Infokom

Hárommilliónál is több okostelefon lehet a hazai piacon
Évente egymillió új okostelefont vásárolnak a magyar fogyasztók, és szakértői becslések szerint most nyáron már átléphettük a bűvös hárommilliós határt is. A legtöbben még mindig a közösségi oldalakat böngészik, de egyre többen vásárolnak is a készülékeken keresztül.

3 app, ami tényleg könnyebbé teszi az életet
Ha már úgyis folyton magunkkal cipeljük, érdemes minden fronton kihasználni az okostelefonok képességeit. Összeszedtük három olyan alkalmazást amelyek révén a telefon még több területen lehet a segítségünkre.

Termékfejlesztés "önök kérték" módra
A közösségi oldalakon folyó össznépi csevegés átveszi a fókuszcsoportok szerepét a termékdizájn és a fejlesztés terén. Így a fogyasztók közvetlenül elmondhatják, hogy mit és hogyan szeretnének - csak győzzék követni őket a fejlesztők!

A lehetőségek 88%-át veszni hagyjuk
A rendelkezésükre álló adatok 12 százalékát használják a cégek egy felmérés szerint. Ez azt jelenti, hogy a maradék több mint nyolcvan százalékban rejlő lehetőségeket veszni hagyják.

Online lesz az ajtó és az autó is
A mai kor embere fiatal korától ki van téve a digitális világnak, így egyre inkább azt várja, hogy most már a fizikai világ utánozza az internetet, nem pedig fordítva.

Ha tudjuk, mit akarunk, lesz hozzá eszköz
A kisvállalkozásoknak sokszor hasonló kihívásokkal kell ma megküzdeniük informatikai fronton, mint a nagyobb cégeknek. De szerencsére a legtöbb esetben a megoldások is ugyanúgy rendelkezésre állnak. De hogyan kezdjük használni őket?

Tudatosabb vásárlást is hozhat az online kassza
A kasszákon keresztül pontosabban megismerhetők a törzsvásárlók egy új informatikai fejlesztésnek köszönhetően, de a vevők maguk is tudatosabbá válhatnak vásárlásaik áttekintésével.

Ipar 4.0, a gyártás jövője
A virtualitás az iparban is mind nagyobb teret hódít, ami nem is csoda, hiszen a modern technológia olyan irányítástechnológiai megoldásokat tesz lehetővé, amelyekkel néhány évvel ezelőtt csak a tudományos fantasztikus filmekben találkozhattunk.

Emberi aggyal gondolkodó gépek – ez a jövő
A Xerox húsz vezető fejlesztője vesz részt június végén az „IEEE Computer Vision / Pattern Recognition” konferencián, amelyen azt kutatják a szakértők, hogyan állíthatóak a számítógépek a fejlődés szolgálatába úgy, hogy azok egyre inkább „emberi aggyal” gondolkodjanak.

Nyáron a telefonjainkra utaznak a bűnözők
Az ESET statisztikái alapján összeállított májusi víruslistából megtudhatjuk, hogy aktuálisan milyen kártevők veszélyeztetik leginkább a felhasználók számítógépeit. A rekkenő hőségben a mezőny teljes egésze változatlan sorrendben végzett az előző hónaphoz képest, mindössze a számarányok tekintetében történt némi átrendeződés.
Munka helyett meetingen ülünk havi 3 napot
Az e-mailek és az értekezletek állnak leginkább a hatékony belső működés útjában a hazai közép- és nagyvállalatoknál. Az irodai dolgozók például havonta közel 3 munkanapot töltenek vállalati meetingeken, és egy tipikus, 5 fős döntéshozatal jellemzően 65 e-mailt generál.
11 tipp a biztonságos netes vásárláshoz
Ahogy az online és ezen belül is a mobilfizetés egyre népszerűbb lesz, úgy értékelődik fel a biztonság szerepe is. Egy hatékony védelmi rendszer létrehozásához a hamis e-maileken keresztül történő személyi adatlopásokra is figyelmet kell fordítani.
Nem a netről várják a veszélyt a cégek
Alulértékeli a kiberbűnözés veszélyeit a magyar vállalatok többsége. A hazai cégek közel kétharmada nem tartja vállalatára nézve kockázatosnak a kiberbűnözést.
PC-matuzsálemek helyett BYOD a divat
A saját eszközök növekvő népszerűsége azt jelenti, hogy a kkv-knak biztonsági kockázatokkal kell szembenézniük. Az is igaz, hogy amit a munkavállalók bevisznek, az modernebb és gyorsabb, mint a kkv-k saját eszközparkja – derül ki egy friss felmérésből.
Ősöreg PC-kről egyből felhőre ugranak a kkv-k
Öt évnél is idősebb a kkv-k által használt PC-k átlagéletkora. A cégek többsége cserélni tervezi elöregedett eszközeit, de nem PC-kre: a kkv-k egyre inkább az új generációs szolgáltatások irányába mozdulnak el. Hódító útra indultak a tabletek és a más mobileszközök is.
Gépek egymás között
Képzeljük el, hogy a kukás csak akkor érkezik, amikor a konténer jelzi a központnak, hogy megtelt, vagy hogy autónk automatikusan riasztja a hatóságokat, ha közúti baleset ért bennünket. Néhány év múlva teljesen természetes lesz, hogy gépjárművek, háztartási készülékek, egészségügyi mérőműszerek és szolgáltatói intézmények online kapcsolatban állnak egymással. A gépek közötti kommunikáció, az M2M sok helyen már ma is működő megoldás, amely megkönnyíti a hétköznapokat, hatékonyabbá teszi a vállalkozásokat.
Nagy biznisz van az adatelemzésben
Az adatelemzést (Data and Analytics) tartják a jövő első számú üzletének a technológiai szektor vezetői. Az adatmenedzsment üzletág előretörését mi sem bizonyítja jobban, mint hogy tavaly még csak a válaszadók 33 százaléka jelölte meg a jövő egyik legfőbb IT-húzóágazatként, idén viszont már 51 százalékuk említette a várhatóan legtöbb bevételt generáló tevékenységek között.
Most kezdődik csak igazán a kütyüforradalom
2018-ban a globális internetforgalom meghaladja majd az 1984-2013-ig tartó időszak összesített forgalmát. Az internet történetében először az adatforgalom túlnyomó részét már nem a személyi számítógépek (PC), hanem más internetes eszközök fogják generálni.
Közös munka, kockázatok nélkül
A legtöbb felhasználó már megbarátkozott a felhő alapú fájlmegosztással, azonban ennek vannak biztonsági kockázatai, ami a cégek számára különösen kényes lehet. De van megoldás, amivel elkerülhető, hogy olyanok is hozzáférjenek az érzékeny adatokhoz, akiknek nem kellene.
Jövőre több mobil lesz, mint ember
2015-ben a mobil előfizetések száma meghaladja a Föld lakosainak számát az Ericsson új Mobilitási Jelentése szerint, de közeleg a gépek internetének kora is.
Még van roaming, de már most olcsóbb
2014. július 1-től tovább csökkennek az Európai Unió, valamint Izland, Norvégia és Lichtenstein területén a mobiltelefonálás, SMS-küldés és mobilinternetezés díjai, amelyeket a magyarországi mobilszolgáltatóknak is alkalmazniuk kell. Külföldre utazás előtt érdemes tájékozódni a szolgáltatók roamingdíjairól és a telefonkészülékek automatikus hálózatkiválasztás funkciója helyett a manuális beállítást választani.
A papír vége?
Az elektronikus könyvek eladása 2018-ra túl fogja szárnyalni a nyomatott változatokét Nagy-Britanniában. A trend várhatóan hozzánk is begyűrűzik majd.
Milliárdokat foghatnának a kis cégek
Akár milliárdos nagyságrendű megtakarítást jelenthetne szektor szinten a kkv-knak a megfelelő nyomtatási technológiák és metódusok használata egy friss felmérés szerint. Adunk néhány tippet, hogyan.
Tízezreket spórolhatnánk, de nem tesszük
Magyarországon az előfizetők kétharmada nem ellenőrzi rendszeresen, hogy elérhető-e a közelében új, kedvezőbb távközlési csomag. Pedig alig negyedórányi befektetett idővel egy-egy távközlési csomag vagy szolgáltató váltásával több tízezer forintot is meg lehetne spórolni.
Hatalmas magyar siker Ázsiában
A magyar szoftverfejlesztő és tanácsadó Multipass Solutions Zrt.-nek adta az ázsiai pénzügyi szektor a "Legjobb felhő alapú megoldás" díjat, amelyet a cég Kuala Lumpurban vett át. A versenyen résztvevő közel 200 cég 18 különböző kategóriában indult az elismerésért, a díjat 2001-ben alapították.
Byod után jön ByoIT
A PC korszak végén járunk, az informatikai eszközök divatos használati tárgyakká válása egy újabb szakaszba érhet a nagy hardvergyártók olyan új eszközkategóriáinak segítségével, mint a táblagépek, okostelefonok, ultrabookok vagy a hibrid gépek.
A kisebbeknek kedvez a Google
Jelentős mértékben módosította a Google kereső-algoritmusát, és ennek hatására számottevően változott a találati lista is. Az adatok szerint a nagy márkák voltak a mostani frissítés vesztesei.
Öt fontos kérdés az IT kiszervezéséről
Bár sok cégvezető berzenkedik az IT-területek kiszervezésétől, ezzel a gyakorlattal rengeteget lehet spórolni, ráadásul a cég hozzáférhet a legújabb technológiákhoz is.
Nem veszély, hanem lehetőség!
Egyetlen kereskedő sem tud az internet ellen küzdeni, hiszen a világháló hatalmas embertömegeket ér el, de erre nincs is szükség. A web ugyanis nem ellensége a hagyományos üzleteknek, hanem új lehetőségeket nyújt a vevők magasabb színvonalú kiszolgálásában, modernizálja a vállalatok működését.
Az egyszerűség segíthet a mobilfizetésnek
Ugrásszerű növekedésre lehet számítani a mobilfizetés terén Magyarországon a nemzetközi viszonylatban rendkívül elterjedt egyérintéses, úgy nevezett PayPass fizetésnek köszönhetően, hiszen ez a technológia megnyitja az utat más innovatív fizetési megoldások, így például a mobilfizetés számára.
Így védekezzünk a kibertámadások ellen
A kiberbűnözők körében egyre népszerűbbek a kezdő infrastruktúrával dolgozó vállalkozások. A célpontok elsősorban az ügyféladatok.
Drágállják a magyarok a mobilnetet
Magyarországon rendkívül alacsony azon háztartások száma, amelyek mobilinternettel rendelkeznek. Míg az Európai Unió tagállamaiban a lakosság 52 százaléka használ mobilinternetet, addig Magyarországon ez a szám Romániához hasonlóan csupán 32 százalék.
Folyamatos fejlesztés nélkül ne várjunk sokat az IT-től
A legtöbb céges informatikai beruházás mellett egy konkrét probléma miatt döntenek a cégek. Ha ez megoldódik, nem is foglalkoznak többet az üggyel. Szakértőnk szerint viszont muszáj állandóan fejlődő folyamatként tekinteni a céges informatikai, különösen az ERP rendszerekre, hogy kihozhassuk belőlük azt, amire tényleg képesek a cég érdekében.
Mutasd a kezed, megmondom mit vettél!
Véredényei alapján azonosítja a vevőket a jövő kasszája. Egy svédországi feltaláló ötlete alapján egy alig 5 másodperc alatt lezajló, igen biztonságos, biometriai alapokon működő fizetési módot tesztelnek. A 15 darab kísérleti pénztárgépnél az azonosításhoz a vásárlók kézfejének vérereit világítják meg egy infravörös lámpával.
Nem akarunk ingyen telefonálni, de nem is engedik
Magyarországon használják ki legkevésbé az interneten keresztüli telefonálás lehetőségét. Pedig ez a megoldás a vállalkozások költségeit is csökkentené, igaz, hogy a hazai szolgáltatók sem feltétlenül támogatják az olcsóbb telefonálás elterjedését.
Biztonságos adattemetés - ez is a cégek dolga
A legtöbb kis- és középvállalkozás különböző hosztingcégeknél bérel weboldalának tárhelyet. Arra azonban kevesen gondolnak, vajon mi történik az adatokkal olyankor, amikor fel szeretnék bontani a szerződést.
Kinek kell mobilalkalmazás?
A napjainkban széles körben elterjedt okostelefonoknak köszönhetően egyre több magyar nyelvű mobil alkalmazást találunk a különböző online szoftveráruházakban. Annak ellenére, hogy egy mobil alkalmazás rendkívül hasznos lehet cégünk számára, érdemes megfontolni, hogy szükségünk van-e rá. Szakértőnk segít!
Kilenc sci-fi technológia, amit már mindennap használunk
A nemrég még futurisztikusnak tartott megoldások jó része ma már elérhető, nem csak a nagy-, hanem a kisvállalatok részére is. Ezekből mutatunk be kilencet.
Mit nekünk Microsoft! XP tűzön-vízen át!
A Microsoft által megszüntetett XP támogatás miatt vállalatok, szervezetek és magánszemélyek is óriási veszélynek lettek kitéve, mivel a frissítések elmaradása miatt biztonsági rések nyílnak az operációs rendszerben. Csakhogy az átállás óriási feladat, sok, a közszféra és a vállalatok által használt alkalmazás csak XP alatt működik.
Visszaélhetnek a Facebookra kitett fotóinkkal?
A Facebook része lett az életünknek, nap mint nap teszünk fel képeket, osztunk meg tartalmakat, jelenünk meg mások által feltöltött fotókon. A képeinkhez így sokan, akár ismeretlenek is hozzáférhetnek. A kérdés, hogy jogszerű-e ha azt mások felhasználják? Milyen védelem létezik?A Piac&Profit jogi szakértője segít.
5 dolog, amire az emailnél van jobb is
Egy átlagos üzleti felhasználó a munkaidejének csaknem negyven százalékát, heti 16 órát tölt a levelek olvasásával, rendszerezésével vagy keresgélésükkel. Pedig a modern ERP rendszerek már lényegesen egyszerűbb felületeket kínálnak.
Muszáj szabályozni a vállalati mobilt!
Az okostelefonok és táblagépek terjedésével párhuzamosan egyre több céges adat kerül mobil eszközökre: a nagyvállalatoknál dolgozók legalább 10 százaléka használ munkájához saját tulajdonú okoskészüléket. A felhasználók számára mindez évek óta természetes – megdöbbentő viszont az, hogy a hazai cégek még nem szabályozzák a privát okoskészülékek céges használatát, és nem védik az ezekre letöltött céges adatokat.
Egy lépésre vagyuk a Robotzsarutól?
A Google Glass pillanatnyilag talán a legkomolyabb, de korántsem az egyetlen olyan eszköz, amellyel egy lépéssel közelebb érezhetjük magunkat a Robotzsaruhoz vagy a Terminátorhoz. Ha egyelőre nem is a testbe építik be az okos kütyüket, a testünkön már viselhetjük őket. Némelyiket díszként, másokat egészségmegőrzés céljából.
Öt év múlva rá sem ismerünk a vállalatunkra
Gyökeresen átalakul a vállalati informatikai az elkövetkező években – jósolja az IDC. Az új generációs mobilalkalmazások és a felhő alapú technológia alkotja majd a cég it-gerincét, amihez szorosan integrálják a közösségi oldalakat is.
5 közösségimédia-trend, ami "annyira 2014"
2013-ban előretörtek a fényképek: hódított az Instagram és a Pinterest. 2014-ben máshogy blogolunk, és még több selfit posztolunk.
Közös töltő minden telefonhoz – ezt sürgeti az EU
Az EU-ban forgalmazott összes mobiltelefonhoz használható, egységes töltőt kellene kifejleszteni a képviselők szerint. Ez a fogyasztók és a környezet érdekét egyaránt szolgálja. Nem halmozódnak többé a töltők a fiók mélyén, és nem keletkezik évente 51 tonna elektronikus hulladék.
Nyomtatóban is az olcsót keresik a kkv-k
Tradicionális szemlélet jellemzi a magyar kis- és középvállalkozásokat a mindennapi irodai eszközök terén, így a nyomtatók használatánál is – derül ki a KutatóCentrum és az Epson felméréséből. A cégeket jellemzően a költséghatékonyság motiválja.
Látjuk, hogy megérné, mégsem használjuk
Annak ellenére, hogy mennyi kritikát kapnak, a felhőalapú szolgáltatások népszerűsége az elmúlt években töretlen, és úgy tűnik, hogy a közeljövőben is egyre elterjedtebbé válik. Bár a veszélyei egyértelműek, a technológia egyre elfogadottabb.