Kína cikkek
A kínai cégek imádják Magyarországot?
A kínai cégek felvásárlási kedve nemcsak globálisan, de Európában is több éves mélyponton van. A befektetéseket ösztönző tényezők ugyanakkor továbbra is erősek, ami elősegítheti a kínai cégek befektetési kedvének növekedését – állapítja meg a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.
Tejtermékeknek és a sörnek is betett a járvány Kínában
Az alapvető fogyasztási cikkeket gyártó vállalatok számára küzdelmesen indult az elmúlt év, amikor a kínai kormány szigorú lakhely-elhagyási és utazási tilalmat vezetett be. A szupermarketeken kívül minden vállalkozás megérezte ezt, mivel rengeteg üzletnek be kellett zárnia, a többinek pedig lerövidítették a nyitva tartási idejét. Az első negyedévben komoly raktárkészletek halmozódtak fel, a kiskereskedőknek pedig látványos árengedményeket kellett adniuk, sőt a forgalmazókat is támogatniuk kellett, hogy nagy nehezen megszabaduljanak a feleslegtől.
Nagy várakozások: mit hozhat Kínában az új év?
A befektetők, akik kíváncsian várják, hogy Kína bikapiaca a holdnaptár szerinti bivaly évében is lendületesen tör-e majd előre, elsősorban a gazdasági talpra állás fenntarthatóságára és az esetleges monetáris megszorítások tempójára fognak összpontosítani a Fidelity elemzői szerint.
Ki nevet a végén? Ezt érezhetik a vásárlók a kínai befolyásból
Az elmúlt 10 hónapban a plázák megjelenése óta nem látott vásárlói forradalom zajlott le, hiszen a pandémia minden eddiginél jobban megdobta az e-kereskedelem forgalmát, jelentősen meggyorsítva azt a folyamatot, amelynek keretében a kiskereskedelem az online platformra helyeződik át. De mit tanulhat ebben a helyzetben a nyugat a webshopok királyától, Kínától?
330 új munkahelyet teremt ez a kínai beruházás
A Shenzhen Kedali Industry kínai vállalat lítiumionakkumulátor-alkatrészeket gyártó beruházást hoz Gödöllőre 14,1 milliárd forint értékben, 330 új munkahelyet teremtve.
Nagy üzlet: bevásárolt egy kínai cég a Pfizer-féle vakcinából
A Fosun sanghaji székhelyű gyógyszercég szerdán bejelentette, hogy százmillió dózis koronavírus elleni vakcina behozataláról kötött megállapodást a német BioNTech gyógyszergyártóval, amely az amerikai Pfizerrel közösen fejlesztette ki oltóanyagát.
Újabb amerikai-kínai pengeváltás
Tiltakozott a kínai külügyminisztérium pénteken az ellen, hogy Washington újabb két kínai vállalatot tett tiltólistára.
Putyin Kínában és Indiában is gyártatná a koronavírus oltóanyagot
Az orosz elnök egyúttal méltatta a kínai fellépést is.
Kínai óriásberuházáshoz adott 5,3 milliárd forintot a kormány
Komoly beruházást érkezik Miskolcra.
Többet vártak Kínától, de így sincs nagy gond
A várakozásokhoz képest kisebb mértékben növekedett a kínai gazdaság a harmadik negyedévben, de a gazdaság helyreállása javuló ütemben folytatódott a megelőző negyedévhez képest, amikor Kína kilábalt a koronavírus-járvány okozta visszaesésből.
Adok-kapok: Kína visszarúg Amerikának
A külföldi vállalatok tevékenységének korlátozására alkalmas szabályokat ismertetett a kínai kereskedelmi minisztérium szombaton, miközben tiltakozását fejezte ki az egyes kínai mobilapplikációt (TikTok, WeChat) betiltását célzó amerikai döntés ellen.
Szijjártó Péter beszámolt kínai útjáról - erről volt szó
Mielőbb újra kell indítani a magyar-kínai gazdasági együttműködést, erre mindkét oldalon megvan a politikai szándék - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kínai útjáról beszámolva.
Kína kiakadt Donald Trumpra
Peking tiltakozását fejezte ki pénteken, amiért Donald Trump amerikai elnök megtiltott minden ügyletet a TikTok videomegosztó kínai anyavállalatával, a ByteDance vállalatcsoporttal, valamint a WeChat közösségi platformot működtető Tencent kínai internetes óriással, és mindkét cég leányvállalataival.
Jó hír jött Kínából
A vártnál nagyobb mértékben növekedett a kínai gazdaság a második negyedévben a világ gazdaságai közül elsőként visszatérve a növekedési pályára, miután az első negyedévben a koronavírus-járvány következtében jelentős zsugorodást regisztráltak.
Megszólalt a WHO: mennyire kell tartani az új vírustól?
Nem jelent magas kockázatot a bubópestis megjelenése Kínában, és a hatóságok jól kezelik a helyzetet - nyugtatott Margaret Harris, az Egészségügyi Világszervezet szóvivője.
Küszöbön a következő veszélyes vírus?
Új sertésinfluenza-vírust mutattak ki Kínában, amely embereket is képes megfertőzni - írta a BBC hírportálja.
Nyilvántartás a férfiakról - tovább erősödik a kínai állami kontroll
A "kínai hasfelmetsző Jackként" elhíresült sorozatgyilkos esetének felderítése adott muníciót a hatóságoknak ahhoz, hogy újabb lábbal támogassák meg az országban működő nemzeti szintű megfigyelőrendszert. Az állam szerint a kiépülő DNS-térképet csak a bűnözők ellen használnák fel, de a kritikusok visszaélésektől tartanak. A mintaadás hivatalosan önkéntes ugyan, de a megtagadása kemény retorziókat von maga után.
Baj van Kínában? Újabb drasztikus lépés
Több mint ezer járatot töröltek Peking két nemzetközi repülőterén a koronavírus okozta megbetegedések növekvő száma miatt - számolt be a China Daily.
Vészjósló előjelek Kínában – ismét nő a koronavírus fertőzöttjeinek száma
Tovább nőtt a koronavírusos fertőzöttek száma Pekingben, miután a hét végén felfedeztek egy nagybani piachoz köthető járványgócot, a kínai fővárosban ezért újabb korlátozásokat vezettek be a vírus terjedésének megfékezésére.
Kínában küzdenek a vírus következő hulláma ellen
Pekingben több szigorítással és széleskörű teszteléssel igyekeznek kiküszöbölni a koronavírus-járvány újabb hullámát, miután csaknem nyolcvanan megfertőződtek egy nagybani élelmiszerpiacon.
Továbbra is terjed a koronavírus a világban
Világszerte 7 651 175 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 425 869, a gyógyultaké pedig 3 630 280 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem szombat reggeli összesítése szerint.
Kína döntött: könnyebb lesz eljutni az országba
Kína enyhíti a koronavírus-járvány miatt a nemzetközi légitársaságokra vonatkozóan bevezetett korlátozásokat - közölte a pekingi polgári légiközlekedési hatóság egy nappal az után, hogy Washington bejelentette a kínai utasszállítók berepülésének tilalmát.
Trump minisztere megint Kína ellen fordult
Kína folyamatos fenyegetést jelent a nyugati világra - jelentette ki Mike Pompeo amerikai külügyminiszter.
Visszatérhet a járvány? Kínában elindult a felkészülés
Kína élelmiszeripari készletek felhalmozására szólította fel a nagykereskedelmi és élelmiszeripari vállalatokat a koronavírus-járvány egy esetleges második hullámára és a nemzetközi beszerzési csatornák fennakadásaira való felkészülésként - írja a Reuters hírügynökség pekingi kereskedelmi minisztériumi forrásoktól.
Újabb koronavírus-oltásokat tesztelnek
Az új koronavírus elleni öt különböző vakcinát tesztelnek önkénteseken Kínában - jelentette be Zeng Ji-hszin, a kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság igazgatóhelyettese.
Nő a feszültség a járvány miatt – telefonon egyeztetett Amerika és Kína
Telefonon egyeztettek a kínai és amerikai kereskedelmi főtárgyalók a makrogazdasági és közegészségügyi együttműködés megerősítését tűzve ki célul - jelentette a Hszinhua hírügynökség.
Újraindult a termelés a nagy iparvállalatoknál Kínában
A koronavírus-járvány miatt korábban leállt vállalatok 98,6 százaléka kezdte újra a termelést.
Koronavírus: példátlan pofont kapott a kínai gazdaság
Egyelőre nem sok jót ígér a kínai gazdaság év eleji állapota, a Kínai Bézs Könyv készítői szerint nagyon messze jár az ázsiai ország attól, hogy teljesen talpra álljon.
Élet a koronavírus után: lassan javul a helyzet Vuhanban
Egyes vállalatok ismét megkezdhetik a tevékenységüket a közép-kínai Vuhanban, amelyet január 23-án helyeztek vesztegzár alá az új típusú koronavírus terjedésének megfékezésére.
Már a mobilokat se szállítják ki a vírus miatt
Kínában közel harmadával estek a mobiltelefonok kiszállítások januárban, részben a koronavírus miatti keresletcsökkenés miatt.
A koronavírus a gazdasági növekedést is veszélyezteti
Miközben az IMF az eddig vártnál kisebb idei kínai és globális gazdasági növekedést várt, a kínai jegybank alelnöke azt nyilatkozta egy lapnak, hogy különböző intézkedésekkel tovább növelik a likviditást a gazdaság élénkítése érdekében.
Megjöttek a számok: hogy áll most a koronavírus?
Általánosan lecsengőben van az új típusú koronavírus-járvány Kínában a napi adatok alapján, de az Egészségügyi Világszervezet szerint még korai lenne a járvány tartós csillapodását kiolvasni a számokból.
Tényleg bajban van a kínai autóipar
Kínában, a világ legnagyobb autópiacán az idei első fél évben akár több mint 10 százalékkal, az idei év egészében 5 százalékkal eshetnek az eladások tavalyhoz képest.
Felfüggesztettek egy újabb repülőjáratot Kínába
A közvetlen Sanghaj-Budapest járatot is felfüggesztette a Shanghai Airlines, a társaság Boeing 787-esei február 10. és március 31. között nem közlekednek az útvonalon - közölte a Budapest Airport.
Kína is betiltja az egyszer használatos műanyagokat
A világ egyik legnagyobb műanyag-felhasználója bejelentette, hogy a tervek szerint 2020 végére nagyvárosaiban, 2022-re pedig minden városában betiltja a nem lebomló műanyagzacskókat. A kínai vendéglátóhelyeken az egyszer használatos műanyag szívószálak használatát is megtiltják.
Mozgolódnak az autógyárak Kínában – ebbe tolják a pénzt
Több külföldi cég is megjelent az ázsiai nagyhatalom területén, jellemzően az elektromos járművek gyártásában tűnnek érdekeltnek.
Kína kitárta kapuit a külföldi hitelezők előtt?
A külföldi hitelezők könnyebben léphetnek a kínai piacra a banki és biztosítási szektort szabályozó bizottság újonnan bevezetett szabályainak köszönhetően.
Kína hazazavarná az amerikai techcégeket
Három éven belül az összes kínai kormányhivatalban és állami intézményben helyi gyártásúra kell cserélni az idegen számítógépes eszközöket és szoftvereket. Az intézkedés 20-30 millió hardver lecserélését jelentheti, az amerikai gyártók pedig évi 150 milliárd dolláros megrendeléstől is eleshetnek.
Palkovics László elárulta, miért jön egy kínai egyetem campusa Budapestre
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter Hszü Ning-senggel, a Fudan Egyetem elnökével egyetértési nyilatkozatot írt alá hétfőn Sanghajban. A dokumentumban a felek megerősítik közös érdekeltségüket az intézmény budapesti campusának létrehozásában.
Új szabályozás jön az arcfelismerő rendszereknél - Kína örülhet igazán?
Kínai technológiai cégek javaslatai mentén alakítaná ki az arcfelismerő és köztéri kamerákra vonatkozó új szabványokat az ENSZ. Amennyiben az új szabályozást a mostani formájában fogadják el, úgy milliónyi személyes adat kel majd útra Kína felé Afrika, a Közel-Kelet és Ázsia fejlődő országaiból.
Bezuhant Hongkong gazdasága – kétszámjegyű visszaesés a turizmusban és a kiskereskedelemben
Pusztító hatása lehet Hongkong gazdaságára nézve, ha a fél éve folyamatosan tartó nyugtalanság tovább folytatódik. A stratégiai ágazatnak számító turizmus, illetve az ehhez szorosan kapcsolódó kiskereskedelmi forgalom már most kétszámjegyű visszaesést volt kénytelen elkönyvelni, míg a városállam exportteljesítménye – az amerikai-kínai kereskedelmi háború miatt is – radikális mértékben csökkent.
Új kínai repülőjárat indul Budapestről
Budapest és Csungking között indít járatot a kínai Hainan Airlines jövő májusban - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Kína és Európa: kereskedelmi feszültségek, geopolitikai különút
Akárcsak Washington, Brüsszel is egyre kevésbé nézi el Pekingnek az ipari kémkedést és a piackorlátozó intézkedéseket. Mindeközben – akárcsak az Északi Áramlat II-es gázvezeték esetében Moszkvával – Berlin különjátszmát is folytat Pekinggel.
Kevesebb játék és reklám – csalódást hozott a kínai óriáscég
Gyengébb eredménnyel zárt a Tencent, mint várták.
Kicsinálták a riválisokat, így nem nehéz vezetővé válni?
Az elektromos autókba való akkumulátorokat gyártó, és mindenben a kétes hírnevű kommunikációs gigászt másoló CATL nevét egyelőre nem sokan ismerik, de ez hamarosan megváltozik. Erős kormányzati intézkedéseknek köszönhetően ugyanis a cég a semmiből egyszerre piacvezetővé vált, és most már a világ legnagyobb autógyártóinak szállít akkumulátorokat - akik azért velük kötöttek szerződést, mert gyakorlatilag nem maradt más választásuk.
Nagyot nőtt a kínai cégek márkaértéke
Egy év alatt negyven százalékkal nőtt a kínai vállalatok márkaértéke az amerikai-kínai kereskedelmi ellentétek közepette is.
17 éves mélypontra zuhant Kínában az ipari termelés növekedésének üteme
A kiskereskedelmi bővülés is dögrováson volt augusztusban. Az okok: gyengülő belföldi kereslet, és persze az USA-val vívott kereskedelmi háború.
Vámháború: Kína enged egy kicsit
Egy évre felfüggesztik az USA-t sújtó büntetővámot 16 árukategória termékeire.