Kína cikkek


Orbán jelentősen újjászervezné Magyarországot

Orbán jelentősen újjászervezné Magyarországot 

Magyarország azon európai országok közé tartozik, akinek még van esélye arra, hogy jelentősen újjászervezve saját államát versenyképessé váljon a termelés és a gazdasági növekedés tekintetében a világgazdaság feltörekvő régióival. Minden magyar gazdasági lépés ezt a célt szolgálja - mondta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Budapesten külföldi újságírók előtt.
Túl sok az autó: minden lakosnak csak egy kocsija lehet

Túl sok az autó: minden lakosnak csak egy kocsija lehet 

Pekingben korlátozzák a kiadható gépkocsi-rendszámokat péntektől, a jövőben minden pekinginek egy autó lehet a nevén, és emelkednek a parkolási díjak - csak néhány az új, drákói intézkedések közül, amelyekkel a kínai főváros ellehetetlenült közúti közlekedési helyzetén kíván a városvezetés javítani.
Mindenki Kínát figyelte

Mindenki Kínát figyelte 

Kína tovább növelte a tartalékolási rátát a bankok számára. Ezzel is fékezni akarva a novemberben 5,1%-ra emelkedő inflációt. Az ipari termelés tovább bővült akárcsak a kiskereskedelmi értékesítés.
Most a kínai infláció növekedésétől félnek

Most a kínai infláció növekedésétől félnek  

Folytatódott a korrekció az amerikai börzéken. Csökkent az arany és az olaj ára is a dollárerősödés következtében. Vegyes a kép Ázsiában, a kínai import felülmúlta az exportot októberben. Erősödött a dollár, gyengült a jen. Egis: A piaci várakozásnak megfelelő negyedik negyedéves eredmény. Richter: Megemelt árbevétel várakozások a negyedéves eredmény után. A kezdeti erősödés után a nap végére csökkenésre számítunk.
Kínában terjeszkedne az EU

Kínában terjeszkedne az EU 

Az európai kis- és középvállalkozások (kkv) kínai piacra jutását segítő program részeként az Európai Bizottság ötmillió eurós alapjából egy új tanácsadó és információs központ létesítését jelentették be pénteken Pekingben.
Ritkaföldfémek megvonásával zsarol Kína

Ritkaföldfémek megvonásával zsarol Kína 

Az ipari nyersanyagok világkereskedelmében Kína olyan monopóliummal rendelkezik, amely tulajdonképpen minden számítógépbe és hi-tech ketyerébe szükséges: ezek az úgynevezett ritkaföldfémek. Bányászatuk 1,3 milliárd dolláros iparág. És a pekingi vezetés nem restelli időnként saját külpolitikájának vagy kereskedelmi érdekeinek érvényesítésére megvonni e fémeket egyes országoktól, hogy kikövetelje magának, amit másként nem tudna elérni.
A Kínai Jegybank lejtőre küldte a piacokat

A Kínai Jegybank lejtőre küldte a piacokat 

Augusztus óta nem látott mértékű esés rázta meg a részvénypiacokat Amerikában - Június óta nem látott zuhanás az olaj és az arany piacán a kínai kamatdöntés nyomán - Ázsia: Mindenkit meglepett a kínai jegybank kamatemelése - Gyors erősödés indult a dollár piacán, a forint látványosan gyengült - Hernádi Zsolt, a MOL elnök-vezérigazgatója interjút adott a Népszabadságnak - 600 forintra csökkentettük Magyar Telekom célárunkat, ajánlásunk továbbra is Tartás.
Ingatlanpiac: jönnek a kínaiak!

Ingatlanpiac: jönnek a kínaiak! 

A közép-kelet-európai régió ingatlanbefektetési forgalma 2010 harmadik negyedévben elérte a 1,5 milliárd eurót (410 milliárd forintot), ami 60 százalékos növekedést jelent a második negyedévhez képest. - derül ki a CB Richard Ellis (CBRE) legfrissebb kutatási eredményeiből. A régió negyedéves forgalma kétéves csúcson áll, hiszen az idén befektetett 3,3 milliárd euró jelentősen meghaladja 2009-es év teljes forgalmát (2,6 milliárd euró).
Bekeményíthet az EU

Bekeményíthet az EU 

A kényszermunkával készült kínai termékeket importjának tilalmát fontolgatja az EU. Legalábbis a Bizottság hajlandó megvizsgálni az ilyen importtilalom lehetséges módjait, jelezte európai parlamenti képviselőknek Stefan Füle bővítési biztos Strasbourgban.
Zöldipar: Kína az élre tör?

Zöldipar: Kína az élre tör? 

A megújuló energiák infrastruktúrájának gyártását segítő állami támogatások ma kritikus pontjai annak a versenynek, melyben a különböző országok igyekeznek zöld szektorukat nemzetközileg is vezető helyzetbe pozícionálni. Az eddig javarészt Európába exportáló Kína az Egyesült Államok piacán készül teríteni szélturbináit. Az egyik amerikai szakszervezet azonban bekeményített: bepanaszolta a kommunista államot, amiért illegálisan szubvencionálja a zöld szektort és a WTO elé akarja vinni az ügyet. A Fehér Házé a döntés, hogy megteszik-e.

A szubvencionált zöld szektor sikere Kínában 

A hamarosan talán WTO elé citált kínai szubvenciók fellendítették az ország zöld szektorát. De Kína kapcsolata a Világkereskedelmi Szervezettel több ponton is problematikus.

Ezrek tűntek el a sárlavinákban 

A Kínában hónapok óta tartó esőzések és árvizek szörnyű hónapot eredményeztek: az augusztusi földcsuszamlások egész falvakat mostak el és emberek ezreinek életét oltották ki.

Brutális: Kínában 200 millió autó lehet 2020-ban  

A kínai utakon közlekedő autók száma több, mint kétszeresére nőhet 2020-ra - hivatkozott a kínai ipari minisztérium munkatársára, Vang Fucsangra (Wang Fuchang) a China Securities Journal.

100 kilométeres lett minden idők legnagyobb forgalmi dugója 

A Pekinget Tibettel összekötő autópályán, rögtön a kínai főváros közelében 100 kilométeresre nyúlt a tumultus. Ehhez képest semmi a forgalmi dugóban akár 6-8 órán át is várakozó moszkvai polgárok mindennapos rutinja.

Kína zöld ambíciói: energiafaló helyett energiahatékony 

2009-ben 162 milliárd dollárt költöttek világszerte zöld technológiákra, ebből 35 milliárdot Kínában, míg az Egyesült Államokban csak 19 milliárdot fordítottak hasonló célra. Miközben Washingtonban - politikai akarat hiányában - nem képesek elfogadtatni a klímatörvény-csomagot, Kína élre tör a megújuló energiák kiaknázásában, s az ehhez szükséges eszközök gyártásában. Van miből: a kommunista ország a világon egyedülálló módon 2450 milliárd dolláros tartalékkal rendelkezik!

Kína: bérmunka-birodalomból zöld technológiai nagyhatalom 

2009-ben 162 milliárd dollárt költöttek világszerte zöld technológiákra, ebből 35 milliárdot Kínában, míg az Egyesült Államokban csak 19 milliárdot fordítottak hasonló célra. Miközben Washingtonban -politikai akarat hiányában- nem képesek elfogadtatni a klímatörvény-csomagot, Kína élre tör a megújuló energiák kiaknázásában, s az ehhez szükséges eszközök gyártásában. Van miből: a kommunista ország a világon egyedülálló módon 2450 milliárd dolláros tartalékkal rendelkezik!

Ősi babonából húz hasznot a gyógyszeripar 

Nagy gondot jelent az állatvédőknek az emberiség több mint 20 százalékát kitevő, 1,33 milliárdos lélekszámú kínai társadalom igénye az ősi receptek szerint készült gyógyszerekre. Ezek gyakran állatokból kivont anyagokat tartalmaznak, melyekhez nagy számban kell le mészárolni a vadon élő fajokat. A piac túl nagy, az állatállomány túl kicsi. A gyakorlat nem fenntartható: számos faj jutott a kihalás szélére. Ráadásul a tigrisről például tudományosan nem is igazolt, hogy bármiféle gyógyereje lenne.

Expó-blamázs: zárt magyar pavilonba kopogtatnak a kínaiak? 

Április óta állnak a sanghaji expó magyar pavilonja üzemeltetésének fedezéséhez szükséges kifizetések, e miatt bezárhat a kiállítás - erősítette meg az MTI-nek csütörtökön Dégen István pavilonigazgató, a kormány erre úgy reagált, hogy nem zsarolható, a jogos és arányos költséget pedig már megtérítették.

Ilyen Kína: havi 9 millió új mobilelőfizető 

A 2010-es világkiállítással Sanghaj az érdeklődést Kína múltjára, jelenére és jövőjére irányítja. Az Ericsson ConsumerLab új jelentése a világ legnagyobb távközlési piacának növekedése, lehetőségei és sokszínűsége mögött álló fogyasztói viselkedésre irányítja a reflektorfényt.

Kína már hivatalosan is második 

Kína megelőzte Japánt és immár a világ második legnagyobb gazdasága a kínai központi devizahivatal vezetője szerint. Kína teljesítménye 2005-ben szárnyalta túl Nagy-Britanniét és Franciaországét, 2007-ben Németországét.

Tárt karokkal várják Kínában a magyarokat 

Kereskedőházat hozott létre Sanghajban a Tradeland Kft. a magyar kis- és középvállalkozások kínai piacra jutásának segítésére. Vámszabad raktárban őrzik az exportőr áruját, amelyet így nem kell feladnia ismeretlen cégek számára.

Idén csak vesztettek a tőzsdén, mégis bizakodóak 

Egy kínai részvénypiaci kisbefektetők körében végzett felmérés szerint az első félévben az emberek háromnegyede vesztett a tőzsdén, de többségük mégis bizakodó - adta közre az eredmény ismertetője, a Shanghai Securities News.

A hiánycsökkentés a cél és egyben a mumus is 

A G20-csoport vezetői torontói csúcstalálkozójukon vasárnap megállapodtak: a legfejlettebb gazdaságok 2013-ig megpróbálják felére csökkenteni az államháztartási hiányt. Kína és Brazília viszont aggódik, hogy ha Európa kormányai túlzottan visszafogják a költségvetéseiket, azt az egész világgazdaság felépülése bánja.

Gyártva Magyarországon, eladva Kínában 

Magyar és távol-keleti országokban működő vállalatok találkoztak és cseréltek üzleti tapasztalatokat a „Fókuszban Ázsia" című rendezvényen. A pódiumbeszélgetésekkel egybekötött eseményt az ITD Hungary Zrt., a Joint Venture Szövetség, és a Külgazdasági Szövetség június 24-én tartotta.

Kína lesz a világelső a zöldenergia-bizniszben 

Nemcsak Kína népessége és irdatlan felvevőpiaca miatt, de az ott belendült szélturbina és napkollektor-gyártás révén is megfordul a geopolitikai egyensúly. A nyugati világ vélhetően kínai energiaimporttal és onnan beszerzett infrastruktúrával fogja lerázni magáról a Közel-Kelethez fűződő olaj-függőségét, vallják politikai szakértők.

Íme, a dinamikus négyes! 

Miközben vannak, akik szerint Oroszország kilóg a BRIC országok sorából, a betűkkel jelölt négy állam - az említetten kívül még Brazília, India és Kína - komoly együttműködési megállapodásokat hoz tető alá.

Kína és India csatlakoztak a koppenhágai klíma-egyezményhez! 

Kedden Kína hivatalosan is csatlakozott a tavaly decemberben született koppenhágai klímaegyezményhez, és ezzel az utolsó nagy felzárkózó gazdaságként támogatja a megállapodást, jelentette az MTI. A világ legnagyobb üvegházgáz-kibocsátó országa, amely e téren már lehagyta az Egyesült Államokat, mindössze egy mondatos levélben csatlakozott. Ugyancsak csatlakozását jelezte India. Ezzel szinte az összes gázkibocsátási nagyhatalom belépett a koppenhágai megállapodás körébe: csak Oroszország várat magára.

A lehetőségek országa 

Február elején Magyarország új főkonzulátust nyitott Kínában, Csunkingban. A város a maga harmincmilliós lakosságával három Magyarországot tesz ki, ráadásul a GDP-növekedése a duplája az amúgy is magas kínai átlagnak.

Változik az USA: autó nélkül is lehet boldogulni? 

