A cégvezetők fele már most is tisztában van azzal, hogy a digitális átalakulás gyökeres változásokat hoz: 52 százalékuk szerint ugyanis ennek következtében szervezete 2021-re nem fog létezni a jelenlegi formájában – derült ki a Fujitsu kilenc országban elvégzett nemzetközi kutatásából. A digitalizáció hatását pedig szinte minden válaszadó érzi. 98 százalékuk ezt saját szervezetében is érzékeli, és 92 százalékuk azt is felismerte, hogy szervezetének fejlődnie kell ahhoz, hogy sikeres maradhasson. Szintén a többség, a válaszadók 75 százalék véli azt, hogy iparága alapjaiban fog megváltozni öt éven belül. (Nem csoda, hogy a cégek rettegnek a digitális átállástól!)
A startupok felértékelődtek
A digitális átalakulás irányát nagyjából a válaszadók közel fele (45 százalék) szerint a felsővezetők (a vezérigazgatói vagy vezetői csapat) jelöli ki proaktívan. A külső kényszernek is nagy szerepet tulajdonítanak: 45 százalékuk szerint az ügyfelek igényei, harmaduk (31 százalék) szerint pedig a versenytársak lépései a döntőek.
Ezzel összhangban a válaszadók 72 százaléka szerint a vállalati stratégia szerves részévé kell tenni az együttműködést azokkal a szervezetekkel, amelyek segítséget tudnak nyújtani a digitális transzformációban. Ebben a folyamatban felértékelődött a technológia: 73 százalékuk szerint ugyanis az határozza meg, hogy képes lesz-e a szervezet boldogulni a digitális világban. Közel ennyien (67 százalék) elengedhetetlennek tartják ehhez a külső technológiai szakértők együttműködését. Mindez jó lehetőségeket ad a technológiai szállítóknak, ha képesek igazodni a vállalatok igényeihez.