Kína cikkek


Már nem Kína a leggyorsabb

Már nem Kína a leggyorsabb 

A világ 10 leggyorsabb számítógépe közül öt amerikai, de tavaly még Kína vezette a top-listát. Van aki úgy véli, idejét múlta a komputereknek csak a sebességét mérni.
Bill Gates szerint ez menthet meg a klímakatasztrófától

Bill Gates szerint ez menthet meg a klímakatasztrófától 

A megújuló energiák terjedése önmagában nem elég ahhoz, hogy meg tudjuk fékezni a globális felmelegedést. A milliárdos szerint öt területen van szükség nemzetközi összefogásra és innovációs, technológiai áttörésre, hogy elkerülhessük az aszályok, kánikulák, árvizek és egyéb szélsőséges jelenségek által jellemzett klímaarmageddont. Sokan nem is sejtik, mik a legnagyobb szennyezők.
Nem csökkentettük a légszennyezést, csak elküldtük Ázsiába

Nem csökkentettük a légszennyezést, csak elküldtük Ázsiába 

A párizsi klímaegyezmény csak a tagországa határain belül kibocsátott üvegházgázokért teszi felelőssé az adott nemzetállamot. De míg úgy tűnik, hogy az EU és az USA csökkentette kibocsátását az elmúlt tíz-húsz évben, valójában valójában csak kihelyeztük a legszennyezőbb iparágakat a Távol-Keletre. Ha a kormányok kötelezővé tennék a cégek számára, hogy bizonyos hányadban belföldi nyersanyagokat vásároljanak, akkor zárulhatna be legalább részlegesen a füstexportálás kiskapuja. Ez lesz a klímapolitika következő hulláma.
Kitrükközik a gyárak a párizsi klímaegyezményt

Kitrükközik a gyárak a párizsi klímaegyezményt 

Egyre több nehézipari és építőipari óriáscég helyezi át tevékenységét Indiából és Kínából kisebb és olcsóbb távol-keleti országokba, ahol lazábbak a környezetvédelmi előírások.
Hibátlanul szolgálja a rezsimet az új műsorvezető

Hibátlanul szolgálja a rezsimet az új műsorvezető 

A kínai állami hírügynökség újdonsága a hírolvasó robot. Napi 24 órában használható, soha nem fárad el.
Bringaút is készül újrahasznosított PET-palackokból

Bringaút is készül újrahasznosított PET-palackokból 

Hollandiában bicikliutakba dolgozzák be a műanyagszemetet. Az így létrejött anyag állítolag kétszer-háromszor strapabíróbb, mint a hagyományos aszfalt. Mióta Kína nem veszi át az EU műanyaghulladékát, szélesedik az újrahasznosítás tere.
Fordulatos lesz ez a hét a pénzpiacokon

Fordulatos lesz ez a hét a pénzpiacokon 

Félidei választások az Egyesült Államokban kedden, a Fed Nyíltpiaci Bizottságának ülése csütörtökön, az olasz pénzügyminiszter tárgyalása Brüsszelben, valamint Kína lehetséges lépései a jüannal kapcsolatban – ezek az eseménykockázatok lesznek a legnagyobb hatással a világ pénzügyi piacaira az előttünk álló héten a Saxo Bank elemzése szerint.
Teljes bojkottot hirdethet Kína az amerikai gazdák ellen

Teljes bojkottot hirdethet Kína az amerikai gazdák ellen 

Először csak importvámokat vezettek be, de a CNN értesülése szerint elképzelhető, hogy hamarosan teljes bojkottot hirdet Peking az amerikai szójabab ellen.
Megszűnik a magánéletünk?

Megszűnik a magánéletünk? 

Nem a vonalkód lesz a közeljövő gazdaságának legmeghatározóbb információja, hanem a külső megjelenés, amit vizuális szoftverek értelmeznek. Az alakfelismerő szoftverek révén gyorsul a termékazonosítás, a logisztika, az e-kereskedelem, főleg hogy ezeket a programokat az okostelefon-kamerák és a köztéri kamerák képi információi hajtják. Emiatt aztán az intimszféránknak is lőttek. Már a ruhánk alapján képesek lesznek minket felismerni a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás rendszerei.
Nem úgy tűnik, hogy Kínában minden rendben van

Nem úgy tűnik, hogy Kínában minden rendben van 

Kína néhány nappal ezelőtti bejelentése a banki kötelező tartalékráta csökkentéséről, amellyel a likviditást növelné, a piac szemében olyan jel, ami inkább a problémákra utal, mintsem arra, hogy az ország gazdasági kilátásai javulni kezdenének.

Mikrochippel kémkedhetett a kínai titkosszolgálat amerikai techcégeknél 

30 nagy tech-céget, köztük az Apple-t és az Amazont hackelték meg egy mákszem méretű chippel a Bloomberg riportja szerint. Az amerikai történelem legnagyobb ipari kémkedési ügyére derülhetett fény.

Még több szemét kerülhet az óceánokba 

San Francisco városa 2003-ban célul tűzte ki, hogy 2020-ra nem lesz hulladéka, mindent újra feldolgoznak. Bár már 2012-re sikerült a szemét 80 százalékát hasznosítani, a teljes siker várat magára – mert nem lehet mindent újra feldolgozni.

Főleg Budán keresnek lakásokat a kínaiak 

A Kínából érkező vevők vásárolják a legdrágább ingatlanokat a külföldiek körében, de a vietnámiak is megadják a módját a Magyarországon kezdett új életnek. Az Ázsiából érkező vevők jellemzően a 40-es éveik elején járnak, házastársukkal és gyermekükkel érkeznek, és több mint 90 százalékuknak Budapestre esik a választása.

Gazdasági hidegháborúhoz vezethet Kína és az USA vetélkedése 

Az Egyesült Államok és Kína közötti vámháború csak egy része a két ország vetélkedésének, többek között azért, ki legyen a vezető a technológiában, véli a Google volt elnöke, aki szerint kettéválik az „amerikai” és a kínai internet.

Kína meghódítja Afrikát is 

Az afrikaiak kétharmada pozitívnak tekinti, hogy Kína egyre nagyobb szerepet vállal a kontinensen, sok megfigyelő viszont kizsákmányolásról, függőségről, új gyarmatosításról beszél.

Nem marad sokáig drága az olaj 

A Kínából érkező keresletcsökkenés ellensúlyozhatja az iráni olaj kiesését, ez azonban időbe telik, rövidtávon áremelkedésre kell felkészülni.

Vészesen kicsi a nyugati világ gabonakészlete: Kína nem exportál 

Az aszályok világszerte megtizedelték a búzatermést. 2007 óta nem volt ilyen alacsony a nyolc top gabonatermelő szereplő készlete. Kína birtokolja a tartalék felét. De elemzők szerint nem kell attól tartani, hogy megismétlődnek az 2008-as élelmiszerhiány okozta zavargások.

Kína után India is visszafogná az amerikai nyomulást 

Az Európai Unió és Kína példájára India is korlátozni kívánja az amerikai technológiai óriások tevékenységét azok leggyorsabban fejlődő, 1.3 milliárd lakosú piacán.

Ezekkel az étrendkiegészítőkkel vigyázzon 

Nem nyomon követhető, illetve lejárt minőségmegőrzési idejű étrend-kiegészítőket és étrend-kiegészítő alapanyagokat vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A visszahívás több száz kiló terméket érint.

Ez lehet a kiskereskedelem jövője 

Nincs pénztáros, a vonalkódot mobillal olvassuk le, fizetni akár arccal is lehet – az Alibaba a közelmúltban számos futurisztikus, szinte teljesen automatizált boltot indított Kínában. A kényelem árnyoldala, hogy az árukért részben az adataikkal fizetnek a vásárlók.

A befektetők vesszőfutása: mikor lesz vége? 

Miközben a világ a két gazdasági óriáshatalom, Amerika és Kína csatározására figyel, a feltörekvő részvénypiacok komoly visszaeséstől szenvednek. Ez azonban nem tart örökké – a K&H Alapkezelő lát némi reményt.

Kína már most többet fejleszt, mint az USA 

Kína nemzeti jövedelme még 2030 előtt meg fogja haladni az Egyesült Államokét, és Kína már ebben az évben többet ruház be kutatásba és fejlesztésbe, mint az USA.

Rohamtempóban terjeszkedik Kína Európában 

Európa felé tolódott el idén a kínai befektetések súlypontja, miközben jelentősen csökkent a Kínából Amerikába irányuló működőtőke értéke – derül ki a Baker McKenzie jogi iroda nemzetközi elemzéséből. Az autóipar, az egészségügy és a biotechnológia váltak Kína külföldi működőtőke-befektetéseinek célpontjává.

Szeptembertől jönnek az olcsó napelemek 

Az Európai Unió szeptember 3-án várhatóan megszünteti a kínai napelemek és panelek behozatali korlátozását, elutasítva az uniós gyártók kérelmeit, akik nehezményezik, hogy a bizottsági döntés megnyitja az EU kapuit a dömpingtermékek előtt – értesült a MANAP Iparági Egyesület.

Az „évszázad projektje”: a cél, hogy függésben tartsák az adósokat 

Kína a világ 60 országára, köztük Magyarországra (a Belgrád–Budapest vasútvonal korszerűsítésére) is kiterjesztette „Övezet és út” elnevezésű, sokmilliárdos infrastruktúra-beruházási programját. Malajzia viszont most kihátrált két tervezett nagy kínai projektből, ami felveti a kérdést: valóban előnyösek-e ezek a beruházások?

Miért gyengélkednek az illiberális gazdaságok? 

Mintha egymás után dőlnének be az autokratikus államok gazdaságai: az orosz rubelválság után Törökország és Venezuela is bajba került. Szakértőket kérdeztünk arról, hogy ugyanattól a betegségtől szenvednek-e az illiberális rezsimek, vagy elszigetelt esetekről van szó.

Évi egymillió forinttal nőhet a háztartások átlagkeresete a körforgásos gazdaság miatt 

Pekingben elvi megállapodást kötöttek az EU és Kína vezetői, hogy közösen tesznek a hulladék-újrafeldolgozás térnyeréséért, és harmonizálják jogszabályaikat, hogy ezzel segítsék a körforgásos gazdaság megvalósulását.

Betilthatják Kínában a P2P hitelezést 

A P2P kölcsönzés betiltását fontolgatja a kínai kormány, miután fintech cégek több százer embert károsítottak meg. A befektetők a Questor-botrányhoz hasonló pánikszerű rohamban próbálták kivenni a pénzüket, Pekingben a pénzüket követelő tüntetőket oszlattak.

Nemcsak cenzúrázott keresővel készülhet Kínába a Google 

Egyre látványosabbnak tűnik a Google visszatérése Kínába, írja a Bitport a Bloomberg alapján. Nemcsak cenzúrázott kereső, de felhőalapú szolgáltatás indítására is készülhet az amerikai cég, akik továbbra sem kommentálják az értesüléseket.

Folytatódik az adok-kapok az USA és Kína között 

Újabb, 60 milliárd dollárnyi értékű amerikai árut érintő szankciós listát jelentett be Kína, válaszul az amerikai importvámokra.

Cenzúrázott keresővel térhet vissza Kínába a Google 

A Google azt tervezi, újraindítja a szolgáltatását Kínában, írja az Intercept. A kereső kínai nyelvű változatában le lesznek tiltva a Kommunista Pártnak nem tetsző oldalak és olyan keresőkifejezések, mint a „emberi jogok”, „demokrácia” vagy „békés tiltakozás”.

Kínában már működik az automatizált házhoz szállítás 

Miközben nemrég több cég is engedélyt kapott Kínában arra, hogy drónokkal végezzenek kiszállítást, az utakon megjelentek az automatikusan közlekedő házhozszállító járművek.

Vége a keménykedésnek? Fű alatt lazít a Kínával szembeni vámpolitikáján az USA 

Az amerikai szenátus egyhangúlag, vita nélkül megszavazta a több, főleg Kínából importált termék (vegyi anyagok, kenyérpirítók, vasalók) vámterhének csökkentését, sőt, bizonyos termékek teljesen vámmentesek lettek.

Betiltott gázokkal károsítja az ózonréteget Kína 

A műanyag habosítására használt vegyületeket használnak kínai gyárak. Csakhogy ezzel az a baj, hogy 2010 óta be vannak tiltva a klór-hidro-karbonok, mert lyukakat okoznak az ózonrétegben. Pedig a kínai kormány szigorúbban jár el az ügyben, mint régen.

A kínaiak egyszerűen imádják, hogy megfigyelik őket 

A kínai hatóságok körözési listáján szereplő több tízmillió ember egy részét a mesterséges intelligencia segítségével már fel tudják ismerni. A kormány évi 80 milliárd dollárt fordít digitális biztonsági fejlesztésre és a hazai kutatás-fejlesztés ezen a területen elérte a Szilikonvölgy színvonalát.

Kínai koordinációs központ indul Budapesten 

Koordinációs Központ felállításáról döntöttek a Kínai–Kelet-Közép-Európai Bankközi Szövetség tagjai a Szófiában ma lezárult Igazgatósági Ülés keretében. A 16+1 országot tömörítő szövetség döntése szerint a Koordinációs Központot a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) fogja működtetni Budapesten.

Kína világuralomra tör a villanyautó-gyártásban 

A Volkswagen konszern hét év alatt 10 milliárd eurót ruház be helyi partnereivel elektromos autók gyártásába. Kínában idén már egymillió villanyautó kerül forgalomba, és a robbanómotorosok fogyasztását is 5 literben fogják maximálni.

