A forintból is kifogyott a lendület

Kezd elfogyni a lendület sávtetőknél és 200 napos mozgóátlagok elérésénél az indexekből. Ennyire volt elég a remény és a szóbeli intervenció, amit Mario Draghi hozott össze még a múlt héten és ma is már inkább a félelem karakterizálja piacokat. Félelem attól, hogy még sem történik semmi.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ha valóban nem történik érdemi közbeavatkozás az eurózónában, akkor irány a sávtetőről a sávok alja. Persze azt gondoljuk, hogy valamiféle bejelentések lesznek, ha nem is feltétlenül pontosan az, amit a piac vár. Nevezetesen a totális kapituláció, QE3 az USA-ban, s kötvényvásárlás az EMU-ban. Ha netán mégis ilyen lépés lenne, akkor az indexek, részvények legyőzhetnék a sávtetőket, ellenállásokat és folytatódhatna a rally. Addig is kisebb szintek visszatesztje jöhet. Például a mai napon a BUX tesztelheti a 20 és 30 napos mozgóátlagokat.

A forint napok óta tartó emelkedése kissé megtorpant a tegnapi nap folyamán és a nyitó 278,71 EUR/HUF árfolyam nap végére 281,68-ra változott. A forint gyengüléséhez hozzájárult, hogy tegnap az olasz és spanyol kötvényhozamok is néhány bázispontot emelkedtek.

Tegnap erősödni tudott az euró a dollárral szemben annak ellenére, hogy a dél-európai országok államkötvényeinek hozama pár pontos emelkedést mutatott a tegnapi nap folyamán, illetve, hogy Amerikában emelkedett a Chicagó-i beszerzési menedzser index értéke és a Conference Board fogyasztói bizalmi index is növekedést mutatott. Amerikával párhuzamosan az Eurózónában is várakozásokat meghaladó mértékben nőtt a fogyasztói bizalom. A devizák szempontjából a ma végződő FED és a holnapi EKB ülés hozhat izgalmakat.


Forrás: Erste Befektetési Zrt.

USA, Európa

Lejtőre kerültek tegnap a vezető tengerentúli mutatók, a rossz hangulat a kereskedés végéig kitartott (Dow -0,49%, Nasdaq -0,21%, S&P500 -0,43%).

Tegnap több makroadat is napvilágot látott, a fontosabbak közül a Chicago-i beszerzési menedzser index kedvezőbb lett. A várt 52,5 pont helyett 53,7 pontra nőtt az index, ami az előző havi 52,9-es értékhez képest is jónak számít.

A Conference Board fogyasztói bizalmi index júliusi értéke nagyot emelkedett, a várt 61 ponttal szemben 65,9 lett az index, ami három havi csúcsot jelent.

Tovább zuhant a tegnapi kereskedésben a Facebook árfolyama, több mint 6%-kal 21,7 dollárig esett a kereskedés végére a kurzus.

- A számos tengerentúli makroadat mellett (ISM beszerzési menedzser index, építőipari kiadások) ne feledjük, hogy ma ér véget a Fed két napos kamat meghatározó ülése, amit árgus szemekkel figyelhetnek a befektetők.

A Fed ülés mellett a holnapi EKB kamatdöntés miatt is a kivárás lesz a mai kereskedésben a legvalószínűbb forgatókönyv.

A Pfizer tegnap publikálta második negyedéves gyorsjelentését. Az amerikai tőzsdén jegyzett vállalat 0,62 dolláros részvényenkénti eredményről számolt be szemben a 0,543 dolláros várakozással, ami 14%-os pozitív meglepetést jelent. A növekedés kismértékben az értékesítés árbevételének a növekedésének köszönhető, de a legfőbb tényező a profit marzs növekedése volt.


Forrás: Erste Befektetési Zrt.

Olaj, arany:

Az arany árfolyama 1618 dollárra emelkedett a tegnapi 0,2%-os elmozdulás következtében.

Az olaj a tegnapi kereskedés során 2%-kal gyengült és 88,06 dollárra esett az árfolyam, és átesett a 20 napos mozgóátlagon is.

Távol-Kelet:

- Az ázsiai tőzsdeindexek is követték európai és amerikai testvéreik sorsát és esésbe kezdtek. Kivételt csak a két jelentős kínai index képez. A Hang Seng 0,14%-ot, míg a Shanghai index 0,77%-ot emelkedett.

- Felemás termelési eredmények érkeztek reggel a Távol-Keletről. A HSBC beszerzési indexe ugyan régóta nem látott mértékben emelkedett, de még mindig nem éri el az 50 pontos értéket, továbbá a vállalatoknál folyamatos a munkaerő létszámának csökkentése is. Tegnap publikálták a kínai hivatalos beszerzési index júliusi értékét is, ami kismértékű csökkenést mutatott, 50,2-ről 50,1-re változott.

- A nap folyamán lakáspiaci adatok is érkeztek Kínából, melyeket a SouFun Holding nevű ingatlantársaság publikált, aki meghatározó szereplője a kínai ingatlanpiacnak. Hó/hó alapon 0,3%-os ingatlan áremelkedésről számoltak be. A felmérésben részt vett 100 városban az átlagos négyzetméter ár 1369 USD lett.

Határidős piacok:

- Vegyes képet mutatnak ma reggel a határidős tőzsdeindexek.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo