő trendje, a kínai gazdaságélénkítés fűtötte a kedélyeket - Tovább emelkedett az olaj, és folytatta az esést az arany - Vegyes a kép a Távol-Keleten, az indexek többsége pluszban - Gyengült tegnap a dollár és a jen is - A forint újabb történelmi mélypontra került - A Magyar Miniszterelnök levélben kérte az EU-t, hogy a Közép-Kelet Európai országok kötvényeit is fogadja el az EKB repo tranzakciókban - Ma esésre számítunk a hazai parketten.

Egy tipp, ami megduplázza félretett pénzünket 

A Karácsony közeledtével a szaloncukrok és a csokoládétartalmú édességek fogyasztása mindig előtérbe kerül, és mint látni fogjuk, a pénzügyi válság során fundamentálisan alulárazottá váltak a Magyar Szaloncukoripari Nyrt. (MACU) részvények - közölte az Erste Befektetési Zrt..

Senki sem mer kockáztatni 

Várhatóan 0,4 százalékkal esik vissza a GDP 2009-ben az euró-övezetben, az infláció pedig 1,5 százalékra csökken - állapítja meg a nemzetközi Erste Csoport elemzése. Az Egyesült Államok lomha gazdasági növekedéssel terhes év elé néz, a kelet-közép-európai gazdasági növekedés átlaga viszont magasabb lesz, mint az eurózónáé. A kötvénypiac (kiváltképp az államkötvények) profitálhatnak a válságból, a pénzintézet elemzőinek várakozása szerint 2009 derekán megjön a befektetők étvágya a kockázatosabb befektetési kategóriák (például a vállalati kötvények) iránt.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Költségkímélés

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók?

Milyen ingatlanra harapnak a külföldi vásárlók? 

Noha a számuk az előző évihez képest csökkent, 2023-ban némileg erősödött a külföldi vásárlók súlya a hazai lakáspiacon.
Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen

Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen 

Miközben a kamatok világszerte egyre alacsonyabbak, és a forint is veszít értékéből, idén is rekordokat döntögettek a tőzsdeindexek és a nemesfémek.
Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó

Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó 

Az öngondoskodás egy újabb szintje.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo