Kína cikkek

Újabb repülőjárat indul Budapestről Kínába
Újraindítja a Budapest és Sanghaj közötti járatot a China Eastern Airlines.

A Samsung áttört a szankciókon
A Samsung egy évre felmentést kapott a Washington által a Kínába irányuló chipek szállítására vonatkozó korlátozások alól.

Nőtt a német export Oroszországba
A vártnál kisebb lett Németország külkereskedelmi mérlegtöbblete augusztusban.

A kínaiak technológiai áttörést értek el
Az év végére forgalomba áll az első kínai utasszállító repülőgép.

Újabban a számok mindig mást mondanak, mint a kormányzati források
A kormányzati propaganda szerint a brüsszeli szankciók Kínának hoznak plusz profitot. Ott viszont ebből semmi nem látszik.

Bedőlt az évszázad biznisze
Bezuhantak a kínai konténeres szállítási díjak.

Forradalmasítja az elektromos autózást, feltöltés néhány perc alatt
Akkumulátorcsere-szolgáltatásra építi piaci stratégiáját az elektromos autókat gyártó kínai NIO.

Kettészakadhat a világkereskedelem, az orosz olaj új utakat keres
Oroszország lett Kína legnagyobb nyersolajszállítója.

Feldübörgött a kínai gazdaság
Kínában csaknem megkétszereződött az új banki hitelkibocsátás augusztusban.

Kínában már csökkennek az árak
Lassult a fogyasztói és a termelői árak emelkedésének üteme Kínában augusztusban.
Kínát is utolérte a globális felmelegedés
Az idei volt a legmelegebb nyár Kínában a komplett meteorológiai mérések 1961-es kezdete óta.
9 ezer magyar dolgozhat egy kínai akkumulátorgyárban
Kína és Németország után mi leszünk a harmadik ország a világon, ahol ilyen technológia kap szerepet.
Harc indult az amerikai szuper chipekért
A kínai hatóságok követelik, hogy az amerikai kormány törölje el azokat az intézkedéseket, amelyek korlátozzák bizonyos típusú chipek exportját Kínába és Oroszországba - közölte a kínai kereskedelmi minisztérium szóvivője.
Újabb pofon Putyinnak, ezúttal balról
A kazah elnök új gazdaságpolitikát hirdetett, ami teljesen szembe megy azzal, amit Putyin képvisel.
Kevesebb nyereséget értek el a kínai cégek
A kínai ipari vállalatok nyeresége csökkent, bevételük ugyanakkor nőtt az idén az első hét hónapban éves összevetésben.
Lassan nem lesz értelme a benzinársapkának
Folyamatosan esik a kőolaj ára a világpiacon. Ennek köszönhetően majdnem ott tartunk, mint február 24-e, az ukrajnai háború előtt, sőt egyes esetekben már az árak alacsonyabbak a február elsejeinél.
Meglepetésre gazdaságélénkítésbe kezdett Kína
A kínai jegybank (PBOC) meglepetésre lazított a monetáris politikai feltételein.
Elképesztő kínai fölény informatikában, erre oda kellene figyelni
A közép-európai diákolimpián komoly sikereket elérő négyfős magyar diákcsapat két tagja egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett az Indonéziában zajló Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI), amely középiskolások számára a legrangosabb versenyprogramozási megmérettetés, hiszen közel kilencven ország több száz versenyzője között kell jól teljesíteniük a fejlett algoritmikus gondolkodást igénylő feladatokban.
Sokszorozódik a világ akkumulátor termelése
A világ legnagyobb akkumulátorgyártója Debrecenben hozza létre második európai üzemét.
Kína a világ élén az elektromobilitásban összefüggésben 5G hálózatuk fantasztikus terjedésével
Az elektromos járművek térhódítása megállíthatatlan.
Felpörgött a gazdaság, meglódult az áramfogyasztás Kínában
Az év második felében az áramfogyasztás 7 százalékos növekedésére számítanak.
Lehet, hogy jól kalkulált a kormány?
Az ellenzék gyakran támadta a kormányt a Budapest-Belgrád vasútvonal fejlesztéséért, amit elsősorban a kínai áruszállítással indokoltak. Most olyan számok érkeztek, amelyek alátámasztják a kabinet érveit.
Kínára öntik az olajat az oroszok
Oroszország már a második hónapja Kína legnagyobb olajellátója, átvéve Szaúd-Arábia megszokott helyét.
Oroszország amerikai állampapírokat vett
Oroszország májusban némileg emelte amerikai állampapír-portfóliója nagyságát.
Kína külkereskedelme dübörög
Kína külkereskedelmi forgalma 19,8 ezer milliárd jüan (2,94 ezer milliárd dollár) volt az idei első hat hónapban, ami 9,4 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit - közölte a kínai vámszolgálat. A januártól május végéig tartó időszakban 8,3 százalék volt a növekedés.
Feltámadt a kínai gazdaság
Lendületesen növekedett a kínai szolgáltatóipar teljesítménye júniusban, miután a kínai hatóságok feloldották a koronavírus-járvány legutóbbi hullámának megfékezésére alkalmazott, gazdaságbénító korlátozások jelentős részét.
Két év szünet után újraindul egy budapesti repülőjárat
Szijjártó Péter jelentette be.
Kínai vállalat fejleszt Magyarországon - ilyen se volt még Közép-Európában
A leginnovatívabb és legfenntarthatóbb katódanyag-előállító üzemét hozhatja Magyarországra egy világszínvonalú technológiát fejlesztő kínai cégcsoport.
Kína seftel az orosz olajjal
Kína megelőzte Németországot az orosz energia legnagyobb vásárlójaként az ukrajnai háború kezdete óta - közölte a finn Centre for Research on Energy and Clean Air független kutatócsoport.
Az olajháború még nem dőlt el, az oroszok az ázsiai országoknál kilincselnek fekete aranyukkal
India és más ázsiai országok egyre fontosabb olajbevételi forrást jelentenek Moszkva számára, miközben az Egyesült Államok erős nyomást gyakorol rájuk, hogy ne növeljék vásárlásaikat, mivel az Európai Unió és más szövetségesek az ukrajnai háború miatt elrendelt szankciókkal összhangban leállítják az Oroszországtól származó energiaimportot - áll az AP hírügynökség hétfői elemzésében.
Fotó - megnyílt az első közúti híd Oroszország és Kína között
Megindították a teherforgalmat pénteken az Oroszország és Kína között az Amur folyón átívelő első közúti hídon, Blagovescsenszk és Hejhe között.
Nagy játékos Csányi Sándor
Az OTP vegyesvállalatot alapít a Kínai Népköztársaságban 15 százalék tulajdoni részesedéssel, fogyasztási hitelezésre, az erről szóló megállapodásokat 2022. június 2-án írták alá a partnerek - közölte az OTP Bank Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
A kínai acél menthet meg minket, a két legnagyobb európai exportőr épp háborúzik egymással
Nemrég került megrendezésre a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) által szervezett Beszerzési Konferencia. A magyar ellátási lánc szakemberei, logisztikusok, beszerzők és vezetők együttesen keresték a szakterület egyik legsürgetőbb problémájára a választ: az alapanyaghiányra. Érintett ebben az acél is, mely többi között a fröccsöntő szerszámgyártás elengedhetetlen kelléke. A jelenlegi háborús helyzet miatt Európában súlyos és szerteágazó alapanyaghiánnyal kell számolni, hiszen Ukrajna a világ egyik legnagyobb acélexportőr országa.
Veszteséges lett egy elektromos autógyártó
Az ellátási láncok zavarai, valamint a megugrott nyersanyagárak miatt több mint a kétszeresére nőtt az XPeng, az egyik legnagyobb kínai elektromos járműgyártó adózás utáni vesztesége, ami így 1,7 milliárd jüan (255 millió dollár) lett az egy évvel korábbi 786,56 millió jüan mínusz után.
Hatalmas amerikai büszkeség, 40 év után beelőzhetik Kínát
Az Egyesült Államok hazai összterméke (GDP) több mint negyven év után az idén először fog gyorsabban nőni, mint Kínáé - jelentette ki Joe Biden amerikai elnök Tokióban, amikor Fumio Kishida japán miniszterelnökkel tartott közös tokiói sajtótájékoztatót.
Amire most nagyon figyel a világ, mennyi kőolajat vesznek a kínaiak az oroszoktól
Kína 25,6 millió tonna kőolajat importált Oroszországból az idei első négy hónapban, 7,4 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban, ugyanakkor a vásárolt energiahordozóért 40 százalékkal többet, 17,11 milliárd dollárt fizetett - derül ki a kínai vámhivatal adataiból.
Kína újra nyögi a járvány bénító hatásait
Visszaesett a kínai ipari termelés, és gyorsul a kiskereskedelmi forgalom zsugorodása áprilisban a koronavírus-járvány megfékezésére alkalmazott lezárások gazdaságbénító hatásai miatt.
Kína is küzd az inflációval
Tovább gyorsult a fogyasztói árak emelkedésének üteme Kínában áprilisban az ország több részét sújtó járványhelyzet, valamint a nemzetközi árak emelkedésének hatásaira, miközben a termelői árak növekedése az elmúlt egy év legalacsonyabb szintjére mérséklődött.
Megszaladt az orosz-kínai üzletelés
Oroszország és Kína kereskedelmi forgalma január-áprilisban 25,9 százalékkal, 51,09 milliárd dollárra nőtt az előző év azonos időszakához képest.
Megkezdődött az orosz olaj feketekereskedelme
A kínai olajfinomító magáncégek nagy árengedménnyel vásárolnak orosz kőolajat a "színfalak mögött", miközben egyes nyugati államok az embargóra készülve már felfüggesztették saját beszerzéseiket. A tételek nagyságrendje arra utal, hogy Moszkvának nem lesz könnyű dolga piacot találni a Nyugaton el nem adott olajnak.
Kína is belekeveredett az ukrajnai háborúba
Felfüggesztette tevékenységét Oroszországban és Ukrajnában a DJI Technology nevű, kínai dróngyártó, ezzel elsőként szüneteltetve oroszországi működését a kínai technológiai vállalatok közül az ukrajnai háború kezdete óta - számolt be internetes kiadásában a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.
A II. világháború tanulságait felejtsük el és bizniszeljünk
Kína gondolkodása és szerepe kulcsfontosságú az orosz-ukrán háború kapcsán. A keleti nagyhatalom tettei döntőek lehetnek a konfliktus kimenetelét illetően. Kínát mindeddig hiába próbálta rávenni a nyugat, hogy ítélje el Oroszországot, és vegyen részt a gazdasági szankciók politikájában.
Egyre többet költünk fegyverekre
A hadfelszerelésekre, fegyverkezésre és katonai célú technológiai kutatásokra tavaly fordítottak első alkalommal 2000 milliárd dollárnál többet a világ országai a Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet (SIPRI) hétfői jelentése alapján. A ranglistát továbbra is az Egyesült Államok vezeti.
Szorosabb együttműködést sürgetett a világ jelentősebb gazdaságai között a kínai elnök
Hszi Csin-ping kínai elnök a dél-kínai Hajnan szigetén rendezett ázsiai gazdasági konferencia (Boao Forum for Asia, BFA) megnyitóján videokapcsolaton keresztül elmondott beszédében a világ országainak közös sorsáról és jövőjéről beszélt, és az országok közötti kapcsolatok leépítése ellen emelt szót.
Megérzi az újbóli lezárásokat a kínai gazdaság
Lassult a kínai ipar növekedése márciusban, a kiskereskedelem pedig zsugorodott az ország több városát érintő, újabb koronavírus-járványhullám miatti lezárások gazdaságbénító hatásai nyomán.
Hatalmas bajban a Tungsram
Hétfőtől részleges gyárleállások miatt szabadságra küldik a Tungsram érintett dolgozóit, mert a céget megoldhatatlan helyzet elé állították a gazdasági körülmények - írta a Zalai Hírlap szombati száma a társaság elnök-vezérigazgatójának tájékoztatására hivatkozva.
Kettészakadt a világ az ukrajnai háború miatt – a legfontosabb országok már döntöttek
Az utóbbi napokban újabb nagyhatalmak hozták határozottan a világ tudomására, hogy ki mellett állnak az ukrajnai konfliktus kapcsán. Jelentős fejlemény, hogy a gazdaságilag 4-5 helyezett állam, India és Japán is döntött.
Itt a járvány újabb hulláma: emberek millióit érinti az újabb korlátozás
Kínában újabb városokat zárnak le a koronavírus-járvány legújabb hullámának megfékezése érdekében, emberek millióinak mozgását korlátozva. A kínai szárazföldön a járványhelyzet jelenleg az Oroszországgal határos Csilin tartományban a legsúlyosabb. A szombaton azonosított fertőzöttek több mint hetven százalékát jelentették onnan.