Forintárfolyam cikkek
Megint nem tudtak csendben ülni a politikusok
Megint túl vagyunk egy hétvégén, amikor a politikusok nem tudtak a fenekükön ülni. Hiába, megérkezett az ősz. Jönnek a hírek a görögök duplázó deficitjéről, a kínai GDP lassulás alja még nem, vagy csak nagyon haloványan látszik.
A kormány is belátta: nem lesz itt növekedés az idén
Nem várt módon a japánok is besegítettek: 10 ezermilliárd jennel, azaz mintegy 127 milliárd dollárral (55 ezer milliárd jenre) megfejelték az eddigi állampapír vásárlási programjukat. A bankok megsegítésére szolgáló alapot, amely 25 ezer milliárd jenre rúg, nem változtatták meg. A lépés meglepetésként érte a piacot, hiszen 21 elemzőből csupán 5 számított valami hasonló lépésre.
Heves heteken vagyunk túl
Nagy száguldásokat láthattunk a német alkotmánybíróság és Fed döntései nyomán, de ma már inkább a megpihenés jelei mutatkoznak a piacokon, pedig sem a DAX, sem a BUX nem érte el az ellenállási szintet.
Jó hír! Csökkenhet a benzinár
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin esetében 3-5 forint, míg a gázolaj esetében 1-3 forint csökkenést indokolnak 17-én, hétfőn. Így a benzin és a gázolaj kiskereskedelmi átlagára is 444 forint lehet szeptember 19-én, szerdán.
Döntött a FED, száguldott a forint
A csütörtöki nap globális szempontból legfontosabb eseményére az európai piacok zárása után került sor: a Fed (FOMC) kétnapos ülését követően a várakozásokat kissé felülmúló monetáris lazítási intézkedéscsomaggal állt elő. A döntés alapján bővül a Fed eszközvásárlási programja. Ennek keretében az eddigieken felül további havi 40 milliárd dolláros kötvényvásárlást hajtanak végre a jelzálogpiacon.
Őszies, lapos napunk lesz
Rövid fellendülést hozott a német alkotmánybíróság vártnak megfelelő döntése. Az indexek a korábbi kitörést követően a nap végére enyhén tovább emelkedtek.
Újabb mérföldkövek előtt a tőkepiacok
Jelentős emelkedési hullámot láthattunk a múlt hét végén, a Mario Draghi-féle terv bejelentést követően. Ezen a héten figyelhetjük a német alkotmánybíróság döntését az ESM ügyében, amely szerdán várható. EU politikusok meg vannak győződve, hogy pozitív lesz a döntés. Csütörtökön pedig Ben Bernanke szavait várhatjuk izgalommal a QE3 ügyében. Vagyis nyugodtan lehet korrekció a hét első napjaiban, de annak nem kéne jelentősnek lennie, hiszen számos index csak most hagyott el fontos szintet - kezdték reggeli kitekinőjüket az Erste elemzői.
Újabb mérföldkövek előtt a tőkepiacok
Jelentős emelkedési hullámot láthattunk a múlt hét végén, a Mario Draghi-féle terv bejelentést követően. Ezen a héten figyelhetjük a német alkotmánybíróság döntését az ESM ügyében, amely szerdán várható. EU politikusok meg vannak győződve, hogy pozitív lesz a döntés. Csütörtökön pedig Ben Bernanke szavait várhatjuk izgalommal a QE3 ügyében. Vagyis nyugodtan lehet korrekció a hét első napjaiban, de annak nem kéne jelentősnek lennie, hiszen számos index csak most hagyott el fontos szintet - kezdték reggeli kitekinőjüket az Erste elemzői.
Kitaláció volt az IMF-levél, Orbán bedöntötte a forintot
Csak választóknak szóló akció volt a kiszivárogtatott IMF-levél tartalma, Orbán Viktor Facebook-on tett nyilatkozata azonban súlyos kilengést okozott a forint árfolyamában, a félresikerült kommunikáció ismét megingatta a befektetők kormányba vetett bizalmát.
Devizát és magyar részvényeket vennének a kisbefektetők
A BÉT sorsa egyáltalán nem közömbös a kisbefektetők számára, 80 százalékuk továbbra is elsősorban a magyar piac iránt érdeklődik, derült ki a KBC Equitas ügyfélkörében végzett felmérésből. Ugyanakkor ma már minden második online-tőzsdéző befektetne külföldi részvényekbe is.
Fontos nap előtt állunk
El vagyok szontyolodva. Hamarosan túl leszünk azon az izgalmon, amely eddig a szívünkbe markolt. Ma délután négy órától hallhatjuk a Fed elnökének beszédét a jegybankárok éves konferenciáján. Ott pedig vélhetően kibújik a szög a zsákból. Vagy mégsem? Mindenesetre a befektetők minden idegszálukkal erre az eseményre koncentrálnak. Ha netán nem jönne most sem konkrétabb üzenet a gazdaság élénkítésével kapcsolatban, akkor valószínűleg sokkal jobban elszomorodnának, mint most én. Az pedig nem jelent jót - kezdi reggeli kitekintőjét az Erste elemzője.
Autósok figyelem! Most a dízel ára emelkedhet!
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin esetében szintentartást, míg a gázolaj esetében 1-3 forint emelést indokolnak 3-án, hétfőn. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 442 forint, a gázolajé pedig 443 forint lehet augusztus 5-én, szerdán.
Vágott a jegybank, gyengült a forint
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal, 6,75 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot. Az elemzők többsége tartást várt, ám - figyelembe véve a testület megosztottságát - benne volt a levegőben egy kisebb vágás lehetősége is. Arról, hogy a mostani lépés után megkezdődhet-e a vállalkozói hitelek kamatának mérséklődése is, egyelőre korai lenne bármit mondani, ahhoz ugyanis a trend folytatására lenne szükség.
Rossz hír az autósoknak – jelentős áremelés várható
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin és a gázolaj esetében is 5-7 forint áremelést indokolnak 20-án, hétfőn. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 439 forint, a gázolajé pedig 440 forint lehet augusztus 22-én, szerdán.
Bikapata kopoghat a pesti kövön
Angela Merkel megörvendeztetett bennünket. Kiállt az EKB jegybankelnök, Mario Draghi terve mellett, amely az euró megmentéséről szólna. Emellett az MNB közlése az államadósság csökkenéséről újabb lökést adhat a forintnak.
Ma is emelkedhet a magyar piac, jó erőben a dollár
Ahogy megírtuk, önálló élet zajlik a piacokon. Még az USA-ban is láthattuk az erős indexek jó, a gyengébbek gyenge teljesítményét. A magyar piac emelkedni tudott (zárásra nem is kicsit) annak ellenére, hogy a nemzetközi hangulat negatív volt.
A válság kitörése óta nem volt erre példa
Egyedi történetek mozgatják a piacokat, erre a válság kitörése óta nem volt példa. A MOL például rekord gyenge eredményt produkált, pedig az iparági környezet jó volt. Így jött is a büntetés mintegy 4 százalékos csökkenés képében.
Stagnálást várhatunk mára
Nap végére kis pluszba rántották fel az amerikai indexeket, de ez sem segített Ázsián, ahol inkább kis mínuszokat láthatunk ma reggel. A japán második negyedéves GDP gyengébb lett a vártnál, s negyedéves összehasonlításban még csökkent is, a nominális GDP 0,1%-kal visszaesett a várt növekedéssel szemben.
Hiába erős a forint: újra emelkedhet a benzinár
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin esetében 3-5 forint, míg a gázolaj esetében 2-4 forint áremelést indokolnak 13-án, hétfőn. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 432 forint, a gázolajé pedig 434 forint lehet augusztus 15-én, szerdán.
Ma egy százalék mínusz belefér
Csúnya kínai külkereskedelemi adatokat láthattunk ma reggel. A befektetők nem is hagyták szó nélkül a meglepő adatokat, Ázsia esik. Különben ahhoz képest, hogy milyen nagy meglepetést láthattunk, a reakció moderáltnak mondható, ugyanis az ázsiai feltörekvő piacok nulla körül oszcillálnak, s inkább a fejlett piacokon láthatunk eladói nyomást.
Devizaolimpia és dotkomlufi – Piaci összefoglaló
A devizaolimpia elmúlt heti nyertese egyértelműen a forint volt, miután a júniusi 307-es HUF/EUR szint óta 10 százalékot izmosodott fizetőeszközünk a közös valutával szemben. Ez idén a második ilyen produkció, legutóbb januárban sikerült 324-ről 290 alá esnie, pedig piaci elemzők szerint az eurózóna válsága még korántsem ért véget, és az Egyesült Államokban újra kialakuló dotkomlufival riogatják a befektetőket.
Hogyan lesz a fából vaskarika?
Habár a kínai adatok rosszabbak lettek a vártnál, ráadásul India is gyengén muzsikál, hiszen az ipari termelés a várt növekedéssel szemben csökkent júniusban, ennek ellenére Ázsiában alapvetően emelkedést láthattunk ma reggel.
Megtört a forint lendülete
Az egyelőre jó el, hogy pl. a DAX index úgy korrigál (legalábbis a dinamikus indikátorok szintjén), hogy közben az árfolyam emelkedik. Ez az erő jele. Ennek ellenére nem szabad elfelejtenünk, hogy az elmúlt napok emelkedését követően, most már egy korrekciós fázisban van a világ legtöbb indexe.
Jöhet egy korrekció, de nem kéne megijednünk
3 hónapos csúcson a tengerentúli piacok. Folytatta az emelkedést az olaj árfolyama. Tovább száguld a forint. Folytatódott a tegnap megkezdett. Emelkedés a Távol-Keleten. Erős eredmény az Egistől. Korrekció várható ma a BÉT-en.
Csak a dízel lehet olcsóbb a héten
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin esetében továbbra is változatlanságot, míg a gázolaj esetében 3-5 forint árcsökkentést indokolnak 6-án, hétfőn. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 428 forint, a gázolajé pedig 431 forint lehet augusztus 8-án, szerdán.
A forintból is kifogyott a lendület
Kezd elfogyni a lendület sávtetőknél és 200 napos mozgóátlagok elérésénél az indexekből. Ennyire volt elég a remény és a szóbeli intervenció, amit Mario Draghi hozott össze még a múlt héten és ma is már inkább a félelem karakterizálja piacokat. Félelem attól, hogy még sem történik semmi.
Mi vár ma a forintra? – A jegybankokon a világ szeme
Hétfőn Geithner és Draghi találkozott, s mint ahogy várható volt egyetértés volt közöttük arról, hogy lépni kell. Draghi terve egyszerű. Szerinte az EFSF-nek, később pedig az azt felváltó ESM-nek direktben, aukciókon kellene perifériás - elsősorban spanyol és olasz - államkötvényeket vásárolni.
Csúcsokat dönt a forint – Meddig tart az eu(ro)fória?
Mario Draghi EKB elnök csütörtöki nyilatkozata után jelentősen nőtt az eurózónával kapcsolatos kockázatvállalási hajlandóság, amelyből a forint és a magyar államkötvények is profitáltak. Utoljára tavaly szeptemberben járt ilyen szédítő magasságokban a hazai deviza árfolyama, elemzők azonban óva intenek attól, hogy kézpénznek vegyük a múlt hét vége óta kialakuló piaci eufóriát. A jó hangulat ugyanis egy pillanat alatt elszállhat.
Egyre inkább érik a korrekció
Az európai fejlemények még mindig fűtik a piacokat. Felemás kép az árupiacokon. Merkel és Hollande egyeztetése erősítette az eurót. Emelkedéssel kezdte a hetet Ázsia. További emelkedés várható ma.
Fordulat jelei látszanak a magyar piacon
Jó vállalati eredmények jellemezték a tegnapi napot Amerikában. Közben Európában is gőzerővel indul a gyorsjelentési szezon, ahol szintén mintha inkább a jobbat jelentők lennének túlsúlyban.
Érdekes nap elé nézünk
Tegnap nagyot estek az indexek világszerte. Ugyanakkor fontos támaszokhoz érkezett a számunkra izgalmas DAX és a BUX index is, a Moody's odacsapott egyet a német államkötvénypiacnak, ma kezdődnek a Brüsszel és Athén közti tárgyalások és kamatdöntő ülést tart a Magyar Nemzeti Bank is.
Meglendült a spanyol varázspálca, esni kezdett a forint
Pénteken napközben jelentős fordulat következett be a nemzetközi befektetői hangulatban, és elindult a részvények „kiárusítása". Az idegeket Spanyolország borzolta azzal, hogy újra „elszálltak" a kötvényhozamok. Az eurózóna válságával kapcsolatos kiújuló félelmek miatt a forint erősödése is megtorpant.
IMF: Már a konkrét kérdésekről folynak a jövő heti tárgyalások
A jövő heti plenáris ülésre az IMF/EU-delegáció várhatóan összeállítja a magyar kormány számára felteendő konkrét kérdéseket. Az igen jól felkészült IMF/EU-delegáció a már lebonyolított 20-30 találkozón további ismereteket szerzett a magyar gazdaság részterületeiről.
Újra emelkedhet a benzinár a héten
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin esetében 5-7 forint, míg a gázolaj esetében 4-6 forint áremelkedést indokolnak 23-án, hétfőn. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 431 forint, a gázolajé pedig 430 forint lehet július 25-én, szerdán.
Integetett a csúcsnak a forint
Az elmúlt napok száguldozásai után mára eljött a „rossz" hangulat a piacokra. Persze az előbbiből a magyar piac nem nagyon vette ki a részét, nem tudott együtt mozogni a fejlett piacokkal.
Boldogságot látunk szerte a részvénypiacokon
Továbbra is a nyerő-nyerő szituáció van. Ha jók a gazdasági adatok, akkor azért, ha gyenge gazdasági kilátások vannak, akkor azért emelkedünk. Most mind a kettőt láthattuk.
Fontos hírek borzolták tegnap a kedélyeket
Ugyan Bernanke nem ígért semmi drasztikust, de aggasztónak nevezte az amerikai munkaerő piaci helyzetet. Sőt azt is megígérte, hogy ha szükséges, akkor mindent megtesznek a gazdaság további élénkítésére.
Az IMF tárgyalásokra figyel a forint árfolyama
Az IMF tárgyalások kimenetelétől függ, hogy merre indul el a hazai deviza árfolyama a nap folyamán. A tőzsdeindexeket inkább a Fed újabb gazdaságélénkítő programjába vetett hit mozgathatja.
Ázsiát nem hatotta meg az amerikai bika
Jó lett a JP Morgan eredménye. A cég a piac által vártnál kisebb veszteséget ért el a derivatív ügyleteken, sőt, a cég szerint a maximális addicionális veszteség az 5,8 milliárd dollár után „már csak" 1,6 milliárd dollár lehet. Ennek is örültek a piacok a várható további kínai élénkítés mellett az Egyesült Államokban.
Nyár van, de csak kapkodjuk a fejünket
Az EU vezetői 9 órás megbeszélést tartanak, hogy aztán megerősítsék azt, amit már korábban is eldöntöttek. Pluszként további engedményeket adnak a spanyoloknak. Így kapnak egy kis levegőt, a GDP 1%-ra rúgó könnyítést, na meg egy év haladékot.
Nem alakulnak szépen a dolgok
Egyelőre a piac szkeptikus. Továbbra is lassulás van a világgazdaságban, miközben a döntéshozók - bizonyos helyeken (Kína) - egyre kétségbeesettebben próbálnak megtenni mindent annak érdekében, hogy visszatérjen a dinamikus növekedés.
Üzemanyagár - Szerdától megint drágább lehet
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin esetében 2-3 forint, míg a gázolaj esetében kb. 5 forint áremelkedést indokolnak 9-én, hétfőn. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 410 forint, a gázolajé pedig 417 forint lehet július 11-én, szerdán.
Csendes lesz a Függetlenség Napja
Ma a függetlenségét ünnepli Amerika, így csendes kerekedésre számíthatunk Európában és Magyarországon is. Ha már a függetlenség napjánál tartunk, akkor az amerikai pénz, a dollár születésnapjáról is beszélünk, amelyet az USA alkotmányában 9 évvel és két nappal a függetlenség kikiáltása után rögzítettek.
Úgy tűnik, hogy nyerő-nyerő szituációban vagyunk
Nagyon gyenge termelési adatokra válaszul a részvényárfolyamok emelkednek, mivel a befektetők ezáltal egyre inkább hisznek a további mennyiségi lazításban.
Felszállt a fehér füst Brüsszelben, kilőtt a forint
A legfontosabb, hogy a perifériás (ebben az esetben spanyol és olasz) hozamokat az EFSF és ESM alapokon keresztül le lehet nyomni, hiszen az alapok vásárolhatják őket, s még a szenioritásuk is megszűnik. Az országok adósság spirálját pedig azzal szüntetik meg, hogy a bankokat direkt tőkésítik fel a válságkezelő alapokból.
A héten nem lesz olcsóbb a benzin
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin és a gázolaj esetében is az árak változatlan szinten tartását indokolják 2-án, hétfőn. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 408 forint, a gázolajé pedig 412 forint marad július 4-én, szerdán.
Felvirradt a nagy nap!
Megkezdődik az, ami akár meg is változtathatná Európa arcát, s jelentős lépés lehetne az Európai Egyesült Államok létrejötte felé. A kérdés, hogy valóban az lesz-e.
A világ szétesik, de a forint tartja magát
Úgy tűnik, hogy nem az ördög, hanem a Moody's az, amelyik soha sem alszik. Tegnap éjjel sikerült 28 spanyol bankot leminősítenie, nem is kicsit. A piacok hatalmasat estek, míg a forint - nem kis meglepetésre - tartja magát.