A Bank of America a pénzügyi vállalatokhoz hasonlóan a válság során sokat veszített árfolyamából. Eredményessége a krízis közepette erodálódott, de 2008 utolsó negyedévét kivéve sikerült elkerülni a veszteséget. A 2008-as egy részvényre jutó nyeresége (EPS) 73 centre csökkent a 2007-es 3,37 dollárról, és 2009-re is mindössze 60,5 centes EPS-t várnak. A fellendülés 2010-től kezdődhet, amikorra 96,1 centes, míg 2011-től 2,33 dolláros EPS-t jeleznek előre az elemzők.
Az amerikai nagybank 2009-es eredményvárakozással számolt 28,5-ös árfolyam/nyereség (P/E) rátán forog, így árazás tekintetében a szektortársak között középmezőnyben helyezkedik el. (P/E 2009: OTP 10,6; Erste 14,5; Unicredit 22,5; Société Général 26,4; Raiffeisen 73,7). A 3,5%-os 10 éves amerikai hozamszintet tekintve, és figyelembe véve a bank magas 2,2-es bétáját, 10,9-es fair P/E értéket állapíthatunk meg. Látszik tehát, hogy a piac a pénzügyi rendszer helyreállására számít, és így inkább a jövőbe tekint (pl. a Raiffeisen, a róla írt elemzésünk idejében még 24,6-os P/E-n forgott). Ha figyelembe vesszük, hogy a 2010-es P/E 17,9, és egy részvény jelenleg a 2011-es nyereség 7,4-szeresébe kerül, úgy a papír már nem tűnik olyan drágának. Hosszabb távon tehát kockázatot jelent, ha a korábbi profitabilitás nem áll helyre, a technikai kép azonban meggyőző a további rövidtávú emelkedés tekintetében.
Jókedv uralkodik a bankpapír piacán, március óta erőteljesen emelkedik az árfolyam. Százalékosan sem elhanyagolható a teljesítménye, 4 dollárról 18 dollárig rallyzott a kurzus pár hónap leforgása alatt. Erőteljes emelkedő trendnek lehetünk tanúi, és a száguldás még nem ért véget, van még potenciál a részvényben. Jelenleg a 18 dolláros szint alatt mozog az árfolyam, az ellenállás áttörése a további emelkedés feltétele. Szignifikáns kitörés esetén akár a 25 dolláros szintet is elérheti rövidtávon. Tehát tovább roboghat felfelé, a trend törésére utaló jeleket nem látni. Az indikátorok sem mutatják az erősödés megtorpanását, az RSI semleges zónában tartózkodik, míg az MACD kis korrekció után gyorsan felfelé kanyarodhat. Támaszok 16 és 15,4 dollárnál vannak, de erősebb szint csak 15 dollárnál látható. Ez utóbbi kulcsfontosságú támasz, sérülése esetén már trendtörésről beszélhetünk.
Összefoglalva pozitív technikai képest fest a grafikon, és megerősített kitörés esetén tovább folytatódhat a hegymenet. A kitörés után további emelkedésre számítunk, ezért vételi pozíciók nyitása javasolt. Belépési szintnek 18,3 dollár látszik. Egy esetleges kedvezőtlen elmozdulás esetén stop-loss pozíciók használatával védekezhetünk a nagyobb veszteségek ellen. A stop-loss megbízást 14,9 dollárra javasolt elhelyezni. Az árfolyamot rövidtávon a 25 dolláros csúcspontig várjuk.
További tőzsdei információk és elemzések az Erste Befektetési Zrt. oldalán