Már megérezte a világgazdaság a vámháborút 

Képtelenség előre megjósolni, hogy milyen változásokat indukál majd a jelenlegi helyzet a globális kereskedelemben – írja a Fidelity elemzője. A növekedés lassulása azonban szinte biztos.

Ha te vámolsz, akkor én is – a világgazdaság meg beledöglik 

A Trump amerikai elnök által elindított vámháború 6.25 százalékkal vetheti vissza a világgazdaság fejlődését és különösen a kisebb, a külkereskedelemre utalt országoknak hozhat nagy veszteségeket, mutatnak rá vezető közgazdászok.

Külföldi befektetőkkel stabilizálhatja a hatalmát Kim Dzsongun 

Szabadpiaci zónák megnyitása, déli befektetők és nyugati turisták Észak-Koreába csábítása lehet Kim Dzsongun célja. Ugyanakkor a külföld évtizedes démonizálása miatt a diktatúra nem engedhet meg egy Kínához hasonló nyitást, és az atomfegyverek leszerelése sem áll szándékában.

J. P. Morgan: idén még nem lesz válság 

Az idén nem várható gazdasági összeomlás az Egyesült Államokban, de befektetni inkább Kínában érdemes – mondta Juscsák György, a J. P. Morgan igazgatója.

Nem könnyű bejutni a kínai piacra, de nagyon megéri 

A csődtől nem menti meg a céget a Kínába történő exportálás és akármire nem vevő a piac. De akinek összejön és hosszútávú kapcsolatokat épít ki, annak a piac méreténél fogva nagyon jövedelmező tud lenni a kereskedelem. Nem árt tájékozódni a keresletről és a kínálatról előzetesen.

Egyre értékesebbek a kínai márkák 

A BrandZ évente kiadott, egyes márkák értékét mérő toplistáján először fordult elő, hogy két kínai cég szerepeljen a legjobb tízben. A Tencent és az Alibaba ráadásul nagyobb lendületben van, mint a riválisok.

Talajba ásnák a műanyagszemetet az unióban 

Január óta Kína nem veszi át a műanyagszemetünket. Európa-szerte kezd feltornyosulni az eddig játszi könnyedséggel a világ másik felére szállított hulladékfajta. Az EU kénytelen újrafeldolgoznia a plasztikszemetét, de egyesek azt a megoldást szorgalmazzák, hogy süllyesszük a földbe, és ássuk ki akkor, amikor fejlettebbek lesznek a feldolgozási technológiák.

Akadálymentesítés - Trump lánya Kínában nyomul 

A kínai kormány újabb Ivanka Trump-védjeggyel ellátott árucikkek forgalmazását engedélyezte az amerikai elnök lányának néhány nappal azt követően, hogy Donald Trump közbenjárt a kínai ZTE vállalat védelmében.

Így tenyészd a malacodat 

Luxus körülmények között, hét-tizenhárom emeletes épületekben tenyésztik a sertéseket Kínában. Holland és amerikai technika biztosítja a sikert és elháríthatja a tömeges fertőzések veszélyét.

Sertéseknek építettek óriási lakótelepet 

Komplett lakótelepet építettek Kínában egy megaberuházással, hogy ott sertéseket hizlaljanak. Az emeletes épületekből álló blokkban a tervek szerint évente akár 800 ezer disznó is születhet majd. A hatalmas telep létrehozásának célja a növekvő lakosság igényeinek kielégítése, de a koncentrált termelés komoly állat- és humánegészségügyi kockázatokat is jelenthet.

Kína felé nyitna a Budapest Airport 

Kína felé nyitna a Budapest Airport. A magyar főváros repülőterének képviselői a Budapest és a sanghaji régió közötti utas- és áruszállító járatok indításának lehetőségéről tárgyalnak Sanghajban a világ legnagyobb közlekedési és logisztikai fórumán.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Pénzszerzés

Külföldi piacra lépne a cége? Itt a lehetőség

Külföldi piacra lépne a cége? Itt a lehetőség  

 A Nemzeti Innovációs Ügynökség április 26-án induló XPAND programja a külföldi piacszerzésben segíti az innovatív magyar vállalkozásokat.

Gazdaság

Lassan 300 ezer forint az átlagos bérleti díj Budapesten

Lassan 300 ezer forint az átlagos bérleti díj Budapesten  

A fővárosban 1,8, országos átlagban pedig 0,8 százalékkal nőttek az átlagos lakbérek márciusban.

Infokom

Hol tartanak a cégek a digitalizációban?

Hol tartanak a cégek a digitalizációban? 

A Digiméter negyedik alkalommal mérte fel a hazai kis- és középvállalkozások digitalizációjának szintjét.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo