Kína cikkek
Outsourcing-fordulat: a földgáz miatt megy a gyártás Amerikába
Amerika, mint ipari óriás újra feljövőben. Ez viszont az ÜHG-kibocsátás megugrását is magával hozhatja a fejlett országokban, holott eddig pont azért tudták a gazdag államok csökkenteni emissziójukat, mert kiszervezték a gyártást a harmadik világba.
Kínában készül már a Pécsi Kesztyű is
A továbbiakban nem Magyarországon gyártják majd az ikonikus Pécsi Kesztyűt. A fennmaradáshoz kénytelenek Kínába és Etiópiába telepíteni az üzemet.
Ez az igazi biznisz az élelmiszeriparban
A hűtés nemcsak az áruk tárolását jelenti, hanem hűtött szállítását is. Az igazi pénz állítólag ebben van. Az USA-ban a megvásárolt élelmiszerek 70 százaléka úgynevezett "hidegláncon" keresztül érkezett az áruházakba, vagyis hűtőházakban volt tárolva és hűtőkamionokon szállították.
Pusztítja a klímát a frigó divat
Világszerte az élelmiszerhűtés felelős az áramfogyasztás 15 százalékáért. A mirelit termékek, főleg a kínai gombóckák divatja felerősítette a hűtőszekrények és fagyasztók iránti keresletet a Föld legnépesebb országában. Ez nem kis terhelést jelent a környezetre és bolygónk légkörére.
Már nem az olcsó másolatok országa Kína
Makacsul él a hiedelem, miszerint Kínában nincs kultúrája az innovációnak, másolnak csak. Valójában azonban az ázsiai ország lépést tart a legmodernebb globális üzleti trendekkel, leginkább a közösségi oldalak háza táján. Íme, Kína 7 leginnovatívabb vállalata a Fast Company válogatása alapján.
Egymás hátát vakarni - ez a siker titka
Kínában évekig tartó kitartó munkára is szükség lehet, mire aláírás kerül egy szerződésre. Aki viszont jó partnernek bizonyul a kínai üzletfelek szemében, hosszú időre megtalálhatja a piacát.
Kína: nem könnyű feladat, de megéri!
A magyar vállalkozók nem csak exportpiacként találhatnak kiváló lehetőségeket Kínában: akár termékek gyártásáról, akár kínai áruk magyar (és európai) piacra dobásáról van szó, kiváló helyzetben vannak, hazánk ugyanis a kínai kereskedők regionális elosztóközpontja – hangsúlyozták a szakértők a CECZ, a ChinaCham és a Piac & Profit által szervezett Kínai–Magyar Üzleti Fórumon.
Gyakorlatilag korlátlan növekedéssel kecsegetet a kínai export
Nem könnyű, de érdemes Kínába exportálni – hívták fel a szakértők a figyelmet a CECZ, aPiac & Profit és a ChinaCham Hungary közös rendezvényén. Ugyan a gazdaságpolitika már sok akadályt eltakarított a magyar cégek útjából, de kulturális különbségek és a finanszírozási nehézségek még mindig komoly kihívást jelentenek a magyar exportőrök számára.
Lóval bármit el lehet adni
Pénteken kezdődik a ló éve Kínában, ahol az új év emblémája a használati tárgyaktól kezdve a luxustermékekig mindenhonnan visszaköszön.
Kínába Hongkongon keresztül vezet a cégek útja
Az elmúlt években a Kínába áramló befektetések kétharmada hongkongi cégek közbeiktatásával valósult meg, és a világpiacra igyekvő kínai befektetések fele is Hongkongon keresztül jutott külföldre.
Korrupció miatt ihatatlan a csapvíz
A vízkészletek védelmére fordított összegek szépen megtérülnek, derül ki egy ENSZ által finanszírozott kutatásból. A tiszta ivóvíz szolgáltatásának legnagyobb akadálya a korrupció, állítja a Transparency International.
A legnagyobbaknak is betesz a környezetszennyezés
A legnagyobb népességű nagyhatalom a világon, de nincs felkészülve a klímaváltozás kedvezőtlen mellékhatásaira. Ezt maga a kormány ismerte be Pekingben. Ékes szimbóluma ennek a sanghaji szmog, ami olyan sűrű, hogy mint a köd: a múlt héten le is zárták miatta a repteret. Iskolák ajtajai is zárva maradtak.
Nyitva az út Kínába a magyar innovációs szakértők előtt
A Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) csatlakozott azon szervezetek köréhez, amelyek a kínai Külföldi Szakértők Hivatalának SAFEA támogatásával szakértőket küldhetnek Kínába.
Ötvenmilliárd tonna mesterséges esőt "termeltek" Kínában
Az időjárás befolyásolásával évente ötvenmilliárd tonna csapadékot idéznek elő Kínában. A kelet-ázsiai országban még több csapadékot akarnak "fakasztani" a jövőben.
100 méterre se látni a szmogtól
Az erős szmog miatt iskolákat zártak be, autópályákat zártak le és légi járatok indulását törölték az északkelet-kínai Habin városban. A hatóságok a három északkeleti tartományban vörös riasztást adtak ki.
Vágd zsebre a vállalatodat!
Megjelent a Piac&Profit októberi száma. Az innovatív, az új utakat kereső vállalkozók elengedhetetlen üzlettársa, a Piac&Profit ebben a hónapban is sok hasznos információval, sikertörténetekkel segít sikerre vinni vállalkozását. A magazin olvasói oldalunkon prémium online tartalomhoz jutnak. Keresse a lapban elhelyezett QR kódokat!
Két olajóriását bünteti környezetszennyezés miatt Kína
Nem tett eleget környezeti terhelése visszaszorítása érdekében a két legnagyobb olajipari cég Kínában, ezért most beruházásaik visszatartásával büntetik őket.
Drasztikus lépéseket tesz Peking a szmog ellen
Pekingben tovább csökkentik a forgalomba helyezhető új autók számát és 1200 vállalatot bezárnak vagy korszerűsítenek - derült ki hétfőn, amikor a fővárosi vezetés közreadta a pekingi levegő állapotát javítani tervezett lépéseit.
Halálbüntetést kaphat, aki szennyezi a levegőt
Pekingben gyakran olyan sűrű a szmog, mintha köd lenne. A kínai kommunista kormány nemrég bejelentette, 277 milliárd dollárt készült fektetni a levegőszennyezés megfékezésébe a következő 5 évben.
Leállítja szennyező és energiapazarló ipari létesítményeit Kína
Több mint 1400 kínai vállalatnak szeptember végéig le kell állítania elavult technológiájú termelését. A tizenkilenc iparágat érintő rendelkezésről pénteken számolt be a kínai média, példaként említve az acélipart, a kokszgyártást, a vasötvözetgyártást, valamint a cement- és a papíripart.
USA & Kína: végre csökkentik légszennyezésüket!
A globális emisszió 43 százalékáért felelős két nagyhatalom a legnagyobb légszennyező infrastruktúrák és közlekedési eszközök füstjének csökkentését vállalta e héten. A megállapodás azonban törvényileg nem kötelező érvényű.
Szellemvárosban is Kína az első
Építésekor Észak-Kína Dubajának is nevezték. A térség fürdik a gazdagságban, közel van az értékes természeti erőforrásokhoz, mégis évek óta szinte lakatlan. Nem gazdasági okokból, nem is a szennyezettség miatt. Egyszerűen nem tudják meggyőzni az embereket arról, hogy oda költözzenek.
Vámháború: egymást szorongatják a szolárnagyhatalmak
Washington és Brüsszel Kínával folytat kereskedelemdiplomáciai háborút. A tét: drágíthatják-e az unióban az olcsó kínai szoláreszköz-importot vámokkal? Amerikában már megtették. Kétfajta vámot is kiróttak a kínai dömpingárukra.
Csalások után: becsődölt a világ legnagyobb napenergiacége
A kínai nagyváros, Vuhszi bírósága kimondta a Suntech csődjét, miután a vállalat nem tudta fizetni a kamatot 541 millió dollár értékű kötvényein. Emellett a vállalat kezese volt egy hamis garanciával megtámasztott, több száz millió dolláros hitelnek is. A csődvédelem alá került társaságnak lehetősége nyílik rá, hogy átszervezze adósságait.
Kína: a kicsik is kellenek a magyar térhódításhoz
Kedvező, hogy a Magyarországon megtelepült nemzetközi vállalatok tavaly jelentős mértékben növelték kínai kivitelüket, továbbra is szükséges lenne a kkv-szektor támogatása ezen a téren – áll egy megjelent elemzésben, amely szerint a Keleti Nyitás politikájában eddig - a magyar kkv-k kínai exportja terén – kevés érdemi előrelépés történt.
A Richter újabb vegyesvállalatot alapít Kínában
A Richter Gedeon Nyrt. hétfőn jelentette be, hogy marketing partnere, az Rxmidas Pharmaceuticals Co. Ltd. tulajdonosaival megállapodásokat írt alá, amelyek eredményeképpen átalakul és megerősödik jelenléte a kínai gyógyszerpiacon.
Már lehet vitatkozni szellemi tulajdonjogról Kínában
Szellemi tulajdont érintő jogvitákban nyújtana segítséget az a mediációs központ, amelynek létrehozását az Információs és Technológiai Minisztérium jelentette be Kínában.
Veszélyes a szmoghelyzet Pekingben
A csak igen lassan eltűnő, fullasztó pekingi "megaszmog" vészhelyzetekre kidolgozott intézkedésekre indította a kínai főváros vezetőit, miközben az országos sajtó és a közösségi média intenzíven foglalkozik az okok és a helyzet kezelésének kérdéseivel.
Kína már nem az olcsó tornacipők országa
A kínai termelés lassult az utóbbi időben, de még így is a világgazdaság motorjának számít a maga 7-9 százalékos éves GDP-növekedésével. Bár a kínai rendszert kommunista rezsim működteti, vannak szegmensei, amelyek kapitalistábbak a nyugati országokban működő piacgazdaságokénál.
Kína marad a legnagyobb autógyártó - és piac
Kína 19 milliónál is több gépkocsit adott el és gyártott tavaly, ami azt jelenti, hogy negyedik éve folyamatosan a világ legnagyobb autógyártója és autópiaca - derült ki az iparági szövetség (CAAM) pénteken közzétett statisztikáiból.
Érdekli Kína legnagyobb vására?
A Kantoni Vásár (Canton Fair / China Import and Export Fair) Kína legnagyobb vására, melyen közel 250 ország ill. régió és több, mint 420,000 látogató vesz részt. A Guangzhou-ban tartott kiállítás a világ egyik legnagyobb és legszélesebb termékskálát kínáló kereskedelmi vására közel 55,000 kiállítóval és 150,000 termékkel.
Sanghaj a legjobb hely az üzletkötésre Kínában
A kínai nagyvárosok közül a kelet-kínai Sanghaj a legjobb hely üzletkötésre Kínában – állítja a Forbes magazin kínai kiadása legújabb felmérésében.
Magyar borokat vár Hongkong
Hongkong nyitott kapukkal várja a magyar borászokat és borexportőröket. Hongkong 2008-ban minden borvámot eltörölt, és 2011-re teljes borimportja több mint 500 százalékkal 903 millió euróra nőtt, ez jó lehetőség a magyar borászok számára is termékeik értékesítésére Ivan K. B. Lee, Hongkong berlini Gazdasági és Kereskedelmi Irodájának (HKETO Berlin) igazgatója szerint.
Magyar üzleti élet kínai szemmel
Milyen nehézségekkel (jogi, kulturális, mindennapi) néznek szembe a kínaiak Magyarországon? Milyen szolgáltatások, termékek iránt van igény a kínaiak körében a magyarok részéről? Hogyan tudnák a magyar cégek vonzóbbá tenni magukat kínai cégek felé? Mit olvasnak a kínaiak Magyarországon? Hol és hogyan érdemes a magyar cégeknek meghirdetni magukat? Hogyan tud egy magyar cég Kínában hirdetni? Mindezt tudnia kell annak, aki Kínában vágyik üzleti sikerre. A válaszokhoz azonban helyismerete kell. Ebben segít a ChinaCham Hungary november 6-i rendezvénye.
Az export az egyetlen reményünk
A magyar belső piac immáron hat éve zsugorodik, ezért azok a cégek, amelyek fejlődni kívánnak, jelenleg csak az exportintenzitásuk növelésében gondolkodhatnak. A külpiacokra betörni azonban nem könnyű és nem is olcsó mulatság, főként nem akkor, ha a magyar kormány által is mindinkább előtérbe helyezett távol-keleti piacokon próbál meg érvényesülni egy magyar vállalkozás.
A piacra lépés lehetőségei Kínában
Szeptember elején magyar üzletember delegáció látogatott el LinYi város (Shandong tartomány) Nemzetközi Konferencia és Kiállítási Központjában megrendezett vásárra. Ennek az útnak a tapasztalatait osztják meg a szervező ChinaCham legközelebbi klub estjén az érdeklődőkkel.
Ma bármerre elindulhat a piac
A hangulat továbbra is negatív. Sokan a holnapi spanyol és olasz kötvényaukciókat várják, de az is kérdéses, hogy az EU vezetők a csütörtökön kezdődő két napos ülésükön mire jutnak a válságkezeléssel kapcsolatban.
Ismerje meg a kínai kereskedelmi lehetőségeket!
A kínai Linyi városa által kínált kereskedelmi lehetőségeket ismertetik a hazánkba érkező városi delegáció magas rangú résztvevői és kereskedelmi vállalatok vezetői a China Cham által szervezett nemzetközi kereskedelemfejlesztési fórumon június 11-én. A fórum célja a kínai piacra értékesíthető magyar termékek értékesítési lehetőségének bemutatása is.
Dominóként dőlhetnek a cégek - Kínában sem könnyű
Tavaly általában véve kielégítőek maradtak a kínai vállalatok fizetési szokásai, a szállítói hitelek igénybevételének ugrásszerű emelkedése közepette. Mindez annak ellenére következett be, hogy lassult a gazdasági aktivitás, miután beszűntették az ösztönzőket, szigorították a monetáris politikát és mérséklődött a külföldi kereslet is.
Sok minden történt, amíg mi ünnepeltünk
A reggel az optimizmus jegyében telik, mivel a kínai kormány elkötelezettnek látszik a gazdaság élénkítésére, a görögországi választásokon pedig várhatóan a konzervatív erők képesek lesznek többséget szerezni egy új felmérés szerint.
Kiemelt piacként kellene kezelni Kínát
A kínai piacot kiemelt területként kell kezelni, a magyar vállalatok piacra jutását pedig segítené, ha több magyar szakdiplomata dolgozna Kínában - mondta Nádasi Tamás, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara magyar-kínai tagozatának elnöke, annak kapcsán, hogy csütörtökön konferenciát rendeznek a sikeres piacra lépés Kínában témában a 3. Kínai Márkák Kiállítás rendezvény keretében, Budapesten.
Kína nyitott a jó minőségű termékekre
Magyarország Európán kívüli legfontosabb kereskedelmi partnere Kína, Kína pedig erős kapcsolatok kialakítására törekszik Magyarországgal - hangoztatták többet a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) és a Piac & Profit Üzlet a kínaiakkal itthon és Kínában című konferenciáján.
Üzleti kapcsolatokat keresnek Budapesten
Mérföldkőnek számít a magyar-kínai kapcsolatokban az a kiállítás és üzleti fórum, amelyet május 23-25. között rendeznek meg Budapesten, az ide érkező mintegy 200 kínai cég nemcsak bemutatja termékeit, hanem üzleti kapcsolatokat is keres - mondta Rudolf Riedl, az AsiaCenter ügyvezető igazgatója.
Budapesten folytatódtak a kínai üzletemberekkel a tárgyalások
A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) pár nappal a kormányközi megállapodások után Budapesten fogadta a kínai Jilin tartományból érkező delegációt. A tartományi külügyi vezető és a vele érkező üzletemberek hazánkba érkezésének célja volt, képet kapni Magyarország gazdaságáról és tájékozódni a befektetési lehetőségekről.
Búcsút mondhatunk a növekedésnek?
Éveken át Kínát és Indiát ünnepelték, mint a növekedés következő motorját. A legújabb fejlemények azonban itt is rámutatnak arra, amit a nyugati világ már megtapasztalt: a természeti erőforrások végesek. A növekedés könnyen elakadhat a közeljövőben.
Miben egyeztünk meg Kínával?
Hét egyezményt - köztük a Kínai Fejlesztési Bank egymilliárd eurós hitelkeretének tervezett felhasználásával kapcsolatos megállapodást, a Huawei Magyarországon létrehozandó logisztikai központjával és a fővárost a Liszt Ferenc reptérrel összekötő gyorsvasúttal kapcsolatos egyezményt - írtak alá Orbán Viktor magyar kormányfő és Li Ko-csiang (Li Keqiang) kínai miniszterelnök-helyettes jelenlétében kedden a Parlamentben.
Magyar ételt enne Kína
Kína magas feldolgozottságú, egészséges élelmiszereket szeretne importálni, s kész arra, hogy magyar termékeket vásároljon - mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési keddi pekingi tárgyalásait követően az MTI-nek.
Érdeklik a távol-keleti lehetőségek?
Május 23-25-én kerül megrendezésre Magyarországon a 3. Kínai Márkák Kiállítása, amelyen 12 kiemelt ipari szektorból, közel 200 kínai gyártó jelezte előzetesen részvételét. A kiállítás fontos lehet azon magyar és kelet-közép-európai üzletemberek számára, akik érdeklődnek új piaci lehetőségek, termékek és költséghatékony megoldások iránt.