Reméljük, nem jön egy csúnya visszasesés..

A Nasdaq kivételével emelkedtek az amerikai indexek pénteken - 70 dollár felett a kõolaj árfolyama - A pénzügyi szektor hatalmas lendületet adott Ázsiának - Kismértékben erõsödött a dollár az euró ellenében, az EUR/HUF kurzus 266 körül mozog - A nap eleji emelkedést követõen a kereskedés második felében lemorzsolódás következhet a BÉT-en.

Nemzetközi hírek

USA: Vegyesen zárták a hét utolsó kereskedési napját a vezetõ tengerentúli tõzsdeindexek (Dow +0,19%; S&P +0,07%; Nasdaq -0,29%). Több fontos makroadat is napvilágot látott, a második negyedéves GDP enyhe pozitív meglepetést okozott, a hírre gyengüléssel reagáltak a piacok. Pénteken publikálták a chicagói beszerzési menedzser indexet is, mely hajszállal ugyan, de kedvezõbben alakult a várakozásoknál. A vállalati eredmények vegyes képet festettek, a Chevron 2,6 százalékot erõsödött annak ellenére, hogy a várakozásoktól elmaradó gyorsjelentést publikált. 87 centes egy részvényre jutó nyereségrõl adott számot, a várt 92,4 centtel szemben. A vesztesek táborát gyarapította a Walt Disney. A lejtmenet a várakozásoknál rosszabb negyedéves jelentésnek, és a JP Morgan alulsúlyozási ajánlásának volt köszönhetõ. A cég papírjai 4,2 százalékkal értékelõdtek le. Az autószektor szereplõi közül komoly emelkedéssel zárt a Ford, a 8 százaléknál is nagyobb többlet annak tudható be, hogy további 2 milliárd dollárral bõvülhet a roncsautó prémium. A tervezetrõl a héten szavaz a Szenátus.

Olaj és arany: A pénteki emelkedést ma további erõsödés követte a fekete arany árfolyamában, így reggel ismét több mint 70 dollárt kellett fizetni az olaj hordójáért. Az arany ára is emelkedést mutat. A pénteki nagyobb erõsödés után ma reggel 0,12%-os pluszban, 955 dolláron tartózkodik az árfolyam.

Makrogazdaság: Magyarországon ma reggel a júliusi PMI lát napvilágot (elõzõ: 45,8). Németországból kiskereskedelmi értékesítésre vonatkozó adatok érkeznek. Ma kerül publikálásra Németország és az Eurózóna ipari beszerzési menedzser indexe is. Az USA-ból ISM feldolgozóipari beszerzési menedzser index, a júniusi építõipari kiadások és gépjármû értékesítésre vonatkozó adatok várhatóak. A tízéves amerikai államkötvények hozama 3,52%, 4 bázispont növekedés után.

Távol-Kelet: Optimizmus jellemezte az ázsiai tõzsdéket a ma reggeli kereskedésben (Nikkei +1,42%, Hang Seng +1,77%, Shanghai +1,81%, Kospi +1,10%). Az emelkedés hátterében elsõsorban a pénzügyi szektor állt (Mitsubitshi Financials +5,30%, Mizuho +5,12%), miután a Mitsubitshi kilenc veszteséges hónap után végre nyereségrõl számolt be (48%-os növekedés az elsõ negyedéves profitban). Ezen kívül Kína növekvõ termelése is rekord szintet ért el júliusban az állami gazdaságösztönzõ csomagnak köszönhetõen. A CLSA beszerzõi menedzser index éves csúcsra (52,8) ugrott júliusban. A gazdaság a második negyedévben 7,9%-kal bõvült. Jól szerepeltek az autógyártók is (Mazda +5,24%, Hyundai +3,52%, Toyota +2,26%).

Devizák: A dollár euróval szembeni gyengülése megtorpant, és újra erõsödni kezdett a tengerentúli fizetõeszköz. A keresztárfolyam jelenleg 1,4250-nél tartózkodik. Gyengült az USD/JPY devizapár. Jelenleg 94,71 környékén kereskednek az USD/JPY-vel. A forint erõsödött az euróval szemben, stabilan 270 alatt az árfolyam. A kurzus ma reggel 266,67 környékén mocorog.

Határidõs piacok: A határidõs indexek Amerikában a pozitív tartományban tartózkodnak.

Erste Kommentár: Hatalmas optimizmus, kitörések. Az OTP áttörte a 3.800 Ft-os szintet, a DAX leküzdötte az 5.300, a DOW a 9.100 pontos szintet. Most akkor minden jó és megyünk a csillagos égig? Szerintünk nem. Mint már korábban írtuk, a kitörés során egy kis túlvettség alakult ki a különbözõ instrumentumokban. Korrekció jöhet, amelynek során az áttört szinteknek nem szabad elesniük. Ha azok elesnek, akkor behalt kitörésrõl beszélünk és az csúnya jel lenne a piacok számára. Azért fontos a technikai képet emlegetnünk, mert jelenleg a likviditás hajtja egyre magasabbra a piacokat, amelynek során olyan magas értékeltségi szintek alakulnak ki, amelyet nehéz megindokolni fundamentális okokkal, hacsak nem a likviditást tekintjük annak. Tehát a feladat. Ülni a szekéren és leugrani róla, mikor jön a fal.

Rövid Vállalati Hírek

- Az OTP pénteken bejelentette, hogy Urbán László pénzügyi igazgató és vezérigazgató helyettes távozik a banktól, mivel magatartása eltért az általános banki attitûdtõl. Urbán László igazgatótanácsi tagságától és minden egyéb, az OTP csoportnál betöltött funkciójától megválik. Pénzügyi igazgatóként Bencsik László váltja, aki már évek óta dolgozik az OTP-nél. A bejelentés meglepõ és negatív árfolyam-reakcióra számítunk.

- MOL: Úgy tûnik, technikai problémák miatt két hét késéssel kezdõdik a szõregi stratégiai gáztározó betöltése. A késés nem jelentõs, és nem befolyásolja a MOL árfolyamát, hogy az 1,2 milliárd köbméter gáz betározása késõbb kezdõdik Szõregen, melynek 62%-os tulajdonosa a MOL.

- Mtelekom: A Fõvárosi Bíróság döntése értelmében a negyedik mobilszolgáltatóra kiírt tender törlése szabályos volt. A jelenlegi törvények szerint új tendert csak két év múlva írhatna ki a hatóság, azonban lehetséges, hogy ez a moratórium felülvizsgálatra kerül, és az NHH új tendert ír ki, amint lehet. Pillanatnyilag nem számítunk árfolyamhatásra.

- Az RFV bejelentette, hogy Gyergyószentmiklós Város Tanácsa pénteken külön erre a célra összehívott rendkívüli tanácsülést tartott a település távfûtés-rendszerének felújításával, hosszú távú hõszolgáltatási szerzõdés megkötésével kapcsolatosan. Az eredmény egyelõre nem ismert. Az RFV augusztus 31-én rendkívüli közgyûlést is tart, melynek fõbb pontjai a következõk: új FB tagok és könyvvizsgáló választása, az új alapszabály jóváhagyása.

További tőzsdei információk és elemzések az Erste Befektetési Zrt. oldalán.

Jogi nyilatkozat
A kiadványban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. - 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26., tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002 (Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A kiadványban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A kiadványban foglaltak - teljes vagy részleges - felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A kiadvány kiadása időpontjában érvényes. További részletek: www.erstebroker.hu, ügyletek előtti tájékoztatásról szóló Hirdetményben. A kiadvány nem a befektetési elemzések függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem vonatkozik rá a befektetési elemzések terjesztését, közzétételét megelőző ügyletkötésre vonatkozó tilalom.

 

.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo