Tőzsde cikkek
Fontos kérdés dől el ma
Fontos szintet tört át kedden a BUX. Talán az sem meglepő, hogy tegnap megállt az emelkedés. Ugyanakkor ma már kissé negatívabb a tőkepiaci hangulat.
Tegnap két dolog hozott izgalomba bennünket
A Dow kivételével a pozitív tartományban zártak az amerikai indexek. Folytatódott a rally az olaj piacán, drágult az arany. Vegyes képet mutatott Ázsia, a Bank of Japan nem változtatott az alapkamaton. Erősödött a dollár, gyengült a jen, az EUR/HUF 265 alatt. Folytatódhat az emelkedés ma a hazai parketten.
Kína: export helyett belső fogyasztás?
Új csúccsal köszöntött be a húsvét Amerikában. 86 dollár felett az olaj, az arany is 1%-kal drágult. A legtöbb ázsiai index a pozitív tartományban volt ma reggel, Ausztrália kamatot emelt. Erősödött a dollár és a jen, az EUR/HUF 264,63 körül a reggeli órákban. Emelkedésre számítunk ma a hazai parketten.
Ünnepel az egész világ
Bár zárás előtt még vegyesen álltak a mutatók, zárásra a pozitív tartományba értek az amerikai indexek. Hatalmas rally az olaj piacán, tegnap az arany is drágult. Néhány ország kivételével Ázsia már ünnepel. Gyengült tegnap a dollár és a jen, a forint erősödött. Alacsony forgalom mellett oldalazó kereskedésre számítunk a mai nap folyamán.
Elég volt a korrekcióból?
A negatív tartományban zártak az amerikai indexek. Több mint másfél százalékkal drágult tegnap az olaj, az arany árfolyama is emelkedett. Ázsia kizöldült. Gyengült tegnap a dollár és a jen, a forint erősödött. A négy napos esés után ma emelkedésre számítunk a BUX indexben.
Akár emelkedhet is ma a BUX
Gyorsan eltűnt a kezdeti lelkesedés az amerikai piacokon. Emelkedett az olaj, csökkent az arany árfolyama tegnap. Ázsia: Inkább lefelé. Erősödött a dollár, gyengült a jen és a forint. 10%-ra csökkentené a részvényesek szavazati korlátját az OTP a közgyűlésen. A negatív nemzetközi hangulat következtében a BUX index valószínűleg a negatív tartományban nyit, de remélhetőleg a nap végére emelkedni tud.
Mi történik a világ tőzsdéin?
A pozitív tartományban zártak az amerikai indexek. Nagyot emelkedett az olaj árfolyama, az arany stagnált. Folytatták az emelkedést az ázsiai indexek. Gyengül a dollár, erősödik a jen, az EUR/HUF 265 körül. Kötvénykibocsátást tervez a MOL. A PannErgy vezérigazgatójának interjúja. Ma emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Kínai kézbe került a Volvo
A Zheijang Geely Holding tegnap megegyezett a Forddal, hogy 1,8Mrd dollárért megveszi a Volvót, s így a Ford cirka 4Mrd dollárral olcsóbban adja el, mint amennyiért vette néhány évvel ezelőtt.
Fontos napnak nézünk elébe
Nap végére visszaadták kezdeti emelkedésüket az amerikai indexek. 81 dolláron billeg az olaj, az arany drágul. Ázsia: Egyelőre a bika az úr. Reggel már gyengülésnek indult a dollár, tegnap gyengült a jen és a forint. A BUX és a főbb részvények ellenállási szintjükhöz érkeztek, mely megállíthatja a további emelkedést.
Nem indokolt a világvége hangulat
Az eladók uralták tegnap az amerikai piacokat. Az olaj ára esett a másfél éve nem látott készletemelkedés hatására, és az arany is gyengült. Ázsia: A negatív tartományban a legtöbb index, a Nikkei-t az exportőrök mentették meg. Erősödik a dollár, nagyot gyengült tegnap a jen, az EUR/HUF nem változott jelentős mértékben. Fejlesztési együttműködést írt alá a Richter és az Astron. Talán ma elérkezik a napok óta várt korrekció.
A tegnapi nap az ipari vállalatokról szólt
Új lokális csúcsok az amerikai indexekben. Tegnapi emelkedését mára ledolgozta az olaj és az arany. A pozitív tartományban tartózkodnak az ázsiai indexek. Erősödik a dollár, gyengül a jen és a forint. Kisebb csökkenésre számítunk ma a hazai parketten.
Az emelkedés továbbra is a jó hangulatnak köszönhető
Mínuszos kezdés után a pozitív tartományban zártak az amerikai indexek. Ellentétes irányban mozdult el az olaj és az arany árfolyama tegnap. Ismét vegyes képet mutattak ma reggel az ázsiai indexek. Nem változott jelentős mértékben az EUR/USD, a forint és a jen ma reggel gyengült. További emelkedésre számítunk a mai kereskedésben.
Nincs több mentés az adófizetők pénzén
Bernanke, Fed elnök a hétvégén arról beszélt, hogy ezentúl nem szabad az adófizetők pénzén kimenteni bajba jutott pénzintézeteket, a „túl nagy, hogy elbukjon" („too big to fail") elve alatt. Szavai szerint minden bajba jutott vállalat részvényesei kell, hogy vállalják a felelősséget.
BUX: Jöhet a 25000 pont?
Vegyesen zártak tegnap az amerikai indexek - Csökkent az olaj árfolyama, az arany tegnap még drágult - Pozitív tartományban vannak az ázsiai indexek - A dollár erősödött, a jen és a forint gyengült tegnap - További emelkedésre számítunk a hazai parketten.
Tőzsde: hamarosan itt a korrekció?
Továbbra is a bikák uralták az amerikai piacokat - Tegnap 1,5%-kal drágult az olaj, az arany ára csökkent - Vegyes képet mutattak az ázsiai indexek - Erősödött a dollár és a jen, az EUR/HUF már 260 közelében - További csökkenés lehetséges ma a hazai parketten
A shortolást egyelőre el kell felejteni
A Fed ülése és a görög államadósság besorolásának megerősítése után újabb csúcsok születtek Amerikában - 82 dollár felett az olaj, az arany tegnap szintén több mint 1,5%-kal drágult - A Bank of Japan bejelentése után felfelé vették az irányt az ázsiai indexek - Gyengül a dollár és a jen, a forint tovább erősödött - Bármennyire is itt lenne az ideje egy korrekciónak, minden jel a további emelkedésre utal.
"Egyelőre a vételi oldalon foglaljunk helyet"
A kereskedés második felében megérkeztek a vevők az amerikai piacokra, azonban a Nasdaq mínuszban zárt - 80 dollár alá esett az olaj, az arany 1.110 dollár fölé drágult - Ázsia a Fed és a Bank of Japan iránymutatására várt - Erősödött a dollár és a jen, az EUR/HUF idei csúcsát érte el a hosszú hétvégén - Magyar Telekom: Vállalatelemzésünk összefoglalója - Kisebb korrekcióra számítunk ma a hazai parketten.
Folyamatosan jönnek a pozitívnál pozitívabb hírek
A pénzügyi papíroknak köszönhetően ismét a pozitív tartományban zártak az amerikai indexek. Némileg emelkedett az arany és az olaj ára. Nem volt határozott irány ma reggel Ázsiában, de a japán index határozottan felülteljesített. Gyengült a dollár és a jen, az EUR/HUF nem változott jelentős mértékben. Az energia piacra készül belépni az Mtelekom. A továbbra is kedvező nemzetközi hangulat következtében folytatódhat az emelkedés a hazai parketten.
Reformok sora vár még Magyarországra
Ha az eurózónába be akarunk lépni, akkor még sok fontos reformot kell végrehajtanunk az egészségügyben, oktatásban, nyugdíj és támogatási rendszerben, sőt, lehetne még folytatni a sort. Ugyanis a belépés után már egy fontos fegyver, a monetáris politika kikerül a kezünkből.
"Eddig gyakorlatilag zéró a visszaesés"
Emelkedéssel ünnepelt a Wall Street. Tegnap csökkent az olaj és az arany árfolyama, ma a kínai adatok után emelkedésbe kezdtek a nyersanyagok. Közel 45%-kal emelkedett a kínai export februárban. Tegnap erősödött a dollár és a jen, gyengült a forint. Olajat talált a MOL Irakban. Ma folytatódhat az emelkedés a hazai parketten.
Visszafizet 700 millió eurót az OTP
Számottevő mozgás nélkül, 0 körül zártak az amerikai részvényindexek. Tegnapi emelkedését ledolgozta ma reggel az olaj, az arany ára csökkent. Profitrealizálás jellemezte az ázsiai piacokat. Fordulat a devizapiacokon: erősödik a dollár és a jen, gyengül a forint. Az OTP visszafizetné a maradék 700 millió eurónyi állami kölcsönt. Az elmúlt három nap emelkedése után ma korrekcióra számítunk a hazai parketten.
"Bizony öröm van, minden fronton"
Egy százalék feletti pluszban zártak az amerikai piacok. 82 dollár felett is járt az olaj, tovább emelkedett az arany. Ázsia: A nyersanyagcégek húzzák fel az indexeket. Gyengül a dollár és a jen, erősödik a forint. További emelkedésre számítunk a hazai parketten.
A görögök várhatóan üres kézzel fognak távozni
Pluszban zárták a kereskedést az amerikai részvényindexek a vártnál jobb munkanélküliségi adat nyomán - Az olaj és az arany ára is esett tegnap - Ázsiában is dúl az optimizmus, a japán jegybank a hírek szerint 112 milliárd dolláros élénkítésre készül - Erősödött a dollár az euróhoz és a jenhez képest is, az EUR/HUF 265-266 körül mozog - Kis mértékű emelkedésre számítunk ma a hazai parketten.
Jó hírekre is esik a tőzsde...
Vegyesen zártak az amerikai indexek - Tegnap még emelkedett az olaj és az arany árfolyama - Ázsia: A negatív tartományban az indexek, csak az ausztrál bányatársaságok emelkednek - Megállni látszik a dollár gyengülése, a jen és a forint erősödött - Állami Nyomda: Várakozásoknak megfelelő negyedik negyedéves eredmény, akvizíciók miatt elmarad az osztalékfizetés - Ma további lejtmenetre számítunk ma a hazai parketten.
"A hírben az a fontos elem, hogy a Fidesz reformokra készül"
Amerika: Kevés hiányzott a mínuszba csúszáshoz - Kéz a kézben menetelt Észak felé az olaj és az arany - Ázsia: A nyersanyagcégek segítik az emelkedést - Gyengül a dollár, erősödött a jen és a forint - Kisebb gyengülésre számítunk ma a hazai parketten.
Jelezték: most vásároljunk részvényt!
Hosszú oldalazás után tegnap kitörtek az Amazon.com papírjai. Véget ért az esés, további emelkedés valószínű, ezért vételi pozíció nyitása ajánlott. Egy esetleges kedvezőtlen elmozdulás esetén stop-loss pozíciók használatával védekezhetünk a nagyobb veszteségek ellen.
Az indexek az ellenállási szinthez érkeztek
Az optimizmus uralta az amerikai piacokat tegnap - Csökkent az olaj árfolyama, az arany ára alig változott - Nincs határozott irány Ázsiában, kamatot emelt az ausztrál jegybank - Erősödik a dollár és a forint, gyengül a jen - A vártnál jobb negyedik negyedéves eredményt publikált az OTP - A MOL 2010-2012-es stratégiája - A 21.750 körüli ellenállási szint ma megállíthatja a BUX index emelkedését.
Utcai megmozdulások gyengítik a reformokat
Néhány pontos pluszban zárt Amerika - Ismét 80 dollár közelébe kapaszkodott az olaj, az arany pénteken 1%-kal drágult - Kizöldültek az ázsiai indexek - Pénteki gyengülését ma ledolgozni látszik a dollár, a jen gyengül, a forint 270 alatt - Saját részvények vásárlását tervezi az Mtelekom - Ma további emelkedésre számítunk a hazai parketten.
BUX: ma fordulhat a helyzet
A BUX három napja esik, s tegnap volt egy kis rövidtávú piactisztító pánik eladás is, úgyhogy ma jöhet egy kis emelkedés. Ma a Shanghai Composite volt az alulteljesítő Ázsiában.
Itt az újabb tőzsdei lufi?
Egyre népszerűbbek befektetői körökben a környezetkímélő technológiákkal foglalkozó cégek. Világszerte sok ígéretes start up vállalkozást vásároltak fel szép pénzért az elmúlt hónapokban. Sokat közülük tőzsdére kívánnak vinni új tulajdonosaik. Egyes megfigyelők azonban újabb tőzsdelufitól tartanak, - tudósít a CNET News.
Nyugtatnak: továbbra is dőlni fog az ingyen pénz!
Megnyugtatták a Fed elnökének szavai az amerikai befektetőket. Nem szabadul a 80 dollártól az olaj, esett az arany árfolyama. Délnek vették az irányt az ázsiai indexek. Tegnapi gyengülését ledolgozta a dollár, a jen erősödött, az EUR/HUF nem változott lényegesen. Mtelekom: A vártnál gyengébb negyedik negyedéves nettó eredmény. A PKN szerezné meg a Surgut 21%-os MOL pakettjét? Ma további esésre számítunk a hazai parketten.
Tegnap a semmiből jött az esés
Lejtmenetben az amerikai indexek - 80 dollár alá esett az olaj árfolyama, az arany szintén egy százalékot esett - Csak a Shanghai Composite tudott ma reggel a pozitív tartományba kapaszkodni Ázsiában - Erősödött tegnap a dollár és a jen, a forint gyengült - 81,3%-ra növelte befolyását Sir Bernard Schreier a Danubius-ban - A tegnapi hatalmas zuhanás után további csökkenésre számítunk ma a hazai parketten.
Akkor lesz eurónk, amikor már nem is kell?
A görög példa is jól mutatja, egy nem felkészült ország csak szenved az euró övezetben, évekig próbálhatja elrejteni a hibákat, de azok előbb-utóbb a felszínre törnek, s akkor már nincs lehetőség a saját valuta leértékelésére, vagy a kamatpolitikán keresztül a gazdaság stimulálására.
Habár az indexek emelkednek, továbbra is forró a helyzet
Minimális pluszban zártak pénteken az amerikai indexek - Újra az emelkedés útjára lépett az olaj és az arany árfolyama, 80 dollár felett az olaj - A nyersanyagcégek segítik a rally-t Ázsiában - Gyengült a dollár, erősödött a forint és a jen - Az MNB ma további 25 bázisponttal, 5,75%-ra csökkentheti a magyar alapkamatot - Ma emelkedésre számítunk a hazai parketten a kedvező nemzetközi hangulat következtében.
"Az EU szinte pofátlanul, csak annyit mond…"
Tegnap zajlott az EU csúcs Görögország megsegítéséről. Hegymenetbe kapcsoltak az amerikai indexek. Két százalék feletti mértékben drágult az arany, az olaj árfolyama is emelkedett. Optimizmus jellemezte az ázsiai piacokat. A dollár és a jen tegnap erősödött, a forint 270 alá küzdötte magát. MOL: Az Erste tartásra javasolja a részvényt. Magyar Telekom: Az Erste felhalmozást ajánl. Egis: Interjúnk a pénzügyi igazgatóval. Ma is kismértékű emelkedés lehetséges a hazai parketten.
Görögország megmentése komédiába fullad?
Csak a Nasdaq zárt pluszban pénteken, ma az Elnökök Napja miatt Amerika zárva - Esett az olaj, miután Kína emelte a kötelező tartalék-rátát, az arany árfolyama nem változott jelentősen - Ázsia: A nyitva tartó piacok a negatív tartományban - Erősödött a dollár, gyengült a jen, újra 271 felett az EUR/HUF - MOL: Egyszeri tételekkel a vártnál jobb, nélkülük gyengébb negyedik negyedéves eredmény - Ma oldalazásra számítunk a hazai parketten, mivel Amerika zárva tart.
A görögök vagy robbantanak, vagy tüntetnek
Habár megnyugodni látszottak a kedélyek Görögország körül, azért újra és újra előkerül, hogy ez így nem jó. Vagyis egyrészt kevés az a 10Mrd euró, amellyel csökkentik a tavalyi 32Mrd eurós hiányt, másrészt a befektetők keveslik azt, amit az EMU-s tagállamok tesznek a görög csőd elkerülésének érdekében.
Az üzenet: "Tessék végre talpra állni!"
Továbbra is zöldben zártak az amerikai indexek, ma viszont negatív hangulatra számíthatunk, miután 25 bázisponttal emelte a Fed a diszkontrátát - Két százalék feletti mértékben drágult tegnap az olaj, az arany árfolyama is emelkedett - A Fed döntése beárnyékolta a kereskedést Ázsiában - Erősödött a dollár, a jen és a forint gyengült - Lejtmenetre számítunk a hazai parketten is.
Buffett előre néz és autópálya-üzemeltetőt vásárol...
Szenzációs napot zártak az amerikai indexek - Majdnem négy százalékkal nőtt az olajár, az arany szintén drágult - Ázsia: A nyersanyagcégek vezetik az emelkedést - Tegnapi gyengült a dollár és a jen, erősödött a forint - FHB: A vártnál jobb negyedik negyedév - Danubius vállalatelemzésünk főbb pontjai - Tartás ajánlás megerősítve alacsonyabb célárral - A kedvező nemzetközi hangulat következtében a BUX index további emelkedésére számítunk.
Szerezzen pénzt a Gazprommal!
Erős támaszról fordult a Gazprom árfolyama. A technikai kép alapján a következő napokban folytatódhat a pozitív mozgás, ezért vételi pozíció nyitása javasolt.
A piacokat nem érdekli a görög dráma újabb fordulata
Tegnap nem volt kereskedés az amerikai piacokon - Egy százalék feletti mértékben csökkent az olaj árfolyama, az arany drágult - Ázsia: Még sokan ünnepelnek, a többiek vásárolnak - Tegnapi erősödését ma reggel ledolgozta a dollár, a jen erősödött, a forint gyengült - Danubius: Az eddigi leggyengébb negyedik negyedéves működési eredmény negatívba tolta a 2009-es profitot - Ma további emelkedésre számítunk a BÉT-en.
Elszabadult a bika az USA-ban, megmenekült Görögország
Elszabadult a bika Amerikában. Jelentős mértékben drágult az olaj és az arany. Nem egyértelmű az irány Ázsiában. Tegnap gyengült a dollár és a jen, a forint erősödött. Állami Nyomda: Az Erste elemzésének összefoglalója. Richter: A sajtótájékoztató összefoglalója. Ma betöltésre kerülhet a 20.815-nél található rés a BUX indexben.
Tőzsde: lassú víz partot mos
Újra a medve győzedelmeskedett Amerikában - Majdnem egy százalékkal drágult tegnap az olaj, az arany árfolyama kismértékben csökkent - Vegyes képet mutattak az ázsiai indexek - Tegnap erősödött a dollár és a forint, a jen gyengült - Richter: Minden soron remek eredmény a negyedik negyedévben - Danubius: 8%-kal csökkent a vendégéjszakák száma decemberben - Ma csökkenésre számítunk a hazai parketten.
Még egy heves emelkedés is lehetőség a tőzsdén...
Gyenge pluszok a tengerentúlon - Tovább esett az olaj, az arany minimális mértékben erősödött - Folytatódott a lejtmenet az ázsiai piacokon - Erősödött a dollár, gyengült a jen, az EUR/HUF 273 környékén - A MOL elnökének interjúja a Reuters-en - Biotechnológiai gyógyszereket forgalmaz az Egis - Bár a rövidtávú technikai indikátorok túladottságra utalnak, úgy gondoljuk, a BUX ma még tesztelheti a 19.650-es támasz szintet (csökkenés)...
Hosszú távon sokat kereshetünk a gyógyszergyártókon
Azután, hogy 2009-ben kihullottak a befektetők kedvencei közül, a kelet-közép-európai gyógyszerrészvények számára idén esély kínálkozik arra, hogy visszaszerezzék defenzív papírként kivívott vonzerejüket. A kelet-közép-európai gyógyszergyártóktól továbbra is stabil üzleti eredmények várhatók, jóllehet a növekedés tempója lassúbb lesz, mint a válság előtti időkben. A Richter és az Egis a top pick, a Krka nyomott árfolyama kecsegtetőnek tűnik.
"Disznókká" válhatunk, ha lazítunk a költségvetésen
Tanuljuk meg ezt a nevet PIGS (disznók) (Portugália, Itália, Görögország, Spanyolország). Ezeket az országokat a relatíve magas államadósságuk és a továbbra is magas költségvetési hiány miatt veszi górcső alá a befektetői társadalom. Ezért fontos az, hogy Magyarországon az elkövetkező 1-2 évben folytatódjon a szigorú költségvetési politika.
"Az erő igazi jele az lenne…"
Tegnap a BUX-nak a reggeli jó hangulat ellenére sem sikerült betöltenie a rést 22.005 és 22.098 között. Meghagyott belőle 10 pontot. Ez a gyengeség jele. Ugyanakkor az is igaz, hogy szinte tapad az árfolyam a felső élhez, amely viszont az erő jele.
Izgalmas napnak nézünk ma elébe
Egy százalék körüli pluszban zártak az amerikai indexek. Jelentős emelkedés az olaj árfolyamában, az arany ismét felfelé araszolgat. A nyersanyag- és technológiai cégek vezetik az emelkedést Ázsiában. Gyengült a dollár és a forint, az USD/JPY 90 körül vacillál. Ma emelkedésre számítunk a hazai parketten.