Friss cikkeink

Ki akar a névtelen másik lenni?
Az elmúlt évtizedekben a piaci verseny a márkát tette a megkülönböztetés egyik legfőbb eszközévé. A márka segít a víz fölött maradni a gyilkos versenyben, értékének növelése pedig kemény forintokat hoz a cégnek.

Új adókedvezményeket kapnak jövőre a kkv-k
Kellemes meglepetések érhetik a cégeket jövőre: a nyáron elfogadott adószabályok szerint 2017. január 1-jétől eltörlik a kkv-k ingatlan- és tárgyi eszköz, valamint immateriális beruházásait támogató adóalap-kedvezmény korábban 30 millió forintos értékhatárát.

Chat a mobilról, vásárlás az asztali gépről
A hazai internethasználók mintegy napi 209 percet, azaz közel három és fél órát töltenek a világhálón. A legfőbb internetes tevékenységek listáján továbbra is vezet a közösségi oldalak látogatása, az elektronikus levelezés és a hírolvasás, amit jellemzően mobil eszközökön végeznek a netezők. Fix eszközökön zajlik viszont a nagyobb elmélyülést megkívánó online ügyintézések többsége.

Napot és szelet akarnak, nem nukleáris hulladékot a fiatalok
Az évezredekig sugározó atomhulladék, az orosz atomerőmű és korrupt politikusok helyett inkább nap- és szélenergiát szeretnének a fiatalok a jövőben. Az Energiaklub az EFOTT-on fesztiválozókat kérdezte.

Már megint csak mi menthetjük meg a világot
Iszonyú károkat okoz a trópusi esőerdőkben a pálmaolaj termelés, de jelenleg egyszerűen nincs olyan alternatíva, amivel további környezetrombolás nélkül kiválthatnák ezt a káros terméket. A megoldás a fogyasztási szokások megváltoztatása lenne.

Amikor azonnal választ kér az ügyfél…
Az elmúlt években jelentősen átalakult az ügyfelekkel történő kommunikáció módja. Korábban a szóbeli, postai úton kézbesített levél és a telefon volt a legáltalánosabb módja annak, hogy egy cég a vásárlóival kommunikáljon. Ma ez a chat, ami minden eddiginél gyorsabb ügyintézést tesz lehetővé, de megvannak a veszélyei is.

Kiegyensúlyozott mezőny és az esélyes pár győzelme a fehérvári menedzser tornán
Az idei 10 regionális állomásból és budapesti döntőből álló UNIQA Manager Open , a 2016. évi Országos Menedzser Teniszbajnokság másfél hónapos szünet után a hét végén Fehérváron folytatódott. A helyszín a Bregyó Sportcentrum volt , amelynek atlétikai pályája már harmadik ízben volt a házigazdája a Gyulai Atlétikai Emlékversenynek és látott vendégül számos világsztárt. A gondosan előkészített teniszpályáin pedig immár évek óta össze mérik az erejüket a cégvezetők és menedzserek. Ezúttal nemcsak a környékről , hanem Agárdról , Salgótarjánból , Szegedről , Martonvásárról és Budapestről is érkeztek indulók.

Megmenekülnek a masszőrök az online kasszától?
Decemberben felülvizsgálják az intézkedést, ami online kassza használatára kötelezné a masszőröket - mondta Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a heti kormányinfón.

Már nem csak szezonban kellenek a kölcsönmelósok
A munkaerőhiány sokat lendített a munkaerő-kölcsönzési piacon is: tavaly csaknem 20 százalékkal, 125 ezer főre nőtt a kölcsönzött munkavállalók száma. Immár nem csupán a szezonális munkák során fellépő munkaerőigény kielégítésére, hanem a munkaerőhiány miatt kieső munkaerő pótlására is egyre gyakrabban a kölcsönzéshez folyamodnak a cégek.

4 városi IT legenda, amit ideje megcáfolni
Az IT-terület sok vállalkozó számára meglehetősen idegen terep, de ez nem jelenti azt, hogy minden pletykának be kéne dőlnünk. Összeszedtünk négy közkeletű tévedést.
Ez a nyár a sportról szólt
Továbbra is töretlenül növekszik a hazai online kiskereskedelem. A piac az idei első félévet 18 százalékos bővüléssel zárta. Az előző évek trendjéhez hasonlóan, 2016 első féléve is jelentős növekedéssel zárt, amiben idén nagy szerepe volt a kiemelt sporteseményeknek is.
Beszállító lenne? Itt van rá húszmilliárd
Beszállító mikro-, kis- és középvállalkozások és beszállítói integrátorok támogatására nyílik lehetőség 20 milliárd forintos keretösszeggel a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban (GINOP).
Bátrabban nyúlnak a hitelekhez a cégek
A hitelintézetek magánszektorral szembeni hitelezésében javuló tendenciák tapasztalhatók, az idei második negyedévben a kis- és középvállalatoknak (kkv-szektor) nyújtott hitelek éves összevetésben 5 százalékkal bővültek.
Bérbeadás mint befektetés?
Befektetési lehetőségeket keresve egyre többször találkozhatunk az ingatlan bérbeadással, mint opcióval, ami hosszú távon garantált megtérüléssel vonzza potenciális vevőket. Valóban ilyen egyszerű lenne? Mire kell figyelni és milyen lehetőségeink vannak, ha ezt a formáját választjuk a pénzünk kamatoztatásának? A KSH legújabb, 2015. évig összegző lakáspiaci felmérése alapján keressük a válaszokat a fenti kérdésekre.
Rugalmasan kezelik a szabályokat a kereskedők
Az online kereskedelem fellendülésével egyre fontosabbá válik a fogyasztók védelme a tisztességtelen kereskedelmi magatartással szemben. Ezért maguk a fogyasztók tehetik a legtöbbet, de a legtöbben mind a mai napig nincsenek tisztában a jogaikkal.
Lelkileg is rá kell készülni az otthoni munkára
Az online kommunikációs megoldások és az irodai eszközök fejlődésével már otthonunkban is éppen olyan hatékonyan tudjuk ellátni feladatainkat, mintha bent ülnénk az irodában. De ehhez tényleg csak a megfelelő technológiára van szükségünk? Vagy munkaszervezésben, esetleg lelkileg is fel kell készülnünk az otthoni munkára? El tudjuk kerülni, hogy az otthon végzett munka elhatalmasodjon az életünkön? A Leitz felmérése többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ.
Nagyítóval se találni belvárosi albérletet
Az már nem hír, hogy óriási a kereslet a bérlakások iránt, különösen az egyetemisták nyár végi rohama miatt. Ami érdekesebb, hogy sokan a belvárosban egyáltalán nem találnak lakást, de a külső kerületekben is jóval drágábban, mint két-három éve.
A légkondival van az igazán nagy gond – és még csak most kezdődik
Nagyon úgy néz ki, hogy 2016 lesz a meteorológiai mérések történetének legmelegebb éve. Újabb esztendő a közelmúlt rekorddöntő éveinek sorában, a szakértők szerint pedig ennek egyik legfőbb oka az, hogy hűtünk. Egyre többen.
Felel-e az ingatlan eladója a rejtett hibáért?
Az ingatlan vásárlást jó esetben alapos egyeztetés és megtekintés előzi meg a vevő részéről. Ennek ellenére időről-időre előfordul, hogy utóbb olyan hiba merül fel, ami a vásárláskor nem volt ismert. Gyakori tévhit, hogy az ingatlan vagy más dolog eladója nem lehet felelős az eladott dolog olyan hibájáért, ami a szerződéskötéskor nem volt ismert. Ez azonban sok esetben nem igaz. Milyen hibákért felel az eladó és milyen hibákért nem?
Iskolakezdés: nem csak mi hagyjuk a bevásárlást az utolsó pillanatra
A gyerekek iskolakezdésre való felkészítése nem könnyű feladat, mégis egyre többen hagyják az utolsó pillanatra. A nehézségekkel azonban a világ összes szülőjének szembe kell néznie, és a taneszközök online beszerzése bárki számára megkönnyítheti ezt az időszakot!
Aggasztó jelek a magyar gazdaságban
Az idei visszaesés után jövőre nőhetnek érdemben a beruházások az uniós források lehívásának gyorsulása miatt, azonban aggasztó, hogy nemcsak az uniós forrásoktól közvetlenül függő területeken, hanem a vállalati szektorban is nagy volt zuhanás – vélekednek az elemzők.
Még nem jó, de már látni, hogy talán az lesz...
Bár az építőipar termelése még mindig csökken, de mind alkalmazotti létszám, mind szerződésállomány tekintetében pozitív irányba fordult az ágazat az Opten elemzése szerint.
Holnaptól a szövetkezeti törvény szabályozza a diákmunkát
A diákmunka vállalásánál a foglalkoztatás szabályait szeptember elsejétől már nem a Munka törvénykönyve, hanem a szövetkezeti törvény tartalmazza.
Franchise = automatizált siker?
Sokan azért döntenek franchise vállalkozás indítása mellett, mert abban bíznak, a bevált marketing és know-how miatt biztosra vehetik a sikeres üzletet. A dolog azonban sajnos ennyire azért nem egyszerű.
A többség sehova nem utazott a nyáron, de ha mégis, akkor is dolgozott
Sokan csak pár nap szabadságot vettek ki a nyáron, és a munkavállalók fele belföldön töltötte a pihenésre szánt napokat. Minden második válaszadó a szabadságon is rendszeresen követi a céges levelezését, a munkával kapcsolatos hívásokat pedig tízből nyolcan fogadják. Leginkább az oktatásban és a vezető beosztásban dolgozók foghatók munkára a nyaralás alatt, és az is gyakori, hogy a szabadság miatt felgyülemlett munkát az állandó feladataik mellett kell feldolgozniuk - derült ki a Profession kutatásából.
Bárki ellenőrizheti az őstermelőket szeptember 1-től
2016. szeptember 1-jétől mindenki számára elérhető lesz az a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által kifejlesztett okostelefonos alkalmazás és internetes felület, amely lehetővé teszi az őstermelők nyilvános adatainak – köztük az őstermelői igazolvány érvényességének és hatályosságának, illetve az őstermelő által előállított és értékesíteni kívánt termékek – lekérdezését.
Ezért nem érdemes dühből ajtót mutatni a dolgozónak
Egy ügyvédi irodában a szabadságról berendelt munkavállaló és felettese kiásták a csatabárdot. A rendkívüli felmondás indokolása ugyan regényesen hosszúra sikerült, ám a bíróság előtt inkább tűnt elkapkodott indulati válasznak, mint a munkaviszonyt alappal megszüntető nyilatkozatnak.
Honnan akasszunk le pénzt a vállalkozásunkhoz?
Egyre többen éreznek hajlandóságot saját vállalkozás indítására Magyarországon, de viszonylag kevesen rendelkeznek annyi tőkével, amit beleforgathatnának egy induló cégbe. Adunk néhány tanácsot, honnan lehet megszerezni a kezdőtőkét.
Számlázási lánc: ha egy bukik, mindenki gyanús
Bár a számlázási lánc valamelyik tagjánál korábban tett megállapítás alapján az adóhatóság az ellenőrzéssel érintett vállalkozásnál nem tehet automatikusan megállapítást, a gyakorlatban mégis azzal kell szembesülni, hogy ez a garanciális követelmény sokszor nem érvényesül.
Készülünk a nyugdíjra, de azért várjuk a sült galambot
A magyar fiatalok tudatosabban készülnek a nyugdíjas éveikre, véleményük szerint az időskori jövedelmük 40 százalékát már az öngondoskodásból származó források teszik majd ki, egyre kevésbé számítanak az államra. Ezzel együtt az Aegon kutatásának eredményei szerint a magyar lakosság nyugdíjfelkészültségén még mindig sokat kell javítani.
Cápa? Ugyan! A medúzák sokkal félelmetesebbek
Komoly gondokat okoz az Izraeli Elektromos Műveknek a hűtőberendezések gyakori leállása. Mint kiderült, a gondot medúzák okozzák, amelyeket a melegedő tengervíz vonz a környékre. Hogy világszerte egyre többen vannak, arról leginkább mi tehetünk.
Így kezelik a stresszt a sikeres emberek
A stressz sajnos része a legtöbb ember mindennapi életének, és mivel nem tudjuk elkerülni, különösen nem a munkahelyen, meg kell tanulnunk kezelni. A felmérések szerint a sikeres embereknek megvannak a módszerei, hogy hogyan tegyék ezt. Lássunk néhány használható tippet!
Ingyen épít kisvárosi szállókat az Airbnb
Ingyen épít az Airbnb közösségi központokat, kiadható szobákkal. Az épület tulajdonosa és üzemeltetője a helyi közösség lesz, s a kiadásból származó profit is helyben marad. A látszólag karitatív kezdeményezés célja, hogy behozzanak a turisták látókörébe ismeretlen, de látogatásra érdemes helyeket. Olyan kisvárosokat támogatnának így, ahol nincsenek források a turizmus fellendítésére.
Kipécézik a startupokat a befektetők
A befektetői pénzek túlnyomó része még mindig az ígéretes technológiai startupokba áramlik, az elmúlt negyedévben a kihelyezések csaknem nyolcvan százaléka az ebben a fázisban lévő cégekbe történt – derült ki a HVCA negyedéves jelentéséből.
A valaha volt legnagyobb bírságot kapta az Apple
Az uniós szabályok értelmében tiltott állami támogatásnak minősülnek az adókedvezmények, amelyeket Írország nyújtott az Apple-nek 2003 és 2014 között, az amerikai informatikai óriáscégnek ezért mintegy 13 milliárd eurót (körülbelül 4 ezer milliárd forintot) kell visszafizetnie az ír államnak - döntött kedden az Európai Bizottság (EB).
Az első lépések a hatékony a videós marketinghez
Sok cégvezető fejében szöget ütött már a gondolat, hogy kéne valami videó a marketingbe, hiszen olyan divatos dolog manapság. A gondolat jó, a videók tényleg működnek. De nem mind. Mutatjuk, mit kell mindenképpen átgondolnia!
Még 15 milliárd a népszerű kkv-pályázatra
Még 15 milliárd forintot irányítottak az egyik legnépszerűbb kkv-pályázatra, így továbbra is pályázhatnak a a Széchenyi 2020 keretében megjelent „Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés” című (GINOP-2.1.7-15 kódszámú) felhívásra.
Hatszor annyi kockázatos céget talált a NAV
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal a második negyedévben is minősítette a cégjegyzékbe bejegyzett és áfa-regisztrált adóalanyokat. Összesen 552 480 adózó minősítését végezték el, és 190 288 megbízható, illetve 420 kockázatos adózót vettek nyilvántartásba.
Tovább tart és még szigorúbb lesz az orosz embargó
Korlátozta az importált élelmiszerek beszerzését a közszféra számára pénteken orosz kormány, a szeptember 3-án életbe lépő szabályozás a zöldség- és gyümölcsimportra nem terjed ki.
Kötelező lesz a kamarai tagság a vadászoknak
Benyújtották az Országgyűlésnek az Országos Magyar Vadászkamaráról szóló törvénymódosító javaslatot, amely kötelező vadászkamarai tagságot írna elő 2017. január elsejétől a hivatásos- és a sportvadászok számára.
Csütörtöktől drágulhat a dohány és a benzin
Az életbe lépő jövedéki adót érintő módosítások miatt magasabb jövedéki adót kell fizetni a dohánytermékekre és az üzemanyagokra. A dohány esetén ez még csak a kezdet, az üzemanyagoknál a benzin 5, a dízel 10 forinttal drágulhat.
Ez a válasz a szakemberhiányra?
Egyre több gazdasági szereplő vállal aktívan részt az oktatásban annak érdekében, hogy kormegfelelő kompetenciákkal rendelkező munkaerőhöz jusson. Kérdés, hogy mely vállatoknak van lehetőségük, kapacitásuk, pénzügyi forrásuk önállóan megoldani az utánpótlást, illetve kinek van módja az oktatási rendszer különböző szintjein bekapcsolódni a szakemberképzésbe.
Többszörösen megéri a lakhatási támogatás
A nemrégiben elfogadott adótörvények jelentősen kibővítik jövő januártól azoknak a költségeknek a körét, amelyeket nemcsak egyszer, hanem kétszer vagy akár többször is elszámolhatnak a vállalkozások: ilyen a lakhatási támogatás és a munkásszállás létrehozása.
Akárhová nem lehet lehet akácot telepíteni
Elutasította Magyarországnak az ökológiai jelentőségű területek kijelölése tárgyában benyújtott keresetét az Európai Bíróság, amely azzal indokolta döntését, hogy az Európai Bizottság jogszerűen járt el, amikor az őshonos fajokat vette figyelembe az ökológiai jelentőségű területek meghatározása érdekében.
Most kerülnek nagy veszélybe a magyar kisfarkasok
Újabb felvételek készültek az Aggteleki Nemzeti Parkban élő farkascsaládról, de a kisfarkasokat a szeptemberi szarvasbőgés és a hajtóvadászatok alatt komoly veszély fenyegeti: kilövésük tilos, ám ennek ellenére a mai napig előfordul.
Miért hordják a sikeres emberek mindennap ugyanazt?
Jó lenne megszabadulni egy mindennapi gondtól? Lehet ez az, hogy mit vegyünk fel! Számos híres és sikeres ember úgy döntött, neki megteszi minden munkanapra ugyanaz az összeállítás, és volt rá oka. Nem kínossá, inkább ikonikussá váltak.
Miért nem kell a magyaroknak az ingyenpénz?
Sokan nem élnek az intézményesített, nyugdíjcélú megtakarítási lehetőségekkel, pedig azok már a jelenben is jelentős anyagi előnyt kínálnak. A három hazai nyugdíjcélú megtakarítási konstrukció közös jellemzője, hogy befizetések után igénybe vehető adójóváírás éves szinten 20 százalék – áll a MAZARS legfrissebb összefoglalójában.
Már igényelhető a diákhitel
Már igényelhető mindkét diákhitel-konstrukció a 2016/17-es tanévre. Rekordalacsony, 3,75 százalékos kamattal, képzési formától függetlenül juthatnak a 40 év alatti hallgatók a szabad felhasználású Diákhitel1-hez, a 2 százalékos kamatú Diákhitel2-t önköltséges képzésben részt vevők kérhetik, képzési díjuk kiegyenlítésére. A diákhitel-ügyintézés egyszerű, az igénylés a felsőoktatási intézmények elektronikus hallgatói felületeiről indítható el.