Kína cikkek


Érdekli Kína legnagyobb vására?

Érdekli Kína legnagyobb vására? 

A Kantoni Vásár (Canton Fair / China Import and Export Fair) Kína legnagyobb vására, melyen közel 250 ország ill. régió és több, mint 420,000 látogató vesz részt. A Guangzhou-ban tartott kiállítás a világ egyik legnagyobb és legszélesebb termékskálát kínáló kereskedelmi vására közel 55,000 kiállítóval és 150,000 termékkel.
Sanghaj a legjobb hely az üzletkötésre Kínában

Sanghaj a legjobb hely az üzletkötésre Kínában 

A kínai nagyvárosok közül a kelet-kínai Sanghaj a legjobb hely üzletkötésre Kínában – állítja a Forbes magazin kínai kiadása legújabb felmérésében.
Magyar borokat vár Hongkong

Magyar borokat vár Hongkong 

Hongkong nyitott kapukkal várja a magyar borászokat és borexportőröket. Hongkong 2008-ban minden borvámot eltörölt, és 2011-re teljes borimportja több mint 500 százalékkal 903 millió euróra nőtt, ez jó lehetőség a magyar borászok számára is termékeik értékesítésére Ivan K. B. Lee, Hongkong berlini Gazdasági és Kereskedelmi Irodájának (HKETO Berlin) igazgatója szerint.
Magyar üzleti élet kínai szemmel

Magyar üzleti élet kínai szemmel 

Milyen nehézségekkel (jogi, kulturális, mindennapi) néznek szembe a kínaiak Magyarországon? Milyen szolgáltatások, termékek iránt van igény a kínaiak körében a magyarok részéről? Hogyan tudnák a magyar cégek vonzóbbá tenni magukat kínai cégek felé? Mit olvasnak a kínaiak Magyarországon? Hol és hogyan érdemes a magyar cégeknek meghirdetni magukat? Hogyan tud egy magyar cég Kínában hirdetni? Mindezt tudnia kell annak, aki Kínában vágyik üzleti sikerre. A válaszokhoz azonban helyismerete kell. Ebben segít a ChinaCham Hungary november 6-i rendezvénye.
Az export az egyetlen reményünk

Az export az egyetlen reményünk 

A magyar belső piac immáron hat éve zsugorodik, ezért azok a cégek, amelyek fejlődni kívánnak, jelenleg csak az exportintenzitásuk növelésében gondolkodhatnak. A külpiacokra betörni azonban nem könnyű és nem is olcsó mulatság, főként nem akkor, ha a magyar kormány által is mindinkább előtérbe helyezett távol-keleti piacokon próbál meg érvényesülni egy magyar vállalkozás.
A piacra lépés lehetőségei Kínában

A piacra lépés lehetőségei Kínában  

Szeptember elején magyar üzletember delegáció látogatott el LinYi város (Shandong tartomány) Nemzetközi Konferencia és Kiállítási Központjában megrendezett vásárra. Ennek az útnak a tapasztalatait osztják meg a szervező ChinaCham legközelebbi klub estjén az érdeklődőkkel.
Ma bármerre elindulhat a piac

Ma bármerre elindulhat a piac 

A hangulat továbbra is negatív. Sokan a holnapi spanyol és olasz kötvényaukciókat várják, de az is kérdéses, hogy az EU vezetők a csütörtökön kezdődő két napos ülésükön mire jutnak a válságkezeléssel kapcsolatban.
Ismerje meg a kínai kereskedelmi lehetőségeket!

Ismerje meg a kínai kereskedelmi lehetőségeket! 

A kínai Linyi városa által kínált kereskedelmi lehetőségeket ismertetik a hazánkba érkező városi delegáció  magas rangú résztvevői és kereskedelmi vállalatok vezetői a China Cham által szervezett nemzetközi kereskedelemfejlesztési fórumon június 11-én. A fórum célja a kínai piacra értékesíthető magyar termékek értékesítési lehetőségének bemutatása is.
Dominóként dőlhetnek a cégek - Kínában sem könnyű

Dominóként dőlhetnek a cégek - Kínában sem könnyű 

Tavaly általában véve kielégítőek maradtak a kínai vállalatok fizetési szokásai, a szállítói hitelek igénybevételének ugrásszerű emelkedése közepette. Mindez annak ellenére következett be, hogy lassult a gazdasági aktivitás, miután beszűntették az ösztönzőket, szigorították a monetáris politikát és mérséklődött a külföldi kereslet is.
Sok minden történt, amíg mi ünnepeltünk

Sok minden történt, amíg mi ünnepeltünk 

A reggel az optimizmus jegyében telik, mivel a kínai kormány elkötelezettnek látszik a gazdaság élénkítésére, a görögországi választásokon pedig várhatóan a konzervatív erők képesek lesznek többséget szerezni egy új felmérés szerint.

Kiemelt piacként kellene kezelni Kínát 

A kínai piacot kiemelt területként kell kezelni, a magyar vállalatok piacra jutását pedig segítené, ha több magyar szakdiplomata dolgozna Kínában - mondta Nádasi Tamás, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara magyar-kínai tagozatának elnöke, annak kapcsán, hogy csütörtökön konferenciát rendeznek a sikeres piacra lépés Kínában témában a 3. Kínai Márkák Kiállítás rendezvény keretében, Budapesten.

Kína nyitott a jó minőségű termékekre 

Magyarország Európán kívüli legfontosabb kereskedelmi partnere Kína, Kína pedig erős kapcsolatok kialakítására törekszik Magyarországgal - hangoztatták többet a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) és a Piac & Profit Üzlet a kínaiakkal itthon és Kínában című konferenciáján.

Üzleti kapcsolatokat keresnek Budapesten 

Mérföldkőnek számít a magyar-kínai kapcsolatokban az a kiállítás és üzleti fórum, amelyet május 23-25. között rendeznek meg Budapesten, az ide érkező mintegy 200 kínai cég nemcsak bemutatja termékeit, hanem üzleti kapcsolatokat is keres - mondta Rudolf Riedl, az AsiaCenter ügyvezető igazgatója.

Budapesten folytatódtak a kínai üzletemberekkel a tárgyalások 

A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) pár nappal a kormányközi megállapodások után Budapesten fogadta a kínai Jilin tartományból érkező delegációt. A tartományi külügyi vezető és a vele érkező üzletemberek hazánkba érkezésének célja volt, képet kapni Magyarország gazdaságáról és tájékozódni a befektetési lehetőségekről.

Búcsút mondhatunk a növekedésnek? 

Éveken át Kínát és Indiát ünnepelték, mint a növekedés következő motorját. A legújabb fejlemények azonban itt is rámutatnak arra, amit a nyugati világ már megtapasztalt: a természeti erőforrások végesek. A növekedés könnyen elakadhat a közeljövőben.

Miben egyeztünk meg Kínával? 

Hét egyezményt - köztük a Kínai Fejlesztési Bank egymilliárd eurós hitelkeretének tervezett felhasználásával kapcsolatos megállapodást, a Huawei Magyarországon létrehozandó logisztikai központjával és a fővárost a Liszt Ferenc reptérrel összekötő gyorsvasúttal kapcsolatos egyezményt - írtak alá Orbán Viktor magyar kormányfő és Li Ko-csiang (Li Keqiang) kínai miniszterelnök-helyettes jelenlétében kedden a Parlamentben.

Magyar ételt enne Kína 

Kína magas feldolgozottságú, egészséges élelmiszereket szeretne importálni, s kész arra, hogy magyar termékeket vásároljon - mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési keddi pekingi tárgyalásait követően az MTI-nek.

Érdeklik a távol-keleti lehetőségek? 

Május 23-25-én kerül megrendezésre Magyarországon a 3. Kínai Márkák Kiállítása, amelyen 12 kiemelt ipari szektorból, közel 200 kínai gyártó jelezte előzetesen részvételét. A kiállítás fontos lehet azon magyar és kelet-közép-európai üzletemberek számára, akik érdeklődnek új piaci lehetőségek, termékek és költséghatékony megoldások iránt.

Csak a környezetbarát cégek kaphatnak hitelt Kínában 

A vállalatoknak folyósított hitelek szabályozásán keresztül is befolyásolnák a cégek környezetvédelmi tudatosságát Kínában. A kínai fejlesztési bank tavaly összesen 658 milliárd jüan (23 ezer milliárd forint) értékben finanszírozott környezetvédelmi, energiabarát projekteket, ami az összes hitelezés csaknem 13 százalékát jelenti.

Kína nem szívesen fizetne Európának 

A kínai kormány megtiltotta az ország légitársaságainak, hogy az Európai Unió által előírtaknak megfelelően díjat fizessenek üvegházgáz-kibocsátásuk után - jelentette a kínai média hétfőn.

Van, ahol 531 milliárd jut a kkv-knak 

A kínai központi vezetés egy felállítandó fejlesztési alappal, a hitelfelvételi lehetőségek kiszélesítésével, valamint az adókedvezmények meghosszabbításával segítene a belföldi kis és közepes vállalatokon (kkv).

Folytatódik az EU-Kína csörte 

A kínai légiközlekedési szövetség jogi lépésekkel és esetleges megtorló intézkedésekkel fenyeget az Európai Unió január 1-jén életbe lépett új szabályozása miatt.

Közös kampány a kínai turistákért 

Az Európai Turisztikai Bizottság rendkívül nagy potenciált lát az Európába irányuló kínai turizmusforgalom növelésében, ezért az európai marketingszervezet új stratégiájában kiemelt hangsúlyt kapott Kína mint Európa egyik legfontosabb küldőpiaca, ahonnan nagyszámú, fizetőképes beutazó forgalom várható hosszú távon.

Újabb pofont kapott Kínától az USA 

Pozitívan értékelte két kínai bank, a Bank of China, valamint a China Construction Bank teljesítményét és jövőjét a napokban a Standard & Poor's. Ez azt jelenti, hogy a vezető kínai bankok már jobb értékeléssel bírnak, mint amerikai vetélytársaik.

Egyre közelebb kerülünk Kínához 

Kínai vállalkozókkal, pénzügyi cégekkel való megbeszélésekkel folytatódott Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter kínai látogatásának sanghaji programja.

"Miért mi fizessük az EU-s gondokat?" 

A kínai légi szállítási szövetség (CATA) az Air Chinával és más kínai légitársaságokkal együtt még az idei év vége előtt pert kíván indítani az Európai Unió ellen, miután március óta folytatott tárgyalásaikon nem jutottak egyezségre az unió légi közlekedésre vonatkozó szén-dioxid-kibocsátást korlátozó - őket érintő - intézkedéséről.

Ők a legbefolyásosabbak a világon! 

Egy helyet javítva tavalyi eredményén a dobogó legfelső fokán végzett idén Barack Obama amerikai elnök a világ legbefolyásosabb embereinek versenyében - derül ki a Forbes című amerikai üzleti magazin minap közzétett listájából.

Van, ahol talál még olcsó hitelt a kkv 

Egy sor intézkedéssel segíti a komoly pénzügyi gondokkal küszködő kisvállalkozásokat a kínai kormány. Pénzügyi támogatással, a hitelfelvételi lehetőségek szélesítésével és adókedvezményekkel segít a kisvállalkozások gondjain a kínai vezetés - áll abban a kormányzati közleményben, melyet a kabinet szerdai tanácskozása után adtak ki.

Dacol Kínával az EU 

Az Európai Bíróság csütörtökön ismertetett előzetes állásfoglalása szerint összeegyeztetető a nemzetközi joggal az európai uniós kibocsátás-kereskedelmi rendszer kiterjesztése a nemzetközi légi közlekedésre.

Új hóbort hódít Kínában 

Több mint egymillió fontba kerül a legdrágább példánya annak az északnyugat-kínai Kasgár városában és környékén tenyésztett birkafajtának, amely a kínai multimilliomosok legújabb házi kedvencévé lett.

Még egy lépéssel közelebb kerülhetünk Kínához 

Október 5-én rendezik az „Ázsia Európa felé tart - Kína" elnevezésű konferenciát, melynek célja, hogy segítséget nyújtson az ázsiai-magyar gazdasági kapcsolatok további bővítéséhez.

Euróválság: a neheze még hátra van! 

Az eurózóna a vesztébe rohan Wolfgang Münchau, a Financial Times kolumnistája szerint: ha nem lesz egységes költségvetési politika, a gazdasági visszaesés elsöpri a monetáris uniót. Az eurózóna már recesszióban lehet, a visszaesés nyáron kezdődött.

Sokan várják a délutáni adatokat  

Megszakadt az emelkedő széria az amerikai piacon. Az olaj és az arany is oldalazott tegnap. Távol-Kelet: 1 százalék körüli mínuszokban az indexek. Gyengült a forint és erősödött a dollár tegnap. Magyar Telekom: 40%-kal csökkenhetnek a mobil végződtetési díjak. Aláírta az E-Star az EETEK eszközök átszervezésével kapcsolatos szerződéseket. Ma tovább eshetnek az árak a BÉT-en.

Nem meglepő: a 600 ezres eljegyzési gyűrű teljesen átlagos 

Több mint tízmillió pár házasodik össze évente Kínában. Az esküvői biznisz sok milliárd dolláros hasznot hajt, és a lagzik költségei úgy elszabadultak, hogy manapság már csak a csillagos ég a határ.

Kína megosztja és uralkodik Európán? 

Kína kötvényvásárlással és stratégiai befektetésekkel „átveszi Európát", kihasználva annak a belső megosztottságából eredő pénzügyi válságát, állítja egy befolyásos think-tank.

A kínai kapcsolatból annyi lesz, amennyit kihozunk belőle 

A kínai-magyar gazdasági kapcsolatok a legfelsőbb szintről kaptak támogatást, de ez nem elegendő ahhoz, hogy a két ország között felpörögjön a tőke és az áruk áramlása - véli Molontay Tamás, a szombati magyar-kínai gazdasági ankét egyik előadója, a Crédit Agricole Corporate and Investment Bank magyarországi fióktelepének vezérigazgatója.

Kína, mindössze egy karnyújtásnyira 

Egy budapesti konferencián mutatkozik be a kínai Hebei tartomány, a cél, hogy üzleti kapcsolatokat hozzon létre magyar cégekkel. A rendezvényre egy 19 céget képviselő delegáció is érkezik.

"Durva jogsértést" követett el a rendőrség? 

Szabó Tímea, az Országgyűlés emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottság LMP-s alelnöke kezdeményezi a Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetőinek bizottsági meghallgatását a Tibetért tüntetők ügyében.

Új szövetségest szerzett Orbán 

Magyarország egy új és nagy jelentőségű szövetséget kötött Kínával; a két ország tizenkét megállapodást kötött egymással, konkrét programokról, befektetési alapokról és pénzügyi keretekről született megállapodás - mondta Orbán Viktor miniszterelnök Ven Csia-pao (Wen Jiabao) kínai kormányfővel közösen tartott sajtótájékoztatóján szombaton a Parlamentben.

"Ez diplomáciai diadal Orbán Viktor miniszterelnök számára" 

Magyarország nagy sikert könyvelhetett el szerdán, amikor bejelentették, hogy Ven Csia-pao (Wen Jiabao) kínai miniszterelnök a jövő héten Budapestre is ellátogat ötnapos európai körútja során - írta internetes kiadásának beyondbrics felzárkózó piaci blogrovatában a Financial Times.

Lopakodó óriás az aranypiacon 

Kínában az aranynak évszázados hagyománya van. Már az időszámításunk szerinti 11. században létezett Kínában hivatalos, az állam által forgalomba hozott papírpénz, amely mögött a császári kincstárban felhalmozott arany és ezüst állt fedezetként. Mao Ce-tung 1949-ben megtiltotta a magánszemélyek számára az arany birtoklását, és ez a tilalom 2003-ig érvényben is maradt. Azóta nemcsak a kínai jegybank, de a lakosság is egyre jelentősebb aranyvásárlóként lép fel, komoly hatást gyakorolva ezáltal az arany világpiaci árfolyamára - tájékoztat az aranypiac.hu.

Kína? Kína bizony! 

Bár Kínában egyelőre csak pár tucat magyar vállalkozás működik aktívan, az üzleti lehetőségeket kereső cégek száma meghaladja a százat, nekik a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kíván segítséget nyújtani - mondta Nádasi Tamás, az MKIK magyar-kínai tagozatának elnöke.

India: ugrásra készen 

A fogyasztók számával is szinte egyenlő az 1,2 milliárd fős lakosság, Indiában - ahol az emberek 60 százaléka 25 év alatti - mind erőteljesebb a középosztályosodás is. A kontinensnyi országról Ázsia Európa felé tart címmel rendeztek konferenciát.

Illegális bányák: ellopott természeti kincsek 

Az ásványok és ércek bányászata a világon mindenütt problematikus: nemcsak az ezzel járó környezetszennyezés, hanem a korrupció és harácsolás miatt is, ami ezt a tevékenységet övezi. A jövőbeni növekedés motorjának tartott BRIC-országok ékes példái ennek. Indiában egymást érik a bányaipari sikkasztási botrányok, melyekben több politikus is érintett, Peruban pedig a kínai tulajdonosok kizsigerelő praktikái ellen lázadnak a bányászok.

Szélkerékharc: Kína leelőzi a Dániát és Amerikát 

A gazdasági válság igen kedvezőtlenül érintette a tőkeigényes megújuló energia szektort. A csökkenő földgázár és az amerikai földgáz-készletek felfedezése megakasztotta a szélturbinák terjedését. Kínában viszont rohamtempóban bővült a piac és a szélenergia részesedése az ország áramfogyasztásában. Az ázsiai országnak sikerült elhappolnia a nyugati világ elől a vezetői pozíciót a szélenergia-eszközök gyártásában.

Változik a világ: nincs már 3,99 eurós póló 

A világ műhelye átalakulóban van... Kína műhelyévé. A párizsi Le Monde a kínai textil- és konfekcióipar helyzetének alakulásából vonta le a minap ezt a következtetést a január közepén megtartott Hongkong Fair Fashion Week alkalmából megfigyelt fejleményekből.

10 ezer munkahelyet köszönhetünk a kínaiaknak 

A múlt évben a kínai-magyar áruforgalom 7,9 milliárd dollárt tett ki, ebből 2 milliárd volt a magyar export, a kínai tőkebefektetések nyomán pedig mintegy tízezer munkahely keletkezett Magyarországon - mondta az "Ázsia Európa felé tart" című konferencián Kao Csien (Gao Jian) nagykövet szerdán Budapesten.

Ritkaföldfém-függőség: Kína markában vagyunk! 

A mágnesek gyártásához használt ritkaföldfémek szinte minden hi tech eszköz, irodai, sőt hadiipari gép elengedhetetlen alkotóelemei. De a zöld gazdaság motorjai, a szolárpanelek, a szélturbinák, a hibrid gépjárművek akkumulátorai is alig képzelhetők el nélkülük.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére

Költségkímélés

10-ből 1 magyar egyáltalán nem tervez vakációt, még belföldön sem

10-ből 1 magyar egyáltalán nem tervez vakációt, még belföldön sem 

Az európaiak nem hajlandók lemondani a nyaralásról: 56 százalékuk hajlandó az autóvásárlást vagy a lakásfelújítást is elhalasztani emiatt.

Pénzszerzés

Mit hoz a lakáspiacra a kormány új dobása?

Mit hoz a lakáspiacra a kormány új dobása?  

A héten megjelentek az első lakás vásárlását célzó új államilag támogatott konstrukció részletei.

Klímablog

Új rekordot értek el a vállalatvezetők

Új rekordot értek el a vállalatvezetők  

A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása látványosan javult.

Gazdaság

Mit hoz a lakáspiacra a kormány új dobása?

Mit hoz a lakáspiacra a kormány új dobása?  

A héten megjelentek az első lakás vásárlását célzó új államilag támogatott konstrukció részletei.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo