Kína cikkek


Ilyen Kína: havi 9 millió új mobilelőfizető

Ilyen Kína: havi 9 millió új mobilelőfizető 

A 2010-es világkiállítással Sanghaj az érdeklődést Kína múltjára, jelenére és jövőjére irányítja. Az Ericsson ConsumerLab új jelentése a világ legnagyobb távközlési piacának növekedése, lehetőségei és sokszínűsége mögött álló fogyasztói viselkedésre irányítja a reflektorfényt.
Kína már hivatalosan is második

Kína már hivatalosan is második 

Kína megelőzte Japánt és immár a világ második legnagyobb gazdasága a kínai központi devizahivatal vezetője szerint. Kína teljesítménye 2005-ben szárnyalta túl Nagy-Britanniét és Franciaországét, 2007-ben Németországét.
Tárt karokkal várják Kínában a magyarokat

Tárt karokkal várják Kínában a magyarokat 

Kereskedőházat hozott létre Sanghajban a Tradeland Kft. a magyar kis- és középvállalkozások kínai piacra jutásának segítésére. Vámszabad raktárban őrzik az exportőr áruját, amelyet így nem kell feladnia ismeretlen cégek számára.
Idén csak vesztettek a tőzsdén, mégis bizakodóak

Idén csak vesztettek a tőzsdén, mégis bizakodóak 

Egy kínai részvénypiaci kisbefektetők körében végzett felmérés szerint az első félévben az emberek háromnegyede vesztett a tőzsdén, de többségük mégis bizakodó - adta közre az eredmény ismertetője, a Shanghai Securities News.
A hiánycsökkentés a cél és egyben a mumus is

A hiánycsökkentés a cél és egyben a mumus is 

A G20-csoport vezetői torontói csúcstalálkozójukon vasárnap megállapodtak: a legfejlettebb gazdaságok 2013-ig megpróbálják felére csökkenteni az államháztartási hiányt. Kína és Brazília viszont aggódik, hogy ha Európa kormányai túlzottan visszafogják a költségvetéseiket, azt az egész világgazdaság felépülése bánja.
Gyártva Magyarországon, eladva Kínában

Gyártva Magyarországon, eladva Kínában 

Magyar és távol-keleti országokban működő vállalatok találkoztak és cseréltek üzleti tapasztalatokat a „Fókuszban Ázsia" című rendezvényen. A pódiumbeszélgetésekkel egybekötött eseményt az ITD Hungary Zrt., a Joint Venture Szövetség, és a Külgazdasági Szövetség június 24-én tartotta.
Kína lesz a világelső a zöldenergia-bizniszben

Kína lesz a világelső a zöldenergia-bizniszben 

Nemcsak Kína népessége és irdatlan felvevőpiaca miatt, de az ott belendült szélturbina és napkollektor-gyártás révén is megfordul a geopolitikai egyensúly. A nyugati világ vélhetően kínai energiaimporttal és onnan beszerzett infrastruktúrával fogja lerázni magáról a Közel-Kelethez fűződő olaj-függőségét, vallják politikai szakértők.
Íme, a dinamikus négyes!

Íme, a dinamikus négyes! 

Miközben vannak, akik szerint Oroszország kilóg a BRIC országok sorából, a betűkkel jelölt négy állam - az említetten kívül még Brazília, India és Kína - komoly együttműködési megállapodásokat hoz tető alá.
Kína és India csatlakoztak a koppenhágai klíma-egyezményhez!

Kína és India csatlakoztak a koppenhágai klíma-egyezményhez! 

Kedden Kína hivatalosan is csatlakozott a tavaly decemberben született koppenhágai klímaegyezményhez, és ezzel az utolsó nagy felzárkózó gazdaságként támogatja a megállapodást, jelentette az MTI. A világ legnagyobb üvegházgáz-kibocsátó országa, amely e téren már lehagyta az Egyesült Államokat, mindössze egy mondatos levélben csatlakozott. Ugyancsak csatlakozását jelezte India. Ezzel szinte az összes gázkibocsátási nagyhatalom belépett a koppenhágai megállapodás körébe: csak Oroszország várat magára.
A lehetőségek országa

A lehetőségek országa 

Február elején Magyarország új főkonzulátust nyitott Kínában, Csunkingban. A város a maga harmincmilliós lakosságával három Magyarországot tesz ki, ráadásul a GDP-növekedése a duplája az amúgy is magas kínai átlagnak.

Változik az USA: autó nélkül is lehet boldogulni? 

A világháború óta első alkalommal érkezett hír arról az Egyesült Államokból, hogy zsugorodik az ország gépjárműparkja. Nem csupán az autótermelés, hiszen az a detroiti autógyárak mélyrepülése miatt közhelyszerű tény, hanem az autók száma csökken Amerikában. Kínában eközben tombol az autóvásárlási láz. Az elektromos autók tömeges elterjedésére azonban még várni kell. 

Tőzsde: megtört a nyerő széria 

Elérkezett a korrekció ideje az amerikai piacokra - 2% feletti mértékben esett az olaj és az arany - A kínai intézkedések a negatív tartományba taszították az ázsiai indexeket - Erősödött a dollár és a jen, gyengült a forint tegnap - A negatív piaci hangulat és az enyhén kedvező technikai kép eredőjeként a BUX index valószínűleg szűk sávban mozog ma

A vásárlók újra a lovak közé csaptak... 

Az utolsó percekben érkeztek meg a vevők az amerikai piacokra - Az eddiginél kisebb lendülettel, de tovább drágult az olaj és az arany - Kína vezetésével emelkedik Ázsia, a japán tőzsde ma zárva van - A dollár gyengült, a jen és a forint erősödött - A MOL is jegyezhet az INA új kötvényeiből - Folytatódhat az emelkedés a hazai parketten.

Emberek ezreit sújtó ólomszennyezések  

Elemeket és akkumulátorokat előállító vállalatot okolnak a Kína dél-keleti részében történt ólomszennyezésért. A gyárteleppel szomszédos faluban a kiskorú lakosság fele kapott ólommérgezést. Az országban sorozatosan történnek hasonló esetek, melyek arra utalnak, a környezetvédelmi előírások megállapítása és azok betartatása közel sem folyik kellő szigorúsággal.

Valamit tenni kell: már a kínaiak tennének ellene 

Egy nemrég közzétett közvélemény-kutatás eredményei szerint a kínaiak többsége aggasztónak találja a klímaváltozás jelenségét, és készek arra, hogy csökkentsék egyéni gázkibocsátásukat a kilátások javulása érdekében.

Megy az adok-kapok Kína és az EU között 

Kína dömping-ellenes intézkedéseket hoz az EU-ból importált szénacél kötőelemekre - közölte a kínai kereskedelmi tárca szerdán. A kínai lépést megelőzően az Európai Unió meghosszabbította a dömpingvám kivetését a kínai bőr lábbelikre, s ezzel kapcsolatban a kínai kereskedelmi minisztérium szóvivője "határozott elégedetlenségének" adott hangot keddi sajtótájékoztatóján.

A kínaiak szerint valamit tenni kell! 

Egy nemrég közzétett közvélemény-kutatás eredményei szerint a kínaiak többsége aggasztónak találja a klímaváltozás jelenségét, és készek arra, hogy csökkentsék egyéni gázkibocsátásukat a kilátások javulása érdekében.

Tanuljon a kínaiaktól! 

Magyarország kis- és középvállalatainak (kkv-k) vezetői egyedülálló lehetőséget kapnak arra, hogy Kína-szakértővé váljanak: az Európai Bizottság által teljes mértékben finanszírozott EU-Kína Vezetőcsere és Továbbképzési Program (METP) ötödik szakasza megtérülő befektetést ígér arra, hogy a résztvevők elsajátítsák a sikeres kínai üzletvitelhez szükséges nyelvtudást és gyakorlati tapasztalatot.  

Kína lesz az új USA? 

Kína könnyen átveheti az Amerikai Egyesült Államok világgazdasági szerepét - vélekedett Soros György üzletember a Magyar Tudományos Akadémián tartott előadássorozatának pénteki záró értekezésében.

Tibet szárnyal 

Tibet gazdasága 11,4 százalékkal nőtt az év első kilenc hónapjában - közölte a helyi statisztikai hivatal Lhászában szombaton. A számokból kiderül, hogy az emelkedés elsősorban az állóeszköz beruházásoknak és a kiskereskedelmi forgalom növekedésének köszönhető.

Nem lesz olcsóbb a kínai cipő? 

A Kínából érkező cipőket 16,5 százalékos, a Vietnamból érkezőket 10 százalékos illeték sújtja három éve, de az Európai Unió tagországainak tanácsában ez visszatérő vita tárgya a protekcionista lépést támogatók és a szabadkereskedelem hívei között.

Mennyit fejlődött Kína az utóbbi években? 

Kína járul hozzá a legnagyobb mértékben a világgazdaság növekedéséhez - állítja a kínai statisztikai hivatal frissen kiadott 18-as számú jelentése, amely az ország nemzetközi státusának és befolyásának erősödését igyekszik számokkal igazolni.

Több figyelmet érdemel a kínai tőzsde 

Minimális emelkedés az amerikai indexekben - Tovább csökkent az olaj árfolyama - Kedvezõtlen vállalati hírek taszították a negatív tartományba az ázsiai tõzsdéket - A dollár erõsödött, a forint gyengült az euró ellenében - MOL: Megegyeztek a ZMB mezõ partnerei - Ma folytatódhat a csökkenés a hazai parketten.

A kínai sárkány magához tér 

A kínai külkereskedelem: noha a tavalyihoz képest még nagy, sőt, növekvő a csökkenés, egyik hónapról a másikra azonban már szintén erős a növekedés. Az ipari termelés kilenchavi rekord ütemben nőtt júliusban, de elmaradt a várttól, jeléül annak, hogy Kínában szilárd a gazdasági növekedés, de talán nem olyan gyors, mint tavasszal remélni lehetett.

Nem kell a fúzió: agyonverték a főnököt 

Munkaügyi vita során 30 ezer vasmunkás csapott össze rendőrökkel egy kelet-kínai acélműben. A munkások dühét az váltotta ki, hogy vállalatukat, a Tunghuában működő acélművet be akarja kebelezni egy pekingi cég. A felbőszült alkalmazottak a tiltakozás során megtámadták és agyonverték a Csienlung vezérigazgatóját.

Júllius elsejétől (még) nem blokkolják a pornót 

A kínai kormány egyelőre nem teszi kötelezővé a számítógépgyártóknak, hogy az összes, az ázsiai országban forgalmazott gépükre telepítsenek egy honlapok blokkolására alkalmas szoftvert.

Kössön üzletet a kelet nagyjaival! 

A Magyar-Kínai Gazdasági Kamara meghívására Magyarországra látogat Chen Yun Xian, a kínai Foshan főpolgármestere. A küldöttséget nagyszámú üzletember delegáció is kíséri, így lehetőség lesz egy magyar-kínai üzletember találkozóra is.

Kína is előremenekül: milliárdok zöld energiára 

Kína újabb, 440 milliárd dolláros gazdaságélénkítő csomagot készít elő, ami ezúttal a megújuló energiaforrások felhasználását másfél százélékról hatra növelné az energiafelhasználásban.

Soros már a fellendülésről beszél 

A világgazdaság már túljutott a válság nehezén, és hamarosan megindulhat a kilábalás - mondta Soros György a német Frankfurter Allgemeine Zeitungnak. A befektetési ügyleteiről híres magyar származású üzletember az euró hasznosságát is taglalta.

Hihetetlen: Kína magához tért? 

Javult márciusban meglepetésszerűen a kínai feldolgozóipari teljesítménye, amit számos szakértő fordulatként értékel. A világ legnépesebb gazdaságában eddig 20 millió munkahely elvesztésével járt a válság.

Túró Kiittyy és társai hódítanak Kínában 

A magyar cégek kínai lehetőségeit vették számba a „Közel sem Távol-Kelet" című kerekasztal-beszélgetésen, ahol Dr. Huszty András kormánybiztos, a Corvinus Egyetem Kína Központja, az ITD Hungary és Kínában jelenlévő magyar cégek jelentek meg. Az ITD Hungary leginkább a környezetvédelem terén lát lehetőségeket a magyar vállalkozások számára.

Reszkethet a CIA a kínai kémektől? 

Kína egy évtizede döntött úgy, hogy nagyobb hangsúlyt fog fektetni az elektronikus hírszerzésre, mert ezen a területen vetélytársa lehet az Egyesült Államoknak.

Kínai részvény az igazi? 

A nemzetközi vagyonkezelő legfrissebb tőkepiaci elemzése szerint a jelenlegi gazdasági válság az eddig nagyon kedvezően prosperáló ázsiai régiót is sújtja. Ám összehasonlítva a globális gazdaság többi térségével, Ázsia még a válság közepette is megőrizte a befektetők bizalmát, és jelentős növekedési kilátásokkal rendelkezik.

Amikor kimondta, hogy "kommunista"... 

A kínai állami tv megszakította Obama beszédének közvetítését, és az ország internetes híroldalai is kihagyták az amerikai elnöknek a kommunizmusról azóló gondolatait a tudósításaikból.

Többé nem kerülhet lúg a halba! 

A kínai hatóságok közzétették a tiltott élelmiszeradalékok listáját, amelyek között még ipari festékanyagok, rovarölő szerek és csatornatisztításhoz használt vegyületek is vannak.

Kína beszólt az USA-nak 

Peking az amerikai gazdaság stabilizálását, Washington a kínai fizetőeszköz reformjának folytatását kérte a kínai fővárosban csütörtökön kezdődött kétoldalú Gazdasági Stratégia Párbeszéd (SED) első napján.

Veszélyben a "kínai álom"? 

Kereskedelmi háború, tüntetési hullámok vagy fiskális infúzió? Még nem kell rátenyerelni a vételi gombra - állítja Orosz Dániel, az AXA csoport Magyarország stratégiai tanácsadójának elemzésében.

India és Kína lehet a turizmus megmentője? 

A 2008 második félévében eszkalálódó globális pénzügyi válság a turizmust sem hagyja érintetlenül: a szektor bő egy évtizede tartó dinamikus fejlődése megtorpanni látszik, vélekedett Taleb Rifai, az ENSZ turisztikai szervezete, a WTO (World Tourism Organization) főtitkár-helyettese a Budapesti Gazdasági Főiskola nemzetközi turisztikai konferenciáján. Ugyanakkor bizonyos tendenciák optimizmusra adnak okot.

Kevesebb szenet fogyaszt Kína 

A gazdasági válság hatására a kínai energiafogyasztás októberben 269,85 milliárd kilowattórára csökkent, és ez 3,7 százalékos visszaesést jelent az előző év hasonló időszakához képest. Ilyen irányú változásra 1999 óta nem volt példa - jelentette be a China Electricity Council.

Nem jöhet több gagyi Kínából 

Az Európai Parlament belső piaci bizottsága csütörtöki ülésén támogatásáról biztosította azt a javaslatot, amely a játékok gyártóit szigorúbb biztonsági előírások betartására kötelezné.

Kínai mentőöv: plusz forrás magyar cégeknek 

Együttműködési megállapodást írtak alá Budapesten a Magyar Fejlesztési Bank és a China Development Bank képviselői. A két állami tulajdonú fejlesztési bank a jövőben erősíteni kívánja kapcsolatait, elsősorban a beruházások, valamint egyes projektek finanszírozásában.

Kínai és arab segítséget várnak 

Az IMF tartalékainak közvetlen, pénzzel való feltöltésében kérte Szaúd-Arábia tevőleges szerepvállalását vasárnap a közel-keleti országban tartózkodó brit miniszterelnök. Gordon Brown "cserében" azt ígérte a királyságnak, hogy a jövőben így majd nagyobb beleszólása lehet a világgazdasági rend alakításában.

Kínát csak a növekedés érdekli 

Ven Csia-Pao kínai miniszterelnök szerint országának fő feladata a stabil gazdasági növekedés biztosítása mellett az inflációt kordában tartani.

Lesz-e kétszázmilliárdunk? 

Veres János pénzügyminiszter határozottan cáfolta, hogy Kínában 200 milliárd dollár értékű kínai projektekről tárgyalt. A kínaiak azért jönnének.

Globális válság: több millió munkahelynek vége 

A világgazdaság motorját jelentő Kína is kénytelen szembenézni a recesszióval: exportpiacai hanyatlása miatt a dél-kínai Kantonban közel hárommilió dolgozót küldenek el a gyártó cégek. A legnagyobb európai és amerikai autógyártók pedig többhetes kényszerszünettel védekeznek.

Az arabok és Kína menti meg a válság sújtotta nyugatot? 

A pénzügyi válság sem tudta elvenni a kedvét a felzárkózó országok hatalmas összegekkel rendelkező állami vagyonalapjainak attól, hogy keressék a jó befektetési lehetőségeket nyugati pénzintézetekben és vállalatokban. Ez az érdeklődés igen jól jön a jelenlegi helyzetben, amikor a bankok és a vállalatok likviditási gondokkal küzdenek.

Válság: 20 százalékos további zuhanás várható 

A világ tőzsdemutatói további 20 százalékkal gyengülhetnek a következő - néhány hetes - időszakra vonatkozó legborúlátóbb forgatókönyv szerint - közölte a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezető közgazdásza, Olivier Blanchard.

Melamin: kínai árukat ellenőriztet a főállatorvos 

Akár bírságot is kiszabhatnak arra vállalkozóra, aki nem nézi meg a Kínából származó termékének melamin-tartalmát.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Mi lesz a nyugdíjmegtakarításokkal?

Mi lesz a nyugdíjmegtakarításokkal?  

A témában nagyszabású konferenciát rendez november 21-én a Klasszis Média Budapesten.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen

Igazi kincs lehet az Ön személyes bankára, és nem is elérhetetlen 

Miközben a kamatok világszerte egyre alacsonyabbak, és a forint is veszít értékéből, idén is rekordokat döntögettek a tőzsdeindexek és a nemesfémek.
Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó

Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó 

Az öngondoskodás egy újabb szintje.

Adózás

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának

Ezért örülhet a magyar adófizető Donald Trump megválasztásának 

A kormány újraélesztené az Egyesült Államok által korábban felmondott kettős adóztatás tilalmáról szóló egyezményt.

Klímablog

Felpörgés előtt az elektromos autók piaca

Felpörgés előtt az elektromos autók piaca  

Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat.

Gazdaság

Eldőlt, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum jövőre

Eldőlt, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum jövőre  

Megegyeztek a felek a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán. 

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo