Forintárfolyam cikkek
Hétfőn kinyithatnak a bankok Görögországban
Tegnap jóváhagyták a Görögországnak nyújtandó átmeneti hitelcsomagot, az ELA keretösszegét jelképes mértékben, de megemelték, sőt, egyes hírek szerint a bankok hétfőn akár újra kinyithatnak, bár továbbra is fennmaradna a tőkekorlátozások nagy része.
Megszavazták a megszorításokat
A görög parlament 229 igen, 64 nem és 6 tartózkodás mellett elfogadta a legújabb reformcsomagot. Üröm az örömben, hogy Alekszisz Ciprasz kormányfő elveszítette 38 képviselőjét a 149 fős frakcióból. A kormányzati mandátum megtartásához 121 főre lenne szükség, így Ciprasz kormányátalakításba kezdhet.
A dízelesek örülhetnek a héten
Az üzemanyagpiaci árak és az árfolyam heti átlagos változását figyelembe véve július 15-én, szerdán 0-2 forintos benzin áremelést jelenthetnek be, a dízel áránál 5-7 forintos csökkenés is bekövetkezhet - áll a GKI Energiakutató Kft. előrejelzésében.
Sok hűhó semmiért
Tegnap a görögök benyújtották reformjavaslataikat, melyek részletei annak rendje és módja szerint el is kezdtek kiszivárogni, persze ezeket most is érdemes fenntartásokkal kezelni.
Rég volt ilyen gyenge a forint
Jelentősen gyengült a hazai deviza az elmúlt napon is, pedig kivételesen semmi különlegeset nem jelentettek be a görögök, mintha a tárgyalások szünetére szabadnapot vett volna ki az ország.
Szárnyakat kapott a forint a görög egyezség közeledtével
Ugyan még nem szállt fel a füst, de már mindenki kész tényként kezeli, hogy csütörtökön megszületik az egyezség, amelynek köszönhetően a görög GDP 3 százalékára rúgó kiigazítás jöhet Görögországban (s nagyjából ekkora mértékű elsődleges többlet is).
Óvatosan fékez a pannon puma
Bár a magyar gazdaság 2015-ben is az EU átlagánál (1,8%) gyorsabban fog növekedni, a tavalyi dinamika (3,6%) elérésére nincs esély, 2,7% körüli ütem valószínű. A hazai gazdaság a GKI által korábban feltételezettnél elnyújtottabban lassul.
Hármas fokozatban gyorsul tovább a pannon puma
A GDP 2015-ben továbbra is lendületesen, 3,3 százalékkal növekedhet Magyarországon. A gyengébb első negyedév ellenére minimálisan tovább bővülhetnek a nemzetgazdasági beruházások, de a következő negyedévekben egyre inkább a magánfogyasztás lesz a belső felhasználás fő hajtómotorja – vélekedik előrejelzésében a TakarékBank.
Újra drágulhat a benzin
A piaci árak és a forintárfolyam heti átlagos változását, valamint a pénteken életbe lépett árcsökkenést is emelést figyelembe véve június 17-én, szerdán 3-5 forintos benzin áremelést jelenthetnek be, a gázolaj ára várhatóan nem változik.
Tovább drágulhat a benzin
Az üzemanyagpiaci árak és a forintárfolyam heti átlagos változását, valamint a pénteken életbe lépett áremelést figyelembe véve június 10-én, szerdán 2-3 forintos újabb benzin áremelést jelenthetnek be, a gázolaj ára várhatóan nem változik - közölte a GKI Energiakutató kft.
Az OECD belenézett az üveggömbbe és növekedést látott
A korábban előre jelzettnél magasabb gazdasági növekedést, alacsonyabb munkanélküliséget jósol Magyarországnak az OECD. A szervezet szerint ugyanakkor az államadósság alig csökken, és jövőre lelassul a magyar gazdaság.
A kormánytól függ, hogy nyereséges lesz egy vállalat?
A hazai nagyvállalatok eredményességét a kormányzati gazdaságpolitikától, a belföldi kereslettől és az árfolyamváltozásoktól teszik leginkább függővé a cégvezetők – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index kutatás legfrissebb adataiból.
Gáz van: a betéteket is befagyaszthatják a görögök
A görögöknél egyre forróbb a helyzet, a Moody’s már a bankbetétek befagyasztásáról beszélt, Schauble német pénzügyminiszter szerint pedig elképzelhető a görög csőd. A Moody’s szerint a görög bankok tőkekorlátozások bevezetésére és a betétek befagyasztására kényszerülhetnek.
Jöhet a harmadik mentőcsomag?
A német gazdasági miniszter egy vasárnapi interjúban felvetette, hogy Athén egy harmadik mentőprogramra is rá fog szorulni, de ezt csak akkor kapja meg, ha végrehajtja a reformokat.
A kemény nyilatkozatok a mélybe lökték Európát
A DAX index a kemény görög nyilatkozatoknak és az egyre inkább elúszni látszó megállapodásnak köszönhetően nagyot zuhant a nap elején megérintett 50 napos mozgóátlagról.
A fogyasztás és az export erősíti a növekedést
A GKI Gazdaságkutató Zrt. előrejelzése szerint – bár 2014-ben átmenetileg kiugróan gyors, 3,6%-os volt a növekedés – a magyar gazdaság mégsem került a régióhoz mérten tartós felzárkózást biztosító pályára. Az idei kilátások ennél jóval kisebb ütemű, 2% körüli növekedést valószínűsítenek.
Banki elszámolás: így lehet milliókat bukni utána
A bankoknak április végéig kell a legtöbb devizahiteles ügyfelük részére megküldeni az elszámolási leveleket. Több százezren csak a következő hetekben tudják meg, hogy az elszámolás és forintosítás után mennyire csökkent a fennálló tartozásuk és a törlesztőrészletük. Aki nem elégedett, az választhat kedvezőbb hitelt vagy olyat is, ahol több évig fixálva van a törlesztő. Milliókat spórolhatunk, ha fix törlesztőrészletű hitelünk van és a következő években elszállnak a kamatok.
Benne van a pakliban a forintgyengülés
1,5% körüli kamatmélypontra, tartósan alacsony kamatkörnyezetre és a mainál gyengébb forintárfolyamra számítanak a CIB Bank elemzői a következő másfél évben. Úgy vélik: a magyar gazdaság a korábbiaknál felkészültebben várhatja az év második felére tehető amerikai monetáris szigorítását.
A kkv-k húzzák a növekedést
A kelet-közép európai tartós gazdasági növekedés húzza maga után a régió dél-keleti szomszédait. Közép- és Dél-Kelet-Európa kilenc vizsgált országa – köztük Magyarország – a gyenge euró és az olcsó kőolaj legfőbb haszonélvezője. Gond a kiszámíthatatlan szabályozással és bürokráciával van.
A forint erősödött? Nem, az euró gyengült
Újabb hatalmas rallyt láthattunk a DAX indexben és a dollárban. Eközben a forint is bődületeset erősödött az előző napok gyengélkedése után. Persze a megfogalmazás rossz, hiszen valójában az euró gyengült a többi devizával szemben.
Úgy tűnik, hogy besokallt az EU
Az uniós pénzügyminiszterek lépéseket várnak a görögöktől, és arra figyelmeztetnek, hogy nincs sok idejük. Valójában azt mondták, hogy ne rabolják tovább az idejüket, annál ők sokkal fontosabb és elfoglalt emberek, hogy bohócot csináljanak belőlük.
Nincs jó hírünk az autósoknak
Az üzemanyagpiaci árak és a forintárfolyam heti változását figyelembe véve március 4-én, szerdán nem várható változás, a benzin árában pedig még egy kis emelés elképzelhető.
Ilyen jól rég ment a forintnak
Újabb csúcsok Németországban, és a Nasdaq-nál is új lokális csúcsot láthattunk. A forint is új lokális csúcsra erősödött. Elvált a régiótól, és a török lírával mozog most együtt, pedig korábban mindig a zlotyi volt az, amivel korrelált. Közben meglepetésre a cseh korona meg gyengült.
A héten sem lesz olcsóbb a tankolás
Az üzemanyagpiaci árak és a forintárfolyam heti változását, valamint a pénteki 3 forintos dízel áremelést figyelembe véve február 25-én, szerdán a benzin ára várhatóan nem változik, a gázolajnál is a tartás a valószínűbb, de az emelés sem kizárt.
Elhúzzák a görögök nótáját
Tegnap a görögök végül benyújtották a kérelmüket az EMU pénzügyminiszterek felé, amire a németek azonnal azt mondták, hogy nem. Ugyanis a görögök azt szeretnék, ha lazítanának a fiskális fegyelmen, miközben a finanszírozás megy tovább, mintha mi sem történt volna. Ez pedig a németeknek nagyon nem tetszik.
A forintnak is jót tett a tűzszünet
Habár Európában a görög kérdés továbbra is nyitott, a minszki megállapodás, az újabb tűzszüneti terv, hatalmas örömöt hozott a piacokra. Persze ebben az is közrejátszott, hogy az IMF 40 milliárd dollárral támogatná Ukrajnát, amelyből az azonnali keret 17,5 milliárd.
Egész jók a kilátásaink
Alapvetően optimisták az idei kilátásokat illetően a hazai intézményi befektetők, a fejlett és a feltörekvő piacokon egyaránt emelkedésre számítanak, az év második felében fel is minősíthetnek minket.
Kis lépés Orbán Viktornak, de nagy a magyar bankoknak
Tegnap egy kis lépést láthattunk egy embernek, de valószínűleg nagy lépést a bankrendszernek és az országnak. A kormány stratégiai jellegű bejelentéseket tett, és nemcsak csökkenti a bankadót, hanem óvakodik olyan intézkedések meghozatalától, amelyek negatívak a bankrendszer működésére nézve.
Megint drágább lehet a tankolás
Az üzemanyagpiaci árak és a forintárfolyam heti változását, valamint a pénteki 7, illetve 6 forintos áremelést figyelembe véve február 11-én, szerdán újabb 5-7 forintos áremelés lehetséges mind a benzin, mind a gázolaj árában.
Visszakapaszkodtunk a 2008-as szintre
Megtorpanóban van a gazdasági lendület: a növekedési kilátások bizonytalanok, az üzleti környezet kiszámíthatatlannak tűnik, a pénzügyi szektor teljesítménye érezhetően csökkenni fog a Policy Agenda felmérése szerint.
Most még megússzuk a benzináremelést
A múlt héten a benzin ára a heti átlagban 0,5 százalékkal lett drágább, a gázolajnál 1,2 százalék volt az áremelkedés mértéke a mediterrán üzemanyagpiacon. A forint ugyanezen időszak alatt, heti átlagban 0,3%-kal gyengült. Várhatóan ezen a héten még megússzuk az emelkedést.
Lehet, hogy vége az üzemanyagárak esésének
A benzin ára a mediterrán piacon, heti átlagban 2,2 százalékkal lett drágább, a gázolajnál 0,7 százalék volt az áremelkedés mértéke. A forint árfolyama heti átlagban 0,6 százalékkal gyengült. Az üzemanyagpiaci árak és az árfolyam heti változását, valamint a pénteki 3 forintos benzin áremelést figyelembe véve január 28-án, szerdán nem várható árváltoztatás.
Van, aki jól jár a frankmizériával
A CHF és az euró erősödése jót tehet a magyar fürdőknek, a rubel leértékelődése pedig csak olyan turisztikai desztinációkat érinthet, amelyek túlzottan egy piacra koncentráltak. Magyarország így olcsóbbá válhat az idelátogató külföldieknek.
Külföldiként éri csak meg igazán lakást venni
A hazai ingatlanárak a válságot megelőző szint alatt vannak, mint az köztudott. A Duna House országos lakásárindexe 15 százalékos esést mutat forintban, de ha mindezt külföldről nézzük, a kép még érdekesebb.
Még egy kicsit eshet a benzinár
A benzin ára heti átlagban 4,9%-kal lett olcsóbb, a gázolajnál 4% volt az árcsökkenés mértéke. forint árfolyama ugyanezen időszak alatt, heti átlagban 1,8%-kal gyengült. Az üzemanyagpiaci árak és az árfolyam heti változását, valamint a pénteki 3-3 forintos árcsökkentést figyelembe véve január 21-én, szerdán 0-3 forintos benzin és 0-2 forintos gázolaj árcsökkentés várható.
Most tényleg nem mi tehetünk a forintgyengülésről
Valószínűleg a történelemben először, az fordult elő hogy a pénzért fizetnek, ha elvisszük. Ugyanis a svájci jegybank 3 bázispontot fizet számunkra éves szinten, ha kézpénzt veszünk tőle kölcsön.
Átok vagy áldás a gyenge forint?
Rossz a devizahiteleseknek és mindazoknak, akik importálnak, de van, akinek nem árt a gyenge forint. Lássuk, ki jár jól vele és mit tehet, akinek gondot okoz.
Még hónapokig csökkenhetnek az árak
Az üzemanyagárak esése és az élelmiszerárak csökkenése húzta lefelé az inflációt elemzők szerint, akik úgy vélték, még hónapokig maradhat a defláció Magyarországon. A nagy kérdés, hogy meddig zuhan még az olajár.
Jó hír az autósoknak: tovább csökkenhet a benzinár
Az piaci üzemanyagárak és a forintárfolyam heti változását, valamint a pénteki 2-2 forintos árcsökkentést figyelembe véve, január 14-én, szerdán 8-10 forintos benzin és 4-5 forintos gázolaj árcsökkentés várható.
Úgy megszédült a forint, hogy gyorsan erősödni kezdett
Megindult a korrekció az EUR/HUF devizakereszt árfolyamában a 320-as lokális csúcsról, melynek keretében a 20 napos mozgóátlag 315,7-es értéke közelébe csökkent a devizapár jegyzése.
Sokba kerülhet a gyenge forint a cégeknek
A forint árfolyama 2014. december 31-én 18 forinttal volt gyengébb, mint 2013 utolsó napján, és ennek súlyos számviteli következményei lehetnek az euróban eladósodott cégek tömegére nézve. Ugyanis annak ellenére, hogy az árfolyamveszteség nem realizálódott, a számvitel szabályainak megfelelő elszámolás mégis rontja az eredményt, és ez végső soron pótbefizetési kötelezettséget eredményezhet.
2015: reméljük a legjobbakat
Habár a tavalyi év rég nem látott eredményt hozott a magyar gazdaságban, az idei évben várhatóan visszaesik a növekedés. A globális és európai mutatók ugyan fellendülést valószínűsítenek, de a kormány sok esetben ép ésszel nehezen magyarázható gazdaságpolitikai intézkedései a növekedés ellen hatnak.
Oroszország: csak egy kis pánik
Már tegnap délután meglökte a piacokat az a hír, hogy az orosz jegybank segíti a bankokat devizához jutásban, sőt egyelőre nem kell átértékelni a veszteséges pozíciókat. Ezt meg is teheti, mert miközben Oroszország éves importja 350 milliárd dollárra rúg, addig a tartalék 410 milliárd. Vagyis a tartalék jóval több, mint egy éves import igényt fedez.
Idén jó, jövőre bizonytalan
Ebben az évben a vártnál is magasabb, a három százalékot bőven meghaladó lesz a magyar gazdaság növekedése. Jövőre azonban a geopolitikai bizonytalanság és a kormánnyal szembeni bizalmatlanság miatt visszaeshet a növekedés.
Jelentősen csökkenhet az üzemanyagok ára
Az üzemanyagpiaci árak és az árfolyam heti változását, valamint az eheti nagy árcsökkentést is figyelembe véve december 17-én, szerdán a benzin ára kb. 4-5 forinttal, a gázolajé 8-10 forinttal csökkenhet.
Az üzemanyagárak esése a mélybe lökte az inflációt is
A rezsicsökkentés mellett az üzemanyagárak esése is lefelé húzta az inflációt novemberben, amely a vártnál is alacsonyabb volt, de nem fenyeget deflációs veszély, továbbra is alacsony maradhat az alapkamat, fennmaradhat a laza monetáris környezet.
A dízeleseknek árcsökkenést hoz a december
Az üzemanyag piaci árak és a forint árfolyam heti változását figyelembe véve december 3-án, szerdán a benzin ára 0-2 forinttal, a gázolajé 5-6 forinttal csökkenhet.
Jó hírünk van a dízeleseknek
Az üzemanyag árak és a forintárfolyam heti változását figyelembe véve november 26-án, szerdán a benzin ára 0-2 forinttal, a gázolajé 2-4 forinttal csökkenhet.