Kína cikkek


Van, ahol talál még olcsó hitelt a kkv

Van, ahol talál még olcsó hitelt a kkv 

Egy sor intézkedéssel segíti a komoly pénzügyi gondokkal küszködő kisvállalkozásokat a kínai kormány. Pénzügyi támogatással, a hitelfelvételi lehetőségek szélesítésével és adókedvezményekkel segít a kisvállalkozások gondjain a kínai vezetés - áll abban a kormányzati közleményben, melyet a kabinet szerdai tanácskozása után adtak ki.
Dacol Kínával az EU

Dacol Kínával az EU 

Az Európai Bíróság csütörtökön ismertetett előzetes állásfoglalása szerint összeegyeztetető a nemzetközi joggal az európai uniós kibocsátás-kereskedelmi rendszer kiterjesztése a nemzetközi légi közlekedésre.
Új hóbort hódít Kínában

Új hóbort hódít Kínában 

Több mint egymillió fontba kerül a legdrágább példánya annak az északnyugat-kínai Kasgár városában és környékén tenyésztett birkafajtának, amely a kínai multimilliomosok legújabb házi kedvencévé lett.
Még egy lépéssel közelebb kerülhetünk Kínához

Még egy lépéssel közelebb kerülhetünk Kínához 

Október 5-én rendezik az „Ázsia Európa felé tart - Kína" elnevezésű konferenciát, melynek célja, hogy segítséget nyújtson az ázsiai-magyar gazdasági kapcsolatok további bővítéséhez.
Euróválság: a neheze még hátra van!

Euróválság: a neheze még hátra van! 

Az eurózóna a vesztébe rohan Wolfgang Münchau, a Financial Times kolumnistája szerint: ha nem lesz egységes költségvetési politika, a gazdasági visszaesés elsöpri a monetáris uniót. Az eurózóna már recesszióban lehet, a visszaesés nyáron kezdődött.
Sokan várják a délutáni adatokat

Sokan várják a délutáni adatokat  

Megszakadt az emelkedő széria az amerikai piacon. Az olaj és az arany is oldalazott tegnap. Távol-Kelet: 1 százalék körüli mínuszokban az indexek. Gyengült a forint és erősödött a dollár tegnap. Magyar Telekom: 40%-kal csökkenhetnek a mobil végződtetési díjak. Aláírta az E-Star az EETEK eszközök átszervezésével kapcsolatos szerződéseket. Ma tovább eshetnek az árak a BÉT-en.
Nem meglepő: a 600 ezres eljegyzési gyűrű teljesen átlagos

Nem meglepő: a 600 ezres eljegyzési gyűrű teljesen átlagos 

Több mint tízmillió pár házasodik össze évente Kínában. Az esküvői biznisz sok milliárd dolláros hasznot hajt, és a lagzik költségei úgy elszabadultak, hogy manapság már csak a csillagos ég a határ.
Kína megosztja és uralkodik Európán?

Kína megosztja és uralkodik Európán? 

Kína kötvényvásárlással és stratégiai befektetésekkel „átveszi Európát", kihasználva annak a belső megosztottságából eredő pénzügyi válságát, állítja egy befolyásos think-tank.
A kínai kapcsolatból annyi lesz, amennyit kihozunk belőle

A kínai kapcsolatból annyi lesz, amennyit kihozunk belőle 

A kínai-magyar gazdasági kapcsolatok a legfelsőbb szintről kaptak támogatást, de ez nem elegendő ahhoz, hogy a két ország között felpörögjön a tőke és az áruk áramlása - véli Molontay Tamás, a szombati magyar-kínai gazdasági ankét egyik előadója, a Crédit Agricole Corporate and Investment Bank magyarországi fióktelepének vezérigazgatója.
Kína, mindössze egy karnyújtásnyira

Kína, mindössze egy karnyújtásnyira 

Egy budapesti konferencián mutatkozik be a kínai Hebei tartomány, a cél, hogy üzleti kapcsolatokat hozzon létre magyar cégekkel. A rendezvényre egy 19 céget képviselő delegáció is érkezik.

"Durva jogsértést" követett el a rendőrség? 

Szabó Tímea, az Országgyűlés emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottság LMP-s alelnöke kezdeményezi a Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetőinek bizottsági meghallgatását a Tibetért tüntetők ügyében.

Új szövetségest szerzett Orbán 

Magyarország egy új és nagy jelentőségű szövetséget kötött Kínával; a két ország tizenkét megállapodást kötött egymással, konkrét programokról, befektetési alapokról és pénzügyi keretekről született megállapodás - mondta Orbán Viktor miniszterelnök Ven Csia-pao (Wen Jiabao) kínai kormányfővel közösen tartott sajtótájékoztatóján szombaton a Parlamentben.

"Ez diplomáciai diadal Orbán Viktor miniszterelnök számára" 

Magyarország nagy sikert könyvelhetett el szerdán, amikor bejelentették, hogy Ven Csia-pao (Wen Jiabao) kínai miniszterelnök a jövő héten Budapestre is ellátogat ötnapos európai körútja során - írta internetes kiadásának beyondbrics felzárkózó piaci blogrovatában a Financial Times.

Lopakodó óriás az aranypiacon 

Kínában az aranynak évszázados hagyománya van. Már az időszámításunk szerinti 11. században létezett Kínában hivatalos, az állam által forgalomba hozott papírpénz, amely mögött a császári kincstárban felhalmozott arany és ezüst állt fedezetként. Mao Ce-tung 1949-ben megtiltotta a magánszemélyek számára az arany birtoklását, és ez a tilalom 2003-ig érvényben is maradt. Azóta nemcsak a kínai jegybank, de a lakosság is egyre jelentősebb aranyvásárlóként lép fel, komoly hatást gyakorolva ezáltal az arany világpiaci árfolyamára - tájékoztat az aranypiac.hu.

Kína? Kína bizony! 

Bár Kínában egyelőre csak pár tucat magyar vállalkozás működik aktívan, az üzleti lehetőségeket kereső cégek száma meghaladja a százat, nekik a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kíván segítséget nyújtani - mondta Nádasi Tamás, az MKIK magyar-kínai tagozatának elnöke.

India: ugrásra készen 

A fogyasztók számával is szinte egyenlő az 1,2 milliárd fős lakosság, Indiában - ahol az emberek 60 százaléka 25 év alatti - mind erőteljesebb a középosztályosodás is. A kontinensnyi országról Ázsia Európa felé tart címmel rendeztek konferenciát.

Illegális bányák: ellopott természeti kincsek 

Az ásványok és ércek bányászata a világon mindenütt problematikus: nemcsak az ezzel járó környezetszennyezés, hanem a korrupció és harácsolás miatt is, ami ezt a tevékenységet övezi. A jövőbeni növekedés motorjának tartott BRIC-országok ékes példái ennek. Indiában egymást érik a bányaipari sikkasztási botrányok, melyekben több politikus is érintett, Peruban pedig a kínai tulajdonosok kizsigerelő praktikái ellen lázadnak a bányászok.

Szélkerékharc: Kína leelőzi a Dániát és Amerikát 

A gazdasági válság igen kedvezőtlenül érintette a tőkeigényes megújuló energia szektort. A csökkenő földgázár és az amerikai földgáz-készletek felfedezése megakasztotta a szélturbinák terjedését. Kínában viszont rohamtempóban bővült a piac és a szélenergia részesedése az ország áramfogyasztásában. Az ázsiai országnak sikerült elhappolnia a nyugati világ elől a vezetői pozíciót a szélenergia-eszközök gyártásában.

Változik a világ: nincs már 3,99 eurós póló 

A világ műhelye átalakulóban van... Kína műhelyévé. A párizsi Le Monde a kínai textil- és konfekcióipar helyzetének alakulásából vonta le a minap ezt a következtetést a január közepén megtartott Hongkong Fair Fashion Week alkalmából megfigyelt fejleményekből.

10 ezer munkahelyet köszönhetünk a kínaiaknak 

A múlt évben a kínai-magyar áruforgalom 7,9 milliárd dollárt tett ki, ebből 2 milliárd volt a magyar export, a kínai tőkebefektetések nyomán pedig mintegy tízezer munkahely keletkezett Magyarországon - mondta az "Ázsia Európa felé tart" című konferencián Kao Csien (Gao Jian) nagykövet szerdán Budapesten.

Ritkaföldfém-függőség: Kína markában vagyunk! 

A mágnesek gyártásához használt ritkaföldfémek szinte minden hi tech eszköz, irodai, sőt hadiipari gép elengedhetetlen alkotóelemei. De a zöld gazdaság motorjai, a szolárpanelek, a szélturbinák, a hibrid gépjárművek akkumulátorai is alig képzelhetők el nélkülük.

Orbán jelentősen újjászervezné Magyarországot 

Magyarország azon európai országok közé tartozik, akinek még van esélye arra, hogy jelentősen újjászervezve saját államát versenyképessé váljon a termelés és a gazdasági növekedés tekintetében a világgazdaság feltörekvő régióival. Minden magyar gazdasági lépés ezt a célt szolgálja - mondta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Budapesten külföldi újságírók előtt.

Túl sok az autó: minden lakosnak csak egy kocsija lehet 

Pekingben korlátozzák a kiadható gépkocsi-rendszámokat péntektől, a jövőben minden pekinginek egy autó lehet a nevén, és emelkednek a parkolási díjak - csak néhány az új, drákói intézkedések közül, amelyekkel a kínai főváros ellehetetlenült közúti közlekedési helyzetén kíván a városvezetés javítani.

Mindenki Kínát figyelte 

Kína tovább növelte a tartalékolási rátát a bankok számára. Ezzel is fékezni akarva a novemberben 5,1%-ra emelkedő inflációt. Az ipari termelés tovább bővült akárcsak a kiskereskedelmi értékesítés.

Most a kínai infláció növekedésétől félnek  

Folytatódott a korrekció az amerikai börzéken. Csökkent az arany és az olaj ára is a dollárerősödés következtében. Vegyes a kép Ázsiában, a kínai import felülmúlta az exportot októberben. Erősödött a dollár, gyengült a jen. Egis: A piaci várakozásnak megfelelő negyedik negyedéves eredmény. Richter: Megemelt árbevétel várakozások a negyedéves eredmény után. A kezdeti erősödés után a nap végére csökkenésre számítunk.

Kínában terjeszkedne az EU 

Az európai kis- és középvállalkozások (kkv) kínai piacra jutását segítő program részeként az Európai Bizottság ötmillió eurós alapjából egy új tanácsadó és információs központ létesítését jelentették be pénteken Pekingben.

Ritkaföldfémek megvonásával zsarol Kína 

Az ipari nyersanyagok világkereskedelmében Kína olyan monopóliummal rendelkezik, amely tulajdonképpen minden számítógépbe és hi-tech ketyerébe szükséges: ezek az úgynevezett ritkaföldfémek. Bányászatuk 1,3 milliárd dolláros iparág. És a pekingi vezetés nem restelli időnként saját külpolitikájának vagy kereskedelmi érdekeinek érvényesítésére megvonni e fémeket egyes országoktól, hogy kikövetelje magának, amit másként nem tudna elérni.

A Kínai Jegybank lejtőre küldte a piacokat 

Augusztus óta nem látott mértékű esés rázta meg a részvénypiacokat Amerikában - Június óta nem látott zuhanás az olaj és az arany piacán a kínai kamatdöntés nyomán - Ázsia: Mindenkit meglepett a kínai jegybank kamatemelése - Gyors erősödés indult a dollár piacán, a forint látványosan gyengült - Hernádi Zsolt, a MOL elnök-vezérigazgatója interjút adott a Népszabadságnak - 600 forintra csökkentettük Magyar Telekom célárunkat, ajánlásunk továbbra is Tartás.

Ingatlanpiac: jönnek a kínaiak! 

A közép-kelet-európai régió ingatlanbefektetési forgalma 2010 harmadik negyedévben elérte a 1,5 milliárd eurót (410 milliárd forintot), ami 60 százalékos növekedést jelent a második negyedévhez képest. - derül ki a CB Richard Ellis (CBRE) legfrissebb kutatási eredményeiből. A régió negyedéves forgalma kétéves csúcson áll, hiszen az idén befektetett 3,3 milliárd euró jelentősen meghaladja 2009-es év teljes forgalmát (2,6 milliárd euró).

Bekeményíthet az EU 

A kényszermunkával készült kínai termékeket importjának tilalmát fontolgatja az EU. Legalábbis a Bizottság hajlandó megvizsgálni az ilyen importtilalom lehetséges módjait, jelezte európai parlamenti képviselőknek Stefan Füle bővítési biztos Strasbourgban.

Zöldipar: Kína az élre tör? 

A megújuló energiák infrastruktúrájának gyártását segítő állami támogatások ma kritikus pontjai annak a versenynek, melyben a különböző országok igyekeznek zöld szektorukat nemzetközileg is vezető helyzetbe pozícionálni. Az eddig javarészt Európába exportáló Kína az Egyesült Államok piacán készül teríteni szélturbináit. Az egyik amerikai szakszervezet azonban bekeményített: bepanaszolta a kommunista államot, amiért illegálisan szubvencionálja a zöld szektort és a WTO elé akarja vinni az ügyet. A Fehér Házé a döntés, hogy megteszik-e.

A szubvencionált zöld szektor sikere Kínában 

A hamarosan talán WTO elé citált kínai szubvenciók fellendítették az ország zöld szektorát. De Kína kapcsolata a Világkereskedelmi Szervezettel több ponton is problematikus.

Ezrek tűntek el a sárlavinákban 

A Kínában hónapok óta tartó esőzések és árvizek szörnyű hónapot eredményeztek: az augusztusi földcsuszamlások egész falvakat mostak el és emberek ezreinek életét oltották ki.

Brutális: Kínában 200 millió autó lehet 2020-ban  

A kínai utakon közlekedő autók száma több, mint kétszeresére nőhet 2020-ra - hivatkozott a kínai ipari minisztérium munkatársára, Vang Fucsangra (Wang Fuchang) a China Securities Journal.

100 kilométeres lett minden idők legnagyobb forgalmi dugója 

A Pekinget Tibettel összekötő autópályán, rögtön a kínai főváros közelében 100 kilométeresre nyúlt a tumultus. Ehhez képest semmi a forgalmi dugóban akár 6-8 órán át is várakozó moszkvai polgárok mindennapos rutinja.

Kína zöld ambíciói: energiafaló helyett energiahatékony 

2009-ben 162 milliárd dollárt költöttek világszerte zöld technológiákra, ebből 35 milliárdot Kínában, míg az Egyesült Államokban csak 19 milliárdot fordítottak hasonló célra. Miközben Washingtonban - politikai akarat hiányában - nem képesek elfogadtatni a klímatörvény-csomagot, Kína élre tör a megújuló energiák kiaknázásában, s az ehhez szükséges eszközök gyártásában. Van miből: a kommunista ország a világon egyedülálló módon 2450 milliárd dolláros tartalékkal rendelkezik!

Kína: bérmunka-birodalomból zöld technológiai nagyhatalom 

2009-ben 162 milliárd dollárt költöttek világszerte zöld technológiákra, ebből 35 milliárdot Kínában, míg az Egyesült Államokban csak 19 milliárdot fordítottak hasonló célra. Miközben Washingtonban -politikai akarat hiányában- nem képesek elfogadtatni a klímatörvény-csomagot, Kína élre tör a megújuló energiák kiaknázásában, s az ehhez szükséges eszközök gyártásában. Van miből: a kommunista ország a világon egyedülálló módon 2450 milliárd dolláros tartalékkal rendelkezik!

Ősi babonából húz hasznot a gyógyszeripar 

Nagy gondot jelent az állatvédőknek az emberiség több mint 20 százalékát kitevő, 1,33 milliárdos lélekszámú kínai társadalom igénye az ősi receptek szerint készült gyógyszerekre. Ezek gyakran állatokból kivont anyagokat tartalmaznak, melyekhez nagy számban kell le mészárolni a vadon élő fajokat. A piac túl nagy, az állatállomány túl kicsi. A gyakorlat nem fenntartható: számos faj jutott a kihalás szélére. Ráadásul a tigrisről például tudományosan nem is igazolt, hogy bármiféle gyógyereje lenne.

Expó-blamázs: zárt magyar pavilonba kopogtatnak a kínaiak? 

Április óta állnak a sanghaji expó magyar pavilonja üzemeltetésének fedezéséhez szükséges kifizetések, e miatt bezárhat a kiállítás - erősítette meg az MTI-nek csütörtökön Dégen István pavilonigazgató, a kormány erre úgy reagált, hogy nem zsarolható, a jogos és arányos költséget pedig már megtérítették.

Ilyen Kína: havi 9 millió új mobilelőfizető 

A 2010-es világkiállítással Sanghaj az érdeklődést Kína múltjára, jelenére és jövőjére irányítja. Az Ericsson ConsumerLab új jelentése a világ legnagyobb távközlési piacának növekedése, lehetőségei és sokszínűsége mögött álló fogyasztói viselkedésre irányítja a reflektorfényt.

Kína már hivatalosan is második 

Kína megelőzte Japánt és immár a világ második legnagyobb gazdasága a kínai központi devizahivatal vezetője szerint. Kína teljesítménye 2005-ben szárnyalta túl Nagy-Britanniét és Franciaországét, 2007-ben Németországét.

Tárt karokkal várják Kínában a magyarokat 

Kereskedőházat hozott létre Sanghajban a Tradeland Kft. a magyar kis- és középvállalkozások kínai piacra jutásának segítésére. Vámszabad raktárban őrzik az exportőr áruját, amelyet így nem kell feladnia ismeretlen cégek számára.

Idén csak vesztettek a tőzsdén, mégis bizakodóak 

Egy kínai részvénypiaci kisbefektetők körében végzett felmérés szerint az első félévben az emberek háromnegyede vesztett a tőzsdén, de többségük mégis bizakodó - adta közre az eredmény ismertetője, a Shanghai Securities News.

A hiánycsökkentés a cél és egyben a mumus is 

A G20-csoport vezetői torontói csúcstalálkozójukon vasárnap megállapodtak: a legfejlettebb gazdaságok 2013-ig megpróbálják felére csökkenteni az államháztartási hiányt. Kína és Brazília viszont aggódik, hogy ha Európa kormányai túlzottan visszafogják a költségvetéseiket, azt az egész világgazdaság felépülése bánja.

Gyártva Magyarországon, eladva Kínában 

Magyar és távol-keleti országokban működő vállalatok találkoztak és cseréltek üzleti tapasztalatokat a „Fókuszban Ázsia" című rendezvényen. A pódiumbeszélgetésekkel egybekötött eseményt az ITD Hungary Zrt., a Joint Venture Szövetség, és a Külgazdasági Szövetség június 24-én tartotta.

Kína lesz a világelső a zöldenergia-bizniszben 

Nemcsak Kína népessége és irdatlan felvevőpiaca miatt, de az ott belendült szélturbina és napkollektor-gyártás révén is megfordul a geopolitikai egyensúly. A nyugati világ vélhetően kínai energiaimporttal és onnan beszerzett infrastruktúrával fogja lerázni magáról a Közel-Kelethez fűződő olaj-függőségét, vallják politikai szakértők.

Íme, a dinamikus négyes! 

Miközben vannak, akik szerint Oroszország kilóg a BRIC országok sorából, a betűkkel jelölt négy állam - az említetten kívül még Brazília, India és Kína - komoly együttműködési megállapodásokat hoz tető alá.

Kína és India csatlakoztak a koppenhágai klíma-egyezményhez! 

Kedden Kína hivatalosan is csatlakozott a tavaly decemberben született koppenhágai klímaegyezményhez, és ezzel az utolsó nagy felzárkózó gazdaságként támogatja a megállapodást, jelentette az MTI. A világ legnagyobb üvegházgáz-kibocsátó országa, amely e téren már lehagyta az Egyesült Államokat, mindössze egy mondatos levélben csatlakozott. Ugyancsak csatlakozását jelezte India. Ezzel szinte az összes gázkibocsátási nagyhatalom belépett a koppenhágai megállapodás körébe: csak Oroszország várat magára.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére

Jogi kisokos

Mivel büntethető egy cég?

Mivel büntethető egy cég? 

Gyakori vélekedés, hogy a büntetőjogi felelősség és kockázat kizárólag a magánszemélyeket terheli.

Cégblog

Pénzügyi vállalkozásra csaptak le

Pénzügyi vállalkozásra csaptak le  

Megtiltották a River Factoring Zrt.-nek az osztalékfizetést, illetve új kezesség- és garanciavállalási ügyletek megkötését.

Klímablog

Már most több hetes várólista van a klímaszerelésre

Már most több hetes várólista van a klímaszerelésre 

Az elmúlt évek nyári hőhullámai sorozatos rekordokat döntöttek, és az előrejelzések szerint az idei nyár sem lesz kivétel.

Infokom

Lehull a lepel, mit gondolnak a magyarok a mesterséges intelligenciáról

Lehull a lepel, mit gondolnak a magyarok a mesterséges intelligenciáról 

Az emberek bár egyre többször használják a mesterséges intelligenciát, sokan bizonytalanok az AI-jelenséggel kapcsolatban.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo