Ötvenmilliárd tonna mesterséges esőt "termeltek" Kínában
Az időjárás befolyásolásával évente ötvenmilliárd tonna csapadékot idéznek elő Kínában. A kelet-ázsiai országban még több csapadékot akarnak "fakasztani" a jövőben.
Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!
Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság – 2025. február 26. Budapest
Az időjárás befolyásolását jelenleg mintegy ötmillió négyzetkilométeren, Kína teljes területének felén, több mint 2200 megyében alkalmazzák - olvasható az országos meteorológiai hivatal jelentésében. A jelenleg működő rendszer bár hatékony, finomításra szorul és további területekre való kiterjesztése szükséges ahhoz, hogy a természeti katasztrófákat és a globális felmelegedés hatásait kezelni lehessen - vélik a szervezet szakemberei - írta az ecolounge.hu.
Esőt fakasztanak - Kép: SXC
A kínai kormány célkitűzései szerint a mesterséges eső mennyiségét az évtized közepéig a 2011-es értékhez képest 10 százalékkal növelnék. Minden évben háromezer milliárd köbméter csapadék halad át az ország felett, ennek azonban mindössze 20 százaléka esik le a kelet-ázsiai országban. Hatékonyabb és kiterjedtebb módszerek alkalmazásával éves szinten akár a 280 milliárd köbmétert is elérheti a "pótlólagosan szerzett" eső és hó mennyisége - becsülte korábban a meteorológiai hivatal.
Enyhe telet, és átlagos csapadékmennyiséget jósolnak a nemzetközi meteorológiai intézetek az idei télre, egyedül a japánok számítanak zord télre a Kárpát-medencében. A világ nagy országainak meteorológiai intézetei rendszeresen készítenek hosszútávú három, vagy hat hónapra vonatkozó szezonális előrejelzéseket. A most kiadott legfrissebb adatok szerint enyhe télben reménykedhetünk idehaza.