Forintárfolyam cikkek
Ma bármerre elindulhat a piac
A hangulat továbbra is negatív. Sokan a holnapi spanyol és olasz kötvényaukciókat várják, de az is kérdéses, hogy az EU vezetők a csütörtökön kezdődő két napos ülésükön mire jutnak a válságkezeléssel kapcsolatban.
Ma is erősödhet a forint
„Hoztam is, meg nem is" a Mátyás királyról szóló népmese szerint. Ezt láthattuk tegnap a Fed ülés után. Meghosszabbították a hosszú kötvényvásárlásokat, amelyeket a rövid kötvényeladásokból finanszíroznak. A forint közben töretlenül erősödik az euróval szemben.
Kitart a jó hangulat, szétszedték tegnap a forintot
Továbbra is pozitív a hangulat, pedig rossz adatokat láthatunk. A német gazdasági indikátor, a ZEW index bizony nagyon csúnya lett. Az amerikai lakásadatokra talán azt lehet mondani, hogy vegyes képet mutatnak. Mindenesetre továbbra is nyerő-nyerő üzemmódban vannak a piacok. A rossz makrogazdasági adatok hatására a befektetők hisznek a QE3-ban, na meg az európai élénkítésben is, amit Mario Draghi is megígért, ha pedig jó az adat, akkor annak örülnek.
Most éppen a spanyolok miatt retteg a piac
A vasárnapi görög választások hatására jelentős erősödést produkált a forint és a BUX, de a hétfői jó hangulat nem tartott ki a nap végéig, a Spanyolországgal kapcsolatos félelmek miatt.
Még nem múlt el a görög veszély
Jelentős emelkedéssel ünnepelték a piacok a görög választások eredményeit, de a bizonytalanság, ami az elmúlt hónapokban a nemzetközi hangulatot jellemezte, megmaradt. Ez meglátszott a forint árfolyamának szárnyalásán, majd lassú romlásán is, elemzők pedig arra figyelmeztetnek, hogy még messze nem múlt el a görög veszély.
Nagyot ugrott a forint, rakétaként száguld az euró
Győztek a görögök, illetve győzött a józan ész! Ugyanis az Új Demokrácia kapta a legtöbb szavazatot a választásokon. A szocialistákkal, a Pasokkal most már 162 helyet tud szerezni a parlamentben, amely szignifikánsan több a szükséges 151 helynél. Már csak az a kérdés, hogy tudnak-e koalíciót alapítani, amire 3 nap áll rendelkezésre.
Hosszabb emelkedés is lehet a görög választás után
Pluszban zártak a tengerentúli piacok, emelkedett az olaj, stagnált az arany, s reggel a távol-keleti piacokon is jó hangulat bontakozott ki. Erősödött a forint és gyengült a dollár. A piacok a görög választásokra készülnek a hét utolsó napján.
Most már tényleg olcsóbb lehetne a benzin
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin és a gázolaj esetében is kb. 5 forint árcsökkentést indokolnak 11-én, hétfőn. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 426 forint, a gázolajé pedig 428 forint lehet június 13-án, szerdán.
Reméljük, hogy lesz ami megállítja a zuhanást
Több napos száguldás után befékeztek a piacok, Spanyolország leminősítése, a megint éledező euróövezetei félelmek és a FED elnök nyilatkozata miatt. A forint árfolyama is lefelé vette az irányt, bár még mindig lényegesen jobb erőben van, mint a hét elején.
Nagyot raliztunk tegnap, ma jöhet egy kis pihenő
Nagyot száguldottak szerdán a piacok, lehetett örülni a tegnapelőtti jó makrogazdasági adatoknak, na meg annak, hogy az EKM monetáris tanácsában voltak olyanok, akik megrettentek a piaci nyomástól a kamatcsökkentés terén, s eszerint is szavaztak.
Erősödik a forint, a lélektani határt is áttörte
Hosszú vesszőfutást követően kis megnyugvás jött a makrogazdasági adatok terén. A nyugati tőzsdék emelkednek, a forint is erősödött, a javuló piaci hangulatban az ausztrál gazdaság kiugróan jó eredményének is része van.
Ezért nem lett 45 forinttal olcsóbb a benzin
Annak ellenére, hogy a kőolaj világpiaci ára jelentős árcsökkenést indokolhatna a hazai üzemanyagok esetében, a kisekereskedelmi árak egyre emelkednek. A háttérben a forint gyengülése áll a GKI Energiakutató elemzése szerint, amelyet viszont részben az eurózóna válságával kapcsolatos félelmek, részben a magyar gazdaságpolitikával kapcsolatos bizalmatlanság okoz.
Meglepően erős a magyar piac, a lélektani határt is áttörheti a forint
Harmadik napja emelkedik, miközben a nemzetközi piacok jobb esetben is csak vegyes mozgást tudtak felmutatni. Mára viszont a nemzetközi hangulat a jelentős csökkenéseket követően pozitívabbá vált.
Furcsa száguldás a magyar tőzsdén
Furcsa száguldást láthattunk pénteken a magyar börzén. Míg Európa 3% körüli „szakadásban" volt, s a tengerentúli börzéken is jelentős lejtmenetet láthattunk, addig a magyar piac emelkedni tudott, immár második napja.
Forint és euróleértékelés - A dráma elkerülhetetlen
Elkerülhetetlennek látszik elemzők szerint, hogy Görögországgal meginduljon az eurózóna szétesése. Jeremy Siegel szerint az egyetlen megoldás az euró (és a forint) leértékelése, a közgazdász szerint azonban ezután Magyarország vonzó és kiugróan versenyképes befektetési célpont lehet. Paul Krugman arra figyelmeztetett a BBC műsorában, hogy Athén örök időkre adósságcsapdában maradhat.
Olcsóbban tankolhatunk a jövő héten
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin és a gázolaj esetében is 1-2 forint árcsökkentést indokolnak 4-én, hétfőn. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 429 forint, a gázolajé pedig 432 forint lehet június 6-án, szerdán.
Sürgősen meg kell oldani a görög kérdést
Továbbra is negatív a hangulat, annak ellenére, hogy a piacok megkönnyebbülhetnének az ír népszavazás előzetes pozitív eredményének láttán, de igazából ezt vártuk - áll az Erste Befektetési Zrt. szerkesztőségünkbe eljuttatott napi elemzésében.
Forintárfolyam: csak kapkodjuk a fejünket
Csak kapkodjuk a fejünket. Előbb az Európai Bizottságtól jönnek jó hírek mind magyar mind európai vonatkozásában, aztán újra félni kezdünk a görögöktől, spanyoloktól, olaszoktól.
Egyelőre maradhat a jojózás
Negatív meglepetést hozott a tegnap megjelent amerikai adat, ma pedig mínuszban nyitnak a nyugat-európai tőzsdék, így a BUX is beszorulhat. A dollár euróval szembeni erősödése megállíthatatlannak tűnik.
Jelentősen emelkedhet a benzinár a héten
Az elmúlt két hétben a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzinnél 10 forint körüli, míg a gázolaj esetében 2-3 forint áremelést indokoltak 28-án, hétfőn. A tényleges emelés a benzinnél lényegesen visszafogottabb - literenként 4 forint - lesz, a gázolajé 3 forinttal nő.
Sok minden történt, amíg mi ünnepeltünk
A reggel az optimizmus jegyében telik, mivel a kínai kormány elkötelezettnek látszik a gazdaság élénkítésére, a görögországi választásokon pedig várhatóan a konzervatív erők képesek lesznek többséget szerezni egy új felmérés szerint.
EU-csúcs: Csak az ima maradt a görög választásokig
A nemzetközi gazdasági válság megrengette a demokratikus európai intézményrendszert is - vélekedett Orbán Viktor Brüsszelben, az Európai Unió vezetőinek csúcstalálkozója után. A magyar miniszterelnök szerint Budapestnek van B-terve arra az esetre, ha Athén mégis távozik az eurózónából, de „mindenki az A-tervért imádkozik." A görög válság beárnyékolta a csúcstalálkozót, a piacok viszont csütörtökön már túlléptek az előző napi sokkon, amely a forint piacán is feszült órákat okozott.
Közelre és olcsóbban utazik a magyar
A turizmus még nem tért magához a válság után, a szakmai szervezetek a következő egy-két évben nem reménykednek a látványos fellendülésben. A szállodaipar kilátásai bizonytalanok, az utazásszervezők óvatosabb üzletpolitikát követnek.
Forint: Jöhet a megnyugvás a nagy rémület után
Napon belüli fordulatot láthattunk az amerikai börzéken. Tegnap két hullámban jelentek meg az eladók a börzéken. Először az előző görög miniszterelnök szavaira jött az első hullám, majd utána arra a hírre, hogy az eurózóna tagállamoknak forgatókönyvet kell készíteni a görög kilépés esetére.
300 forint fölött az euró - Köszönjük Görögország!
Napról napra erősebben uralkodik el az a vélemény a piacokon, mely szerint a görög államcsőd elkerülhetetlen. Többek között emiatt látványosan gyengült az utóbbi hetekben a magyar forint, még a gyengélkedő euróhoz viszonyítva is: az euró árfolyama szerda délelőtt 303 forintig emelkedett. A Policy Agenda heti elemzésében azokat a forgatókönyveket mutatja be, amelyek a magyar kormánytól immár teljesen függetlenül alapvetően meghatározzák az ország további lehetőségeit.
Ma erősödhet a forint
Az elmúlt héthez képes korrekciót várnak az elemzők a nemzetközi piacokon és a forint árfolyamában is. A BUX máris pluszban nyitott, bár a nyugati indexek enyhe mínuszban kezdtek, a magyar deviza pedig egyhelyben toporog.
A héten megint drágulhat a benzin
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin esetében 5 forint körüli, míg a gázolaj esetében 2-3 forint áremelést indokolnak 21-én, hétfőn. A benzin kiskereskedelmi átlagára így 431 forint, a gázolajé pedig 433 forint lehet május 23-án, szerdán.
Úgy látszik megindult a keménykedés!
Az IMF szóba sem áll az új görög kormánnyal. A Fitch meg azt mondja, hogy sem az emberek, sem a politikusok nem akarnak megoldást a válságra, akkor - nesze neked - leminősítelek. Így az USA-ban is lesett a tantusz.
Bedöntötték a forintot - 300 közelében az árfolyam
Beszakadtak hajnalban a piacok arra a hírre, hogy a Moody's Investors Service huszonhat olasz bankot minősített le egyebek mellett az egyre rosszabb működési kondíciókra és az ismét recessziós olasz gazdasági környezetre hivatkozva. A közös európai fizetőeszköz a hajnali órákban ismét a 1,266-os szint alá süllyedt a dollárral szemben, az euró/forint kurzus pedig 9 óra előtt hajszállal volt a 300 forintos szint alatt.
Nekünk is fájhat a görögök távozása
Már "hiteles forgatókönyv" Görögország távozása az euróövezetből, és az is valószínű, hogy ennek bekövetkezte esetén a valutaunió felbomlási folyamata nem állna meg itt - vélekedtek szerdai helyzetértékeléseikben londoni pénzügyi elemzők, akik szerint e folyamat kiteljesedése több százalékponttal ronthatja az euróövezeti fejleményekre legérzékenyebb közép-kelet-európai országok, köztük Magyarország gazdasági növekedését.
Görög válság - Zuhanórepülésben a forint
Folytatódhat a csökkenés szerdán a Budapesti Értéktőzsdén a negatív nemzetközi hangulat hatására, amelyet a görögországi belpolitikai helyzet váltott ki. A forint mélyrepülésbe kezdett, amelynek egyelőre nem látni a végét.
Most akkor rettegjünk?
Folytatták az oldalazást a tengerentúli tőzsdék. egyhangú kereskedés az olaj és az arany piacán is. Vegyes a kép Távol-Keleten, a gyengébb makroadattól nem riadtak meg a piacok. Gyengülésnek indult a délelőtti órákban a forint, a dollár oldalazott. Újra fizet osztalékot a MOL. Oldalazásra számítunk a mai kereskedésben.
Tartsuk szárazon a puskaport!
A vártnál jobb makroszámok, új csúcs a Dow Jones-ban.Nem csillapodik a bika az olaj piacán, az arany egyelőre kifulladt. A Távol-Keleten a kereskedés végéig kitartott a jó hangulat. Nagyot erősödött tegnap az euró, a forint oldalazott. Egyszeri tételek rontották a MOL eredményt. 50 forintos osztalékjavaslat a Magyar Telekomtól. Ma emelkedésre számítunk.
Van ideális forintárfolyam?
Néhány hét alatt soha nem látott mértékben, közel 10 százalékot erősödött a forint az euróval szemben, miután a hazai gazdaságpolitika kifejezte tárgyalókészségét és megállapodási szándékát az IMF-el. A magyar fizetőeszköz árfolyama érzékenyen reagál minden rezdülésre, de a Solar Capital szakértője szerint a jelenlegi pozitív görög fejleményeknél nagyobb hatása lesz az IMF tárgyalások előrehaladásának.
Magyarország még sokáig gyenge láncszem lesz
A Concorde Alapkezelő vezérigazgatója szerint ha az IMF olcsóbban kínál forrást, mint a piac, botorság lenne azt nem igénybe venni. Bilibók Botond szerint most nem a forint árfolyama a legfontosabb, eladható stratégiát kellene alkotnia a gazdasági kormányzatnak.
Akik örülnek a gyenge forintnak
Megrohamozták a magyarországi boltokat a szlovákiai vásárlók; a bevásárlóturizmus soha nem látott méreteket öltött, mert a forint/euró árfolyam történelmi csúcson volt, egy euróért akár 320 forintot is fizettek - írja az Új Szó című szlovákiai magyar napilap hétfőn.
Erről tárgyalt ma Orbán
A magyar pénzügyi rendszer biztonságáért ma az MNB tudja a legtöbbet tenni, a kormány pedig ebben teljes mértékben segíti a jegybankot - mondta Orbán Viktor a Simor András jegybankelnök kezdeményezésére péntek reggel létrejött megbeszélés után. A miniszterelnök parlamenti dolgozószobájában tartott találkozón részt vett Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter, Fellegi Tamás IMF-tárgyalásokat vezető tárca nélküli miniszter és a Miniszterelnökséget vezető Varga Mihály is.
Miért zuhan a forint?
A forint mélyrepülése folytatódni fog mindaddig, amíg a magyar kormány nem biztosítja, illetve bizonyítja egyértelműen, hogy tiszteletben tartja a Magyar Nemzeti Bank függetlenségét, és amíg nem vonja vissza az új alaptörvény nyugati típusú demokráciát csorbító passzusait, állítja a Morgan Stanley fő devizapiaci stratégája, Hans Redeker a Concorde Alapblognak adott exkluzív interjúban.
Rekordmagasságú kockázat, történelmi csúcson a forint
Ismét rekordot döntött a magyar államadósság törlesztéskockázatára kínált biztosítási tranzakciók árazása szerda délután a londoni piacon. Pénzügyi elemzők értékeléseikben a magyarországi kockázati tényezők közül kiemelték az IMF/EU-megállapodás körüli bizonytalanságot. Ennek fő oka az új jegybanktörvény, amelynek legvitatottabb részei az elfogadott változatban módosítás nélkül szerepelnek. Befektetői szempontból pedig egyre nehezebb eligazodni a magyar kormány stratégiáján. A forint árfolyama is csúcsot döntött szerda délelőtt.
Matolcsyék rögtönöztek?
A kormány csütörtök délutáni bejelentése szerint ismét megállapodást köt Magyarország az IMF-fel. Az IMF csütörtök este kiadott közleménye szerint a jelenleg Budapesten tartózkodó IMF-küldöttség nem folytat hiteltárgyalásokat.
Végtörlesztés: rosszul járhat az ország
Az, hogy a devizahitel-végtörlesztési terv által érintett kereskedelmi bankoknak az MNB devizafinanszírozást ajánlott fel a tartalékaiból, egyelőre valószínűleg korlátozza az euró forintárfolyamának emelkedését, a középtávú országkockázat azonban növekszik, figyelmeztetnek londoni elemzők. Azok arányát, akik élnek majd a végtörlesztés lehetőségével 10 és 30 százalék közöttire becsülik, ami 2-6 milliárd euró közötti devizahitel-végtörlesztést jelentene.