A világháború óta első alkalommal érkezett hír arról az Egyesült Államokból, hogy zsugorodik az ország gépjárműparkja. Nem csupán az autótermelés, hiszen az a detroiti autógyárak mélyrepülése miatt közhelyszerű tény, hanem az autók száma csökken Amerikában. Kínában eközben tombol az autóvásárlási láz. Az elektromos autók tömeges elterjedésére azonban még várni kell. 

Tőzsde: megtört a nyerő széria 

Elérkezett a korrekció ideje az amerikai piacokra - 2% feletti mértékben esett az olaj és az arany - A kínai intézkedések a negatív tartományba taszították az ázsiai indexeket - Erősödött a dollár és a jen, gyengült a forint tegnap - A negatív piaci hangulat és az enyhén kedvező technikai kép eredőjeként a BUX index valószínűleg szűk sávban mozog ma

A vásárlók újra a lovak közé csaptak... 

Az utolsó percekben érkeztek meg a vevők az amerikai piacokra - Az eddiginél kisebb lendülettel, de tovább drágult az olaj és az arany - Kína vezetésével emelkedik Ázsia, a japán tőzsde ma zárva van - A dollár gyengült, a jen és a forint erősödött - A MOL is jegyezhet az INA új kötvényeiből - Folytatódhat az emelkedés a hazai parketten.

Emberek ezreit sújtó ólomszennyezések  

Elemeket és akkumulátorokat előállító vállalatot okolnak a Kína dél-keleti részében történt ólomszennyezésért. A gyárteleppel szomszédos faluban a kiskorú lakosság fele kapott ólommérgezést. Az országban sorozatosan történnek hasonló esetek, melyek arra utalnak, a környezetvédelmi előírások megállapítása és azok betartatása közel sem folyik kellő szigorúsággal.

Valamit tenni kell: már a kínaiak tennének ellene 

Egy nemrég közzétett közvélemény-kutatás eredményei szerint a kínaiak többsége aggasztónak találja a klímaváltozás jelenségét, és készek arra, hogy csökkentsék egyéni gázkibocsátásukat a kilátások javulása érdekében.

Megy az adok-kapok Kína és az EU között 

Kína dömping-ellenes intézkedéseket hoz az EU-ból importált szénacél kötőelemekre - közölte a kínai kereskedelmi tárca szerdán. A kínai lépést megelőzően az Európai Unió meghosszabbította a dömpingvám kivetését a kínai bőr lábbelikre, s ezzel kapcsolatban a kínai kereskedelmi minisztérium szóvivője "határozott elégedetlenségének" adott hangot keddi sajtótájékoztatóján.

A kínaiak szerint valamit tenni kell! 

Egy nemrég közzétett közvélemény-kutatás eredményei szerint a kínaiak többsége aggasztónak találja a klímaváltozás jelenségét, és készek arra, hogy csökkentsék egyéni gázkibocsátásukat a kilátások javulása érdekében.

Tanuljon a kínaiaktól! 

Magyarország kis- és középvállalatainak (kkv-k) vezetői egyedülálló lehetőséget kapnak arra, hogy Kína-szakértővé váljanak: az Európai Bizottság által teljes mértékben finanszírozott EU-Kína Vezetőcsere és Továbbképzési Program (METP) ötödik szakasza megtérülő befektetést ígér arra, hogy a résztvevők elsajátítsák a sikeres kínai üzletvitelhez szükséges nyelvtudást és gyakorlati tapasztalatot.  

Kína lesz az új USA? 

Kína könnyen átveheti az Amerikai Egyesült Államok világgazdasági szerepét - vélekedett Soros György üzletember a Magyar Tudományos Akadémián tartott előadássorozatának pénteki záró értekezésében.

Tibet szárnyal 

Tibet gazdasága 11,4 százalékkal nőtt az év első kilenc hónapjában - közölte a helyi statisztikai hivatal Lhászában szombaton. A számokból kiderül, hogy az emelkedés elsősorban az állóeszköz beruházásoknak és a kiskereskedelmi forgalom növekedésének köszönhető.

Nem lesz olcsóbb a kínai cipő? 

A Kínából érkező cipőket 16,5 százalékos, a Vietnamból érkezőket 10 százalékos illeték sújtja három éve, de az Európai Unió tagországainak tanácsában ez visszatérő vita tárgya a protekcionista lépést támogatók és a szabadkereskedelem hívei között.

Mennyit fejlődött Kína az utóbbi években? 

Kína járul hozzá a legnagyobb mértékben a világgazdaság növekedéséhez - állítja a kínai statisztikai hivatal frissen kiadott 18-as számú jelentése, amely az ország nemzetközi státusának és befolyásának erősödését igyekszik számokkal igazolni.

Több figyelmet érdemel a kínai tőzsde 

Minimális emelkedés az amerikai indexekben - Tovább csökkent az olaj árfolyama - Kedvezõtlen vállalati hírek taszították a negatív tartományba az ázsiai tõzsdéket - A dollár erõsödött, a forint gyengült az euró ellenében - MOL: Megegyeztek a ZMB mezõ partnerei - Ma folytatódhat a csökkenés a hazai parketten.

A kínai sárkány magához tér 

A kínai külkereskedelem: noha a tavalyihoz képest még nagy, sőt, növekvő a csökkenés, egyik hónapról a másikra azonban már szintén erős a növekedés. Az ipari termelés kilenchavi rekord ütemben nőtt júliusban, de elmaradt a várttól, jeléül annak, hogy Kínában szilárd a gazdasági növekedés, de talán nem olyan gyors, mint tavasszal remélni lehetett.

Nem kell a fúzió: agyonverték a főnököt 

Munkaügyi vita során 30 ezer vasmunkás csapott össze rendőrökkel egy kelet-kínai acélműben. A munkások dühét az váltotta ki, hogy vállalatukat, a Tunghuában működő acélművet be akarja kebelezni egy pekingi cég. A felbőszült alkalmazottak a tiltakozás során megtámadták és agyonverték a Csienlung vezérigazgatóját.

Júllius elsejétől (még) nem blokkolják a pornót 

A kínai kormány egyelőre nem teszi kötelezővé a számítógépgyártóknak, hogy az összes, az ázsiai országban forgalmazott gépükre telepítsenek egy honlapok blokkolására alkalmas szoftvert.

Kössön üzletet a kelet nagyjaival! 

A Magyar-Kínai Gazdasági Kamara meghívására Magyarországra látogat Chen Yun Xian, a kínai Foshan főpolgármestere. A küldöttséget nagyszámú üzletember delegáció is kíséri, így lehetőség lesz egy magyar-kínai üzletember találkozóra is.

Kína is előremenekül: milliárdok zöld energiára 

Kína újabb, 440 milliárd dolláros gazdaságélénkítő csomagot készít elő, ami ezúttal a megújuló energiaforrások felhasználását másfél százélékról hatra növelné az energiafelhasználásban.

Soros már a fellendülésről beszél 

A világgazdaság már túljutott a válság nehezén, és hamarosan megindulhat a kilábalás - mondta Soros György a német Frankfurter Allgemeine Zeitungnak. A befektetési ügyleteiről híres magyar származású üzletember az euró hasznosságát is taglalta.

Hihetetlen: Kína magához tért? 

Javult márciusban meglepetésszerűen a kínai feldolgozóipari teljesítménye, amit számos szakértő fordulatként értékel. A világ legnépesebb gazdaságában eddig 20 millió munkahely elvesztésével járt a válság.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére

Költségkímélés

10-ből 1 magyar egyáltalán nem tervez vakációt, még belföldön sem

10-ből 1 magyar egyáltalán nem tervez vakációt, még belföldön sem 

Az európaiak nem hajlandók lemondani a nyaralásról: 56 százalékuk hajlandó az autóvásárlást vagy a lakásfelújítást is elhalasztani emiatt.

Pénzszerzés

Mit hoz a lakáspiacra a kormány új dobása?

Mit hoz a lakáspiacra a kormány új dobása?  

A héten megjelentek az első lakás vásárlását célzó új államilag támogatott konstrukció részletei.

Klímablog

Új rekordot értek el a vállalatvezetők

Új rekordot értek el a vállalatvezetők  

A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása látványosan javult.

Gazdaság

Mit hoz a lakáspiacra a kormány új dobása?

Mit hoz a lakáspiacra a kormány új dobása?  

A héten megjelentek az első lakás vásárlását célzó új államilag támogatott konstrukció részletei.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo